Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Maraki.s είπε:

Καλησπερα κι από εμένα κορίτσια! Φρέσκο μέλος δηλώνω αν και παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις εδώ για να παιρνω δύναμη! θα ήθελα να ζητήσω τα «φώτα» σας καθώς είμαι κι εγώ σε διαδικασία απόκτησης μωρού. Το μήνα αυτό είχαμε τακτικές επαφές με τον άνδρα μου (και εντος γόνιμων) και περιμένω λογικά να (μην) αδιαθετήσω σήμερα-αύριο.. Ο κύκλος μου είναι 31-34 ημερες. Εχθές το πρωί (31η ημέρα) στην τουαλέτα ενώ σκουπίστηκα είδα διάφανα υγρα με ελάχιστο κόκκινο. Σκέφτηκα ότι θα έρχεται η περίοδος και έβαλα σερβιέτα. Από τότε ομως τίποτα..στήθος ελαφρά πρησμένο, αραιά λευκά και διάφανα υγρα και ελαχιστοι πόνοι περιόδου (όχι όμως στη μέση που έχω συνήθως όταν αδιαθετώ). Επίσης για 1 εβδομάδα μετά τις γόνιμες με πονούσαν οι θηλές μου αλλά όχι πια. Λέτε να είναι ο τυχερός μας μήνας;;;

Θεωρώ πως ναι θα  μπορούσε α ειναι ο τυχερός σου μηνας! Εκανες κανενα τεστακι;;

On 28/6/2020 at 2:35 ΠΜ, Ellidr είπε:

Το θέλω τοοοοοοοσο πολύ

Μακάρι τι να πω 

Πάντως είναι η πρώτη φορά που έχω αυτά τα συμπτώματα 

Αλλά ξέρω , ξέρω μπορεί να μην είναι και τπτ

Εύχομαι σε όλες να έρθει σύντομα το μωράκι μας 

Κορίτσι;;;;; είδες το μήνυμα μου;;;;;; έκανα το τεστ ειχα έντονα συμπτώματα κ ειμαι εγκυοςςςςςς παλι! Εύχομαι να σου φέρω γούρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! said:

Θεωρώ πως ναι θα  μπορούσε α ειναι ο τυχερός σου μηνας! Εκανες κανενα τεστακι;;

Κορίτσι;;;;; είδες το μήνυμα μου;;;;;; έκανα το τεστ ειχα έντονα συμπτώματα κ ειμαι εγκυοςςςςςς παλι! Εύχομαι να σου φέρω γούρι!

Γεια σου Ani μου! Χαίρομαι πολύ για σένα!! Τι όμορφα νέα! Εγώ έκανα ένα τεστ το πρωί και βγήκε αρνητικό. Περίοδος ακόμα τίποτα.. θα σκάσω νομίζω..! Σου ευχομαι οοοοοολα τα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

Γεια σου Ani μου! Χαίρομαι πολύ για σένα!! Τι όμορφα νέα! Εγώ έκανα ένα τεστ το πρωί και βγήκε αρνητικό. Περίοδος ακόμα τίποτα.. θα σκάσω νομίζω..! Σου ευχομαι οοοοοολα τα καλά!!!

Ηρθε η άτιμη ε;;;; τον επόμενο μήνα το να πω...ειναι ανάμεικτα τα συναισθήματα η αλήθεια ειναι γιατι με μονο 1 επαφή εγινε ολο αυτο κ εχω 10 μέρες που απολύθηκα..  αν το ήξερα πιο νωρίς θα πέταγα στα ουράνια ρε γαμωτο..ειχα κανει κ χοριακη  ηταν πολυ νωρις ειχε δειξει 0. Σε ευχαριστώ όπως κ να ΕΧΕΙ!, 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! said:

Ηρθε η άτιμη ε;;;; τον επόμενο μήνα το να πω...ειναι ανάμεικτα τα συναισθήματα η αλήθεια ειναι γιατι με μονο 1 επαφή εγινε ολο αυτο κ εχω 10 μέρες που απολύθηκα..  αν το ήξερα πιο νωρίς θα πέταγα στα ουράνια ρε γαμωτο..ειχα κανει κ χοριακη  ηταν πολυ νωρις ειχε δειξει 0. Σε ευχαριστώ όπως κ να ΕΧΕΙ!, 

Δεν ήρθε η περίοδος ακόμα! Γενικά ήμουν πολύ σταθερή στις 31 ημέρες και τώρα τελευταία φτάνω και τις 34-σήμερα είναι η 33η- και ακόμα...τζίφος! Να μην στενοχωριέσαι καθόλου για τη δουλειά! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται! Κάνε focus αλλού τώρα! Τα καλύτερα έρχονται! Κι εγώ σ ευχαριστώ που μου απάντησες! Το εκτιμώ πολύ!! Να σε ρωτήσω άλλη μια φορά τι συμπτώματα είχες και αν είχες ροζ εκκρίσεις.. συγνώμη αν σε βάζω να επαναλαμβάνεσαι απλά έχω διαβάσει τόσα πολλά και έχω μπερδευτεί ποια είχε τι..!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

Δεν ήρθε η περίοδος ακόμα! Γενικά ήμουν πολύ σταθερή στις 31 ημέρες και τώρα τελευταία φτάνω και τις 34-σήμερα είναι η 33η- και ακόμα...τζίφος! Να μην στενοχωριέσαι καθόλου για τη δουλειά! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται! Κάνε focus αλλού τώρα! Τα καλύτερα έρχονται! Κι εγώ σ ευχαριστώ που μου απάντησες! Το εκτιμώ πολύ!! Να σε ρωτήσω άλλη μια φορά τι συμπτώματα είχες και αν είχες ροζ εκκρίσεις.. συγνώμη αν σε βάζω να επαναλαμβάνεσαι απλά έχω διαβάσει τόσα πολλά και έχω μπερδευτεί ποια είχε τι..!

Συγγνώμη μπερδευτηκα εχεις ελπιδες να ξερεις μπορει να ειχες λιγο καθυστερημένη σύλληψη.. Εγώ όχι δεν είχα καθόλου ροζ ή αίμα μα είχα πόνους χαμηλά σαν να έρχεται η περίοδος κ πολυ πρησμένο κ με πονο καμια φορα στηθος.. αυτα τα συπτωτα ακριβως τα ειχα κ στην 1η μου εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! said:

Συγγνώμη μπερδευτηκα εχεις ελπιδες να ξερεις μπορει να ειχες λιγο καθυστερημένη σύλληψη.. Εγώ όχι δεν είχα καθόλου ροζ ή αίμα μα είχα πόνους χαμηλά σαν να έρχεται η περίοδος κ πολυ πρησμένο κ με πονο καμια φορα στηθος.. αυτα τα συπτωτα ακριβως τα ειχα κ στην 1η μου εγκυμοσυνη!

Τέλεια! Όλα θα πάνε σούπερ! Να έχεις θετική σκέψη! Κοιτά ποια το λέει εν τω μεταξύ..εγώ που κλαιω από το πρωί..! Χαχαχα Δεν ελπίζω πια Ani μου αφού βγήκε αρνητικο. Κι εγώ πρησμένο στήθος έχω και ελάχιστους πόνους περιόδου.. απλά πρώτη φορά μου συνέβη να δω λίγο αίμα πριν την περίοδο και χωρίς να έρθει περίοδος..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

Τέλεια! Όλα θα πάνε σούπερ! Να έχεις θετική σκέψη! Κοιτά ποια το λέει εν τω μεταξύ..εγώ που κλαιω από το πρωί..! Χαχαχα Δεν ελπίζω πια Ani μου αφού βγήκε αρνητικο. Κι εγώ πρησμένο στήθος έχω και ελάχιστους πόνους περιόδου.. απλά πρώτη φορά μου συνέβη να δω λίγο αίμα πριν την περίοδο και χωρίς να έρθει περίοδος..

Εντάξει κράτα μικρο καλάθι γενικα και περίμενε.. 2 μερούλες ακομα αν μπορείς!! Σε ευχαριστώ για να δούμε.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ani!! είπε:

Θεωρώ πως ναι θα  μπορούσε α ειναι ο τυχερός σου μηνας! Εκανες κανενα τεστακι;;

Κορίτσι;;;;; είδες το μήνυμα μου;;;;;; έκανα το τεστ ειχα έντονα συμπτώματα κ ειμαι εγκυοςςςςςς παλι! Εύχομαι να σου φέρω γούρι!

Όχι δεν έχω κάνει τπτ  σε τεστ 8 μέρες πριν την περίοδο και έχω έντονο πόνο στο στήθος και μια έχω αίμα μια δεν έχω , δεν ξέρω τι γίνεται 

Όχι βέβαια πάρα πολύ αλλά έχω 

6 του μήνα κανονικά περιμένω περίοδο 

Αλλά αυτό που έχω είναι σαν περίοδος 

Δε ξέρω ίσως φταίει που στον προηγούμενο κύκλο είχε γίνει ένα λάθος με τη χοριακη  Μ έδειξε έγκυο ενώ δεν ήμουν ( ασχολιαστο) κ επειδή είδα αίμα , ο γιατρός μου είπε να κάνω αυτή την ενδομυϊκή δε θυμάμαι πως την λένε ( τσάμπα την έκανα μάλλον) τέλος πάντων οπότε μήπως είναι απ' αυτό όλα αυτά τα συμπτώματα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Maraki.s είπε:

Δεν ήρθε η περίοδος ακόμα! Γενικά ήμουν πολύ σταθερή στις 31 ημέρες και τώρα τελευταία φτάνω και τις 34-σήμερα είναι η 33η- και ακόμα...τζίφος! Να μην στενοχωριέσαι καθόλου για τη δουλειά! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται! Κάνε focus αλλού τώρα! Τα καλύτερα έρχονται! Κι εγώ σ ευχαριστώ που μου απάντησες! Το εκτιμώ πολύ!! Να σε ρωτήσω άλλη μια φορά τι συμπτώματα είχες και αν είχες ροζ εκκρίσεις.. συγνώμη αν σε βάζω να επαναλαμβάνεσαι απλά έχω διαβάσει τόσα πολλά και έχω μπερδευτεί ποια είχε τι..!

Πήγαινε να κάνεις χοριακη να ησυχάσεις

Κορίτσι μου

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ani!! είπε:

Θεωρώ πως ναι θα  μπορούσε α ειναι ο τυχερός σου μηνας! Εκανες κανενα τεστακι;;

Κορίτσι;;;;; είδες το μήνυμα μου;;;;;; έκανα το τεστ ειχα έντονα συμπτώματα κ ειμαι εγκυοςςςςςς παλι! Εύχομαι να σου φέρω γούρι!

Συγχαρητήρια @Ani!! με το καλό!

Κορίτσια καλησπέρα κι απο μένα..εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ουσιαστικά προσπάθειες, έχουμε ήδη ένα παιδάκι σχεδόν 2,5 χρονών και μέσα στις γόνιμες(στις πολυυυυ γόνιμες) είχαμε μία ελεύθερη επαφή και λίγες μέρες μετά νιώθω κάπως. Αλλά   δεν μπορώ να θυμηθώ και πολλά συμπτώματα που είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη.. Αυτό που νιώθω τώρα είναι πόνους περιόδου . Περιμένω στις 5/7

Υπομονή στα κορίτσια που περιμένουν...η αγωνία τελικά παραμένει ίδια ειτε στο πρώτο είτε στο δεύτερο παιδί!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μακάρι να είναι κορίτσι μου!!

Όταν κάνεις τεστακι πες μας:)

Μέχρι τότε τη θετική μου σκέψη!!!!

Έκανες το τεστακι κορίτσι μου???:)

Καλησπεραααα.. Κοριτσια μου δεν το εκανα ακομη διοτι ηταν Κυριακή κια δεν ειχα διαθεσιμο τεστ.. Αυριο πρωι ομως θα το κανω γιατι μου εφερε η αδερφη μου δυο που ειχε σπιτι της.. Οποτε αυριο πρωι πρωι θα ξερω. Ισως αν μαθω μου φυγει και  αυτο  το αγχος της αναμονης και ερθει και η περίοδος.. Εχουν γινει 4 μερες η καθυστέρηση.. Οποτε θα δείξει καθαρα νομιζω είτε ειναι θετικο ειτε αρνητικο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, stalitsa82 είπε:

Συγχαρητήρια @Ani!! με το καλό!

Κορίτσια καλησπέρα κι απο μένα..εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ουσιαστικά προσπάθειες, έχουμε ήδη ένα παιδάκι σχεδόν 2,5 χρονών και μέσα στις γόνιμες(στις πολυυυυ γόνιμες) είχαμε μία ελεύθερη επαφή και λίγες μέρες μετά νιώθω κάπως. Αλλά   δεν μπορώ να θυμηθώ και πολλά συμπτώματα που είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη.. Αυτό που νιώθω τώρα είναι πόνους περιόδου . Περιμένω στις 5/7

Υπομονή στα κορίτσια που περιμένουν...η αγωνία τελικά παραμένει ίδια ειτε στο πρώτο είτε στο δεύτερο παιδί!

Ε ευχαριστω πολυ! Σε παρόμοια φαση ειμαστε κ εχω πόνους περιόδου εχω αλλα συνεχόμενους τωρα πια.. Επίσης οταν σήκωνα το μικρο ποναγε χαμηλά κατω..ετσι και έκανα το τεστ νωρις στις 5/7 κ εγω περιμενα περιοδο. Ευχομαι ο,τι καλύτερο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Πήγαινε να κάνεις χοριακη να ησυχάσεις

Κορίτσι μου

@Ellidr δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί.. έχει αρχίσει να με πονάει η μέση μου άρα μάλλον έρχεται.. δυστυχώς! Ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρον! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Ε ευχαριστω πολυ! Σε παρόμοια φαση ειμαστε κ εχω πόνους περιόδου εχω αλλα συνεχόμενους τωρα πια.. Επίσης οταν σήκωνα το μικρο ποναγε χαμηλά κατω..ετσι και έκανα το τεστ νωρις στις 5/7 κ εγω περιμενα περιοδο. Ευχομαι ο,τι καλύτερο! 

Νομίζω ότι και στις πρώτες μας εγκυμοσύνες μιλούσαμε αλλά σε άλλο παρόμοιο θέμα.. Τώρα το θυμήθηκα σωστά;; Λες να σε ακολουθήσω;;;

Λεω να περιμένω μέχρι Δευτέρα για σιγουριά αν και θα σκάσω! Αυτοί οι πόνοι είναι που μου βάζουν υποψίες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

@Ellidr δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί.. έχει αρχίσει να με πονάει η μέση μου άρα μάλλον έρχεται.. δυστυχώς! Ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρον! 

Τον επόμενο μήνα , πάμε μαζί δυναμικά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...