Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Αδιαθετησα.. Μου ηρθε πριν λιγο αποτομα.. Μια και εξω.. Με επιασε πονος και πηγα τουαλετα και ταραααα.. Οι ρωσοι.. Πολυ στενοχωρεθηκα.. Και πρωτη φορα ηταν μαζι μου και ο αντρας μου και δεν θα κρυψω οτι ξεσπασα σε κλαματα.. Και εκεινος ο πιο τρυφερος αντρας του κοσμου αφου μου ειχε φερει 3 δωρα σημερα που ηθελα εδω και καιρο και το ηξερε και πηγε και τα αγορασε κρυφα και μου ετοιμαζε ρομαντικη βραδιά και μας την χαλασε η περιοδος σταθηκε διπλα μου με αγκαλιασε και δνε με αφηνε απο την αγκαλια του και μου ελεγε διαφορα ομορφα πράγματα.. Και ειμαι καλα τωρα.. Δεν πειραζει.. Τον αλλον μηνα.. Περιμενω τα κορίτσια μου με τα θετικα τεστ.. ❤️❤️

Κοριτσια μου ξερετε τις βιταμινες geracom terra inositol? Καπως ετσι λεγεται.. Ειναι ενα καφε κουτι. Πειτε μου γνωμες αν το ξερετε

δεν πειραζει κοριτσάκι μου μην στεναχωριέσαι!!!όλα καλά δεν το βάζουμε κάτω την επόμενη φορά!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Αδιαθετησα.. Μου ηρθε πριν λιγο αποτομα.. Μια και εξω.. Με επιασε πονος και πηγα τουαλετα και ταραααα.. Οι ρωσοι.. Πολυ στενοχωρεθηκα.. Και πρωτη φορα ηταν μαζι μου και ο αντρας μου και δεν θα κρυψω οτι ξεσπασα σε κλαματα.. Και εκεινος ο πιο τρυφερος αντρας του κοσμου αφου μου ειχε φερει 3 δωρα σημερα που ηθελα εδω και καιρο και το ηξερε και πηγε και τα αγορασε κρυφα και μου ετοιμαζε ρομαντικη βραδιά και μας την χαλασε η περιοδος σταθηκε διπλα μου με αγκαλιασε και δνε με αφηνε απο την αγκαλια του και μου ελεγε διαφορα ομορφα πράγματα.. Και ειμαι καλα τωρα.. Δεν πειραζει.. Τον αλλον μηνα.. Περιμενω τα κορίτσια μου με τα θετικα τεστ.. ❤️❤️

Κοριτσια μου ξερετε τις βιταμινες geracom terra inositol? Καπως ετσι λεγεται.. Ειναι ενα καφε κουτι. Πειτε μου γνωμες αν το ξερετε

Μπραβο στον αντρουλη σου είναι πολύ γλυκος και πάνω από όλα σε αγαπάει πολύ που σε στηρίζει ετσι.ετσι μην το αφήσεις να σε ριξει τον αλλο μηνα παλι δυναμικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν πειραζει κιριτσακθ μου μην στεναχωριέσαι!!!όλα καλά δεν το βάζουμε κάτω την επόμενη φορά!!!

Δεν το βαζω.. Παμε δυναμικα.. ❤️❤️❤️❤️Γνωριζεις κατι για τα προιοντα που ρωτησα?? Γιατι θελω να παραγγειλω βιταμινες και αγοραζω συνεχεια τις pregnacare και ειπα μηπως να αλλαξω αυτη την φορα. 

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μπραβο στον αντρουλη σου είναι πολύ γλυκος και πάνω από όλα σε αγαπάει πολύ που σε στηρίζει ετσι.ετσι μην το αφήσεις να σε ριξει τον αλλο μηνα παλι δυναμικα

Οχι οχι.. Σημερα μονο θα ειμαι down.. Απο αυριο θα ειμαι παλι δυναμικη και βουρ γαι τον επομενο μηνα.. ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Αδιαθετησα.. Μου ηρθε πριν λιγο αποτομα.. Μια και εξω.. Με επιασε πονος και πηγα τουαλετα και ταραααα.. Οι ρωσοι.. Πολυ στενοχωρεθηκα.. Και πρωτη φορα ηταν μαζι μου και ο αντρας μου και δεν θα κρυψω οτι ξεσπασα σε κλαματα.. Και εκεινος ο πιο τρυφερος αντρας του κοσμου αφου μου ειχε φερει 3 δωρα σημερα που ηθελα εδω και καιρο και το ηξερε και πηγε και τα αγορασε κρυφα και μου ετοιμαζε ρομαντικη βραδιά και μας την χαλασε η περιοδος σταθηκε διπλα μου με αγκαλιασε και δνε με αφηνε απο την αγκαλια του και μου ελεγε διαφορα ομορφα πράγματα.. Και ειμαι καλα τωρα.. Δεν πειραζει.. Τον αλλον μηνα.. Περιμενω τα κορίτσια μου με τα θετικα τεστ.. ❤️❤️

Κοριτσια μου ξερετε τις βιταμινες geracom terra inositol? Καπως ετσι λεγεται.. Ειναι ενα καφε κουτι. Πειτε μου γνωμες αν το ξερετε οπως και για το ActiSperm που ειναι λιπαντικο ειδικο για το σωστο ph για τέκνο ποίηση 

Έλα ρε κορίτσι μου.. μόνο που διάβασα την περιγραφή σου καταλαβαίνω πως νιώθεις και γι αυτό σου έβαλα λυπάμαι.. Πόσο γλυκός ο άντρας σου όμως! Μπράβο του !!! Δε πειράζει κοριτσάκι μου υπομονη να φύγει η σιχαμενη να αρχίσεις ξανά τις προσπάθειες!! ❤

Όσο για τις βιταμίνες δεν ξέρω κάποια, αλλά η @sofiadu μου είχε πει ότι στην εγκυμοσύνη της την πρώτη έπαιρνε τις iolofen που έχουν πολλά μέσα! 

πρίν από 6 λεπτά , Wannabemama είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Δύο τρεις φορές έχω νιώσει ένα τσίμπημα στον αφαλό... Κ τώρα προς το μεσημέρι κτ ελαφριά πινάκια προς το κάτω μέρος.. λογικά μήτρα. (Ακριβώς πιο όργανο είναι εκεί δεν ξέρω) φαγούρα στο στήθος.. από την μια είμαι πολύ θετική κ από την άλλη φοβάμαι....

Κ εγώ ακριβώς έτσι είμαι κορίτσι μου! Έχω κάτι σαν μούδιασμα χαμηλά μόνιμο! Το στήθος συνεχίζει να είναι πρησμένο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Αδιαθετησα.. Μου ηρθε πριν λιγο αποτομα.. Μια και εξω.. Με επιασε πονος και πηγα τουαλετα και ταραααα.. Οι ρωσοι.. Πολυ στενοχωρεθηκα.. Και πρωτη φορα ηταν μαζι μου και ο αντρας μου και δεν θα κρυψω οτι ξεσπασα σε κλαματα.. Και εκεινος ο πιο τρυφερος αντρας του κοσμου αφου μου ειχε φερει 3 δωρα σημερα που ηθελα εδω και καιρο και το ηξερε και πηγε και τα αγορασε κρυφα και μου ετοιμαζε ρομαντικη βραδιά και μας την χαλασε η περιοδος σταθηκε διπλα μου με αγκαλιασε και δνε με αφηνε απο την αγκαλια του και μου ελεγε διαφορα ομορφα πράγματα.. Και ειμαι καλα τωρα.. Δεν πειραζει.. Τον αλλον μηνα.. Περιμενω τα κορίτσια μου με τα θετικα τεστ.. ❤️❤️

Κοριτσια μου ξερετε τις βιταμινες geracom terra inositol? Καπως ετσι λεγεται.. Ειναι ενα καφε κουτι. Πειτε μου γνωμες αν το ξερετε οπως και για το ActiSperm που ειναι λιπαντικο ειδικο για το σωστο ph για τέκνο ποίηση 

Έλα τώρα όχι μην κλαίς και εσύ μικρό τριανταφυλενιο πλάσμα.καλα δεν έχεις ακούσει έξι οχτώ μήνες κάνουν τα ζευγάρια ,ένα χρόνο να πιάσουν μωρό;;;;έτσι είναι η διαδικασία ουυυυ θα κάνεις δυο επανωτα μωρά να χαίρεσαι να φουσκώνεις να ξαναφουσκωνεις.και τι έγινε ε;;;;ενταξει ας είναι κ στο πεντάμηνο και στο εξάμηνο.πολυ χαίρομαι έτσι τα αγαπημένα ζευγαρακια.γιατι όταν έρθει θα κάνει ακόμα πιο δεμένη την οικογένεια σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Δεν το βαζω.. Παμε δυναμικα.. ❤️❤️❤️❤️Γνωριζεις κατι για τα προιοντα που ρωτησα?? Γιατι θελω να παραγγειλω βιταμινες και αγοραζω συνεχεια τις pregnacare και ειπα μηπως να αλλαξω αυτη την φορα. 

Οχι οχι.. Σημερα μονο θα ειμαι down.. Απο αυριο θα ειμαι παλι δυναμικη και βουρ γαι τον επομενο μηνα.. ❤️❤️❤️

Εννοείται παμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα! Έτσι με θετική ενεργεια! ❤ Μπράβο κ στον αντρουλη σου που ειναι τοσο γλυκός κ είναι δίπλα σου!

Σχετικά με βιταμίνες, απο αυτες που ειπες μονο τις pregnacare ξερω. Τις ειχα ξεκινησει την προηγουμενη φορά αλλα δεν μου ταιριαξαν καθολου κ τις σταματησα. Τωρα παιρνω μονο φυλλικο οξυ κ πίνω λιγο σιτέλαιο που ειναι τελειως φυτικό (λαδι απο σιτάρι). Εχει βιταμινη Ε κ λενε βοηθαει στη γονιμότητα. Βέβαια να πούμε πως την πρωτη φορά που δεν επαιρνα τπτ με την πρωτη έπιασα.. τωρα ειμαστε στον τριτο μήνα! Απλά το αναφερω.. χαχα! Σοβαρα ομως οι βιταμινες βοηθάνε.


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Αδιαθετησα.. Μου ηρθε πριν λιγο αποτομα.. Μια και εξω.. Με επιασε πονος και πηγα τουαλετα και ταραααα.. Οι ρωσοι.. Πολυ στενοχωρεθηκα.. Και πρωτη φορα ηταν μαζι μου και ο αντρας μου και δεν θα κρυψω οτι ξεσπασα σε κλαματα.. Και εκεινος ο πιο τρυφερος αντρας του κοσμου αφου μου ειχε φερει 3 δωρα σημερα που ηθελα εδω και καιρο και το ηξερε και πηγε και τα αγορασε κρυφα και μου ετοιμαζε ρομαντικη βραδιά και μας την χαλασε η περιοδος σταθηκε διπλα μου με αγκαλιασε και δνε με αφηνε απο την αγκαλια του και μου ελεγε διαφορα ομορφα πράγματα.. Και ειμαι καλα τωρα.. Δεν πειραζει.. Τον αλλον μηνα.. Περιμενω τα κορίτσια μου με τα θετικα τεστ.. ❤️❤️

Κοριτσια μου ξερετε τις βιταμινες geracom terra inositol? Καπως ετσι λεγεται.. Ειναι ενα καφε κουτι. Πειτε μου γνωμες αν το ξερετε οπως και για το ActiSperm που ειναι λιπαντικο ειδικο για το σωστο ph για τέκνο ποίηση 

Έλα τώρα να σου πω με τις βιταμίνες.κυκλοφορουν πολλές για γονιμοτητα.εγω που τον Ιανουάριο πήγα στην καλύτερη αιματογο για θέματα κύησης.ειναι τοπ.εχει ιατρείο θεσνικη Αθήνα Λονδίνο.μου είπε έλλειψη βιταμίνης d3 κάνει υπογονιμότητα,έλλειψη b12 και φεριτινης δημιουργεί πτοβλημα στην σωστή κυτταρική διαίρεση.και φυσικά πάντα φολικό.πηγαινε κ γράψε έναν έλεγχο για αυτές τις βιταμίνες κ ξεκινά να παίρνεις αν θες να το κάνεις σωστά.εγω είχα τόσο έλλειψη που πήρα φαντάσου αν έχεις ιδέα στην d3 ας πούμε 50.000 iu εβδομαδιαία για δύο μήνες.που ο φυσιολογικός κόσμος παίρνει περίπου 7000.να σου πω..αυτό το λιπαντικό πρέπει λίγο να δούμε απόψεις μην χαλάει κάνα σπέρμα κ αντί καλό κάνουμε κακό.εγω να σου πω λίγο το φοβάμαι κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Δεν το βαζω.. Παμε δυναμικα.. ❤️❤️❤️❤️Γνωριζεις κατι για τα προιοντα που ρωτησα?? Γιατι θελω να παραγγειλω βιταμινες και αγοραζω συνεχεια τις pregnacare και ειπα μηπως να αλλαξω αυτη την φορα. 

Οχι οχι.. Σημερα μονο θα ειμαι down.. Απο αυριο θα ειμαι παλι δυναμικη και βουρ γαι τον επομενο μηνα.. ❤️❤️❤️

οχι δεν τα ξέρω και εγώ τις pregnacare ειχα  παρει κ ειχα μείνει εγκυος στο 3ο παιδι.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έλα τώρα να σου πω με τις βιταμίνες.κυκλοφορουν πολλές για γονιμοτητα.εγω που τον Ιανουάριο πήγα στην καλύτερη αιματογο για θέματα κύησης.ειναι τοπ.εχει ιατρείο θεσνικη Αθήνα Λονδίνο.μου είπε έλλειψη βιταμίνης d3 κάνει υπογονιμότητα,έλλειψη b12 και φεριτινης δημιουργεί πτοβλημα στην σωστή κυτταρική διαίρεση.και φυσικά πάντα φολικό.πηγαινε κ γράψε έναν έλεγχο για αυτές τις βιταμίνες κ ξεκινά να παίρνεις αν θες να το κάνεις σωστά.εγω είχα τόσο έλλειψη που πήρα φαντάσου αν έχεις ιδέα στην d3 ας πούμε 50.000 iu εβδομαδιαία για δύο μήνες.που ο φυσιολογικός κόσμος παίρνει περίπου 7000.

Σε ευχαριστω πολυυ.. Θα βρεθω με τον γιατρο μου γυρω στο Δεκέμβρη λογικα η τον ιανουαριο οποτε θα του πω να μου τις γραψει.. Θα περιμενω μεχει τοτε μηπως και ερθει.. Χαχα.. Παντως εκεινος τα iofolen μου ειχε γραψει να παρω αλλα δνε τα πηρα ακομη γιατι ειχα κουτα της pregnacare.. Μου τελειωνει ομως και δεν εχω αλλο για αυτο αρχιζα να ψαχνω.. Θα παω να παρω αυτα που μου εγραψε νομιζω για αρχη και μετα βλεπουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυυ.. Θα βρεθω με τον γιατρο μου γυρω στο Δεκέμβρη λογικα η τον ιανουαριο οποτε θα του πω να μου τις γραψει.. Θα περιμενω μεχει τοτε μηπως και ερθει.. Χαχα.. Παντως εκεινος τα iofolen μου ειχε γραψει να παρω αλλα δνε τα πηρα ακομη γιατι ειχα κουτα της pregnacare.. Μου τελειωνει ομως και δεν εχω αλλο για αυτο αρχιζα να ψαχνω.. Θα παω να παρω αυτα που μου εγραψε νομιζω για αρχη και μετα βλεπουμε

Και δεν παίρνεις έξτρα φολικό;;;μόνο ότι έχει η pregnacare;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Έλα τώρα να σου πω με τις βιταμίνες.κυκλοφορουν πολλές για γονιμοτητα.εγω που τον Ιανουάριο πήγα στην καλύτερη αιματογο για θέματα κύησης.ειναι τοπ.εχει ιατρείο θεσνικη Αθήνα Λονδίνο.μου είπε έλλειψη βιταμίνης d3 κάνει υπογονιμότητα,έλλειψη b12 και φεριτινης δημιουργεί πτοβλημα στην σωστή κυτταρική διαίρεση.και φυσικά πάντα φολικό.πηγαινε κ γράψε έναν έλεγχο για αυτές τις βιταμίνες κ ξεκινά να παίρνεις αν θες να το κάνεις σωστά.εγω είχα τόσο έλλειψη που πήρα φαντάσου αν έχεις ιδέα στην d3 ας πούμε 50.000 iu εβδομαδιαία για δύο μήνες.που ο φυσιολογικός κόσμος παίρνει περίπου 7000.

Α ωραία!  Νομίζω έχω θέμα με 3 στα 3 που ανέφερες. Εγώ πρόσφατα στις εξετάσεις βρέθηκα με ελαφρά έλλειψη στην d3 (16.23 ng/mL) και ξεκίνησα παίρνω d3 fix extra. Επίσης είδα ότι b12 και φεριτινη είναι οριακά χαμηλές οι τιμές μου και δεν έδωσε καμμία σημασία. Θα χρειαστεί μάλλον να πάω με τις εξετάσεις και στον γυναικολόγο που λογικά είναι πιο σχετικός.


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Κοριτσια μου.. Αδιαθετησα.. Μου ηρθε πριν λιγο αποτομα.. Μια και εξω.. Με επιασε πονος και πηγα τουαλετα και ταραααα.. Οι ρωσοι.. Πολυ στενοχωρεθηκα.. Και πρωτη φορα ηταν μαζι μου και ο αντρας μου και δεν θα κρυψω οτι ξεσπασα σε κλαματα.. Και εκεινος ο πιο τρυφερος αντρας του κοσμου αφου μου ειχε φερει 3 δωρα σημερα που ηθελα εδω και καιρο και το ηξερε και πηγε και τα αγορασε κρυφα και μου ετοιμαζε ρομαντικη βραδιά και μας την χαλασε η περιοδος σταθηκε διπλα μου με αγκαλιασε και δνε με αφηνε απο την αγκαλια του και υ ελεγε διαφορα ομορφα πράγματα.. Και ειμαι καλα τωρα.. Δεν πειραζει.. Τον αλλον μηνα.. Περιμενω τα κορίτσια μου με τα θετικα τεστ.. ❤️❤️

Κοριτσια μου ξερετε τις βιταμινες geracom terra inositol? Καπως ετσι λεγεται.. Ειναι ενα καφε κουτι. Πειτε μου γνωμες αν το ξερετε οπως και για το ActiSperm που ειναι λιπαντικο ειδικο για το σωστο ph για τέκνο ποίηση 

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ....το ξερουμε ολες αυτο το συναισθημα κ ολες σε καταλαβαινουμε...ειναι αποτυχια, ειναι θλιψη ειναι ενα γιατι ρε γαμωτο..παρε το χρονο σου κ ειμαι σιγουρη θα ξαναβρεις το κουραγιο σου κτην ελπιδα σου.

Οσο για τις βιταμινες εγω σε ολη την εγκυμοσυνη μου επαιρνα τις iofolen. 16 ευρω το κουτι, 30 καψουλες κ ειχε φολικο και αλλα πολλα μεσα.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Και δεν παίρνεις έξτρα φολικό;;;μόνο ότι έχει η pregnacare;;;

Ναι δεν παίρνω εξτρα.. Χρειαζεται παραπανω? 

Just now, sofiadu είπε:

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ....το ξερουμε ολες αυτο το συναισθημα κ ολες σε καταλαβαινουμε...ειναι αποτυχια, ειναι θλιψη ειναι ενα γιατι ρε γαμωτο..παρε το χρονο σου κ ειμαι σιγουρη θα ξαναβρεις το κουραγιο σου κτην ελπιδα σου.

Οσο για τις βιταμινες εγω σε ολη την εγκυμοσυνη μου επαιρνα τις iofolen. 16 ευρω το κουτι, 30 καψουλες κ ειχε φολικο και αλλα πολλα μεσα.

 

Θα παω να τα παρω αυριο κοριτσια μου  απο το φαρμακειο.. Σε ευχαριστω πολυ για την στήριξη.. Ολες σας ευχαριστώ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wannabemama said:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Δύο τρεις φορές έχω νιώσει ένα τσίμπημα στον αφαλό... Κ τώρα προς το μεσημέρι κτ ελαφριά πινάκια προς το κάτω μέρος.. λογικά μήτρα. (Ακριβώς πιο όργανο είναι εκεί δεν ξέρω) φαγούρα στο στήθος.. από την μια είμαι πολύ θετική κ από την άλλη φοβάμαι....

Αυτό στον αφαλό το είχα κ εγώ πιστεύω δεν είναι τυχαίο, πολύ καλό σημάδι!! Κάτι γίνεται!! 

26 minutes ago, Sofiamar93 said:

Κοριτσια μου.. Αδιαθετησα.. Μου ηρθε πριν λιγο αποτομα.. Μια και εξω.. Με επιασε πονος και πηγα τουαλετα και ταραααα.. Οι ρωσοι.. Πολυ στενοχωρεθηκα.. Και πρωτη φορα ηταν μαζι μου και ο αντρας μου και δεν θα κρυψω οτι ξεσπασα σε κλαματα.. Και εκεινος ο πιο τρυφερος αντρας του κοσμου αφου μου ειχε φερει 3 δωρα σημερα που ηθελα εδω και καιρο και το ηξερε και πηγε και τα αγορασε κρυφα και μου ετοιμαζε ρομαντικη βραδιά και μας την χαλασε η περιοδος σταθηκε διπλα μου με αγκαλιασε και δνε με αφηνε απο την αγκαλια του και μου ελεγε διαφορα ομορφα πράγματα.. Και ειμαι καλα τωρα.. Δεν πειραζει.. Τον αλλον μηνα.. Περιμενω τα κορίτσια μου με τα θετικα τεστ.. ❤️❤️

Κοριτσια μου ξερετε τις βιταμινες geracom terra inositol? Καπως ετσι λεγεται.. Ειναι ενα καφε κουτι. Πειτε μου γνωμες αν το ξερετε οπως και για το ActiSperm που ειναι λιπαντικο ειδικο για το σωστο ph για τέκνο ποίηση 

Αχουυ τι γλυκούλης ο άντρας σου!! Αυτά είναι τα καλύτερα! Λυπάμαι πολύ για αυτά που ένιωσες κ έγιναν αλλά μην χάνεις την ελπίδα σου όλα θα πάνε καλά! Υγεία να χουμε κ έχουμε μέλλον μπροστά μας! 

Just now, Evouska said:

Έλα ρε κορίτσι μου.. μόνο που διάβασα την περιγραφή σου καταλαβαίνω πως νιώθεις και γι αυτό σου έβαλα λυπάμαι.. Πόσο γλυκός ο άντρας σου όμως! Μπράβο του !!! Δε πειράζει κοριτσάκι μου υπομονη να φύγει η σιχαμενη να αρχίσεις ξανά τις προσπάθειες!! ❤

Όσο για τις βιταμίνες δεν ξέρω κάποια, αλλά η @sofiadu μου είχε πει ότι στην εγκυμοσύνη της την πρώτη έπαιρνε τις iolofen που έχουν πολλά μέσα! 

Κ εγώ ακριβώς έτσι είμαι κορίτσι μου! Έχω κάτι σαν μούδιασμα χαμηλά μόνιμο! Το στήθος συνεχίζει να είναι πρησμένο! 

Καλά θα σκάσουμε με εσένα αντε με το καλό κορίτσια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kelly_V είπε:

Α ωραία!  Νομίζω έχω θέμα με 3 στα 3 που ανέφερες. Εγώ πρόσφατα στις εξετάσεις βρέθηκα με ελαφρά έλλειψη στην d3 (16.23 ng/mL) και ξεκίνησα παίρνω d3 fix extra. Επίσης είδα ότι b12 και φεριτινη είναι οριακά χαμηλές οι τιμές μου και δεν έδωσε καμμία σημασία. Θα χρειαστεί μάλλον να πάω με τις εξετάσεις και στον γυναικολόγο που λογικά είναι πιο σχετικός.

κοριτσια ναι να ελέγξετε τις τιμές για βιταμινη d ,b12 και σίδηρο φεριττινη...η d σίγουρα επηρεάζει στην σύλληψη και μενα που το ειπε η ενδοκρινολογος στο 2ο παιδι που ειχα κανει 1,5 χρόνο να μείνω έγκυος και ειχα μόλις 9 τοτε και β12 ηταν πολυ χαμηλή.να προσθέσω εδω οτι λογο της χασιμοτο που εχω για εμενα αυτες οι εξετάσεις είναι συχνές μιας και μετα απο λιγο διάστημα πέφτουν από μόνες τους.οποις εχει προβλήματα με τον θυροειδη να τις ελέγχει συχνά όπως και την TSH του θυροειδη...επίσης εμενα ξαφνικά εχει υποθυροειδισμο ο αντρας μου ξεκινησε χαπι ,πηγε σε ενδοκρινολογο και εγω διάβασα ότι επηρεάζεται το σπερμα...οποτε δεν ξερω τελικα αν καταφέραμε κατι αυτον τον μηνα...σημερα ανεβαίνει η θερμοκρασία μου οποτε μαλλον εγινε τελικα η ωορρηξία. 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

  • Μου αρέσει 4

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...