Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , marmelady είπε:

Γεια σας κοριτσια!!Να ρωτησω...εχει τυχει σε καμια σας το εξης: Μετα την αποξεση που εκανα τον Ιουνιο, η περιοδος ερχεται διαφορετικα απο ο, τι πριν δηλαδη τη μερα που περιμενω ερχεται ελαχιστο καφε στο σκουπισμα και μετα την επομενη ή τη μεθεπομενη ερχεται κανονικα η ροη αν και μειωμενη τα τελευταια 2 χρονια.. Τωρα ομως ειδα το καφε στο σκουπισμα πριν 3 μερες και τιποτα ακομα. Ουτε μισο συμπτωμα ουτε κατι αλλο. Δεν τιθεται θεμα εγκυμοσυνης αυτον τον μηνα. Λετε να ειναι δειγμα προεμμηνοπαυσης; Μιας κ εχω κ χαμηλη αμη;

Και στη δίκη μου περίπτωση όταν είχα κάνει απόξεση , ενώ η πρώτη περίοδος ήρθε κανονικά στις 28μερες με ομαλή ροη, θυμάμαι την επόμενη φορά ήρθε στις 22 ημέρες κ ήταν λίγα καφέ για δυο ημέρες . Μετά πάλι από τον επόμενο κύκλο έστρωσε. Κι εγώ έχω παρατηρήσει μειωμένη ροη ενίοτε, αλλά φανταζομαι είναι φυσιολογικό όσο περνάει ο χρόνος. Έχω μάλιστα μείνει έγκυος άλλες δυο φορές από τότε , βέβαια οι κυήσεις ήταν βιοχημικές. Κάποια στιγμή σκεφτόμουν έντονα μήπως έπαθα καμία ζημιά Στη μήτρα λόγω απόξεσης, αλλά ο γιατρός επιμένει ότι όλα είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop είπε:

Και στη δίκη μου περίπτωση όταν είχα κάνει απόξεση , ενώ η πρώτη περίοδος ήρθε κανονικά στις 28μερες με ομαλή ροη, θυμάμαι την επόμενη φορά ήρθε στις 22 ημέρες κ ήταν λίγα καφέ για δυο ημέρες . Μετά πάλι από τον επόμενο κύκλο έστρωσε. Κι εγώ έχω παρατηρήσει μειωμένη ροη ενίοτε, αλλά φανταζομαι είναι φυσιολογικό όσο περνάει ο χρόνος. Έχω μάλιστα μείνει έγκυος άλλες δυο φορές από τότε , βέβαια οι κυήσεις ήταν βιοχημικές. Κάποια στιγμή σκεφτόμουν έντονα μήπως έπαθα καμία ζημιά Στη μήτρα λόγω απόξεσης, αλλά ο γιατρός επιμένει ότι όλα είναι καλά.

Να σου πω και εμένα αυτό θα με φάει λέω μήπως έχω καμιά κρυφή φλεγμονή με τις αποξεσεις.το ενδομήτριο καλό είναι βέβαια.αλλα δεν θέλω να μπω σε νάρκωση,υστεροσκοπηση,διαδικασίες,χρήμα κι άλλο χρήμα,έχω κουραστεί πλέον.βαρεθηκα τρία χρόνια τρεις εγκυμοσύνες εξετάσεις προγεννετικους,διερευνησεις...μόνο τον Ιανουάριο 300 για αιματολογο.κουραστηκα.εχω κ ένα παιδί να κοιτάξω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Να σου πω και εμένα αυτό θα με φάει λέω μήπως έχω καμιά κρυφή φλεγμονή με τις αποξεσεις.το ενδομήτριο καλό είναι βέβαια.αλλα δεν θέλω να μπω σε νάρκωση,υστεροσκοπηση,διαδικασίες,χρήμα κι άλλο χρήμα,έχω κουραστεί πλέον.βαρεθηκα τρία χρόνια τρεις εγκυμοσύνες εξετάσεις προγεννετικους,διερευνησεις...μόνο τον Ιανουάριο 300 για αιματολογο.κουραστηκα.εχω κ ένα παιδί να κοιτάξω.

Ακριβώς κι εγώ έτσι αισθάνομαι @Emilly . Αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Κάτι θα έβλεπαν και οι γιατροί πάντως αν υπήρχε προβλημα, δεν μπορεί...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Ακριβώς κι εγώ έτσι αισθάνομαι @Emilly . Αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Κάτι θα έβλεπαν και οι γιατροί πάντως αν υπήρχε προβλημα, δεν μπορεί...

Κοίτα επειδή αγχώθηκα σε άσχημο σημείο σε κάποια φάση που κάποια κορίτσια που έχουν πάει επεμβατικα με εξωσωματική με είχαν ενημερώσει για τις κρυφές φλεγμονές μήτρας κλπ κλπ...αυτό που μου είπαν τρεις γιατροί εμένα ήταν ότι στην συντριπτική πλειοψηφία αυτές οι καταστάσεις προκαλούν αδυναμία επίτευξης εγκυμοσυνης,λεπτό ενδομήτριο κλπ.δηλαδη πιο συχνά προκαλούν υπογονιμότητα παρά αποβολές.κ εγώ αυτό πιστεύω.κ επίσης έχουμε κάνει ήδη παιδιά.ειμαστε με τους ίδιους άντρες κ τα ίδια μικρόβια κ μετά τις αποξεσεις παίρναμε αντιβίωση.δν μπορώ να φανταστώ τι να πήγε τόσο στραβά.κσι για να έπαθα συμφησεις κ να έμεινα άλλες δύο φορές έγκυος δεν το πολυπιστευω.και ενδομήτριο 11 με 12 στην ωορηξια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κοίτα επειδή αγχώθηκα σε άσχημο σημείο σε κάποια φάση που κάποια κορίτσια που έχουν πάει επεμβατικα με εξωσωματική με είχαν ενημερώσει για τις κρυφές φλεγμονές μήτρας κλπ κλπ...αυτό που μου είπαν τρεις γιατροί εμένα ήταν ότι στην συντριπτική πλειοψηφία αυτές οι καταστάσεις προκαλούν αδυναμία επίτευξης εγκυμοσυνης,λεπτό ενδομήτριο κλπ.δηλαδη πιο συχνά προκαλούν υπογονιμότητα παρά αποβολές.κ εγώ αυτό πιστεύω.κ επίσης έχουμε κάνει ήδη παιδιά.ειμαστε με τους ίδιους άντρες κ τα ίδια μικρόβια κ μετά τις αποξεσεις παίρναμε αντιβίωση.δν μπορώ να φανταστώ τι να πήγε τόσο στραβά.κσι για να έπαθα συμφησεις κ να έμεινα άλλες δύο φορές έγκυος δεν το πολυπιστευω.και ενδομήτριο 11 με 12 στην ωορηξια.

Πολύ σωστά.Συμφωνω. Μένει να κυοφορήσουμε λοιπόν και πιστεύω άμεσα! ❤️Θετική σκέψη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου.. σκουπιστηκα κ είδα αίμα!! Κανονικά αύριο περίμενα αλλά.... Δυστυχώς από μένα αυτό το μήνα είναι όχι!!! Από ψυχολογία καταλαβαίνετε ότι δεν είμαι στα καλά μου αλλά πάμε για τον άλλο μήνα.. είπαμε με το σύζυγο την άλλη βδομάδα να πάει να κάνει κ εκείνος κάποιες εξετασεις... Αυτά!!! Εύχομαι θετικά αποτελέσματα σε όλες σας...

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Κορίτσια μου.. σκουπιστηκα κ είδα αίμα!! Κανονικά αύριο περίμενα αλλά.... Δυστυχώς από μένα αυτό το μήνα είναι όχι!!! Από ψυχολογία καταλαβαίνετε ότι δεν είμαι στα καλά μου αλλά πάμε για τον άλλο μήνα.. είπαμε με το σύζυγο την άλλη βδομάδα να πάει να κάνει κ εκείνος κάποιες εξετασεις... Αυτά!!! Εύχομαι θετικά αποτελέσματα σε όλες σας...

Δεν πειράζει κοριτσι μου τον αλλο μηνα παλι.ηρεμησε και ολα θα πανε καλα. :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Κορίτσια μου.. σκουπιστηκα κ είδα αίμα!! Κανονικά αύριο περίμενα αλλά.... Δυστυχώς από μένα αυτό το μήνα είναι όχι!!! Από ψυχολογία καταλαβαίνετε ότι δεν είμαι στα καλά μου αλλά πάμε για τον άλλο μήνα.. είπαμε με το σύζυγο την άλλη βδομάδα να πάει να κάνει κ εκείνος κάποιες εξετασεις... Αυτά!!! Εύχομαι θετικά αποτελέσματα σε όλες σας...

Γαμωτο........δεν το βάζουμε κάτω και ας σε εχει ριξει σημερα.....μαζεύουμε τις δυνάμεις μας και την αισιοδοξία μας και τον επόμενο μήνα του δίνουμε και καταλαβαίνει!!!!!

Κοριτσακια μου πως ειστε????

@Ellidr πως εισαι????αυριο πας ε???θα δεις π θα έχει παχύνει....εχεις τίποτα τραβηγματακια μικρά τωρα με τα cyclacur;;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Γαμωτο........δεν το βάζουμε κάτω και ας σε εχει ριξει σημερα.....μαζεύουμε τις δυνάμεις μας και την αισιοδοξία μας και τον επόμενο μήνα του δίνουμε και καταλαβαίνει!!!!!

Κοριτσακια μου πως ειστε????

@Ellidr πως εισαι????αυριο πας ε???θα δεις π θα έχει παχύνει....εχεις τίποτα τραβηγματακια μικρά τωρα με τα cyclacur;;;;;

Να σου πω όχι 

Δε νιώθω κάτι 

Μόνο ένας πονοκέφαλος με ταλαιπωρεί σήμερα ,βέβαια όχι πολύ έντονος

Αλλά πόνους ωορρηξίας δεν έχω κάτι το ιδιαίτερο 

Δε ξέρω θα δούμε αύριο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Γαμωτο........δεν το βάζουμε κάτω και ας σε εχει ριξει σημερα.....μαζεύουμε τις δυνάμεις μας και την αισιοδοξία μας και τον επόμενο μήνα του δίνουμε και καταλαβαίνει!!!!!

Κοριτσακια μου πως ειστε????

@Ellidr πως εισαι????αυριο πας ε???θα δεις π θα έχει παχύνει....εχεις τίποτα τραβηγματακια μικρά τωρα με τα cyclacur;;;;;

Εγω δινω πονο μπας και γίνει τίποτα καλό χαχαχαχ.εσυ πως εισαι κοριτσι μου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vasiliki2020 είπε:

Εγω δινω πονο μπας και γίνει τίποτα καλό χαχαχαχ.εσυ πως εισαι κοριτσι μου

Κοριτσάκι μου κ εσείς μην το καθυστερειτε και πολύ γιατί ξέρω ότι είμαστε πάνω κάτω στα ίδια 

Πηγαίνετε καπου να το πουσαρετε 

Να έρθει το ευλογημένο το μωρό σου και σένα να ησυχάσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εγω δινω πονο μπας και γίνει τίποτα καλό χαχαχαχ.εσυ πως εισαι κοριτσι μου

Ετσι μπράβο!!!χαχαχαχχαχαχαχα

Εγω περιμενω να καθαρίσω να πάω στο γιατρό να δούμε τι θα γίνει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κοριτσάκι μου κ εσείς μην το καθυστερειτε και πολύ γιατί ξέρω ότι είμαστε πάνω κάτω στα ίδια 

Πηγαίνετε καπου να το πουσαρετε 

Να έρθει το ευλογημένο το μωρό σου και σένα να ησυχάσεις.

 

Ενταξει πλέον είμαι πιο χαλαρή από παλιά δεν πιέζομαι ούτε το σκέφτομαι συνέχεια.το θετικο ειναι οτι δεν έχουμε θέμα εγω η εκεινος και ότι επίσης μπορω κ μενω ασχέτως αν δεν προχώρησαν.μεχρι τελος του χρονου αν δεν γίνει κάτι θα το προχωρήσουμε το θεμα

Just now, *Vasoula είπε:

Ετσι μπράβο!!!χαχαχαχχαχαχαχα

Εγω περιμενω να καθαρίσω να πάω στο γιατρό να δούμε τι θα γίνει!!!

Ολα καλα θα πανε που θα παει.θετικη σκέψη να εχουμε πάνω από ολα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ενταξει πλέον είμαι πιο χαλαρή από παλιά δεν πιέζομαι ούτε το σκέφτομαι συνέχεια.το θετικο ειναι οτι δεν έχουμε θέμα εγω η εκεινος και ότι επίσης μπορω κ μενω ασχέτως αν δεν προχώρησαν.μεχρι τελος του χρονου αν δεν γίνει κάτι θα το προχωρήσουμε το θεμα

Ολα καλα θα πανε που θα παει.θετικη σκέψη να εχουμε πάνω από ολα

Ναι κορίτσι μου μακάρι 

Άντε να δούμε 

Περιμένω τις θετικές χοριακες 

Έχουμε κ ένα στοίχημα στη μέση

Χαχαχαχα

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι κορίτσι μου μακάρι 

Άντε να δούμε 

Περιμένω τις θετικές χοριακες 

Έχουμε κ ένα στοίχημα στη μέση

Χαχαχαχα

 

Η δικιά σου θα είναι μια από αυτές να ξερεις:-) τι ώρα θα πας αύριο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...