Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Κατερινα1992 said:

Μακάρι αλλά ο φόβος θα μείνει μην γίνουν πάλι τα ίδια 

Δυστυχώς και ευτυχώς πρέπει να ευχόμαστε ότι οποιαδήποτε δυσκολία μας παρουσιαστεί θα την αντέξουμε. Αλλά πάντα ελπίζουμε με όλη μας την δύναμη να μην έχουμε καμμία άλλη ατυχία.

Με την δεύτερη βιοχημική αποβολή και εγώ κρατήθηκα μέχρι τις τρεις μέρες καθυστέρησης πριν κάνω τεστ γιατί είχα την ιδεοληψία ότι στην πρώτη μου έφταιξα εγώ που δεν προχώρησε γιατί έκανα τεστ 4 μέρες πριν την καθυστέρηση.

Μιλάμε για τρέλα...


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Εσύ πάλι φίλη μου 

Από άλλο ανέκδοτο

Χαχαχαχα

Πώς αντέχεις απορώ;

Το καλό βέβαια είναι ότι κανείς οικονομία 

Γιατί μερικές ,μερικές @Emilly

Έχουμε ξεπαραδιαστει.

Γιατι φοβαμαι ότι θα βγει αρνητικο και δεν μπορω χαχΧα.αλλα με εσάς που έμπλεξα με έχετε βάλει σε σκέψεις να παρω ένα  container test να κανω χαχαχ

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Γιατι φοβαμαι ότι θα βγει αρνητικο και δεν μπορω χαχΧα.αλλα με εσάς που έμπλεξα με έχετε βάλει σε σκέψεις να παρω ένα  container test να κανω χαχαχ

Εμένα μου ήρθε η εικοσαδα να ξέρεις

10 ωορρηξίας και 10 εγκυμοσύνης 

Χαχαχαχα

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Τίποτα δε θα γίνει όλα καλά θα πάνε 

Λογικά θα σου είπε κ ο γιατρός ότι ήταν τυχαίο γεγονός κ ότι συμβαίνει έτσι;

Ναι μου το ειπε ελπίζω αν με το καλό Κ οπότε να πάνε όλα καλα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Emilly said:

Όπως τα λες είναι.

Ναι είναι η πρώτη μέρα η κανονική ροή.οι γυναικολόγοι λένε πως πολλές φορές μπορεί να παίζει να γίνεται σύλληψη αλλά όχι εμφύτευση...εμείς ας μην τα πάρουμε όμως αυτά ως αποτυχίες γιατί και πάλι η φύση επιλέγει να μην μας αφήσει έγκυες.οταν είναι οι συνθήκες σωστές επιτρέπει η φύση να εγκυμονησουμε.

Έχεις απόλυτο δίκιο, στην αρχή στεναχωρεθηκα λίγο αλλά προσπαθώ να το βλέπω απ την αισιόδοξη μεριά ότι το σύστημα προσπαθεί να πάρει μπρος χεχε!! Μάλλον πρέπει να αρχίσω να μετρώ θερμοκρασία, την ωορηξια δεν θέλω να χάσω γι αυτό ρωτάω για τις μέρες του κύκλου!! 

3 hours ago, Evouska said:

συνηθως μου ερχεται 28η μερα αρα αν δεν ερθει μεχρι το σαββατο, την κυριακη εχω καθυστερηση! το θεμα ειναι οτι τον προηγουμενο μηνα ηρθε 34 μερα αλλα δε νομιζω παλι να αργησει τοσο εκτος αν αλλαξε τοσο ο κυκλος μου μετα την αποξεση! την πρωτη φορα μετα την αποξεση ηρθε 27η μερα δεν αργησε καθολου! στον επομενο μας τα χαλασε λιγο κ καθυστερησε (33 μερα) κ γι αυτο δεν ξερω ποτε πρεπει να υπολογισω ακριβως την καθυστερηση! αλλα μαλλο με κοβω να το κανω τη δευτερα το τεστ, αν κρατηθω γιατι εχω μονο 1!!! Αναλογα και τα συμπτωματα θα δω πως θα ειμαι το σκ! 

οσο για την περιοδο σου, αφου ειναι η πρωτη φορα που προσπαθεις ειναι λογικο ο οργανισμος σου να παθει ενα σοκ, πολλες κοπελες το παθαινουν στην αρχη! κ εμεις τον πρωτο μηνα που προσπαθησαμε δεν τα καταφεραμε αλλα τον δευτερο τα καταφεραμε! Ελπιζω και πιστευω οτι ο επομενος μηνας θα ειναι ο τυχερος σου!!!:wub:

 

Αντε τι καλά θα χουμε να περιμένουμε μέχρι να ξεκινήσουμε κ εμείς προσπάθεια τα δικά σου νέα χεχε, άστα κ εγώ τώρα πρόβλημα με τις καθυστερήσεις δεν θα ξέρουμε πότε να κάνουμε το τεστ, πάνω κάτω υπολόγισε ένα εύλογο χρονικό διάστημα κ ας είναι πριν την επίσημη καθυστέρηση κ κανε ένα τεστακι αχαχ θα σκάσουμε. Ναιι όλα τα συμπτώματα μαζί με έπιασαν όχι σοκ λες κ έπαθα αλλεργία ή λες κ ξεπαρθενιαστηκα ήταν αχαχαχ

35 minutes ago, *Vasoula said:

Οχι και τα καφε θεωρούνται περίοδος...μονο αν σου ήρθε την μια μέρα αργα και είχες ελάχιστα ας πούμε θα θεωρήσεις την επόμενη πρώτη μέρα...

Και καλα κανεις και είσαι άισιοδοξη....και εγω πιστεύω πως πήρε μπροστά όλο το σύστημα και σύντομα θα μείνεις!!!:wub:

Ωραία, ξεκινάμε το μέτρημα λοιπόν!! Ευχαριστώ πολύ Βασούλα μου ναι είπαμε επιμονή και υπομονή!! 

Just now, Κατερινα1992 said:

Από το στόμα σου Κ στου θεού το αυτί γιατί δεν θα αντέξω για δεύτερη φορα

Όχι όχι να μην εισαι αρνητική ούτε ότι θα πάει έτσι δευτερη φορά, ούτε ότι δεν θα αντέξεις. Είπαμε υπομονή επιμονή και αισιοδοξία, είναι όλα τυχαία όσα συμβαίνουν, όπως είπα κ σε άλλα ποστ το ίδιο έπαθε φίλη μου 3 φορές κ μάλιστα μια προχωρημένη στο τρίμηνο πάνω, τώρα περιμένει το δεύτερο, έχουμε αποθέματα δύναμης εμείς οι γυναίκες!! Δεν σταμάτησε να προσπαθεί κ να ελπίζει!! 

Just now, Ellidr said:

Όλα καλά θα πάνε 

Αλλά κ αν δε πάνε ,μη λες ότι δε θ αντέξεις 

Και θ αντέξεις και θα είσαι πιο δυνατή 

Είσαι μικρούλα ακόμα ,μια χαρά παιδάκια θα κάνεις μην αγχώνεσαι κορίτσι μου 

Να αγχωθουμε εμείς οι μεγαλοκοπελες να πω άντε ,αν ούτε κ εμείς πρέπει 

Χαχαχαχα

Εσύ όχι 

 

Ααα όχι όχι καμία να μην αγχωθεί είπαμε, ειλικρινά πιστεύω ότι όλες μας από εδώ μέσα θα είμαστε με μωράκι σε λίγο καιρό. Έχετε ακούσει για την δύναμη της συλλογικής σκέψης? Ε αυτό θα πάθουμε χαχα

Just now, Kelly_V said:

Δυστυχώς και ευτυχώς πρέπει να ευχόμαστε ότι οποιαδήποτε δυσκολία μας παρουσιαστεί θα την αντέξουμε. Αλλά πάντα ελπίζουμε με όλη μας την δύναμη να μην έχουμε καμμία άλλη ατυχία.

Με την δεύτερη βιοχημική αποβολή και εγώ κρατήθηκα μέχρι τις τρεις μέρες καθυστέρησης πριν κάνω τεστ γιατί είχα την ιδεοληψία ότι στην πρώτη μου έφταιξα εγώ που δεν προχώρησε γιατί έκανα τεστ 4 μέρες πριν την καθυστέρηση.

Μιλάμε για τρέλα...

Πάντως αυτά είναι τυχαία το πιστεύω γιατί έχω την εμπειρία από την φίλη μου που της τα εξήγησαν δύο γιατροί, μόνο να μας προστατέψει θέλει η φύση δεν κάνουμε κάτι λάθος! Ούτε φταιμε κάπου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Εσύ πάλι φίλη μου 

Από άλλο ανέκδοτο

Χαχαχαχα

Πώς αντέχεις απορώ;

Το καλό βέβαια είναι ότι κανείς οικονομία 

Γιατί μερικές ,μερικές @Emilly

Έχουμε ξεπαραδιαστει.

Αχ ..λέω τεστ κ λάμπω ολόκληρη.τωρα έχω κ σε κάνα μήνα επέτειο με το αγόρι μου τα 21 χρόνια..όχι δεν θέλω μπριγιαν.δυο κούτες τεστ να μου φέρει να με σκλαβώσει.

  • Χαχα 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ ..λέω τεστ κ λάμπω ολόκληρη.τωρα έχω κ σε κάνα μήνα επέτειο με το αγόρι μου τα 21 χρόνια..όχι δεν θέλω μπριγιαν.δυο κούτες τεστ να μου φέρει να με σκλαβώσει.

ΧΧαχαχαχα εισαι θεομουρλη

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο, στην αρχή στεναχωρεθηκα λίγο αλλά προσπαθώ να το βλέπω απ την αισιόδοξη μεριά ότι το σύστημα προσπαθεί να πάρει μπρος χεχε!! Μάλλον πρέπει να αρχίσω να μετρώ θερμοκρασία, την ωορηξια δεν θέλω να χάσω γι αυτό ρωτάω για τις μέρες του κύκλου!! 

Αντε τι καλά θα χουμε να περιμένουμε μέχρι να ξεκινήσουμε κ εμείς προσπάθεια τα δικά σου νέα χεχε, άστα κ εγώ τώρα πρόβλημα με τις καθυστερήσεις δεν θα ξέρουμε πότε να κάνουμε το τεστ, πάνω κάτω υπολόγισε ένα εύλογο χρονικό διάστημα κ ας είναι πριν την επίσημη καθυστέρηση κ κανε ένα τεστακι αχαχ θα σκάσουμε. Ναιι όλα τα συμπτώματα μαζί με έπιασαν όχι σοκ λες κ έπαθα αλλεργία ή λες κ ξεπαρθενιαστηκα ήταν αχαχαχ

Ωραία, ξεκινάμε το μέτρημα λοιπόν!! Ευχαριστώ πολύ Βασούλα μου ναι είπαμε επιμονή και υπομονή!! 

Όχι όχι να μην εισαι αρνητική ούτε ότι θα πάει έτσι δευτερη φορά, ούτε ότι δεν θα αντέξεις. Είπαμε υπομονή επιμονή και αισιοδοξία, είναι όλα τυχαία όσα συμβαίνουν, όπως είπα κ σε άλλα ποστ το ίδιο έπαθε φίλη μου 3 φορές κ μάλιστα μια προχωρημένη στο τρίμηνο πάνω, τώρα περιμένει το δεύτερο, έχουμε αποθέματα δύναμης εμείς οι γυναίκες!! Δεν σταμάτησε να προσπαθεί κ να ελπίζει!! 

Ααα όχι όχι καμία να μην αγχωθεί είπαμε, ειλικρινά πιστεύω ότι όλες μας από εδώ μέσα θα είμαστε με μωράκι σε λίγο καιρό. Έχετε ακούσει για την δύναμη της συλλογικής σκέψης? Ε αυτό θα πάθουμε χαχα

Πάντως αυτά είναι τυχαία το πιστεύω γιατί έχω την εμπειρία από την φίλη μου που της τα εξήγησαν δύο γιατροί, μόνο να μας προστατέψει θέλει η φύση δεν κάνουμε κάτι λάθος! Ούτε φταιμε κάπου!

Αχ τι ωραία που το είπες,  υπομονή επιμονή και αισιοδοξία!!! Θα γίνουμε όλες μανούλες το 2021!! Εμάς κορίτσια θα είναι η τυχερή μας χρόνια το 2020  το πιστεύω!!! Είναι τυχερό το θεματάκι μας και θα τα καταφέρουμε όλες !!❤❤❤

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εμένα μου ήρθε η εικοσαδα να ξέρεις

10 ωορρηξίας και 10 εγκυμοσύνης 

Χαχαχαχα

Τώρα εγώ παρακαλώ να μην κοκκινίσει πολύ το τεστ ωορρηξίας να καθυστερήσει λίγο 

Να  προλάβει να παχύνει και το ενδομήτριο

Ξεκίνησα τα τεστ εχθές κ έχω κάνει τρία μέχρι στιγμής και το ένα με το άλλο έχουν διαφορά 

Αλλά ακόμα δεν είναι έντονο έντονο 

Οπότε έχω ελπίδες 

Χαχαχαχα 

Just now, Emilly είπε:

Αχ ..λέω τεστ κ λάμπω ολόκληρη.τωρα έχω κ σε κάνα μήνα επέτειο με το αγόρι μου τα 21 χρόνια..όχι δεν θέλω μπριγιαν.δυο κούτες τεστ να μου φέρει να με σκλαβώσει.

21 χρόνια ρε θηρίο 

Πω πω 

Μπράβο ......

Να τα χιλιασετε

Και το 21 να σας βρει με δίδυμα 

Το αξίζεις με τόσα τεστ που έχει χαλάσει 

Να σου  δώσει η Παναγία δίπλη χαρά

Επίσης να σημειώσω ούτε οίνους ωορρηξίας έχω αλλά ουτε και υγρά

Πφφφ

Just now, Ellidr είπε:

Τώρα εγώ παρακαλώ να μην κοκκινίσει πολύ το τεστ ωορρηξίας να καθυστερήσει λίγο 

Να  προλάβει να παχύνει και το ενδομήτριο

Ξεκίνησα τα τεστ εχθές κ έχω κάνει τρία μέχρι στιγμής και το ένα με το άλλο έχουν διαφορά 

Αλλά ακόμα δεν είναι έντονο έντονο 

Οπότε έχω ελπίδες 

Χαχαχαχα 

21 χρόνια ρε θηρίο 

Πω πω 

Μπράβο ......

Να τα χιλιασετε

Και το 21 να σας βρει με δίδυμα 

Το αξίζεις με τόσα τεστ που έχει χαλάσει 

Να σου  δώσει η Παναγία δίπλη χαρά

Επίσης να σημειώσω ούτε οίνους ωορρηξίας έχω αλλά ουτε και υγρά

Πφφφ

Προφανώς δεν έχω οίνους αλλά ούτε πόνους*

Χαχαχαχα

( Άσε βάλω ένα κρασί να χαλαρώσω)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Άντε κορίτσια μου να περάσουν οι μέρες να δούμε τι θα γίνει. Από συμπτώματα πως πάμε.. εμενα το στήθος μου είναι τούμπανο μέρα με την μέρα.. έχω κ λίγη φαγούρα κ πόνο λίγο ελαφρύ.. υποφερτό!!! Πρήξιμο στην κοιλιά.. δύο τρεις μέρες πάλι με το νο2 θέμα αλλά σήμερα καλύτερα.. κ χθες μια εξάντληση σαν να παραλύω!! Κ απίστευτα νεύρα.. τρέλα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Αχ ..λέω τεστ κ λάμπω ολόκληρη.τωρα έχω κ σε κάνα μήνα επέτειο με το αγόρι μου τα 21 χρόνια..όχι δεν θέλω μπριγιαν.δυο κούτες τεστ να μου φέρει να με σκλαβώσει.

Χαχαχαχα..δεν εχω φάτσες...:):grin:

 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Γιατι φοβαμαι ότι θα βγει αρνητικο και δεν μπορω χαχΧα.αλλα με εσάς που έμπλεξα με έχετε βάλει σε σκέψεις να παρω ένα  container test να κανω χαχαχ

Κ εγώ ετσι είμαι! Δεν μπορώ την απογοητευση οταν βλέπω το αρνητικό.. νομιζω η αναμονή ειναι καλύτερη, έχεις μια ελπιδα!! Αλλα πραγματικά αυτες τις μερες που σας διαβάζω, εχω σκεφτεί να παρω να εχω μερικά!! Χαχαχα!

  • Χαχα 3

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Άντε κορίτσια μου να περάσουν οι μέρες να δούμε τι θα γίνει. Από συμπτώματα πως πάμε.. εμενα το στήθος μου είναι τούμπανο μέρα με την μέρα.. έχω κ λίγη φαγούρα κ πόνο λίγο ελαφρύ.. υποφερτό!!! Πρήξιμο στην κοιλιά.. δύο τρεις μέρες πάλι με το νο2 θέμα αλλά σήμερα καλύτερα.. κ χθες μια εξάντληση σαν να παραλύω!! Κ απίστευτα νεύρα.. τρέλα!!

Και εγβ ακριβως τα ιδια με εσενα. Φοβερο πρηξιμο στηθους εδω και 7 μερες και πρηξιμο στο στηθος.. Πολλα σπυρακια ξαφνικα στο προσωπο.. Εχω βγαλει 5 - 6 σπυρακια που φυσικα μπορει να ειναι ξαι απο τις σοκολατες που εχω φαει τις τελευταιες μερες.. Χαχχα και πρηξιμο στην κοιλια.. Σημερα στην δουλεια μου (ειμαι δασκαλα) σηκωσα 2 - 3 παιδια που δνε μπορουσαν να ανέβουν σε μια τσουληθρα και τα βοηθησα και πονεσα πολυ χαμηλα.. Δεν το ειπα του αντρα μου γιατι θα μου θυμωσει οπως παντα οταν σηκωνω βαρετα πραγματα και ποιος τον ακουει.. Παντως εγω ειμαι σιγουρη θα μου ερθει περιοδος.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Και εγβ ακριβως τα ιδια με εσενα. Φοβερο πρηξιμο στηθους εδω και 7 μερες και πρηξιμο στο στηθος.. Πολλα σπυρακια ξαφνικα στο προσωπο.. Εχω βγαλει 5 - 6 σπυρακια που φυσικα μπορει να ειναι ξαι απο τις σοκολατες που εχω φαει τις τελευταιες μερες.. Χαχχα και πρηξιμο στην κοιλια.. Σημερα στην δουλεια μου (ειμαι δασκαλα) σηκωσα 2 - 3 παιδια που δνε μπορουσαν να ανέβουν σε μια τσουληθρα και τα βοηθησα και πονεσα πολυ χαμηλα.. Δεν το ειπα του αντρα μου γιατι θα μου θυμωσει οπως παντα οταν σηκωνω βαρετα πραγματα και ποιος τον ακουει.. Παντως εγω ειμαι σιγουρη θα μου ερθει περιοδος.. 

Και εγώ την περιμένω.. χθές πονούσε το στομάχι μου και έκανα συνεχώς εμετό.. πρησμένο στήθος και πόνο αλλά και πόνο στην κοιλιά αν διαστήματα που αν συνεχιστεί θέλω παυσίπονο.. αλλά είμαι σίγουρη πως θα έρθει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Και εγβ ακριβως τα ιδια με εσενα. Φοβερο πρηξιμο στηθους εδω και 7 μερες και πρηξιμο στο στηθος.. Πολλα σπυρακια ξαφνικα στο προσωπο.. Εχω βγαλει 5 - 6 σπυρακια που φυσικα μπορει να ειναι ξαι απο τις σοκολατες που εχω φαει τις τελευταιες μερες.. Χαχχα και πρηξιμο στην κοιλια.. Σημερα στην δουλεια μου (ειμαι δασκαλα) σηκωσα 2 - 3 παιδια που δνε μπορουσαν να ανέβουν σε μια τσουληθρα και τα βοηθησα και πονεσα πολυ χαμηλα.. Δεν το ειπα του αντρα μου γιατι θα μου θυμωσει οπως παντα οταν σηκωνω βαρετα πραγματα και ποιος τον ακουει.. Παντως εγω ειμαι σιγουρη θα μου ερθει περιοδος.. 

Ας ελπίσουμε πως δεν θα έρθει.. απέφευγε να σηκώνεις παιδιά.. κ εγώ όσο μπορώ δεν σηκώνω βαρη.. όσο μπορώ.. τώρα τι να πω!!!

Just now, Ritapog είπε:

Και εγώ την περιμένω.. χθές πονούσε το στομάχι μου και έκανα συνεχώς εμετό.. πρησμένο στήθος και πόνο αλλά και πόνο στην κοιλιά αν διαστήματα που αν συνεχιστεί θέλω παυσίπονο.. αλλά είμαι σίγουρη πως θα έρθει..

Μου κάνουν πιο πολλά συμπτώματα.. πότε περιμένεις;;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...