Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, SerafinaPekala said:

Πλάκα κάνεις το τι έχω ψάξει η τρελή στο ίντερνετ δεν λέγεται, μέχρι κ για τα ουλα μου που τα νιωθα πρησμενα μια μέρα αχαχαχαχχα

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πωπωω δεν μπήκα απ το πρωί σήμερα λόγω δουλειών και μου λείψατε!!!! Πάρα πολλά συμπτώματα έχουμε!! Ανυπομωνω και εύχομαι θετικό καραμπαμ και τεράστιες χοριακες!! Για το στοίχημα λέω και εγώ 3 μη σας πω και 4 αυτόν τον μήνα <3

Να μη σε αποτρελανω αλλα τα ουλα ειναι συμπτωμα ...νομιζω!!! 

γενικα στην εγκυμοσυνη ματωνουν ευκολα τα ουλα να ξερεις και ειναι ευαισθητα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. Εχω αγχος πολυ.. Αν αντεξω θα το κανω σαββατοκυριακο.. Γιατι τον προηγουμενο  μηνα ηρθε στις 34 μερες..  Εχω αρχιζει να κουραζομαι με τον κοσμο γιατι δνε ξερω τι να απαντω.. Ολοι μας λενε ειδικα εμενα αντε καντε ενα μωρο τι περιμένετε? Ούτε του χρονου θα γινει ο γαμος σας.. Και να τους απαντας ότι θα περιμένεις και οτι δικαιολογια μου κατεβει και εκεινοι να επιμενουν.. Που να ηξεραν οτι εδω και 4 μηνες προσπαθείς αλλα δεν.. Οχι οτι ειναι πολυς καιρος.. Αλλα και παλι.... Ειμαι πολυ ευαισθητη γενικα και σημερα εχω μια ψυχολογια που θελω με το παραμικρο να κλαψω και αυτο ειναι συμπτωμα περιοδου.. Για αυτο δεν ειμαι θετικη.. Ισως και επειδη εκανα την Τρίτη τεστ και ηταν αρνητικο.. Δν ξερω.. Πφφφ.. Αν μου ερθει περιοδος θα παρω τον αντρα μου στις 16 του μηνος που εοχυμε επετειο να παμε ενα διήμερο σε ενα χωριουδακι να ξεφυγουμε απο τις δουλειές μας να χαλαρωσουμε λιγο

Αντεεεε.. Καλα αυγουλακια αυτον τον μηνα.. Να ειναι γεματα και ετοιμα να γονιμοποιηθουν.. Χαχχαχ❤️❤️❤️

Να σου πω αν καταφέρω τελικά κ πάω στην τηνο.,η Παναγία είναι η μόνη μου ελπίδα σ αυτό.αλλη μια φορά θα της το ζητήσω.περισυ πήγα Οκτώβριο κ Νοέμβριο ήμουν έγκυος αλλά παλινδρομησε.αλλα θα ξαναπάω.ελπιζω για υγεία ευτυχία πρώτα από όλα,και αν θέλει ο Θεός κ περισσεύει κανένα μωράκι κ για μένα ας μου στείλει.θα ανάψω κ για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν θα σας μελετήσω.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. Εχω αγχος πολυ.. Αν αντεξω θα το κανω σαββατοκυριακο.. Γιατι τον προηγουμενο  μηνα ηρθε στις 34 μερες..  Εχω αρχιζει να κουραζομαι με τον κοσμο γιατι δνε ξερω τι να απαντω.. Ολοι μας λενε ειδικα εμενα αντε καντε ενα μωρο τι περιμένετε? Ούτε του χρονου θα γινει ο γαμος σας.. Και να τους απαντας ότι θα περιμένεις και οτι δικαιολογια μου κατεβει και εκεινοι να επιμενουν.. Που να ηξεραν οτι εδω και 4 μηνες προσπαθείς αλλα δεν.. Οχι οτι ειναι πολυς καιρος.. Αλλα και παλι.... Ειμαι πολυ ευαισθητη γενικα και σημερα εχω μια ψυχολογια που θελω με το παραμικρο να κλαψω και αυτο ειναι συμπτωμα περιοδου.. Για αυτο δεν ειμαι θετικη.. Ισως και επειδη εκανα την Τρίτη τεστ και ηταν αρνητικο.. Δν ξερω.. Πφφφ.. Αν μου ερθει περιοδος θα παρω τον αντρα μου στις 16 του μηνος που εοχυμε επετειο να παμε ενα διήμερο σε ενα χωριουδακι να ξεφυγουμε απο τις δουλειές μας να χαλαρωσουμε λιγο

Αντεεεε.. Καλα αυγουλακια αυτον τον μηνα.. Να ειναι γεματα και ετοιμα να γονιμοποιηθουν.. Χαχχαχ❤️❤️❤️

Εγώ λέω στους γνωστούς ότι δεν μπορούμε και στους πιο κοντινούς ότι δεν θέλουμε..δεν ξαναρωτάνε ποτέ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Να σου πω αν καταφέρω τελικά κ πάω στην τηνο.,η Παναγία είναι η μόνη μου ελπίδα σ αυτό.αλλη μια φορά θα της το ζητήσω.περισυ πήγα Οκτώβριο κ Νοέμβριο ήμουν έγκυος αλλά παλινδρομησε.αλλα θα ξαναπάω.ελπιζω για υγεία ευτυχία πρώτα από όλα,και αν θέλει ο Θεός κ περισσεύει κανένα μωράκι κ για μένα ας μου στείλει.θα ανάψω κ για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν θα σας μελετήσω.

Αχ βρε Εμιλακι...να σαι καλα κοριτσι μου!!!

Σε ευχαριστουμε ολες και μακαρι να μας ακουσει!!! 

Με επιασε μια αγωνια τωρα ξαφνικη για τεστ αλλα θα μπω να χαζεψω επιπλα απο ικεα να ξεχαστω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Νομιζω πρεπει να περασουμε στην αντεπιθεση στον οποιοδηποτε αδιακριτο εκει εξω.

"ποτε θα κανετε παιδι;"

"ποτε θα σταματησετε να ειστε αγενης και αδιακριτη;" ή σε πιο ευγενικη εκδοση: ¨ευχαριστω για τον ενδιαφερον, ειναι αδιακρισια μια τετοια ερωτηση και σας ενημερωνω πως δεν συζηταω τα προσωπικα μου"

να σου πω μετα αν θα ξαναρωτησουν! Δεν καταλαβα ρε κοριτσια, θα μιλαει ο οποιοδηποτε και εμεις θα τα καταπινουμε; ε οχι ρε γαμωτο! και εγω ειμαι ευαισθητη πολυ αλλα εχω εξοργιστει. 

Σε καταλαβαινω απολυτα πωςνιωθεις, εμεις αν δεν εχουμε πετυχει αυτον τον μηνα τον αλλο θα τον παω ρεπο στις γονιμες. δεν μπορουμε αλλο αυτο το προγραμμα, για το προγραμμα μας ειναι αδιανοητο αυτο που κανουμε 4 μηνες. 

Η σκεψη σου να πατε καπου ειναι πολυ καλη. Να αποβαλλεις τους τοξικους ανθρωπους απο τον περιγυρο σου κ να απαντας οπως νιωθεις κ τελος. Η πολυ ευγενεια δεν ειναι παντα καλη!!! Εμεις θα παμε επαρχια για μια βαφτιση αυτο το μηνα. Αν δεν ειμαι εγκυος θα τους το πω στη ψυχρα κ ας σκοτωθω με τον αντρα μου που ημουν αγενης "Συγνωμη αλλα δεν συζηταω κατι τοσο προσωπικο"

 

Το ξερετε οτι οσοι ρωτανε δνε ειναι αυτοι που ενδιαφέρονται? Και το λεω αυτο γιατι εμας το ξερουν μονο στενοι ανθρωποι οπως οι γονεις μου και οι γονεις του και δεν εχουν ρωτησει ουτε μια φορα.. Μονο αν εγω πω κατι της πεθερας μου τυπου αδιαθετησα αυτον τον μηνα παμε να προσκυνησουμε η διαβαστε μας η οτιδηποτε.. Γιατι πιστευω πολύ και εγω και οικογενεια μας.. Αλλα και παλι ποτε δεν μας εφεραν σε αμηχανη στιγμη. Και η κουμπαρα μου οταν μιλουσαμε γενικα πριν 4 μηνες οταν ακομη φεν ειχαμε ξεκινήσει ακομη ελευθερες αλλα ετοιμαζομασταν της ειχα πει οτι αμα ερθει ερθει.. Και απο τοτε ουτε εκεινη εχει πει το ΤΟΣΟ.. Περιμενουν ολοι εμεις να πουμε το οτιδηποτε και αυτο το εκτιμω.. Τους αγαπω και τους ευχαριστω που δνε ειναι αδιακριτοι σαν μερικους αλλους του κυκλιυ μας.. Που δεν ξερουν οτι προσπαθουμε αλλα ολη την ωρα μας πρηζουν

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@*Vasoula  Βρήκα γυναικολόγο και πολύ καλό μάλιστα με αρκετές συστάσεις. Μιλήσαμε και κλείσαμε ραντεβού για Δευτέρα και όπως μου τα είπε δεν πείθεται από τα τεστ... Δεν ξέρω δε μου άρεσε που το είπε αυτό γιατί πάλι με έβαλε στο τρυπακι με τις ελπίδες.. Είπε για υπέρηχο κιόλας. 

Να μην είναι κάτι δεν ξέρω μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο. Δεν είχα ποτέ γυναικολογικά προβλήματα ακόμα και 2 χρόνια τώρα που πήρα πολλά κιλά όλα ήταν τέλεια. Τώρα ξαφνικά και από το πουθενά τι να πω .. ας έχουμε όλες την υγεία μας πάνω από όλα.

Μπορεί να μην προσπαθούσαμε και τώρα ότι έγινε, έγινε αλλά τώρα που μπήκα στο χορό θα του δώσω να καταλάβει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Να σου πω αν καταφέρω τελικά κ πάω στην τηνο.,η Παναγία είναι η μόνη μου ελπίδα σ αυτό.αλλη μια φορά θα της το ζητήσω.περισυ πήγα Οκτώβριο κ Νοέμβριο ήμουν έγκυος αλλά παλινδρομησε.αλλα θα ξαναπάω.ελπιζω για υγεία ευτυχία πρώτα από όλα,και αν θέλει ο Θεός κ περισσεύει κανένα μωράκι κ για μένα ας μου στείλει.θα ανάψω κ για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν θα σας μελετήσω.

Στο εύχομαι Εμιλυ μου.. Να σε ακουσει η Παναγία.. Και να σου στειλει ενα υγιέστατο μωρακι.. Το αξιζεις κοριτσι μου.. Χωρις να σας ξερω εγω εδω μεσα βρηκα φιλες που μπορω να μοιραζομαι πράγματα χωρις να κρινομαι και χωρις να φοβαμαι.. Σας ευχαριστώ για ολα.. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Το ξερετε οτι οσοι ρωτανε δνε ειναι αυτοι που ενδιαφέρονται? Και το λεω αυτο γιατι εμας το ξερουν μονο στενοι ανθρωποι οπως οι γονεις μου και οι γονεις του και δεν εχουν ρωτησει ουτε μια φορα.. Μονο αν εγω πω κατι της πεθερας μου τυπου αδιαθετησα αυτον τον μηνα παμε να προσκυνησουμε η διαβαστε μας η οτιδηποτε.. Γιατι πιστευω πολύ και εγω και οικογενεια μας.. Αλλα και παλι ποτε δεν μας εφεραν σε αμηχανη στιγμη. Και η κουμπαρα μου οταν μιλουσαμε γενικα πριν 4 μηνες οταν ακομη φεν ειχαμε ξεκινήσει ακομη ελευθερες αλλα ετοιμαζομασταν της ειχα πει οτι αμα ερθει ερθει.. Και απο τοτε ουτε εκεινη εχει πει το ΤΟΣΟ.. Περιμενουν ολοι εμεις να πουμε το οτιδηποτε και αυτο το εκτιμω.. Τους αγαπω και τους ευχαριστω που δνε ειναι αδιακριτοι σαν μερικους αλλους του κυκλιυ μας.. Που δεν ξερουν οτι προσπαθουμε αλλα ολη την ωρα μας πρηζουν

Μα εννοειται αυτο κουκλα μου! Ο ανθρωπος που σε νοιαζετε σε συμπονα, εχει ενσυναισθηση και κατανοηση, δεν διατιθεται να ριξει λαδι στη φωτια να σε στεναχωρησει , να σου μαυρισει τη μερα! Ο κακος ο ανθρωπος και ο κουτσομπολης θα το κανει! Ε σε αυτον η απαντηση που ειπα και του αρμοζει κ του αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

@Emilly η μητέρα μου έτσι έμεινε έγκυος σε μένα. Την παρακαλούσε για ένα κοριτσάκι και να μαι 24 χρονων γαιδουρα . Έκανε τάμα στη Παναγία της Τήνου ( εξού και το ένα μου όνομα ) και κάθε 2 χρόνια ή 3 πηγαίνουμε και ανεβαίνει γονατιστή. Εγώ δεν πιστεύω τόσο έντονα αλλά σέβομαι κάθε μάνα και κάθε γυναίκα που ζητάει τη βοήθεια της ..  Και γω όσες φορές την επικαλέστηκα πάντα ήταν εκεί. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Μα εννοειται αυτο κουκλα μου! Ο ανθρωπος που σε νοιαζετε σε συμπονα, εχει ενσυναισθηση και κατανοηση, δεν διατιθεται να ριξει λαδι στη φωτια να σε στεναχωρησει , να σου μαυρισει τη μερα! Ο κακος ο ανθρωπος και ο κουτσομπολης θα το κανει! Ε σε αυτον η απαντηση που ειπα και του αρμοζει κ του αξιζει!

Εχεις απολυτο δικαιο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mariangelap said:

@Emilly η μητέρα μου έτσι έμεινε έγκυος σε μένα. Την παρακαλούσε για ένα κοριτσάκι και να μαι 24 χρονων γαιδουρα . Έκανε τάμα στη Παναγία της Τήνου ( εξού και το ένα μου όνομα ) και κάθε 2 χρόνια ή 3 πηγαίνουμε και ανεβαίνει γονατιστή. Εγώ δεν πιστεύω τόσο έντονα αλλά σέβομαι κάθε μάνα και κάθε γυναίκα που ζητάει τη βοήθεια της ..  Και γω όσες φορές την επικαλέστηκα πάντα ήταν εκεί. 

και εγω δεν πιστευω τοσο, μπορω να πω οτι δεν ειμαι της εκκλησιας αλλα ειναι στιγμες που νιωθεις την αναγκη απο κατι ανωτερο για να παρεις δυναμη. Και εγω σεβομαι τους ανθρωπους που ζητανε τη βοηθεια της Παναγιας και του Θεου. Δεν ειμαι αξια να κρινω τι τραβαει η ψυχη του καθε ανθρωπου και να τους δειξω με το δαχτυλο. Οταν αντιμετωπιζεις μεγαλες δυσκολιες, ειναι λογικο να εχεις την αναγκη. Κατανοω απολυτα τους ανθρωπους αυτους κ οταν τους βλεπω σκεφτομαι ποσο δυσκολα εχουν περασει και ισως περνανε ακομα και ευχομαι να βρουν γρηγορα γαληνη και ηρεμια!

Σκεψου τι λαχταρα σε ειχε η μανουλα σου που το κανει αυτο καθε φορα που πατε! Αξιες ολες οι μανουλες και τεραστιο σεβασμο απο το προσωπο μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

@Emilly η μητέρα μου έτσι έμεινε έγκυος σε μένα. Την παρακαλούσε για ένα κοριτσάκι και να μαι 24 χρονων γαιδουρα . Έκανε τάμα στη Παναγία της Τήνου ( εξού και το ένα μου όνομα ) και κάθε 2 χρόνια ή 3 πηγαίνουμε και ανεβαίνει γονατιστή. Εγώ δεν πιστεύω τόσο έντονα αλλά σέβομαι κάθε μάνα και κάθε γυναίκα που ζητάει τη βοήθεια της ..  Και γω όσες φορές την επικαλέστηκα πάντα ήταν εκεί. 

Της έχω ταγμένο ένα κοριτσάκι.αν ποτέ κάνω κοριτσάκι θα το λέω Μαριάμ ακριβώς όπως έλεγαν την Παναγία.

Κορίτσια επειδή πιστεύω γενικα( είμαι της άποψης ότι δεν έχουμε τόσο μεγάλο εγκέφαλο να συλλάβουμε τι είναι αυτη η ανώτερη δύναμη)και σέβομαι όλες τις θρησκείες αν κ ακολουθώ( με αποτυχία πιστεύω)τον δρόμο του Ιησού κ λατρευω την Παναγία από πάντα επειδή ένιωθα πάντα τα θαύματα της στην ζωή μου...Παρ όλα αυτά σε μια ταινία άκουσα το πετυχημένο..ο Θεός ακούει όλες τις προσευχές ακόμα κ αν η απάντηση είναι καμιά φορά όχι.ποιος ξέρει τι βάζει αυτός στην ζυγαριά;;;

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

@Emilly η μητέρα μου έτσι έμεινε έγκυος σε μένα. Την παρακαλούσε για ένα κοριτσάκι και να μαι 24 χρονων γαιδουρα . Έκανε τάμα στη Παναγία της Τήνου ( εξού και το ένα μου όνομα ) και κάθε 2 χρόνια ή 3 πηγαίνουμε και ανεβαίνει γονατιστή. Εγώ δεν πιστεύω τόσο έντονα αλλά σέβομαι κάθε μάνα και κάθε γυναίκα που ζητάει τη βοήθεια της ..  Και γω όσες φορές την επικαλέστηκα πάντα ήταν εκεί. 

Εγω επειδή πέρασα πολύ άγχος με ένα θέμα υγείας όταν ήταν μικρό το παιδί μου και για πολλά χρόνια ήμουν αγχωμενη με τα πάντα,,,την έβλεπα κάθε τρεις κ λίγο στον ύπνο και μου άνοιγε τα χέρια κ έλεγε έλα σε εμένα κ μην φοβάσαι τίποτα.μεχρι περισυ που πήγα κ εκπληρωσα το τάμα που είχα για το παιδί μου την ευχαρίστησα κ από δω κ πέρα θα της ζητάω κ μωράκι.δεν θα ησυχάσει από μένα σκέφτομαι χαχαχα.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Δύο τρεις φορές έχω νιώσει ένα τσίμπημα στον αφαλό... Κ τώρα προς το μεσημέρι κτ ελαφριά πινάκια προς το κάτω μέρος.. λογικά μήτρα. (Ακριβώς πιο όργανο είναι εκεί δεν ξέρω) φαγούρα στο στήθος.. από την μια είμαι πολύ θετική κ από την άλλη φοβάμαι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου.. Αδιαθετησα.. Μου ηρθε πριν λιγο αποτομα.. Μια και εξω.. Με επιασε πονος και πηγα τουαλετα και ταραααα.. Οι ρωσοι.. Πολυ στενοχωρεθηκα.. Και πρωτη φορα ηταν μαζι μου και ο αντρας μου και δεν θα κρυψω οτι ξεσπασα σε κλαματα.. Και εκεινος ο πιο τρυφερος αντρας του κοσμου αφου μου ειχε φερει 3 δωρα σημερα που ηθελα εδω και καιρο και το ηξερε και πηγε και τα αγορασε κρυφα και μου ετοιμαζε ρομαντικη βραδιά και μας την χαλασε η περιοδος σταθηκε διπλα μου με αγκαλιασε και δνε με αφηνε απο την αγκαλια του και μου ελεγε διαφορα ομορφα πράγματα.. Και ειμαι καλα τωρα.. Δεν πειραζει.. Τον αλλον μηνα.. Περιμενω τα κορίτσια μου με τα θετικα τεστ.. ❤️❤️

Κοριτσια μου ξερετε τις βιταμινες geracom terra inositol? Καπως ετσι λεγεται.. Ειναι ενα καφε κουτι. Πειτε μου γνωμες αν το ξερετε οπως και για το ActiSperm που ειναι λιπαντικο ειδικο για το σωστο ph για τέκνο ποίηση 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...