Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Iwannapoutou είπε:

Γειά σας κορίτσια είμαι καινούρια εδώ και έχω ένα πρόβλημα.  Με τον σύντροφο μου κάναμε ελεύθερη επαφή στην 5η μέρα περιόδου τελείωσε μέσα μ αλλα όπως λέει αυτός όχι πολύ έχω καθυστέρηση 17 μέρες τώρα έπρεπε να μου έρθουν 16 Σεπτεμβρίου έχω ασταθή κύκλο έκανα τρία τεστ και τα τρία αρνιτικα πονάει λίγο το στήθος μ κάποιες φορές έχω αναγούλες και όποτε να ναι πονακια αλλα ποτέ δεν έρχεται περίοδος να πω κιόλας ότι έχω υγρά και βγενουν και στο σκουπισμα. Δεν ξέρω τι να κάνω

Είτε πολύ είτε λίγο σπέρμα την ίδια δουλειά κάνει.αλλααπο την Πέμπτη μέρα της περιόδου σου μέχρι σήμερα δύσκολη να είσαι έγκυος κ να μην δείξει.εκτος κ αν έγινε κ άλλη φορά ελεύθερη επαφή.διαφορετικα για ορμονική διαταραχή πιο πολύ πιστεύω.αφου έκανες κ τόσα τεστ αρνητικά δες πως θα πάς κ από βδομάδα καλύτερα να δεις τον γυναικολόγο σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Είτε πολύ είτε λίγο σπέρμα την ίδια δουλειά κάνει.αλλααπο την Πέμπτη μέρα της περιόδου σου μέχρι σήμερα δύσκολη να είσαι έγκυος κ να μην δείξει.εκτος κ αν έγινε κ άλλη φορά ελεύθερη επαφή.διαφορετικα για ορμονική διαταραχή πιο πολύ πιστεύω.αφου έκανες κ τόσα τεστ αρνητικά δες πως θα πάς κ από βδομάδα καλύτερα να δεις τον γυναικολόγο σου.

Έχουμε κάνει γενικά χωρίς και άλλες φορές αρκετά θα έλεγα αλλα δεν έχει τελειώσει μέσα μ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

ξερεις τι γινετε φταιμε κ εμεις γιατι οταν σου βαζουν πολλες εξετασεις πεφτει δυσφιμηση οτι αυτος με ανχωσε κ μου εβαλε να κανω ενα σωρο.εξετασεις κ τσαμπα τρεξιμο κ λεφτα  οποτε κ οι γιατροι βαζουν ενα πλαφον κ λενε αν δεν αποβαλλεις τρεις φορες δεν κανουμε εξετασεις πρωτοκολλα ειναι αυτα κ μενεις εσυ να περνας το παλουκι χωρις να κανεις ουτε τα βασικα . 

Να σου πω έχω πάει σε έναν καλό υποτίθεται,,δέκα μέρες νομίζω μετά την δεύτερη αποξεση μου.βλεπρι ενδομήτριο 4.(έχω πάντα παχύ πάνω από 10 στην ωορηξια).ουυ αρχίζει καταστροφολογιες κ να μαλλον χάλασε και και και.με κατααγχωσε.του λέω διερεύνηση;;;;;ήταν η πρώτη παλινδρόμη αυτή.οχι δεν χρειάζεται με μια κλπ.λοιπον και με αγχώσε μόνο για το γυναικολογικό κομμάτι που τελικά δεν ήταν τίποτα κ δεν με έστειλε για διερεύνηση που τελικά το χρειαζομουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

μηπως εισαι τωρα σε ωορρηξια αν εχεις ασταθή κυκλο,σε ποια μερα εισαι?το τεστ το κάνουμε μετα την καθυστέρηση και στην περίπτωση σου λαμβάνεις υπόψιν τον μεγαλύτερο κυκλο σου 

Είναι αρκετές μέρες σίγουρα σήμερα έγιναν 17 και με την αυριανή μέρα 18 μέρες καθυστέρηση γενικά δεν ήρθαν καθόλου τον Σεπτέμβριο. Που και ασταθή που ήτανε ερχόντουσαν. Δεν είναι ότι αργούσαν τόσο απλά αυτούς τους 4 μήνες είχαν μια μέρα διαφορά δλδ μου ήρθαν 12 τον Ιούλιο και τον Αύγουστο μου ήρθαν 14 και τώρα καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwannapoutou είπε:

Έχουμε κάνει γενικά χωρίς και άλλες φορές αρκετά θα έλεγα αλλα δεν έχει τελειώσει μέσα μ 

Να προσέχεις κοριτσάκι μου.κ εγώ από την ηλικία σου ήμουν με τον άντρα μου κ πρόσεχα παααρααα πολύ και εγώ και αυτός ούτως ώστε ποτέ να μην ερθουμε σε θέση να ερχόταν μωράκι όταν δεν είμασταν έτοιμοι.γιατι έκτρωση δεν θα έκανα απλα θα παρατούσα σπουδές και τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Iwannapoutou είπε:

Αυτο σκέφτομαι Απλά Το ένα τεστ το έκανα εχθές και βγήκε αρνιτικο και το αλλο 10 μέρες μετά την επαφή πιστεύω ότι δεν είναι κάτι αλλα έχω ακούσει πολλά ότι τα τεστ δεν είναι πάντα αξιόπιστα. Υπάρχει περίπτωση όμως να είμαι? Και απλά να μην δείχνουν 

Ειμαι 19 και ο κύκλος μ είναι γενικά ασταθής αν σου πω ψέματα θα είναι. Γενικά μια μου έρχεται τέλος του μήνα μια πρώτη αλλα αυτούς τους 4 μήνες έρχοταν με μια μέρα διαφορά μόνο δλδ τον αλλον μήνα μου ήρθαν 12 και μετά 14 τον άλλον είχε φτιάξει κάπως και τώρα τον Σεπτέμβριο δεν ήρθε καθόλου 

Εντάξει δεν είναι ιδιαίτερα ασταθής ο κύκλος σου. Παίζεις στις 2-3-4 μέρες διάφορα. Κ εγώ πιστεύω θα είχε δείξει αν ήταν κάτι .. αλλά 100% εμπιστοσύνη δεν εχουμε ούτε στα τεστ. Κάνε μια χοριακη κ πήγαινε κατευθείαν στον γιατρό σου να δεις γενικά τι συμβαίνει. Εγώ προσωπικά θα τον είχα πάρει τηλ έστω κ τηλεφωνικά να μου πει πως προχωράμε από εδώ κ περα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Εντάξει δεν είναι ιδιαίτερα ασταθής ο κύκλος σου. Παίζεις στις 2-3-4 μέρες διάφορα. Κ εγώ πιστεύω θα είχε δείξει αν ήταν κάτι .. αλλά 100% εμπιστοσύνη δεν εχουμε ούτε στα τεστ. Κάνε μια χοριακη κ πήγαινε κατευθείαν στον γιατρό σου να δεις γενικά τι συμβαίνει. Εγώ προσωπικά θα τον είχα πάρει τηλ έστω κ τηλεφωνικά να μου πει πως προχωράμε από εδώ κ στα...

Ναι θα κάνω στης 10 του μήνα αν δεν έχουν έρθει γτ ανησυχώ. Αρκετά γτ έχω διαβάσει διαφορά ότι μπορεί τα τεστ να κάνουν λάθος και όταν πας στον γιατρό να σου πει ότι υπάρχει έμβρυο 

Just now, Emilly είπε:

Να προσέχεις κοριτσάκι μου.κ εγώ από την ηλικία σου ήμουν με τον άντρα μου κ πρόσεχα παααρααα πολύ και εγώ και αυτός ούτως ώστε ποτέ να μην ερθουμε σε θέση να ερχόταν μωράκι όταν δεν είμασταν έτοιμοι.γιατι έκτρωση δεν θα έκανα απλα θα παρατούσα σπουδές και τα πάντα.

Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω εκτρώσεις ποτέ στην ζωή μου είναι ένα θέμα που δεν έχει περάσει καν απο το μυαλό μου. Και γενικά έχω μια συμπάθεια στα μωρά και θέλω να σπουδάσω ΜΕΑ κιόλας οπότε δεν το σκέφτομαι καθόλου έτσι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwannapoutou είπε:

Ναι θα κάνω στης 10 του μήνα αν δεν έχουν έρθει γτ ανησυχώ. Αρκετά γτ έχω διαβάσει διαφορά ότι μπορεί τα τεστ να κάνουν λάθος και όταν πας στον γιατρό να σου πει ότι υπάρχει έμβρυο 

Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω εκτρώσεις ποτέ στην ζωή μου είναι ένα θέμα που δεν έχει περάσει καν απο το μυαλό μου. Και γενικά έχω μια συμπάθεια στα μωρά και θέλω να σπουδάσω ΜΕΑ κιόλας οπότε δεν το σκέφτομαι καθόλου έτσι.

Αυτό σε τιμά κορίτσι μου 

Κ αν ποτέ σου περάσει από το μυαλό να κάνεις έκτρωση 

Αν δε σου κάνει κόπο διάβασε εδώ μεσα τι περνάμε για να αποκτήσουμε ένα παιδάκι 

Τι καημό κάθε μήνα ,πόσο κλάμα , ποσά φάρμακα  και πόνο καμιά φορά .

Μόνο και μόνο γιατί θέλουμε να γίνουμε γονείς 

Κ αν δεν είσαι έγκυος ,  πάλι  να τα διαβάσεις ,μπες και στο φόρουμ της εξωσωματικής να δεις 

Ώστε από δω και πέρα ν καταλάβεις ότι η προφύλαξη είναι σπουδαίο πράγμα 

Και θα έρθει και σένα η ώρα και θα κάνεις τ παιδάκια σου όταν θα είσαι ετοιμη.

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwannapoutou είπε:

Ναι θα κάνω στης 10 του μήνα αν δεν έχουν έρθει γτ ανησυχώ. Αρκετά γτ έχω διαβάσει διαφορά ότι μπορεί τα τεστ να κάνουν λάθος και όταν πας στον γιατρό να σου πει ότι υπάρχει έμβρυο 

Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω εκτρώσεις ποτέ στην ζωή μου είναι ένα θέμα που δεν έχει περάσει καν απο το μυαλό μου. Και γενικά έχω μια συμπάθεια στα μωρά και θέλω να σπουδάσω ΜΕΑ κιόλας οπότε δεν το σκέφτομαι καθόλου έτσι.

Πολύ σωστό αυτό που λες κ μπράβο σου. Αλλά όταν δεν έχεις κάτι τέτοιο στο άμεσο μέλλον καλό θα ήταν να παίρνετε προφυλάξεις. Καλές οι επαφές χωρίς πιο ευχάριστες συμφωνώ αλλά παίζεις επικίνδυνα κ το ξέρεις ήδη.. πέρα από τα νοσήματα που υπάρχουν πολλές πιθανότητες να κολλήσετε. Επειδή λοιπόν είσαι πολύ μικρή κ έχεις όλη την ζωή μπροστά σου για να κάνεις αυτά που θέλεις.. να σπουδάσεις να γίνεις μαία κ να δουλέψεις, να αποκτήσεις το δικό σου σπίτι κ φυσικά με τον σύντροφό σου έχοντας περάσει κ δοκιμάσει την σχέση σας καλό θα ήταν να μην ρισκαρετε.. με αγάπη φυσικά στο λέω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αυτό σε τιμά κορίτσι μου 

Κ αν ποτέ σου περάσει από το μυαλό να κάνεις έκτρωση 

Αν δε σου κάνει κόπο διάβασε εδώ μεσα τι περνάμε για να αποκτήσουμε ένα παιδάκι 

Τι καημό κάθε μήνα ,πόσο κλάμα , ποσά φάρμακα  και πόνο καμιά φορά .

Μόνο και μόνο γιατί θέλουμε να γίνουμε γονείς 

Κ αν δεν είσαι έγκυος ,  πάλι  να τα διαβάσεις ,μπες και στο φόρουμ της εξωσωματικής να δεις 

Ώστε από δω και πέρα ν καταλάβεις ότι η προφύλαξη είναι σπουδαίο πράγμα 

Και θα έρθει και σένα η ώρα και θα κάνεις τ παιδάκια σου όταν θα είσαι ετοιμη.

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ που καθησατε και απαντήσατε στο θέμα μ αν και δεν νομίζω να μου περάσει ποτέ απο το μυαλό θα το έχω υπόψη μ θα ενημερώσω τι έγινε γτ μπορεί να πάω και την Δευτέρα να κάνω εξέταση. Γτ δεν αντέχω άλλο έχω κουραστεί να περιμένω τόσο. Και αφήστε που έχω και νεύρα και ξεσπάω ενώ δεν μου φταίει κανείς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Iwannapoutou είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ που καθησατε και απαντήσατε στο θέμα μ αν και δεν νομίζω να μου περάσει ποτέ απο το μυαλό θα το έχω υπόψη μ θα ενημερώσω τι έγινε γτ μπορεί να πάω και την Δευτέρα να κάνω εξέταση. Γτ δεν αντέχω άλλο έχω κουραστεί να περιμένω τόσο. Και αφήστε που έχω και νεύρα και ξεσπάω ενώ δεν μου φταίει κανείς. 

Εμ γ αυτό 

Πήγαινε κοριτσάκι μου τη Δευτέρα σ ένα γιατρό να ηρεμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Πολύ σωστό αυτό που λες κ μπράβο σου. Αλλά όταν δεν έχεις κάτι τέτοιο στο άμεσο μέλλον καλό θα ήταν να παίρνετε προφυλάξεις. Καλές οι επαφές χωρίς πιο ευχάριστες συμφωνώ αλλά παίζεις επικίνδυνα κ το ξέρεις ήδη.. πέρα από τα νοσήματα που υπάρχουν πολλές πιθανότητες να κολλήσετε. Επειδή λοιπόν είσαι πολύ μικρή κ έχεις όλη την ζωή μπροστά σου για να κάνεις αυτά που θέλεις.. να σπουδάσεις να γίνεις μαία κ να δουλέψεις, να αποκτήσεις το δικό σου σπίτι κ φυσικά με τον σύντροφό σου έχοντας περάσει κ δοκιμάσει την σχέση σας καλό θα ήταν να μην ρισκαρετε.. με αγάπη φυσικά στο λέω!!

Το ξέρω ναι βέβαια έχω όλη την ζωή πρωστα μου σίγουρα και δεν είμαι έτοιμη πιστεύω ακόμα αλλά αν είναι κάτι δεν θέλω να σκεφτώ να κάνω κάτι τέτοιο και προφανώς και προσπαθώ όλο το θέμα να το πάρω χαλαρά. Και να περιμένω αλλά δεν ξέρω πόσο ακόμα έχουν αργήσει αρκετά και τα νεύρα μ σπάνε    φυσικά καλέ και το λέτε για καλό μην σκατε δεν τα περνώ στραβά 

Just now, Ellidr είπε:

Εμ γ αυτό 

Πήγαινε κοριτσάκι μου τη Δευτέρα σ ένα γιατρό να ηρεμήσεις.

Ουφ ναι αυτό περισσότερο το κάνω επειδή κουράζομαι να περιμένω και να νευρίαζω

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Iwannapoutou είπε:

Είναι αρκετές μέρες σίγουρα σήμερα έγιναν 17 και με την αυριανή μέρα 18 μέρες καθυστέρηση γενικά δεν ήρθαν καθόλου τον Σεπτέμβριο. Που και ασταθή που ήτανε ερχόντουσαν. Δεν είναι ότι αργούσαν τόσο απλά αυτούς τους 4 μήνες είχαν μια μέρα διαφορά δλδ μου ήρθαν 12 τον Ιούλιο και τον Αύγουστο μου ήρθαν 14 και τώρα καθόλου. 

ο μεγαλύτερος κύκλος σου ποιος είναι?συνήθως 1 φορα τον χρόνο μπορεί να κανουμε ανορρεκτικο κυκλο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Iwannapoutou είπε:

Το ξέρω ναι βέβαια έχω όλη την ζωή πρωστα μου σίγουρα και δεν είμαι έτοιμη πιστεύω ακόμα αλλά αν είναι κάτι δεν θέλω να σκεφτώ να κάνω κάτι τέτοιο και προφανώς και προσπαθώ όλο το θέμα να το πάρω χαλαρά. Και να περιμένω αλλά δεν ξέρω πόσο ακόμα έχουν αργήσει αρκετά και τα νεύρα μ σπάνε    φυσικά καλέ και το λέτε για καλό μην σκατε δεν τα περνώ στραβά 

Ουφ ναι αυτό περισσότερο το κάνω επειδή κουράζομαι να περιμένω και να νευρίαζω

Θεωρώ ότι καθυστέρησε επειδή ήταν η πρώτη φορά που τελείωσε μέσα σου....πολλές γυναίκες μετά την πρώτη φορά ελευθερης επαφής αργεί η περίοδος εκείνο τον μήνα σαν να γίνεται κάτι στο σώμα και δεν είναι εγκυμοσύνη....τα τεστ θα είχαν δείξει....και εγώ τον πρώτο μήνα ελεύθερης επαφής είχα 15μερες καθυστέρηση πρώτη φορά στην ζωή μου και δεν ήμουν έγκυος!!! Αν σταματήσεις να το σκέφτεσαι θα ξεμπλοκαρεις τον οργανισμό σου και θα έρθει!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Θεωρώ ότι καθυστέρησε επειδή ήταν η πρώτη φορά που τελείωσε μέσα σου....πολλές γυναίκες μετά την πρώτη φορά ελευθερης επαφής αργεί η περίοδος εκείνο τον μήνα σαν να γίνεται κάτι στο σώμα και δεν είναι εγκυμοσύνη....τα τεστ θα είχαν δείξει....και εγώ τον πρώτο μήνα ελεύθερης επαφής είχα 15μερες καθυστέρηση πρώτη φορά στην ζωή μου και δεν ήμουν έγκυος!!! Αν σταματήσεις να το σκέφτεσαι θα ξεμπλοκαρεις τον οργανισμό σου και θα έρθει!!!!

Καλημέρα σας δεν ήτανε η πρώτη φορά γενικά απλά ήτανε η πρώτη που τελείωσε μέσα μ κάνω ελεύθερη επαφή συχνά μπορώ να πω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...