Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Γεια σου ρε σοφακι.ολα καλά με το μικρό..κ εγώ έχω τα πρωινά χαλαρά κ μετα έρχεται ο μικρός κ αρχίζουμε μαθήματα κ ξεκινάει αυτήν την εβδομάδα κ υπόλοιπες δραστηριότητες κ θα σας στελνω στα κλεφτα.

Αχ να πω ότι δεν καταλαβαίνω;;; εγώ μόνο στη δουλειά σας στέλνω που τους γειωνω όλους χαχαχα! Σπιτι όταν είμαι ούτε λεπτό ελεύθερο! Οπότε μπορείς κούκλα, έχουμε κατανόηση όλες, don't worry!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

λινα μου τι κάνεις κατα τα αλλα? τα παιδάκια σου?

ολα καλα εναν μικρουλι εχω ! χαμος οπως καταλαβαινεις εσυ πως τα πας με τα ζουζουνια σου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Εγώ έχω πάει δύο φορές.την μια περισυ Οκτώβριο κ τώρα λέμε την άλλη εβδομάδα,ας λείψει κ από το σχολείο όπως περισυ λίγο.να φοράνε μάσκες γάντια δεν ξέρω στολή αστροναύτη να μην κολλήσουμε κορονοιος στο πλοίο....

Κατάστρωμα με μάσκα κ παρακαλά μη κάνει κρύο κ μη φυσάει μη σε πάει παγάκι σε καμία Σχοινουσα χαχαχαχαχαχ!!! 

Εγω ήθελα 28η να πάμε να μείνουμε σε μια φάρμα κοντά στα Καλάβρυτα. Όλη μέρα άρμεγμα αγελάδα, μποστάνι και φύση έτσι να ζήσει λίγο την όλη φάση κ ο μικρός που τα γουστάρει τρελά όλα αυτά αλλά βαφτίζουμε στο Πόρτο χέλι (αν δεν κάτσει κάνα lock down) και θα φύγουν εκεί όλα τα λεφτά χαχαχ! Να μαστε καλά να πάμε άλλη φορά δεν πειράζει!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν μου έχει πρηστεί ποτέ στήθος πριν την περίοδο μόνο τον μήνα που ήμουν έγκυος και πρήστηκε μια εβδομάδα πριν την περίοδο

ναι εννοω σε οσες πρηζετε γενικα παντα πρηζετε μετα την ωορηξια δυο τρεις μερες. βεβαια καμια φορα οταν δεν μας ενδιαφερει δεν παρατηρουμε κ διαφορες στο στηθος οταν κατι περιμενουμε ολο κ καπως βλεπουμε καθε διαφορα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Μακάρι αγάπη μου !! Σου έχω πει αυτός θα είναι ο τυχερός μας μήνας!!! ❤❤❤ Τώρα είδα για τον γιόκα σου!! Έφυγε ένα άγχος! Είναι καλύτερα γενικά;! 

Καλύτερα είναι ναι κ χάλια η μαμά μου!!!! Δεν έχω ιδέα ποιος θα τον κρατήσει αύριο κ τι θα κάνω... Μέρες άδεια δεν έχω άλλα αν δεν συνέλθει η μαμά τι να κάνω; θα μείνω σπίτι κ ΧΕΣΤΗΚΑ ΚΙΟΛΑΣ χαχαχχαχαχα

Άσε με εμένα, εσύ που ξεσκιστηκες αυτόν τον μήνα!!! Εγώ με 3 που πάω η δολια;;;; χαχαχχαχαχαχαχα αχ Α ρε Ευακι με τα γλυκά σου λογιαααα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

Καλύτερα είναι ναι κ χάλια η μαμά μου!!!! Δεν έχω ιδέα ποιος θα τον κρατήσει αύριο κ τι θα κάνω... Μέρες άδεια δεν έχω άλλα αν δεν συνέλθει η μαμά τι να κάνω; θα μείνω σπίτι κ ΧΕΣΤΗΚΑ ΚΙΟΛΑΣ χαχαχχαχαχα

Άσε με εμένα, εσύ που ξεσκιστηκες αυτόν τον μήνα!!! Εγώ με 3 που πάω η δολια;;;; χαχαχχαχαχαχαχα αχ Α ρε Ευακι με τα γλυκά σου λογιαααα

Είπαμε θετική σκέψηηηηη!!! Δεν  μπορείς να συννενοηθείς στη δουλειά να πάρεις αναρρωτική που δεν μετράει στην άδεια σου;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Είπαμε θετική σκέψηηηηη!!! Δεν  μπορείς να συννενοηθείς στη δουλειά να πάρεις αναρρωτική που δεν μετράει στην άδεια σου;; 

Για να πάρω αναρρωτική πρέπει να δηλώσω άρρωστη. Αυτό σημαίνει να κάνω τεστ κορονοιου πλέον. Χθες είπα διάρροια μη χρεωυω άδεια, σήμερα είπα κάπως καλύτερα ε πόσο να το τραβήξω; ήξεραν κ για το παιδί κ ότι περίμενα απάντηση κ με ρωτούσαν από τη δεύτερα αν θα πάω γραφείο!ντιπ ηλιθιοι!! Λέω έχω διάρροια κ το παιδί με πυρετό κ θα το πάω για κοβιντ τι δεν καταλαβαίνετε; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Κατάστρωμα με μάσκα κ παρακαλά μη κάνει κρύο κ μη φυσάει μη σε πάει παγάκι σε καμία Σχοινουσα χαχαχαχαχαχ!!! 

Εγω ήθελα 28η να πάμε να μείνουμε σε μια φάρμα κοντά στα Καλάβρυτα. Όλη μέρα άρμεγμα αγελάδα, μποστάνι και φύση έτσι να ζήσει λίγο την όλη φάση κ ο μικρός που τα γουστάρει τρελά όλα αυτά αλλά βαφτίζουμε στο Πόρτο χέλι (αν δεν κάτσει κάνα lock down) και θα φύγουν εκεί όλα τα λεφτά χαχαχ! Να μαστε καλά να πάμε άλλη φορά δεν πειράζει!! 

Μπα τι κατάστρωμα με την ακατο θα πάμε με το καταμαράν το γρήγορο δεν έχει να βγεις πουθενά το κλουβί με τον κορονοιο.ααα πολύ ωραία θα περάσετε κ εσεις.εμεις είχαμε γάμο Λιβαδεια πρώτου ξαδέρφου κ ακυρώθηκε κ ήθελα να τον κολλήσω με Τήνο αλλά του χρόνου....εύχομαι να είμαι εγκυμονούσα στον γάμο τους θεέ μου λυπήσου με θα με ταράξουν πάλι στις ερωτήσεις το σόι.δεν με σώζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Μπα τι κατάστρωμα με την ακατο θα πάμε με το καταμαράν το γρήγορο δεν έχει να βγεις πουθενά το κλουβί με τον κορονοιο.ααα πολύ ωραία θα περάσετε κ εσεις.εμεις είχαμε γάμο Λιβαδεια πρώτου ξαδέρφου κ ακυρώθηκε κ ήθελα να τον κολλήσω με Τήνο αλλά του χρόνου....εύχομαι να είμαι εγκυμονούσα στον γάμο τους θεέ μου λυπήσου με θα με ταράξουν πάλι στις ερωτήσεις το σόι.δεν με σώζει τίποτα.

Αχ κ εγώ θα πάμε κάτω κ θα αρχίσουν πάλι, ακόμα περιμένετε το δεύτερο; αντε βάλτε μπρος, αργησατεεε 

Κ θα τους πω: τώρα μετά το τραπέζι πάω να βάλω το παιδί για ύπνο κ ξεκινάω με όρθιο στα 4 ή λέτε ιεραποστολικο έτσι για τη παράδοση; 

Λες να ξανά ρωτήσουν;;;; χαχαχχαχα, α

Μεταξύ μας μακάρι να ακυρωθεί λόγω κοβιντ...

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Μπα τι κατάστρωμα με την ακατο θα πάμε με το καταμαράν το γρήγορο δεν έχει να βγεις πουθενά το κλουβί με τον κορονοιο.ααα πολύ ωραία θα περάσετε κ εσεις.εμεις είχαμε γάμο Λιβαδεια πρώτου ξαδέρφου κ ακυρώθηκε κ ήθελα να τον κολλήσω με Τήνο αλλά του χρόνου....εύχομαι να είμαι εγκυμονούσα στον γάμο τους θεέ μου λυπήσου με θα με ταράξουν πάλι στις ερωτήσεις το σόι.δεν με σώζει τίποτα.

ΑΧΧΧ αυτά τα σόγια γμτ δεν ντρέπονται να ρωτάνε έτσι πωπωω, τα έχω σιχαθεί κ εγώ κ η αδερφή μου ένας λόγος που δεν θέλουμε να πηγαίνουμε σε γάμους κ βαφτίσια. Πιστεύω το 90% προκαλούν το άγχος στα ζευγάρια. Ξεκινούν ποτέ θα παντρευτείς? Άμα παντρευτείς ποτέ θα κάνεις παιδί? Άμα κάνεις παιδί ποτέ θα κάνεις δεύτερο... Ουφφ. Η μάνα μου εντωμεταξύ τέτοια συναίσθηση δεν έχω ξαναδεί σε άνθρωπο όλα τα σκευτεται, δεν έλεγε στα ζευγάρια καλούς απογόνους να μην τους αγχώσει η γλυκούλα. 

Just now, sofiadu said:

Αχ κ εγώ θα πάμε κάτω κ θα αρχίσουν πάλι, ακόμα περιμένετε το δεύτερο; αντε βάλτε μπρος, αργησατεεε 

Κ θα τους πω: τώρα μετά το τραπέζι πάω να βάλω το παιδί για ύπνο κ ξεκινάω με όρθιο στα 4 ή λέτε ιεραποστολικο έτσι για τη παράδοση; 

Λες να ξανά ρωτήσουν;;;; χαχαχχαχα, α

Μεταξύ μας μακάρι να ακυρωθεί λόγω κοβιντ...

Σε νιώθωωω είχαμε πρόσφατα έναν γάμο κ παρακαλούσαμε να ακυρωθεί λόγο κοβιντ αχαχχα δεν τους μπορώ τους γάμους, βαφτίσια ειδικά τους μεγάλους απαπαπαοα αλλεργία έχω, κ εγώ για μένα τα ίδια μόνο τους γονείς κ μάρτυρες στοππππ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Μπα δεν είναι απαραίτητο.εμενα στον γιο μου το τίποτα και νομίζω ηη στην τρίτη ηη στην τέταρτη εγκυμοσύνη πονουσα κ ο αέρας να το ακουμπούσε κ πριν την καθυστέρηση.

Υπομονή κοριτσάκι μου και εγώ τρία έχασα.θα έρθει κ σε σένα μωρακι.υπομονη.28 είσαι ε;;;;εγώ 30 έπιασα τον γιο μου.μικρη είσαι υπάρχει χρόνος.

αλήθεια?ειχες θηλάσει?γιατί εγώ στην 2η και στην 3η δεν πονουσα, απλα μια μικρή ενόχληση, καμια σχέση με την 1η που είχε πρηστει και ειχα πονο έντονο.ααα και στην βιοχημικη ημουν ετσι που ήταν ανάμεσα στην 1η με 2η 

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

ολα καλα εναν μικρουλι εχω ! χαμος οπως καταλαβαινεις εσυ πως τα πας με τα ζουζουνια σου?

καλημερα !!θα σε μπερδεψα με άλλη κοπέλα που είχε 4..δεν πειράζει όμως...που ξέρεις μπορεί να έρθει ή έρθουν κι άλλα!!!στο ευχομαι!!!εμενα καλά είναι ο μεγάλος παει σχολείο, τα αλλα οχι ακομα.ο 2ος θα πάει του χρόνου προνηπιο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

αλήθεια?ειχες θηλάσει?γιατί εγώ στην 2η και στην 3η δεν πονουσα, απλα μια μικρή ενόχληση, καμια σχέση με την 1η που είχε πρηστει και ειχα πονο έντονο.ααα και στην βιοχημικη ημουν ετσι που ήταν ανάμεσα στην 1η με 2η 

καλημερα !!θα σε μπερδεψα με άλλη κοπέλα που είχε 4..δεν πειράζει όμως...που ξέρεις μπορεί να έρθει ή έρθουν κι άλλα!!!στο ευχομαι!!!εμενα καλά είναι ο μεγάλος παει σχολείο, τα αλλα οχι ακομα.ο 2ος θα πάει του χρόνου προνηπιο.

Τον θυλασα 10 μήνες και μετά μάλλον μειώθηκε το γάλα και δεν ήθελε το μωρό,με έσπρωχνε χαχαχαχαχα από τα λίγα θα είναι που το κόψανε μόνα τους.εχει να κάνει με την εκάστοτε εγκυμοσυνη.εγω είχα σε τέσσερις διαφορετικά συμπτώματα σε ολες

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

36 μέρες πήγε τον Αύγουστο, κάτι εξαιρετικά σπάνιο για μένα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Και εγώ νομίζω ότι το σκ κ χθες ήμουν στις γόνιμες αλλά δεν υπήρξε επαφή άρα οκ δεν πειράζει πάμε για οπότε κάτσει. Εγώ κ σήμερα ειχα υγρά, όχι αυτό το πολύ που είχα αυτές τις μέρες αλλά έχω. Ενοχλήσεις καθημερινά κ σχεδόν συνέχεια αλλά το αποδίδω σε κρύωμα. Επίσης καθημερινά τουαλέτα νο.2 (όχι διάρροια) αλλά έτσι στο περίπου είναι ο άντρας μου άρα δεν το πολύ αποδίδω κάπου πέρα από κρύωμα. Τεστ έχω 2 μόνο. Θα κάνω εφόσον φτάσω στις 2 μερες καθυστέρησης. Ούτε καν στη 1η. Αρνούμαι να χαλάσω λεφτά κ να έρθει η περίοδος μετά από λίγες ώρες! Η εφαρμογή λέει σε μια βδομάδα ακριβώς περίοδο. Αν ο κύκλος είναι από 22-28 μέρες κάτι έκανα σε επαφές. Αν πάει πιο μεγάλος τότε δεν έπεσε ούτε φιλάκι χαχαχχαχα!!!! 

Covid update: αρνητικός ο γιος! 

Βρε λες;; 

Στην περίοδο σου πρηζεται ευακι; 

Χρήσιμη πληροφορία γιατι θηλάζω κ δεν νιώθω τίποτα ούτε σε περίοδο, ούτε σαν σύμπτωμα γενικά... 

για το στηθος ναι νομιζω παιζει ρολο σίγουρα επειδή θηλάζουμε, δεν είναι το ίδιο...αν κρίνω από μένα τουλάχιστον...περαστικά σας!!!

Just now, Emilly είπε:

Τον θυλασα 10 μήνες και μετά μάλλον μειώθηκε το γάλα και δεν ήθελε το μωρό,με έσπρωχνε χαχαχαχαχα από τα λίγα θα είναι που το κόψανε μόνα τους.

μπορει να σ εκανε απεργία, σε κάποια άλματα κανουν απεργία θηλασμου ή  θα σ ερχόταν περιοδος που μειώνεται η ροή για λιγο και γιαυτο μπορει να κανει απεργία το μωρο και ειναι αυτο δεν θέλουν να θηλάζουν...εμενα μου έκανε η μικρη 2 ,3 μηνων λογο της εκτομης χαλινου γλωσσας και άνω χείλους που είχε...κοντα στον χρόνο πια το ζητούσε απο μονη της το στηθος και τωρα δυσκολευομαι να το κοψω που ειναι 17 μηνων κ κάτι.ο 2ος ομως στους 13 μηνες το κόψαμε σταδιακά, επινε μπουκάλι και το ηθελε κιολας...οποτε κόπηκε εύκολα, τωρα δυσκολα ...την ημερα δεν δίνω καθολου ,το βραδυ πριν κοιμηθει μονο και μεχρι τις 2 αν θελήσει μετα δεν δίνω της κάνω γαλα αλκα δεν θέλει πάντα μονο 60μλ μπορει να πιει. 

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

ΑΧΧΧ αυτά τα σόγια γμτ δεν ντρέπονται να ρωτάνε έτσι πωπωω, τα έχω σιχαθεί κ εγώ κ η αδερφή μου ένας λόγος που δεν θέλουμε να πηγαίνουμε σε γάμους κ βαφτίσια. Πιστεύω το 90% προκαλούν το άγχος στα ζευγάρια. Ξεκινούν ποτέ θα παντρευτείς? Άμα παντρευτείς ποτέ θα κάνεις παιδί? Άμα κάνεις παιδί ποτέ θα κάνεις δεύτερο... Ουφφ. Η μάνα μου εντωμεταξύ τέτοια συναίσθηση δεν έχω ξαναδεί σε άνθρωπο όλα τα σκευτεται, δεν έλεγε στα ζευγάρια καλούς απογόνους να μην τους αγχώσει η γλυκούλα. 

Σε νιώθωωω είχαμε πρόσφατα έναν γάμο κ παρακαλούσαμε να ακυρωθεί λόγο κοβιντ αχαχχα δεν τους μπορώ τους γάμους, βαφτίσια ειδικά τους μεγάλους απαπαπαοα αλλεργία έχω, κ εγώ για μένα τα ίδια μόνο τους γονείς κ μάρτυρες στοππππ

Καλέ πάω σε γενέθλια σογιου του άντρα μου κ με ρωτάει πρώτος ξάδερφος ...κανένα δεύτερο;;;;;εεε απαντάω ότι θέλει ο Θεός.ενω παει να μπει άλλο θέμα συζήτησης το κόβει πάλι...εεε τι κανένα δεύτερο δεν θα κάνετε..εεε;;;εεε;;;ΕΕ;;; Μέχρι να απαντήσω ε δεν ξέρουμε έχω κ κάτι αποβολές θα δούμε.και δεν νομίζω δεν ήταν ενήμερος το κοτσομπολιο πάει σύννεφο όλα τα ξέρουν.και τώρα που το σκέφτομαι ρε συ δεν τους πάει το μυαλό ότι κάτι παίζει κ δεν έρχεται δεύτερο.ο γιος μου είναι ολόκληρο παλικαρακι.για να σου δώσω εικόνα 1,50 43 κιλά κ 38 νούμερο παπούτσι δηλαδή δεν φαντάζονται ότι για να έχω 9 στα 10 σχεδόν έφηβος μάλλον έχω ψοφήσει στην προσπάθεια;;;;

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...