Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Καλέ πάω σε γενέθλια σογιου του άντρα μου κ με ρωτάει πρώτος ξάδερφος ...κανένα δεύτερο;;;;;εεε απαντάω ότι θέλει ο Θεός.ενω παει να μπει άλλο θέμα συζήτησης το κόβει πάλι...εεε τι κανένα δεύτερο δεν θα κάνετε..εεε;;;εεε;;;ΕΕ;;; Μέχρι να απαντήσω ε δεν ξέρουμε έχω κ κάτι αποβολές θα δούμε.και δεν νομίζω δεν ήταν ενήμερος το κοτσομπολιο πάει σύννεφο όλα τα ξέρουν.

αλήθεια?τι να πω...δυστυχώς δεν ενδιαφέρονται όλοι πραγματικά...σε μας για το 3ο παιδι μου λέγανε όλοι το θέλατε???δλδ τι περιμεναν οτι θα τους έλεγα έτυχε?ε τωρα αν ερθει 4ο αυτο θα πω έτυχε...:grin:...δεν μπορω με τον καθένα και ειδικά αυτό έγινε απι πολλούς και σόι και κουμπάροι!

  • Χαχα 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

αλήθεια?τι να πω...δυστυχώς δεν ενδιαφέρονται όλοι πραγματικά...σε μας για το 3ο παιδι μου λέγανε όλοι το θέλατε???δλδ τι περιμεναν οτι θα τους έλεγα έτυχε?ε τωρα αν ερθει 4ο αυτο θα πω έτυχε...:grin:...δεν μπορω με τον καθένα και ειδικά αυτό έγινε απι πολλούς και σόι και κουμπάροι!

Τους φαίνεται περίεργο επειδη είναι πολλοί που δεν θέλουν ηη δεν μπορούν να υποστηρίξουν μεγάλη οικογένεια.αχ τι ωραία που είστε μπράβο.και εγώ έμεινα έγκυος στα 30 στον γιο μου και μετά έλεγα κάτι τρελά(περιεργη ψυχολογία) δεν θέλω να κάνω δεύτερο γιατί δεν θέλω αν πάθει κάτι αυτό να έχω άλλο λόγο για να ζήσω.( Για τα σίδερα δηλαδη.) Ήθελα αποκλειστική αγάπη δεν φαντάζονταν τίποτα πέρα από αυτό.ειχα κολλήσει άσχημα σε σημείο δεν ένιωθα ότι μπορώ να μοιραστώ αυτή την αγάπη.μεχρι όταν έμεινα στα 37 έγκυος στο δεύτερο( τότε φαντάσου πήρα απόφαση) και έκλαιγα για το που θα αφήσω τον γιο μου όταν πάω να το γεννήσω( η απόλυτη τρέλα) και όταν το έχασα που ακόμα αυτό που ήταν πιο μεγάλο το κλαίω κατάλαβα πίστεψέ με ότι έχει την ίδια θέση στην καρδιά μου με τον γιο μου.αργησα πολύ εγώ.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

για το στηθος ναι νομιζω παιζει ρολο σίγουρα επειδή θηλάζουμε, δεν είναι το ίδιο...αν κρίνω από μένα τουλάχιστον...περαστικά σας!!!

μπορει να σ εκανε απεργία, σε κάποια άλματα κανουν απεργία θηλασμου ή  θα σ ερχόταν περιοδος που μειώνεται η ροή για λιγο και γιαυτο μπορει να κανει απεργία το μωρο και ειναι αυτο δεν θέλουν να θηλάζουν...εμενα μου έκανε η μικρη 2 ,3 μηνων λογο της εκτομης χαλινου γλωσσας και άνω χείλους που είχε...κοντα στον χρόνο πια το ζητούσε απο μονη της το στηθος και τωρα δυσκολευομαι να το κοψω που ειναι 17 μηνων κ κάτι.ο 2ος ομως στους 13 μηνες το κόψαμε σταδιακά, επινε μπουκάλι και το ηθελε κιολας...οποτε κόπηκε εύκολα, τωρα δυσκολα ...την ημερα δεν δίνω καθολου ,το βραδυ πριν κοιμηθει μονο και μεχρι τις 2 αν θελήσει μετα δεν δίνω της κάνω γαλα αλκα δεν θέλει πάντα μονο 60μλ μπορει να πιει. 

ΕΕ τον άτιμο απεργία εεε;;;;;ααα δεν το ήξερα.θα το θηλαζα κι άλλο.κριμα.καλε με κλοτσουσε το άτιμο κ λέω τι παλεύει αυτό;;;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλημέρα 

Τι γίνεται σήμερα κάνα τεστ περιμένουμε ;;;;

Υπάρχει μέρα που να μην αναφέρουμε την λέξη τεστ;;είναι η αγαπημένη μας πλέον νομίζω.αφου τα βλέπω κ στον ύπνο σε καλάθι δώρου....είναι η κατάσταση επικίνδυνη.εχουν μείνει τέσσερα αλλά από την πρώτη μέρα περιόδου θα αρχίσω να τα καίω.αν κ κάθε μήνα πλέον μου έρχεται ακριβώς μια μέρα πριν την ημερομηνία της προηγούμενης περιόδου.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τους φαίνεται περίεργο επειδη είναι πολλοί που δεν θέλουν ηη δεν μπορούν να υποστηρίξουν μεγάλη οικογένεια.αχ τι ωραία που είστε μπράβο.και εγώ έμεινα έγκυος στα 30 στον γιο μου και μετά έλεγα κάτι τρελά(περιεργη ψυχολογία) δεν θέλω να κάνω δεύτερο γιατί δεν θέλω αν πάθει κάτι αυτό να έχω άλλο λόγο για να ζήσω.( Για τα σίδερα δηλαδη.) Ήθελα αποκλειστική αγάπη δεν φαντάζονταν τίποτα πέρα από αυτό.ειχα κολλήσει άσχημα σε σημείο δεν ένιωθα ότι μπορώ να μοιραστώ αυτή την αγάπη.μεχρι όταν έμεινα στα 37 έγκυος στο δεύτερο( τότε φαντάσου πήρα απόφαση) και έκλαιγα για το που θα αφήσω τον γιο μου όταν πάω να το γεννήσω( η απόλυτη τρέλα) και όταν το έχασα που ακόμα αυτό που ήταν πιο μεγάλο το κλαίω κατάλαβα πίστεψέ με ότι έχει την ίδια θέση στην καρδιά μου με τον γιο μου.αργησα πολύ εγώ.

ΕΕ τον άτιμο απεργία εεε;;;;;ααα δεν το ήξερα.θα το θηλαζα κι άλλο.κριμα.καλε με κλοτσουσε το άτιμο κ λέω τι παλεύει αυτό;;;;

εμενα έκλαιγε η μικρη να μπει στο στήθος δεν ήθελε με τπτ αλλα το ξεπεράσαμε. αλλα πλεον εγω δεν μπορω αλλο γιατι η έλλειψη ύπνου μου προκαλεί νευρα πολλα και δεν ειναι καλό αυτό...όμως τώρα που εχω μειώσει τους θηλασμους πολυ κατι γίνεται...αν κοπεί τελείως και κοιμάται σερί θα ειναι ακομα καλυτερα.θα το καταφέρουμε που θα πάει...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? Δεν ακουστικά καθόλου γιατί είμαι λίγο σκατα επειδή σας είχα πει ότι είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα έκανα 2 τεστ και ήταν θετικά  και θα πήγαινα τώρα την Παρασκευή στην  γυναικολόγο αλλά άλλαξαν τα πράγματα εχτές μου ήρθε αίμα και πήρα την γυναικολόγο μου και μου λέει έλα να σε δω πήγα με ειδε και πήγα έκανα β χοριακη εχτές και την πολύ χαμηλά 675 και τώρα πρέπει την Πέμπτη να ξανά πάω να κάνω πρέπει να είναι υπερδιπλάσια πφ δεν τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βασούλαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? Δεν ακουστικά καθόλου γιατί είμαι λίγο σκατα επειδή σας είχα πει ότι είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα έκανα 2 τεστ και ήταν θετικά  και θα πήγαινα τώρα την Παρασκευή στην  γυναικολόγο αλλά άλλαξαν τα πράγματα εχτές μου ήρθε αίμα και πήρα την γυναικολόγο μου και μου λέει έλα να σε δω πήγα με ειδε και πήγα έκανα β χοριακη εχτές και την πολύ χαμηλά 675 και τώρα πρέπει την Πέμπτη να ξανά πάω να κάνω πρέπει να είναι υπερδιπλάσια πφ δεν τι να κάνω

Είχες ξανακάνει χοριακη ή ήταν η πρώτη σου ;;

Έχεις καθυστέρηση;

Τι αίμα είναι πολύ ή σταγόνες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βασούλαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? Δεν ακουστικά καθόλου γιατί είμαι λίγο σκατα επειδή σας είχα πει ότι είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα έκανα 2 τεστ και ήταν θετικά  και θα πήγαινα τώρα την Παρασκευή στην  γυναικολόγο αλλά άλλαξαν τα πράγματα εχτές μου ήρθε αίμα και πήρα την γυναικολόγο μου και μου λέει έλα να σε δω πήγα με ειδε και πήγα έκανα β χοριακη εχτές και την πολύ χαμηλά 675 και τώρα πρέπει την Πέμπτη να ξανά πάω να κάνω πρέπει να είναι υπερδιπλάσια πφ δεν τι να κάνω

Είχες πολυ αιμα δηλαδή;σου έδωσε μηπως να παίρνεις utrogestan?μην απελπίζεσαι μπορει ν μην είναι κάτι σοβαρό.αυτη τη λεει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βασούλαα said:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? Δεν ακουστικά καθόλου γιατί είμαι λίγο σκατα επειδή σας είχα πει ότι είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα έκανα 2 τεστ και ήταν θετικά  και θα πήγαινα τώρα την Παρασκευή στην  γυναικολόγο αλλά άλλαξαν τα πράγματα εχτές μου ήρθε αίμα και πήρα την γυναικολόγο μου και μου λέει έλα να σε δω πήγα με ειδε και πήγα έκανα β χοριακη εχτές και την πολύ χαμηλά 675 και τώρα πρέπει την Πέμπτη να ξανά πάω να κάνω πρέπει να είναι υπερδιπλάσια πφ δεν τι να κάνω

Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! Κουράγιο και υπομονή μέχρι την Πέμπτη.


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βασούλαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? Δεν ακουστικά καθόλου γιατί είμαι λίγο σκατα επειδή σας είχα πει ότι είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα έκανα 2 τεστ και ήταν θετικά  και θα πήγαινα τώρα την Παρασκευή στην  γυναικολόγο αλλά άλλαξαν τα πράγματα εχτές μου ήρθε αίμα και πήρα την γυναικολόγο μου και μου λέει έλα να σε δω πήγα με ειδε και πήγα έκανα β χοριακη εχτές και την πολύ χαμηλά 675 και τώρα πρέπει την Πέμπτη να ξανά πάω να κάνω πρέπει να είναι υπερδιπλάσια πφ δεν τι να κάνω

ωω κοριτσακι μου ποσο ειχες χορισκη πρίν?κατέβηκε δλδ? μήπως έχεις κάποια αποκόλληση?μήπως χρειάζεσαι υποθετα. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Βασούλαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? Δεν ακουστικά καθόλου γιατί είμαι λίγο σκατα επειδή σας είχα πει ότι είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα έκανα 2 τεστ και ήταν θετικά  και θα πήγαινα τώρα την Παρασκευή στην  γυναικολόγο αλλά άλλαξαν τα πράγματα εχτές μου ήρθε αίμα και πήρα την γυναικολόγο μου και μου λέει έλα να σε δω πήγα με ειδε και πήγα έκανα β χοριακη εχτές και την πολύ χαμηλά 675 και τώρα πρέπει την Πέμπτη να ξανά πάω να κάνω πρέπει να είναι υπερδιπλάσια πφ δεν τι να κάνω

αχ κοπελα μου λογικο να εχεις αγχος αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα!! πολλες κοπελες ειχαν αιματακι και συνεχιστηκε κανονικα η εγκυμοσυνη!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βασούλαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? Δεν ακουστικά καθόλου γιατί είμαι λίγο σκατα επειδή σας είχα πει ότι είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα έκανα 2 τεστ και ήταν θετικά  και θα πήγαινα τώρα την Παρασκευή στην  γυναικολόγο αλλά άλλαξαν τα πράγματα εχτές μου ήρθε αίμα και πήρα την γυναικολόγο μου και μου λέει έλα να σε δω πήγα με ειδε και πήγα έκανα β χοριακη εχτές και την πολύ χαμηλά 675 και τώρα πρέπει την Πέμπτη να ξανά πάω να κάνω πρέπει να είναι υπερδιπλάσια πφ δεν τι να κάνω

Κοριτσάκι μου έιχες κάνει πριν χοριακη ηη είναι η πρώτη;;;;;επίσης έχεις κανονική ροή αίματος ηη καφέ εκκρίσεις;;;;;υπέρηχο σου έκανε να έχετε μια απλή εικόνα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Υπάρχει μέρα που να μην αναφέρουμε την λέξη τεστ;;είναι η αγαπημένη μας πλέον νομίζω.αφου τα βλέπω κ στον ύπνο σε καλάθι δώρου....είναι η κατάσταση επικίνδυνη.εχουν μείνει τέσσερα αλλά από την πρώτη μέρα περιόδου θα αρχίσω να τα καίω.αν κ κάθε μήνα πλέον μου έρχεται ακριβώς μια μέρα πριν την ημερομηνία της προηγούμενης περιόδου.

Καλημερα! Εγω εχω μονο 2 home test. ναι αυτα που βγαινουν παντα αρνητικα! χαχαχαχα

Θα τα κανω την αλλη Πεμπτη (2η μερα καθυστερησης). δεν κανω νωριτερα! τωρα αν τα κανω κ συνεχισει να μην ερχεται θα παω για ψηφιακο που θα το ξεκοιλιαω μετα!

Τα υγρα σταματησαν εμενα. Πεμπτη -Παρασκευη-σκ κ Δευτερα ειχα παρααα πολλα. Σημερα πιο στεγνη.... @*Vasoula να δεις ηταν ωορρηξιας...

βεβαια ενοχλησεις εχω καθημερινα κ σχεδον συνεχεια...Κακα τα ψεμματα δεν εχω νιωσει σε αλλους μηνες ,βεβαια ο καθε μηνας διαφορετικος ειναι, αν βαλεις κ το κρυωμα ισως να τα νιωθω για αυτο τον λογο...

Εν ολιγης δεν θελω να το πιστεψω γιατι θα φαω τη μπουφλα παλι...

@Evouska Μου πως εισαι;;; το στηθος τουμπανειρο;;;;;;;

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Καλημερα! Εγω εχω μονο 2 home test. ναι αυτα που βγαινουν παντα αρνητικα! χαχαχαχα

Θα τα κανω την αλλη Πεμπτη (2η μερα καθυστερησης). δεν κανω νωριτερα! τωρα αν τα κανω κ συνεχισει να μην ερχεται θα παω για ψηφιακο που θα το ξεκοιλιαω μετα!

Τα υγρα σταματησαν εμενα. Πεμπτη -Παρασκευη-σκ κ Δευτερα ειχα παρααα πολλα. Σημερα πιο στεγνη.... @*Vasoula να δεις ηταν ωορρηξιας...

βεβαια ενοχλησεις εχω καθημερινα κ σχεδον συνεχεια...Κακα τα ψεμματα δεν εχω νιωσει σε αλλους μηνες ,βεβαια ο καθε μηνας διαφορετικος ειναι, αν βαλεις κ το κρυωμα ισως να τα νιωθω για αυτο τον λογο...

Εν ολιγης δεν θελω να το πιστεψω γιατι θα φαω τη μπουφλα παλι...

@Evouska Μου πως εισαι;;; το στηθος τουμπανειρο;;;;;;;

Καψτα την άλλη εβδομάδα.πιστευω αν είμαστε έγκυες μια έστω ψευτογραμμουλα θα δείξουν.αντε να δούμε.αχ αν πάω τελικά Τήνο κ δεν έχω ίντερνετ θα σκάσω...χιχιχι.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Καψτα την άλλη εβδομάδα.πιστευω αν είμαστε έγκυες μια έστω ψευτογραμμουλα θα δείξουν.αντε να δούμε.αχ αν πάω τελικά Τήνο κ δεν έχω ίντερνετ θα σκάσω...χιχιχι.

αποτοξινωση θα κανεις απο εμας!!! σε βλεπω τζανκι στο νησι, "λιγο ιντερνετ φιλακρακι εχεις;;; "

Αχ θα με παρετε μαζι σας;;;;;;;;;;;;

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...