Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Iwannapoutou είπε:

Καλημέρα σας δεν ήτανε η πρώτη φορά γενικά απλά ήτανε η πρώτη που τελείωσε μέσα μ κάνω ελεύθερη επαφή συχνά μπορώ να πω 

Ναι για την πρώτη εξπερματωση μέσα σου λέω και εγώ δεν μιλώ για την πρώτη επαφή χωρίς προφύλαξη


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι για την πρώτη εξπερματωση μέσα σου λέω και εγώ δεν μιλώ για την πρώτη επαφή χωρίς προφύλαξη

Α εμ δεν ξέρω με τόσα που έχω ακούσει δεν ξέρω τι να πιστέψω 

 

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ο μεγαλύτερος κύκλος σου ποιος είναι?συνήθως 1 φορα τον χρόνο μπορεί να κανουμε ανορρεκτικο κυκλο.

Νομίζω 26 μέρες ήτανε ο ποιο μεγάλος. Πριν κάνω επαφή όμως γενικά είχε κάποια αστάθεια και λέω μην πως το παθενω κάποια στιγμή στην ζωή μ και μπορεί να μην είναι και τίποτα βέβαια εγώ την Δευτέρα θα πάω στο γιατρό για να είμαι 100 της 100 σίγουρη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο 

Μόλις έκανα ένα τεστ early και βγήκε άχνη γραμμουλα θετικό ίσα που φαίνεται! Είμαι 5 μέρες νωρίτερα από την ακατανομαστη και τα συμπτώματα που είχα είναι όπως σας είχα γράψει τις προηγούμενες μέρες φούσκωμα και τσιμπηματακια. Επίσης νυστάζω πολύ, νιώθω κουρασμένη και έχω και λίγους πόνους περιόδου (όχι όμως κάτι που το παρατηρείς ιδιαίτερα). Αυτά με οδήγησαν να το κάνω τόσο νωρίς και η ανυπομονησία μου. 

Εύχομαι να είναι όντως θετικό, Δευτέρα θα πάω για εξετάσεις. 

Επίσης η επαφή έγινε την μέρα που είδα θετικό τεστ ωορρηξιας. Οι υπόλοιπες επαφές ήταν σε άσχετες μέρες. 

Επίσης χτες έκανα τις ηομετεστ τεστ εγκυμοσύνης και ήταν πιο αρνητικό από την άρνηση. 

Αυτά από μένα καλό σαββατοκύριακο με πολλά θετικά τεστ τις επόμενες μέρες 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο 

Μόλις έκανα ένα τεστ early και βγήκε άχνη γραμμουλα θετικό ίσα που φαίνεται! Είμαι 5 μέρες νωρίτερα από την ακατανομαστη και τα συμπτώματα που είχα είναι όπως σας είχα γράψει τις προηγούμενες μέρες φούσκωμα και τσιμπηματακια. Επίσης νυστάζω πολύ, νιώθω κουρασμένη και έχω και λίγους πόνους πόνοι περιόδου (όχι όμως κάτι που το παρατηρείς ιδιαίτερα). Αυτά με οδήγησαν να το κάνω τόσο νωρίς και η ανυπομονησία μου. 

Εύχομαι όντως να είναι όντως θετικό, Δευτέρα θα πάω για εξετάσεις. 

Επίσης η επαφή έγινε την μέρα που είδα θετικό τεστ ωορρηξιας. Οι υπόλοιπες επαφές ήταν σε άσχετες μέρες. 

Επίσης χτες έκανα τις ηομετεστ τεστ εγκυμοσύνης και ήταν πιο αρνητικό από την άρνηση. 

Αυτά από μένα καλό σαββατοκύριακο με πολλά θετικά τεστ τις επόμενες μέρες 

Πήγαινε να κάνεις κ μια χοριακη για σίγουρο. Με το καλό. Εύχομαι να είναι κ επίσημα θετικό κ να έχεις μια εγκυμοσύνη όμορφη 9μηνη κ τυχερή. :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο 

Μόλις έκανα ένα τεστ early και βγήκε άχνη γραμμουλα θετικό ίσα που φαίνεται! Είμαι 5 μέρες νωρίτερα από την ακατανομαστη και τα συμπτώματα που είχα είναι όπως σας είχα γράψει τις προηγούμενες μέρες φούσκωμα και τσιμπηματακια. Επίσης νυστάζω πολύ, νιώθω κουρασμένη και έχω και λίγους πόνους περιόδου (όχι όμως κάτι που το παρατηρείς ιδιαίτερα). Αυτά με οδήγησαν να το κάνω τόσο νωρίς και η ανυπομονησία μου. 

Εύχομαι να είναι όντως θετικό, Δευτέρα θα πάω για εξετάσεις. 

Επίσης η επαφή έγινε την μέρα που είδα θετικό τεστ ωορρηξιας. Οι υπόλοιπες επαφές ήταν σε άσχετες μέρες. 

Επίσης χτες έκανα τις ηομετεστ τεστ εγκυμοσύνης και ήταν πιο αρνητικό από την άρνηση. 

Αυτά από μένα καλό σαββατοκύριακο με πολλά θετικά τεστ τις επόμενες μέρες 

Αχ συγχαρητήρια με το καλό σου εύχομαι.και ευχαριστώ για τις πληροφορίες.αρα ανακεφαλαίωση τεστ εμπορίου θετικό και hometest αρνητικό σε αυτές τις μέρες.γιατι από αυτά παίρνω να ξέρω μη τα κάνω νωρίς.πολυ ευχάριστο νέο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο 

Μόλις έκανα ένα τεστ early και βγήκε άχνη γραμμουλα θετικό ίσα που φαίνεται! Είμαι 5 μέρες νωρίτερα από την ακατανομαστη και τα συμπτώματα που είχα είναι όπως σας είχα γράψει τις προηγούμενες μέρες φούσκωμα και τσιμπηματακια. Επίσης νυστάζω πολύ, νιώθω κουρασμένη και έχω και λίγους πόνους περιόδου (όχι όμως κάτι που το παρατηρείς ιδιαίτερα). Αυτά με οδήγησαν να το κάνω τόσο νωρίς και η ανυπομονησία μου. 

Εύχομαι να είναι όντως θετικό, Δευτέρα θα πάω για εξετάσεις. 

Επίσης η επαφή έγινε την μέρα που είδα θετικό τεστ ωορρηξιας. Οι υπόλοιπες επαφές ήταν σε άσχετες μέρες. 

Επίσης χτες έκανα τις ηομετεστ τεστ εγκυμοσύνης και ήταν πιο αρνητικό από την άρνηση. 

Αυτά από μένα καλό σαββατοκύριακο με πολλά θετικά τεστ τις επόμενες μέρες 

Έλα ρε κορίτσι 

Μπράβο ΝΑΤΟ το πρώτο του στοιχήματος

Θες να βάλεις το τεστ στο προφίλ σου να το δούμε ;;;

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ συγχαρητήρια με το καλό σου εύχομαι.και ευχαριστώ για τις πληροφορίες.αρα ανακεφαλαίωση τεστ εμπορίου θετικό και hometest αρνητικό σε αυτές τις μέρες.γιατι από αυτά παίρνω να ξέρω μη τα κάνω νωρίς.πολυ ευχάριστο νέο.

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! 

Επειδή βλέπω ότι όλες τα ίδια τεστ χρησιμοποιούμε γι αυτό ήθελα να σας πω πως έγινε με τα δικά μου τεστ. 

Αχνό θετικό το early με πρωινά ουρά 5 μέρες πριν την περίοδο.

Αρνητικό με της hometest απόγευμα 6 μέρες πριν την περίοδο. 

Γενικά επειδή το έψαξα λίγο όλα τα early εμπορίου έχουν ευαισθησία στις 10 μονάδες, ενώ τα υπόλοιπα στις 25 μονάδες. 

Επίσης παλαιότερα είχα αχνό θετικό της hometest 3 μέρες πριν την περίοδο και όχι νωρίτερα. 

Χρυσή την έχουμε κάνει αυτή την εταιρεία!

Just now, Ellidr είπε:

Έλα ρε κορίτσι 

Μπράβο ΝΑΤΟ το πρώτο του στοιχήματος

Θες να βάλεις το τεστ στο προφίλ σου να το δούμε ;;;

Ευχαριστώ! 

Προσπαθώ να ανεβάσω φώτο αλλά δεν μπορώ. Μάλλον είναι μεγάλη η ανάλυση και δεν μπορεί να ανέβει. Θα το δοκιμάσω αργότερα πάλι. 

Είναι πολύ πολύ αχνό. Ίσα που φαίνεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! 

Επειδή βλέπω ότι όλες τα ίδια τεστ χρησιμοποιούμε γι αυτό ήθελα να σας πω πως έγινε με τα δικά μου τεστ. 

Αχνό θετικό το early με πρωινά ουρά 5 μέρες πριν την περίοδο.

Αρνητικό με της hometest απόγευμα 6 μέρες πριν την περίοδο. 

Γενικά επειδή το έψαξα λίγο όλα τα early εμπορίου έχουν ευαισθησία στις 10 μονάδες, ενώ τα υπόλοιπα στις 25 μονάδες. 

Επίσης παλαιότερα είχα αχνό θετικό της hometest 3 μέρες πριν την περίοδο και όχι νωρίτερα. 

Χρυσή την έχουμε κάνει αυτή την εταιρεία!

Τι έγινε τότε;;;;υπήρχε εγκυμοσύνη;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! 

Επειδή βλέπω ότι όλες τα ίδια τεστ χρησιμοποιούμε γι αυτό ήθελα να σας πω πως έγινε με τα δικά μου τεστ. 

Αχνό θετικό το early με πρωινά ουρά 5 μέρες πριν την περίοδο.

Αρνητικό με της hometest απόγευμα 6 μέρες πριν την περίοδο. 

Γενικά επειδή το έψαξα λίγο όλα τα early εμπορίου έχουν ευαισθησία στις 10 μονάδες, ενώ τα υπόλοιπα στις 25 μονάδες. 

Επίσης παλαιότερα είχα αχνό θετικό της hometest 3 μέρες πριν την περίοδο και όχι νωρίτερα. 

Χρυσή την έχουμε κάνει αυτή την εταιρεία!

Ευχαριστώ! 

Προσπαθώ να ανεβάσω φώτο αλλά δεν μπορώ. Μάλλον είναι μεγάλη η ανάλυση και δεν μπορεί να ανέβει. Θα το δοκιμάσω αργότερα πάλι. 

Είναι πολύ πολύ αχνό. Ίσα που φαίνεται. 

Να σου πω κάτι εγώ επειδή με τα άχνα θετικά δεν τα πάω και πολύ καλά περιμενς δύο τρεις μέρες και ξανακανε της hometest αρχίζω να τα εμπιστευομαι περισσότερο 

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω 

Γ αυτό θα ήθελα να το δω αυτό που έκανες τώρα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έλα ρε κορίτσι 

Μπράβο ΝΑΤΟ το πρώτο του στοιχήματος

Θες να βάλεις το τεστ στο προφίλ σου να το δούμε ;;;

Δεν αντέχω.εχεις φάει πατάτες με τα τεστ εσύ τι να σε κάνω.δεν έχω κ τα δικά μου τα σάπια τα παλιά.λοιπον στον γιο μου ήταν μια πολυυυυ άχνη ροζ γραμμή.που άρχισε σιγά σιγά να φαίνεται μόλις υποχώρησε το χρώμα από το άσπρο.κσι άλλα δύο θετικά ήταν έντονα.δεν είχα ποτέ ούτε μια άχνη γραμμή,μια ψευτογραμμη,μια σκιουλα το τίποτα όταν δεν ήμουν έγκυος ήταν σκέτη ασπριλα.

Just now, Ellidr είπε:

Να σου πω κάτι εγώ επειδή με τα άχνα θετικά δεν τα πάω και πολύ καλά περιμενς δύο τρεις μέρες και ξανακανε της hometest αρχίζω να τα εμπιστευομαι περισσότερο 

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω 

Γ αυτό θα ήθελα να το δω αυτό που έκανες τώρα .

Έλα με έπεισες θα σου ανεβάζω τα αρνητικά μου να τα καμαρωνεις

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamanino είπε:

Ναι, υπήρχε εγκυμοσύνη και ολοκληρωμένη! Ήταν στον γιο μου αυτό το τεστ! 

Και εμένα ο γιος μου ένα αχνό τεστ ήταν.χαχαχαχα.και η χοριακη 2000 την επόμενη μέρα.αρα ούτε αυτό που λένε δεν ισχύει ότι αν είναι αχνό δεν έχεις χοριακη.απλα μπορεί να έχει άλλος μεγαλύτερη συγκέντρωση στο αίμα κ πολύ μετά να περάσει στα ούρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Να σου πω κάτι εγώ επειδή με τα άχνα θετικά δεν τα πάω και πολύ καλά περιμενς δύο τρεις μέρες και ξανακανε της hometest αρχίζω να τα εμπιστευομαι περισσότερο 

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω 

Γ αυτό θα ήθελα να το δω αυτό που έκανες τώρα .

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία! 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ ανησυχώ αν ισχύει αλλά θέλω πολύ να είναι θετικό! 

Δευτέρα θα πάω για χοριακη οπότε θα δούμε τι γίνεται σίγουρα πιστεύω! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν αντέχω.εχεις φάει πατάτες με τα τεστ εσύ τι να σε κάνω.δεν έχω κ τα δικά μου τα σάπια τα παλιά.λοιπον στον γιο μου ήταν μια πολυυυυ άχνη ροζ γραμμή.που άρχισε σιγά σιγά να φαίνεται μόλις υποχώρησε το χρώμα από το άσπρο.κσι άλλα δύο θετικά ήταν έντονα.δεν είχα ποτέ ούτε μια άχνη γραμμή,μια ψευτογραμμη,μια σκιουλα το τίποτα όταν δεν ήμουν έγκυος ήταν σκέτη ασπριλα.

Έλα με έπεισες θα σου ανεβάζω τα αρνητικά μου να τα καμαρωνεις

Άσε δε θέλω ,τέτοια έχω κ εγώ

Χαχαχαχα

Σήμερα κοκκινίσε αρκετά το τεστ ωορρηξίας μου 

Ελπίζω να έχω αύριο το πρωί ωοθυλάκια

Πφφφφ

Just now, Ellidr είπε:

Άσε δε θέλω ,τέτοια έχω κ εγώ

Χαχαχαχα

Σήμερα κοκκινίσε αρκετά το τεστ ωορρηξίας μου 

Ελπίζω να έχω αύριο το πρωί ωοθυλάκια

Πφφφφ

Σήμερα θα προβώ στο αγαπημένο άθλημα ,για καλό και για κακό

Χαχαχαχα

Just now, Mamanino είπε:

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία! 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ ανησυχώ αν ισχύει αλλά θέλω πολύ να είναι θετικό! 

Δευτέρα θα πάω για χοριακη οπότε θα δούμε τι γίνεται σίγουρα πιστεύω! 

Αν έχεις πολλά της χομτεστ ξανακανε κανένα

Μη με παρεξηγείς εμείς τα έχουμε για πασατεμπο ,κάνουμε 2 ,. 3 την ημέρα να βρίσκονται

Χαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Άσε δε θέλω ,τέτοια έχω κ εγώ

Χαχαχαχα

Σήμερα κοκκινίσε αρκετά το τεστ ωορρηξίας μου 

Ελπίζω να έχω αύριο το πρωί ωοθυλάκια

Πφφφφ

Σήμερα θα προβώ στο αγαπημένο άθλημα ,για καλό και για κακό

Χαχαχαχα

Αν έχεις πολλά της χομτεστ ξανακανε κανένα

Μη με παρεξηγείς εμείς τα έχουμε για πασατεμπο ,κάνουμε 2 ,. 3 την ημέρα να βρίσκονται

Χαχα

Κάνε σ"""*ξ χθες διάβασα ότι νέες μελέτες καταρρίπτουν το μέρα παρά μέρα για να δυναμώσει το σπέρμα κ λένε ότι το κάθε μέρα καθαρίζει το σπέρμα από κακό γενετικό υλικό.ολο αναιρούν πράγματα.γιατι λέει όταν το σπέρμα μαζεύεται στην επιδυδιμιδα δύο τρεις μέρες οξειδώνεται κ σαπίζει κάτι τέτοιο κ καλό υλικό είναι μονο το φρεσκο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...