Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

      Είμαι από το λαπτοπ και η φωτογραφία φαίνεται πολύ θολά. αλλά γιατί νομίζω οτι βλεπω αχνη γραμμη;; την βλέπεις εσυ; ποια μέρα είσαι; 

      Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

      Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

      Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω οαντως που έβλεπα απο την αρχη κατι τριχουλες ροζ αιμα μου έδωσε αμέσως η γυναικολόγος...κανονικα εσένα έπρεπε να σ δώσει κάτι.

οχι κανονικα ειναι απο τα καφε η περίοδος γιατι αιμα ειναι και αυτό .

αυτό ξανα πες το το σταυρο μας να κάνουμε  και εχει ο θεος!!!σε  όλες τις γυναίκες θα ερθει κάποια στιγμή το πολυπόθητο...σε άλλες γρήγορα και σε άλλες πιο αργά...αρκεί να έχουμε υπομονή ,ταπεινοτητα και αισιοδοξια!!

Όπως τα λες είναι.

Just now, SerafinaPekala είπε:

Μην στεναχωριέσαι από τώρα, έχουν ξανασυμβεί αυτά κ κατέληξαν υπέροχες εγκυμοσύνες! Προσπάθησε να αποβάλλει το άγχος σου κ όλα καλά θα πάνε!! Θετική ενέργειααα σου στέλνω!!! 

Ωωωω αντε να δούμε το ευχάριστο!!! Πολύ καλόοοο αυτο!! περιμένουμε πως και πως!!! Πότε ΔΕΝ περιμένεις? 

Ελααα άμα πέφτεις εσύ χάνομαι μετά!!! Που μας μοιραζεις έτσι απλόχερα αισιοδοξία!! Σου μεταφέρω θετική ενέργεια!! Όλα καλά θα πάνε μπρος φύγαμε!! 

Να σας πω κ εγώ τα νέα μου, μετά από δύο μέρες λίγων καφέ και κάποιων κομμάτιων (σόρυ, είπαμε τα λέμε όλα :-)). Σήμερα κάτι άρχισε να γίνεται κ έχω ροή αλλά πάλι λίγο περίεργη. Με όσα έγιναν πλέον είμαι σίγουρη ότι κάτι πήγε να γίνει κ δεν προχώρησε. Το λέω σαν καταγραφή συμπτωμάτων αποκλείεται η συχνοουρια, το πρήξιμο χαμηλά τα τσιμπιματακια, η καθυστέρηση τόσο μεγάλη και φυσικά αυτό το καφέ δύο μέρες συν τα κομμάτια να ταν κάτι άλλο, όλα αυτά μου συνέβησαν πρώτη φορά όπως κ οι ελεύθερες επαφές δεν είναι τυχαίο Συν ότι μίλησα με την μητέρα μου κ είχε παρόμοια εμπειρία. Στην αρχή στεναχωρεθηκα κ μόνο στη ιδέα ότι κάτι πήγε να γίνει κ δεν έγινε αλλά μετά πάλι προσπαθώ να το βλέπω αισιόδοξα εεε κάτι πάει να γίνει που θα πάει αχαχαχ, ίσως προσπαθεί να πάρει μπρος το σύστημα.

Άσχετο σχετικό δηλαδή θα αρχίσω από σήμερα που έχω κανονική ροή να μετράω τον κύκλο μου? Όχι τπτ είπαμε μπροςς για τα επομενααα

Ναι είναι η πρώτη μέρα η κανονική ροή.οι γυναικολόγοι λένε πως πολλές φορές μπορεί να παίζει να γίνεται σύλληψη αλλά όχι εμφύτευση...εμείς ας μην τα πάρουμε όμως αυτά ως αποτυχίες γιατί και πάλι η φύση επιλέγει να μην μας αφήσει έγκυες.οταν είναι οι συνθήκες σωστές επιτρέπει η φύση να εγκυμονησουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ωωωω αντε να δούμε το ευχάριστο!!! Πολύ καλόοοο αυτο!! περιμένουμε πως και πως!!! Πότε ΔΕΝ περιμένεις? 

συνηθως μου ερχεται 28η μερα αρα αν δεν ερθει μεχρι το σαββατο, την κυριακη εχω καθυστερηση! το θεμα ειναι οτι τον προηγουμενο μηνα ηρθε 34 μερα αλλα δε νομιζω παλι να αργησει τοσο εκτος αν αλλαξε τοσο ο κυκλος μου μετα την αποξεση! την πρωτη φορα μετα την αποξεση ηρθε 27η μερα δεν αργησε καθολου! στον επομενο μας τα χαλασε λιγο κ καθυστερησε (33 μερα) κ γι αυτο δεν ξερω ποτε πρεπει να υπολογισω ακριβως την καθυστερηση! αλλα μαλλο με κοβω να το κανω τη δευτερα το τεστ, αν κρατηθω γιατι εχω μονο 1!!! Αναλογα και τα συμπτωματα θα δω πως θα ειμαι το σκ! 

οσο για την περιοδο σου, αφου ειναι η πρωτη φορα που προσπαθεις ειναι λογικο ο οργανισμος σου να παθει ενα σοκ, πολλες κοπελες το παθαινουν στην αρχη! κ εμεις τον πρωτο μηνα που προσπαθησαμε δεν τα καταφεραμε αλλα τον δευτερο τα καταφεραμε! Ελπιζω και πιστευω οτι ο επομενος μηνας θα ειναι ο τυχερος σου!!!:wub:

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

 

οσο για την περιοδο σου, αφου ειναι η πρωτη φορα που προσπαθεις ειναι λογικο ο οργανισμος σου να παθει ενα σοκ, πολλες κοπελες το παθαινουν στην αρχη! κ εμεις τον πρωτο μηνα που προσπαθησαμε δεν τα καταφεραμε αλλα τον δευτερο τα καταφεραμε! Ελπιζω και πιστευω οτι ο επομενος μηνας θα ειναι ο τυχερος σου!!!:wub:

 

Δεν ξέρω σε ποιο κορίτσι το λες πάντως θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου τον πρώτο μήνα ελεύθερων επαφών όταν προσπαθούσαμε για την κόρη μας είχα για πρώτη φορά στην ζωή μου 14μερες καθυστέρηση τα τεστ πήγαιναν σύννεφο νομίζω έκανα 6εκεινο τον μηνα(Μάρτιο) τον Απρίλιο(17) έμαθα ότι είμαι έγκυος δηλ τον δεύτερο μήνα!!! Μακάρι με το που ξεκινήσουμε να έρθει έτσι εύκολα τον δεύτερο ξανά Χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , SerafinaPekala είπε:

Μην στεναχωριέσαι από τώρα, έχουν ξανασυμβεί αυτά κ κατέληξαν υπέροχες εγκυμοσύνες! Προσπάθησε να αποβάλλει το άγχος σου κ όλα καλά θα πάνε!! Θετική ενέργειααα σου στέλνω!!! 

Ωωωω αντε να δούμε το ευχάριστο!!! Πολύ καλόοοο αυτο!! περιμένουμε πως και πως!!! Πότε ΔΕΝ περιμένεις? 

Ελααα άμα πέφτεις εσύ χάνομαι μετά!!! Που μας μοιραζεις έτσι απλόχερα αισιοδοξία!! Σου μεταφέρω θετική ενέργεια!! Όλα καλά θα πάνε μπρος φύγαμε!! 

Να σας πω κ εγώ τα νέα μου, μετά από δύο μέρες λίγων καφέ και κάποιων κομμάτιων (σόρυ, είπαμε τα λέμε όλα :-)). Σήμερα κάτι άρχισε να γίνεται κ έχω ροή αλλά πάλι λίγο περίεργη. Με όσα έγιναν πλέον είμαι σίγουρη ότι κάτι πήγε να γίνει κ δεν προχώρησε. Το λέω σαν καταγραφή συμπτωμάτων αποκλείεται η συχνοουρια, το πρήξιμο χαμηλά τα τσιμπιματακια, η καθυστέρηση τόσο μεγάλη και φυσικά αυτό το καφέ δύο μέρες συν τα κομμάτια να ταν κάτι άλλο, όλα αυτά μου συνέβησαν πρώτη φορά όπως κ οι ελεύθερες επαφές δεν είναι τυχαίο Συν ότι μίλησα με την μητέρα μου κ είχε παρόμοια εμπειρία. Στην αρχή στεναχωρεθηκα κ μόνο στη ιδέα ότι κάτι πήγε να γίνει κ δεν έγινε αλλά μετά πάλι προσπαθώ να το βλέπω αισιόδοξα εεε κάτι πάει να γίνει που θα πάει αχαχαχ, ίσως προσπαθεί να πάρει μπρος το σύστημα.

Άσχετο σχετικό δηλαδή θα αρχίσω από σήμερα που έχω κανονική ροή να μετράω τον κύκλο μου? Όχι τπτ είπαμε μπροςς για τα επομενααα

Οχι και τα καφε θεωρούνται περίοδος...μονο αν σου ήρθε την μια μέρα αργα και είχες ελάχιστα ας πούμε θα θεωρήσεις την επόμενη πρώτη μέρα...

Και καλα κανεις και είσαι άισιοδοξη....και εγω πιστεύω πως πήρε μπροστά όλο το σύστημα και σύντομα θα μείνεις!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Evouska είπε:

συνηθως μου ερχεται 28η μερα αρα αν δεν ερθει μεχρι το σαββατο, την κυριακη εχω καθυστερηση! το θεμα ειναι οτι τον προηγουμενο μηνα ηρθε 34 μερα αλλα δε νομιζω παλι να αργησει τοσο εκτος αν αλλαξε τοσο ο κυκλος μου μετα την αποξεση! την πρωτη φορα μετα την αποξεση ηρθε 27η μερα δεν αργησε καθολου! στον επομενο μας τα χαλασε λιγο κ καθυστερησε (33 μερα) κ γι αυτο δεν ξερω ποτε πρεπει να υπολογισω ακριβως την καθυστερηση! αλλα μαλλο με κοβω να το κανω τη δευτερα το τεστ, αν κρατηθω γιατι εχω μονο 1!!! Αναλογα και τα συμπτωματα θα δω πως θα ειμαι το σκ! 

οσο για την περιοδο σου, αφου ειναι η πρωτη φορα που προσπαθεις ειναι λογικο ο οργανισμος σου να παθει ενα σοκ, πολλες κοπελες το παθαινουν στην αρχη! κ εμεις τον πρωτο μηνα που προσπαθησαμε δεν τα καταφεραμε αλλα τον δευτερο τα καταφεραμε! Ελπιζω και πιστευω οτι ο επομενος μηνας θα ειναι ο τυχερος σου!!!:wub:

 

Αχ καλη μου.. κ εγώ τον προηγούμενο μήνα έφτασα στις 34 μέρες κύκλου κ αυτό το μήνα υποθέτω ότι (δεν) θα έρθει την 29η όπως είμαι φυσιολογικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κατερινα1992 είπε:

Τελικά δεν κρατήθηκα έκανα τεστ πέντε μέρες από την αναμενόμενη περίοδο Κ τελικά φάγαμε ήτα 

Καλά εκανες

Όλες το ίδιο κάνουμε 

Δεν κρατιόμαστε 

Αλλά το ξέρεις ότι είναι νωρίς ;

Κ αυτό μπορεί να αλλαξει έτσι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλά εκανες

Όλες το ίδιο κάνουμε 

Δεν κρατιόμαστε 

Αλλά το ξέρεις ότι είναι νωρίς ;

Κ αυτό μπορεί να αλλαξει έτσι;

Ναι το ξέρω αλλά ήθελα να δω μπας και άλλα τελικά ήταν νωρίς ζω για αυτή την στιγμή που θα ξανά δω θετικό τεστ κ θα πάνε όλα καλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερινα1992 είπε:

Ναι το ξέρω αλλά ήθελα να δω μπας και άλλα τελικά ήταν νωρίς ζω για αυτή την στιγμή που θα ξανά δω θετικό τεστ κ θα πάνε όλα καλά.. 

Όλα καλά θα πάνε 

Για όλες μας 

Θα δείς

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κατερινα1992 είπε:

Από το στόμα σου Κ στου θεού το αυτί γιατί δεν θα αντέξω για δεύτερη φορα

Όλα καλά θα πάνε 

Αλλά κ αν δε πάνε ,μη λες ότι δε θ αντέξεις 

Και θ αντέξεις και θα είσαι πιο δυνατή 

Είσαι μικρούλα ακόμα ,μια χαρά παιδάκια θα κάνεις μην αγχώνεσαι κορίτσι μου 

Να αγχωθουμε εμείς οι μεγαλοκοπελες να πω άντε ,αν ούτε κ εμείς πρέπει 

Χαχαχαχα

Εσύ όχι 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όλα καλά θα πάνε 

Αλλά κ αν δε πάνε ,μη λες ότι δε θ αντέξεις 

Και θ αντέξεις και θα είσαι πιο δυνατή 

Είσαι μικρούλα ακόμα ,μια χαρά παιδάκια θα κάνεις μην αγχώνεσαι κορίτσι μου 

Να αγχωθουμε εμείς οι μεγαλοκοπελες να πω άντε ,αν ούτε κ εμείς πρέπει 

Χαχαχαχα

Εσύ όχι 

 

Σαν μεγάλο κοπέλα και εγω σας καλησπεριζω χαχαχαχ

Just now, Κατερινα1992 είπε:

Τελικά δεν κρατήθηκα έκανα τεστ πέντε μέρες από την αναμενόμενη περίοδο Κ τελικά φάγαμε ήτα 

Εγω παλι ρε κοριτσια τεστ δεν κάνω αν δεν εχω καθυστερηση γιατί αγχώνομαι πολύ 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Σαν μεγάλο κοπέλα και εγω σας καλησπεριζω χαχαχαχ

Εγω παλι ρε κοριτσια τεστ δεν κάνω αν δεν εχω καθυστερηση γιατί αγχώνομαι πολύ 

Εσύ πάλι φίλη μου 

Από άλλο ανέκδοτο

Χαχαχαχα

Πώς αντέχεις απορώ;

Το καλό βέβαια είναι ότι κανείς οικονομία 

Γιατί μερικές ,μερικές @Emilly

Έχουμε ξεπαραδιαστει.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όλα καλά θα πάνε 

Αλλά κ αν δε πάνε ,μη λες ότι δε θ αντέξεις 

Και θ αντέξεις και θα είσαι πιο δυνατή 

Είσαι μικρούλα ακόμα ,μια χαρά παιδάκια θα κάνεις μην αγχώνεσαι κορίτσι μου 

Να αγχωθουμε εμείς οι μεγαλοκοπελες να πω άντε ,αν ούτε κ εμείς πρέπει 

Χαχαχαχα

Εσύ όχι 

 

Μακάρι αλλά ο φόβος θα μείνει μην γίνουν πάλι τα ίδια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερινα1992 είπε:

Μακάρι αλλά ο φόβος θα μείνει μην γίνουν πάλι τα ίδια 

Τίποτα δε θα γίνει όλα καλά θα πάνε 

Λογικά θα σου είπε κ ο γιατρός ότι ήταν τυχαίο γεγονός κ ότι συμβαίνει έτσι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...