Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.. εγώ σήμερα έχω μια ψυχολογία χαλιά!! Άγχος κ φοβία κ ειδικά τώρα το μεσημέρι μετά από μια κουβέντα άρχισαν να μου βγαίνουν διάφορα παράπονα, εκνευρισμοι κ απογοήτευση κ δεν είναι στα καλά μου. Ότι θετικό ένιωθα νομίζω εξαφανίστηκε.. απογοήτευση φουλ!! Στήθος ακόμα πρησμένο κ πόνος... Σαν σουβλιες στο στομάχι κ λίγο προς το πλάι.. κ χθες το βράδυ μόλις ξάπλωσα ένιωσα μια καούρα να με πιάνει κ να ανεβαίνει μέχρι το λαιμό .. όχι εμετός η ναυτία!!! Αλλά νομίζω πως δεν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Wannabemama είπε:

Γεια σας κορίτσια.. εγώ σήμερα έχω μια ψυχολογία χαλιά!! Άγχος κ φοβία κ ειδικά τώρα το μεσημέρι μετά από μια κουβέντα άρχισαν να μου βγαίνουν διάφορα παράπονα, εκνευρισμοι κ απογοήτευση κ δεν είναι στα καλά μου. Ότι θετικό ένιωθα νομίζω εξαφανίστηκε.. απογοήτευση φουλ!! Στήθος ακόμα πρησμένο κ πόνος... Σαν σουβλιες στο στομάχι κ λίγο προς το πλάι.. κ χθες το βράδυ μόλις ξάπλωσα ένιωσα μια καούρα να με πιάνει κ να ανεβαίνει μέχρι το λαιμό .. όχι εμετός η ναυτία!!! Αλλά νομίζω πως δεν....

Έχεις πολλές μεταπτώσεις ε???να πω πως δε σε καταλαβαίνω θα σου πω ψέματα!!!!του τρελού είμαστε όλες..χαχαχαχαχχα ποτε (δεν) περιμένεις εσυ??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Έχεις πολλές μεταπτώσεις ε???να πω πως δε σε καταλαβαίνω θα σου πω ψέματα!!!!του τρελού είμαστε όλες..χαχαχαχαχχα ποτε (δεν) περιμένεις εσυ??

Την Κυριακή... Δεν περιμένω αλλά δεν νομίζω να είμαι τόσο τυχερή!! Ότι ψυχολογία είχα έφυγε!!! Τι να πω.. θα κάνω ένα τεστ που έχω την Κυριακή αν δεν έχει έρθει μέχρι το πρωί που θα ξυπνήσω κ μέχρι το Νοέμβρη θα προσπαθώ μετά έχω τεστ Παπ θα του πω να μου ξανά γράψει όλες τις εξετάσεις να κάνει κ ο άντρας μου κ βλέπουμε πως συνεχίζουμε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Σήμερα θα κανεις την ενεση της ovitrelle;;;;;τι ώρα???

Σήμερα είχες παχυ ενδομήτριο και ενα ωοθηλακιο 18 εκατοστά?????

Όχι θα την κάνω την Κυριακή πρώτα ο Θεός να παχύνουν κ άλλο τα ωοθυλάκια

Και αν παχύνει και το ενδομήτριο πάμε για τη σπερματεγχυση 

Άλλιως θα κάνω την ένεση κ ότι καταφέρουμε μόνοι μας

Μπορεί να είμαστε τυχεροί δε ξέρεις

...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όχι θα την κάνω την Κυριακή πρώτα ο Θεός να παχύνουν κ άλλο τα ωοθυλάκια

Και αν παχύνει και το ενδομήτριο πάμε για τη σπερματεγχυση 

Άλλιως θα κάνω την ένεση κ ότι καταφέρουμε μόνοι μας

Μπορεί να είμαστε τυχεροί δε ξέρεις

...

Δε θέλει αποχη η σπερματεγχυση κάποιες μέρες????τι σας είπε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Vasoula είπε:

Δε θέλει αποχη η σπερματεγχυση κάποιες μέρες????τι σας είπε??

Θέλει τρεις μέρες πριν την σπερματεγχυση 

Για να είναι πιο δυνατό το σπέρμα

Τελευταία επαφή μας ήταν χθες κ αν όλα πάνε καλά θα πάμε τρίτη πρωί για σπερματεγχυση 

Αλλιώς θα συνεχίσουμε τις επαφές

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Θέλει τρεις μέρες πριν την σπερματεγχυση 

Για να είναι πιο δυνατό το σπέρμα

Τελευταία επαφή μας ήταν χθες κ αν όλα πάνε καλά θα πάμε τρίτη πρωί για σπερματεγχυση 

Αλλιώς θα συνεχίσουμε τις επαφές

Αυτό θα σου ελεγα...2 με 3 μερες λογικά....εγω θα σου ελεγα να έχετε επαφη και το Σάββατο....αν μπεις Τρίτη θα είναι τότε η Τρίτη μέρα....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια είμαι καινούρια εδώ και έχω ένα πρόβλημα.  Με τον σύντροφο μου κάναμε ελεύθερη επαφή στην 5η μέρα περιόδου τελείωσε μέσα μ αλλα όπως λέει αυτός όχι πολύ έχω καθυστέρηση 17 μέρες τώρα έπρεπε να μου έρθουν 16 Σεπτεμβρίου έχω ασταθή κύκλο έκανα τρία τεστ και τα τρία αρνιτικα πονάει λίγο το στήθος μ κάποιες φορές έχω αναγούλες και όποτε να ναι πονακια αλλα ποτέ δεν έρχεται περίοδος να πω κιόλας ότι έχω υγρά και βγενουν και στο σκουπισμα. Δεν ξέρω τι να κάνω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwannapoutou είπε:

Γειά σας κορίτσια είμαι καινούρια εδώ και έχω ένα πρόβλημα.  Με τον σύντροφο μου κάναμε ελεύθερη επαφή στην 5η μέρα περιόδου τελείωσε μέσα μ αλλα όπως λέει αυτός όχι πολύ έχω καθυστέρηση 17 μέρες τώρα έπρεπε να μου έρθουν 16 Σεπτεμβρίου έχω ασταθή κύκλο έκανα τρία τεστ και τα τρία αρνιτικα πονάει λίγο το στήθος μ κάποιες φορές έχω αναγούλες και όποτε να ναι πονακια αλλα ποτέ δεν έρχεται περίοδος να πω κιόλας ότι έχω υγρά και βγενουν και στο σκουπισμα. Δεν ξέρω τι να κάνω

Καλώς όρισες στην παρέα μας.Θα ήταν καλό να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Όσο ασταθή κύκλο και να έχεις οι μέρες είναι πολλές. Θα έπρεπε να κάνεις μια επίσκεψη στον γιατρό σου κ να σου κάνει ένα υπέρηχο να δείτε τι συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Καλώς όρισες στην παρέα μας.Θα ήταν καλό να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Όσο ασταθή κύκλο και να έχεις οι μέρες είναι πολλές. Θα έπρεπε να κάνεις μια επίσκεψη στον γιατρό σου κ να σου κάνει ένα υπέρηχο να δείτε τι συμβαίνει...

Ευχαριστώ πολύ απλά μέρα με την μέρα λέω ότι έρχονται αλλά αν ήμουν πιστεύω τα τεστ θα το έδειχνε έχουμε συχνές επαφές χωρίς προφύλαξη αλλά δεν τελειώνει μέσα μ κάποιες απο αυτές της φορές. Μόνο εκείνη την μέρα. Επίσης σκέφτηκα να κάνω μια β χωριακη αν δεν μου έρθουν μέχρι της 10 του μήνα 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

Αυτό θα σου ελεγα...2 με 3 μερες λογικά....εγω θα σου ελεγα να έχετε επαφη και το Σάββατο....αν μπεις Τρίτη θα είναι τότε η Τρίτη μέρα....

Ναι θα έχουμε και αύριο 

Και μετά βλέπουμε 

Λες ότι θα μεγαλώσει το ενδομήτριο μέχρι την Κυριακή ;;

Μια αγωνία την έχω 

Ο άντρας μου πάλι είναι σίγουρος 

Την ηρεμία του να είχα και τι στο κόσμο

Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwannapoutou είπε:

Ευχαριστώ πολύ απλά μέρα με την μέρα λέω ότι έρχονται αλλά αν ήμουν πιστεύω τα τεστ θα το έδειχνε έχουμε συχνές επαφές χωρίς προφύλαξη αλλά δεν τελειώνει μέσα μ κάποιες απο αυτές της φορές. Μόνο εκείνη την μέρα. Επίσης σκέφτηκα να κάνω μια β χωριακη αν δεν μου έρθουν μέχρι της 10 του μήνα 

 

Μπορείς κ αυτό αλλά γενικά είμαι της άποψης να μην το πάρα αφήνουμε... Τι κύκλο έχεις κ πόσο χρονών είσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwannapoutou είπε:

Ευχαριστώ πολύ απλά μέρα με την μέρα λέω ότι έρχονται αλλά αν ήμουν πιστεύω τα τεστ θα το έδειχνε έχουμε συχνές επαφές χωρίς προφύλαξη αλλά δεν τελειώνει μέσα μ κάποιες απο αυτές της φορές. Μόνο εκείνη την μέρα. Επίσης σκέφτηκα να κάνω μια β χωριακη αν δεν μου έρθουν μέχρι της 10 του μήνα 

 

Επειδή έχεις ήδη καθυστέρηση 

Εγώ θα σου πρότεινα να πας τη Δευτέρα να κάνεις μια χοριακη για να αποκλείσεις το ενδεχόμενο της εγκυμοσύνης και μετά να κλείσεις ένα ραντεβού με το γυναικολόγο σου να σε βοηθήσει ,μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά γιατί να βασανιζεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Επειδή έχεις ήδη καθυστέρηση 

Εγώ θα σου πρότεινα να πας τη Δευτέρα να κάνεις μια χοριακη για να αποκλείσεις το ενδεχόμενο της εγκυμοσύνης και μετά να κλείσεις ένα ραντεβού με το γυναικολόγο σου να σε βοηθήσει ,μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά γιατί να βασανιζεσαι

Αυτο σκέφτομαι Απλά Το ένα τεστ το έκανα εχθές και βγήκε αρνιτικο και το αλλο 10 μέρες μετά την επαφή πιστεύω ότι δεν είναι κάτι αλλα έχω ακούσει πολλά ότι τα τεστ δεν είναι πάντα αξιόπιστα. Υπάρχει περίπτωση όμως να είμαι? Και απλά να μην δείχνουν 

Just now, Wannabemama είπε:

Μπορείς κ αυτό αλλά γενικά είμαι της άποψης να μην το πάρα αφήνουμε... Τι κύκλο έχεις κ πόσο χρονών είσαι;;;

Ειμαι 19 και ο κύκλος μ είναι γενικά ασταθής αν σου πω ψέματα θα είναι. Γενικά μια μου έρχεται τέλος του μήνα μια πρώτη αλλα αυτούς τους 4 μήνες έρχοταν με μια μέρα διαφορά μόνο δλδ τον αλλον μήνα μου ήρθαν 12 και μετά 14 τον άλλον είχε φτιάξει κάπως και τώρα τον Σεπτέμβριο δεν ήρθε καθόλου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwannapoutou είπε:

Γειά σας κορίτσια είμαι καινούρια εδώ και έχω ένα πρόβλημα.  Με τον σύντροφο μου κάναμε ελεύθερη επαφή στην 5η μέρα περιόδου τελείωσε μέσα μ αλλα όπως λέει αυτός όχι πολύ έχω καθυστέρηση 17 μέρες τώρα έπρεπε να μου έρθουν 16 Σεπτεμβρίου έχω ασταθή κύκλο έκανα τρία τεστ και τα τρία αρνιτικα πονάει λίγο το στήθος μ κάποιες φορές έχω αναγούλες και όποτε να ναι πονακια αλλα ποτέ δεν έρχεται περίοδος να πω κιόλας ότι έχω υγρά και βγενουν και στο σκουπισμα. Δεν ξέρω τι να κάνω

μηπως εισαι τωρα σε ωορρηξια αν εχεις ασταθή κυκλο,σε ποια μερα εισαι?το τεστ το κάνουμε μετα την καθυστέρηση και στην περίπτωση σου λαμβάνεις υπόψιν τον μεγαλύτερο κυκλο σου 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...