Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!! Ερώτηση.. όπως σας είπα χτες μου ήρθε η περίοδος.. αλλά το πρωί ένιωσα συγνώμη κ όλας ότι έφυγε ένα κομμάτι από μέσα. Κ το είδα. Ήταν αρκετά ορατό θα έλεγα. Υπάρχει πιθανότητα να έγινε κτ και να μην πρόλαβε;;;

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Wannabemama είπε:

Καλημέρα!! Ερώτηση.. όπως σας είπα χτες μου ήρθε η περίοδος.. αλλά το πρωί ένιωσα συγνώμη κ όλας ότι έφυγε ένα κομμάτι από μέσα. Κ το είδα. Ήταν αρκετά ορατό θα έλεγα. Υπάρχει πιθανότητα να έγινε κτ και να μην πρόλαβε;;;

Καλημερα!Δεν ηταν πηγμα αιματος;Ειδες και κατι αλλο;Νομιζω σε αυτη την αρχικη φαση που ουτε καν σακος δεν θα ειχε σχηματιστει, δεν θα υπηρχε κατι αλλο απο πολυ παχυ ενδομητριο. Εγω οταν ειχα βιοχημικη και το αιμα αρχισε 15 μερες μετα την καθυστερηση, ειχα μονο αιμα αρκετο βεβαια και καποια πηγματα. Οποτε μαλλον απλα ηταν μαζεμενο αιματακι που συγκεντρωθηκε στον κολπο το βραδυ και επεσε το πρωι που σηκωθηκες και περπατησες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Καλημερα!Δεν ηταν πηγμα αιματος;Ειδες και κατι αλλο;Νομιζω σε αυτη την αρχικη φαση που ουτε καν σακος δεν θα ειχε σχηματιστει, δεν θα υπηρχε κατι αλλο απο πολυ παχυ ενδομητριο. Εγω οταν ειχα βιοχημικη και το αιμα αρχισε 15 μερες μετα την καθυστερηση, ειχα μονο αιμα αρκετο βεβαια και καποια πηγματα. Οποτε μαλλον απλα ηταν μαζεμενο αιματακι που συγκεντρωθηκε στον κολπο το βραδυ και επεσε το πρωι που σηκωθηκες και περπατησες. 

Ήταν ένα ορατό αρκετά κομμάτι δεν ξέρω πως να στο περιγράψω. Χτες ενώ στο σκούπισμα ήταν αίμα στη σερβιετα ήταν μόνο καφέ.. κ προς το βράδυ σκούρο κόκκινο. Το πρωι είχα γεματη κ μετά ένιωσα ένα πλαφ κ είδα αυτό. Δεν ξέρω αγχωθηκα λίγο.. λέτε να ρωτήσω το γιατρό μου αύριο η θα γελασει;;;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κορίτσια μόλις είχα υγρά ,πολλά υγρά παχύρρευστα και τα σχετικά 

Λέτε να έγινε η ωορρηξία και να μη προλάβω;;;

Για βοηθήστε εσείς που τα έχετε πιο συχνά ,γιατί εμένα είναι σπάνιο φαινόμενο

Οχι τώρα αρχίζει.δεν παράγονται τα υγρά αφού γίνει η ωορηξια,παράγονται δύο μέρες περίπου πριν για να προχωρήσει το σπέρμα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Ήταν ένα ορατό αρκετά κομμάτι δεν ξέρω πως να στο περιγράψω. Χτες ενώ στο σκούπισμα ήταν αίμα στη σερβιετα ήταν μόνο καφέ.. κ προς το βράδυ σκούρο κόκκινο. Το πρωι είχα γεματη κ μετά ένιωσα ένα πλαφ κ είδα αυτό. Δεν ξέρω αγχωθηκα λίγο.. λέτε να ρωτήσω το γιατρό μου αύριο η θα γελασει;;;

Καλημερα συμφωνώ με όσα σου ειπε η  @marmelady. Από εκεί και πέρα αν εχεις ανασφάλεια εννοείται να πάρεις την γυναικολογο σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Wannabemama είπε:

Ήταν ένα ορατό αρκετά κομμάτι δεν ξέρω πως να στο περιγράψω. Χτες ενώ στο σκούπισμα ήταν αίμα στη σερβιετα ήταν μόνο καφέ.. κ προς το βράδυ σκούρο κόκκινο. Το πρωι είχα γεματη κ μετά ένιωσα ένα πλαφ κ είδα αυτό. Δεν ξέρω αγχωθηκα λίγο.. λέτε να ρωτήσω το γιατρό μου αύριο η θα γελασει;;;

Η περιοδος ηρθε στην ωρα της ή ειχες καθυστερηση; Κοιτα, κι εμενα κανει κατι τετοια κουλα, αυτον τον μηνα καφε εχει ερθει εδω και 3 μερες στο σκουπισμα μονο το εβλεπα και σημερα το πρωι στην τουαλεττα αιμα κοκκινο χαμος και στο σκουπισμα καφε!Ο,τι να ναι!Φυσικα να τον ρωτησεις!Καμια ερωτηση δεν ειναι αστεια, για αυτο ειναι εκει οι γιατροι, μεταξυ αλλων, να απαντουν στις ερωτησεις μας!Αντε, μαζι παμε αυτον τον μηνα!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kelly_V είπε:

Σκέφτομαι αν μου ξανατυχει το κακό (που μακάρι η τρίτη φορα να ναι η τυχερή μας) να πάω και εγώ στην αιματολογο που είπες. Η θεία μου βρέθηκε με κληρονομική θρομβοφιλια λίγο καιρό πριν και καλό θα ήταν να τσεκαριστω ούτως ή άλλως.

Εν τω μεταξύ, σήμερα διαβάσαμε με τον δικό μου έρευνα ότι άνδρες που εκσπερματωνουν 21 φορές το μήνα έχουν 30% λιγότερες πιθανότητες να εμφανίσουν καρκίνο προστάτη σε σχέση με αυτούς που έχουν 7 φορές το μήνα εκσπερμάτωση. Μας έκανε τρομερή εντύπωση καθώς είναι μεγάλο το ποσοστό!

Η λευκ λέει ότι η κληρονομική θρομβοφιλια δεν ευθύνεται για αποβολές μόνο η αυτοάνοση.αλλα η κληρονομική πρέπει να διαγνωστεί για να προστατεύσεις τον εαυτό σου από θρομβώσεις Κούφια η ώρα σε εγκυμοσύνη.δηλαδη δες το σε επόμενη εγκυμοσύνη.για το σπέρμα αν είναι έτσι μια χαρά εμείς που προσπαθούμε καιρό για μωρά,κανουμε καλό στους άντρες μας χιχιχι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Η λευκ λέει ότι η κληρονομική θρομβοφιλια δεν ευθύνεται για αποβολές μόνο η αυτοάνοση.αλλα η κληρονομική πρέπει να διαγνωστεί για να προστατεύσεις τον εαυτό σου από θρομβώσεις Κούφια η ώρα σε εγκυμοσύνη.δηλαδη δες το σε επόμενη εγκυμοσύνη.για το σπέρμα αν είναι έτσι μια χαρά εμείς που προσπαθούμε καιρό για μωρά,κανουμε καλό στους άντρες μας χιχιχι.

Καλημερα κοριτσακι και εμενα η θρομβοφιλια ειναι κληρονομική.τι τραβαμε πιάτα χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Η περιοδος ηρθε στην ωρα της ή ειχες καθυστερηση; Κοιτα, κι εμενα κανει κατι τετοια κουλα, αυτον τον μηνα καφε εχει ερθει εδω και 3 μερες στο σκουπισμα μονο το εβλεπα και σημερα το πρωι στην τουαλεττα αιμα κοκκινο χαμος και στο σκουπισμα καφε!Ο,τι να ναι!Φυσικα να τον ρωτησεις!Καμια ερωτηση δεν ειναι αστεια, για αυτο ειναι εκει οι γιατροι, μεταξυ αλλων, να απαντουν στις ερωτησεις μας!Αντε, μαζι παμε αυτον τον μηνα!

Μου ήρθε μια μέρα πριν. Την 28η του κύκλου.. ενώ παίζω στις 29-30 το πολύ!! Μακάρι κοριτσι μου. Εγώ είμαι και κρυωμενη κ με έχουν πιάσει και κάτι υποθερμίες ενώ δεν είχα ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Καλημέρα!! Ερώτηση.. όπως σας είπα χτες μου ήρθε η περίοδος.. αλλά το πρωί ένιωσα συγνώμη κ όλας ότι έφυγε ένα κομμάτι από μέσα. Κ το είδα. Ήταν αρκετά ορατό θα έλεγα. Υπάρχει πιθανότητα να έγινε κτ και να μην πρόλαβε;;;

Και εγώ έτσι έπαθα σε αυτόν τον κύκλο.ημουν κ έξω σε καφέ και νιώθω ένα τσουνάμι κ πάω τουαλέτα κ μου πέσε κάτι συγνώμη...νόμιζα έμβρυο ήταν.επαθα σοκ.αλλα είχα κάνει 70 τεστ δηλαδή κ βιοχημικη να ήταν κάτι θα εδειχνε.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσακι και εμενα η θρομβοφιλια ειναι κληρονομική.τι τραβαμε πιάτα χαχαχ

Ναι λέει κληρονομική δεν παίζει ρόλο στις αποβολές αλλά δεν νομίζω να το αφήνουν αθεράπευτο..τώρα αυτή είναι η καλύτερη τι να πω.καλα σίγουρα θα κάνεις κ εσύ ενέσεις.θυμασαι τι αιμοπετάλια έχεις γενικά;;εγώ οριακά κάτω 150000ας πούμε κ λίγο πιο κάτω.νομζω εσύ θα πρεπε να παίρνεις σαλοσπιρ προληπτικά έτσι κι αλλιώς.ααα μήπως να πάρεις τηλέφωνο λευκ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Και εγώ έτσι έπαθα σε αυτόν τον κύκλο.ημουν κ έξω σε καφέ και νιώθω ένα τσουνάμι κ πάω τουαλέτα κ μου πέσε κάτι συγνώμη...νόμιζα έμβρυο ήταν.επαθα σοκ.αλλα είχα κάνει 70 τεστ δηλαδή κ βιοχημικη να ήταν κάτι θα εδειχνε.

Ναι λέει κληρονομική δεν παίζει ρόλο στις αποβολές αλλά δεν νομίζω να το αφήνουν αθεράπευτο..τώρα αυτή είναι η καλύτερη τι να πω.καλα σίγουρα θα κάνεις κ εσύ ενέσεις.θυμασαι τι αιμοπετάλια έχεις γενικά;;εγώ οριακά κάτω 150000ας πούμε κ λίγο πιο κάτω.νομζω εσύ θα πρεπε να παίρνεις σαλοσπιρ προληπτικά έτσι κι αλλιώς.ααα μήπως να πάρεις τηλέφωνο λευκ;;;;;;

Δεν θυμάμαι αλλά ήταν σε πολυ καλο επίπεδο και ο γυναικολόγος και 2 αιματολογοι κατηγορηματικα μου είπαν ότι δεν χρειάζονται τα χαπια

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Δεν θυμάμαι αλλά ήταν σε πολυ καλο επίπεδο και ο γυναικολόγος και 2 αιματολογοι κατηγορηματικα μου είπαν ότι δεν χρειάζονται τα χαπια

Καλημέρα ξέχασα να πω.να σου πω....οι αιματολογοι ήταν ειδικοί σε κυήσεις ηη όχι;;;;γιατί εγώ πήρα τηλέφωνο έναν τυχαίο κ μου είπε έλα σε τρεις μήνες από την αποβολή κ ήταν άκυρη πληροφορία.γιατι αυτός το εξέλαβε σαν θρόμβωση η εγκεφαλικό επεισόδιο που εξετάζονται τρεις μήνες μετά το επεισόδιο.κ μου βάζει φωνές ο γυναικολογος(γι'αυτό τον εμπιστεύομαι) και μου λέει δεν θα πάς όπου να ναι σε αυτήν θα πάς.οντως με τον άλλον δεν θα έβγαζα άκρη.αυτη τσιμπάει πράγματα που δεν πιάνουν οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλημέρα ξέχασα να πω.να σου πω....οι αιματολογοι ήταν ειδικοί σε κυήσεις ηη όχι;;;;γιατί εγώ πήρα τηλέφωνο έναν τυχαίο κ μου είπε έλα σε τρεις μήνες από την αποβολή κ ήταν άκυρη πληροφορία.γιατι αυτός το εξέλαβε σαν θρόμβωση η εγκεφαλικό επεισόδιο που εξετάζονται τρεις μήνες μετά το επεισόδιο.κ μου βάζει φωνές ο γυναικολογος(γι'αυτό τον εμπιστεύομαι) και μου λέει δεν θα πάς όπου να ναι σε αυτήν θα πάς.οντως με τον άλλον δεν θα έβγαζα άκρη.αυτη τσιμπάει πράγματα που δεν πιάνουν οι άλλοι.

Ναι εννοείται ότι ήταν ειδικοί γι αυτο και τον χρυσό πλήρωσα χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Μου ήρθε μια μέρα πριν. Την 28η του κύκλου.. ενώ παίζω στις 29-30 το πολύ!! Μακάρι κοριτσι μου. Εγώ είμαι και κρυωμενη κ με έχουν πιάσει και κάτι υποθερμίες ενώ δεν είχα ποτέ...

Ε, οποτε και να ειχε γινει εμφυτευση ηταν παααααρα πολυ νωρις για να εχει σχηματιστει το παραμικρο. Επειδη τα παντα ειναι και θεμα ψυχολογιας, προσπαθησε να μη βασανιζεις το μυαλο σου με τετοιες σκεψεις του τυπου μηπως εγινε κατι και δεν προχωρησε, ειδικα οταν δεν εχεις καθυστερηση, γιατι σε στενοχωρουν και σε μπερδευουν και σε αποπροσανατολιζουν απο τον στοχο. Το εκανα επι χρονια και μου εκανε κακο για αυτο στο λεω με ειλικρινα καλη προθεση!Σκεψου στο κατω κατω οτι ό, τι και να εγινε μεχρι τωρα, εμεις θελουμε στο εξης μια ξεκαθαρη κατασταση, ενα καλο εμβρυο και τελικα ενα υγιες μωρακι!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ναι εννοείται ότι ήταν ειδικοί γι αυτο και τον χρυσό πλήρωσα χαχαχ

Εγω 100 η πρώτη επίσκεψη 50 η δεύτερη για αποτελέσματα κ 150 εξετάσεις.τις κάνω σε μικροβιολόγο που κάνω χρόνια πράματα κ κάνει τα πάντα κ έχει τις χαμηλότερες τιμές μεχρι μοριακό για κοιλιοκάκη μου έκανε που δεν κάνουν όλοι.αχ περιμένω να μάθω για τα αβγά της ellidr.ολες μαζί τώρα ρίχνουμε αβγά.εσυ έκανες ωορηξια;;;εγώ βάση θερμοκρασίας δείχνει σήμερα ότι μάλλον έκανα προχθές.αν πέσει πάλι θα έχω κάνει λάθος.ηταν35,9. 36,3. 36,4. 36,6 σημερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...