Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Παιδιά έχει περάσει στιγμιαία από το μυαλό μου χωρίς ιδιαίτερη επεξεργασία κ εντελώς απλοποιημενα....να πάει να βρει γκόμενα μετά αααχαχαχαχαχα.

Χαχχαχαχαχχα χαχαχαχχαχα θα ηταν μια λύση βρε παιδί μου αλλα δε ξερω αν μπορέσει γιατί θα του κόψω τα ποδια για να μην πω κατι αλλο....χαχαχχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Παιδιά έχει περάσει στιγμιαία από το μυαλό μου χωρίς ιδιαίτερη επεξεργασία κ εντελώς απλοποιημενα....να πάει να βρει γκόμενα μετά αααχαχαχαχαχα.

Εεε τα παραλες

Όχι δε το δέχομαι 

Χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα εσυ το έχεις πάει σε άλλο επίπεδο.θα αρχισω να ανησυχώ για σενα

Είναι αυτές οι σκέψεις που λες αμάν τι ήταν αυτό.να πάω να κοινωνήσω.η άλλη επιλογή είναι να έρθει σε κλιμακτηριο αυτός να μην θέλει τόσο σ'"""ξ.φιλε θέλω ξεκούραση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγω 100 η πρώτη επίσκεψη 50 η δεύτερη για αποτελέσματα κ 150 εξετάσεις.τις κάνω σε μικροβιολόγο που κάνω χρόνια πράματα κ κάνει τα πάντα κ έχει τις χαμηλότερες τιμές μεχρι μοριακό για κοιλιοκάκη μου έκανε που δεν κάνουν όλοι.αχ περιμένω να μάθω για τα αβγά της ellidr.ολες μαζί τώρα ρίχνουμε αβγά.εσυ έκανες ωορηξια;;;εγώ βάση θερμοκρασίας δείχνει σήμερα ότι μάλλον έκανα προχθές.αν πέσει πάλι θα έχω κάνει λάθος.ηταν35,9. 36,3. 36,4. 36,6 σημερα

Μια και μιλατε για αιματολογους κυησης, σιγα μην εμενα απεξω!χαχαχ!Και εγω εχω μια ελαφρια μορφη θρομβοφιλιας και αφου πηγα σε 2 πασιγνωστους αιματολογους στην Αθηνα και εναν ρευματολογο, αποφανθηκαν του τυπου, αντε παρτο το σαλοσπιρ για καλο κ για καλο. Αυτα που σας λεω στην εγκυμοσυνη στον γιο μου. Την 8η εβδομαδα κυησης βλεπω αιμα, το εκοψα το σαλοσπιρ, οταν σταματησε το ξαναρχισα. Την 14η εβδομαδα ερχεται μια αιμορραγια τρελη....ποταμι το αιμα, να φανταστειτε μεχρι να παω τουαλεττα να δω τί εγινε, το αιμα ειχε φτασει στις παντοφλες μου. Κι ομως το ζουζουνι ηταν καλα!Μετα απο αυτο μου εκοψαν το σαλοσπιρ κ δεν επαιρνα τιποτα μεχρι την 17η οποτε αρχισα τις αντιπηκτικες κ παλι για καλο κ για κακο μιας και ειχα μορφη θρομβοφιλιας που κανονικα ηθελε σαλοσπιρ οχι ενεσεις.Ετσι πηγα μεχρι που γεννησα. Στην παλινδρομη που ειχα επαιρνα παλι απο την αρχη σαλοσπιρ. Σκεφτομαι να πω στον γυναικολογο και στην αιματολογο να αρχισω κ τις ενεσεις προληπτικα αν τυχει παλι εγκυμοσυνη. Τί να κανω βρε κοριτσια; Να τις βαρεσω και ο, τι γινει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marmelady είπε:

Μια και μιλατε για αιματολογους κυησης, σιγα μην εμενα απεξω!χαχαχ!Και εγω εχω μια ελαφρια μορφη θρομβοφιλιας και αφου πηγα σε 2 πασιγνωστους αιματολογους στην Αθηνα και εναν ρευματολογο, αποφανθηκαν του τυπου, αντε παρτο το σαλοσπιρ για καλο κ για καλο. Αυτα που σας λεω στην εγκυμοσυνη στον γιο μου. Την 8η εβδομαδα κυησης βλεπω αιμα, το εκοψα το σαλοσπιρ, οταν σταματησε το ξαναρχισα. Την 14η εβδομαδα ερχεται μια αιμορραγια τρελη....ποταμι το αιμα, να φανταστειτε μεχρι να παω τουαλεττα να δω τί εγινε, το αιμα ειχε φτασει στις παντοφλες μου. Κι ομως το ζουζουνι ηταν καλα!Μετα απο αυτο μου εκοψαν το σαλοσπιρ κ δεν επαιρνα τιποτα μεχρι την 17η οποτε αρχισα τις αντιπηκτικες κ παλι για καλο κ για κακο μιας και ειχα μορφη θρομβοφιλιας που κανονικα ηθελε σαλοσπιρ οχι ενεσεις.Ετσι πηγα μεχρι που γεννησα. Στην παλινδρομη που ειχα επαιρνα παλι απο την αρχη σαλοσπιρ. Σκεφτομαι να πω στον γυναικολογο και στην αιματολογο να αρχισω κ τις ενεσεις προληπτικα αν τυχει παλι εγκυμοσυνη. Τί να κανω βρε κοριτσια; Να τις βαρεσω και ο, τι γινει.

Ωχ μπερδεύτηκα.κατσε...εγω την προηγούμενη εγκυμοσύνη έπαιρνα σαλοσπιρ αλλά όχι ενέσεις.κανονικα είπε η αιματολογος τελικά ότι θέλει συνδιασμό ...αίμα δεν μου προκάλεσαν. Τα σαλοσπιρ.τι θρομβοφιλια είχες;;;;;την αυτοάνοση;;;;αχ τρόμαξα τώρα.δηλαδη με τις ενέσεις σου ήρθε αιμορραγία;;;;αχ τι θα κάνω θα φοβάμαι.εμενα μου είπε να παίρνω clexane 2000 εσύ πόσο επερνες;;;;;;

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν 4 ωοθυλάκια έχουν πάει στα 18 χιλιοστά 

Και το ενδομήτριο έχει παραμείνει στο 6 κάτι 

Θα με ξαναδεί την τρίτη 

Μάλλον δεν έχω ελπίδες για σπερματεγχυση 

Εντάξει πολύ καλά τα ωοθυλάκια.θα κάνεις ένεση;;;;τι σου είπε ο γιατρός να το πας φυσιολογικά αυτόν τον μήνα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ωχ μπερδεύτηκα.κατσε...εγω την προηγούμενη εγκυμοσύνη έπαιρνα σαλοσπιρ αλλά όχι ενέσεις.κανονικα είπε η αιματολογος τελικά ότι θέλει συνδιασμό ...αίμα δεν μου προκάλεσαν. Τα σαλοσπιρ.τι θρομβοφιλια είχες;;;;;την αυτοάνοση;;;;αχ τρόμαξα τώρα.δηλαδη με τις ενέσεις σου ήρθε αιμορραγία;;;;αχ τι θα κάνω θα φοβάμαι.εμενα μου είπε να παίρνω clexane 2000 εσύ πόσο επερνες;;;;;;

Εντάξει πολύ καλά τα ωοθυλάκια.θα κάνεις ένεση;;;;τι σου είπε ο γιατρός να το πας φυσιολογικά αυτόν τον μήνα;;;;

Και φυσιολογικά να το πάω 

Τι θα κάνω με 6 ενδομήτριο ;

Θα συνεχίσω τα σικλακουρ

Και την τρίτη το πρωί θα με ξαναελεγχξει

Αν δεν έχει παχύνει θα την κάνω την ένεση κ ότι γίνει ,που δε θα γίνει

Απογοητεύτηκα λίγο 

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Μια και μιλατε για αιματολογους κυησης, σιγα μην εμενα απεξω!χαχαχ!Και εγω εχω μια ελαφρια μορφη θρομβοφιλιας και αφου πηγα σε 2 πασιγνωστους αιματολογους στην Αθηνα και εναν ρευματολογο, αποφανθηκαν του τυπου, αντε παρτο το σαλοσπιρ για καλο κ για καλο. Αυτα που σας λεω στην εγκυμοσυνη στον γιο μου. Την 8η εβδομαδα κυησης βλεπω αιμα, το εκοψα το σαλοσπιρ, οταν σταματησε το ξαναρχισα. Την 14η εβδομαδα ερχεται μια αιμορραγια τρελη....ποταμι το αιμα, να φανταστειτε μεχρι να παω τουαλεττα να δω τί εγινε, το αιμα ειχε φτασει στις παντοφλες μου. Κι ομως το ζουζουνι ηταν καλα!Μετα απο αυτο μου εκοψαν το σαλοσπιρ κ δεν επαιρνα τιποτα μεχρι την 17η οποτε αρχισα τις αντιπηκτικες κ παλι για καλο κ για κακο μιας και ειχα μορφη θρομβοφιλιας που κανονικα ηθελε σαλοσπιρ οχι ενεσεις.Ετσι πηγα μεχρι που γεννησα. Στην παλινδρομη που ειχα επαιρνα παλι απο την αρχη σαλοσπιρ. Σκεφτομαι να πω στον γυναικολογο και στην αιματολογο να αρχισω κ τις ενεσεις προληπτικα αν τυχει παλι εγκυμοσυνη. Τί να κανω βρε κοριτσια; Να τις βαρεσω και ο, τι γινει.

Τα σαλοσπιρ σου προκάλεσαν αιμορραγία όχι οι ενέσεις;;;;;εμένα με πανικοβάλλει μόνο η ένεση που δεν δοκιμασα( μήπως αυτά μου κάνουν αιμορραγίες) .στην παλινδρόμη που είχες μετά κ έπαιρνες σαλοσπιρ δεν έπαθες αιμορραγία;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν 4 ωοθυλάκια έχουν πάει στα 18 χιλιοστά 

Και το ενδομήτριο έχει παραμείνει στο 6 κάτι 

Θα με ξαναδεί την τρίτη 

Μάλλον δεν έχω ελπίδες για σπερματεγχυση 

Μην απογοητεύεσαι... Θετική σκέψη κ όλα καλά θα πάνε. Είχα μια κουβέντα τώρα με την αδερφή μου κ κάπως με ηρεμισε... Πρέπει όσο δύσκολο κ αν είναι να το πάρουμε χαλαρά. Το θέλεις πολύ όπως όλες μας κ θα το καταφέρουμε. Δεν το βάζουμε κάτω.. πρώτα την ψυχολογία μας κ την ηρεμία μας κάνοντας πράγματα που μας ευχαριστούν κ μετά θα έρθουν όλα... Έτσι είμαστε φτιαγμένες όσες δυσκολίες κ να έρθουν να μην το βάζουμε κάτω. Κ σου μιλάω εγώ που είμαι ο πιο νευρικός κ αγχομενος άνθρωπος στον κόσμο. Την τρίχα την κάνω τριχιά. Αποφάσισα να πάω κανένα γυμναστήριο μιας που έχω κ προβλήματα με μέση κ αυχένα μήπως κ ξεδωσω κ πάω χαλαρά.. θα στο πρότεινα κ σένα η ότι σε ευχαριστήσει να χαλαρώσεις λίγο κ θα έρθει το σπορακι μας να απογειώσει την ευτυχία μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Και φυσιολογικά να το πάω 

Τι θα κάνω με 6 ενδομήτριο ;

Θα συνεχίσω τα σικλακουρ

Και την τρίτη το πρωί θα με ξαναελεγχξει

Αν δεν έχει παχύνει θα την κάνω την ένεση κ ότι γίνει ,που δε θα γίνει

Απογοητεύτηκα λίγο 

 

Για αυτό σε ρώτησα.παρε να δεις παλιούς υπερήχους να δεις πάχος ενδομητρίου.αφου ήταν παχυ τότε.τωρα τι πεχτυκε;;ξέρω η κλομιφαινη λεπταίνει το ενδομήτριο αλλά μετά από πολλούς κύκλους.μηπως έχει παρενέργεια το fermara;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Για αυτό σε ρώτησα.παρε να δεις παλιούς υπερήχους να δεις πάχος ενδομητρίου.αφου ήταν παχυ τότε.τωρα τι πεχτυκε;;ξέρω η κλομιφαινη λεπταίνει το ενδομήτριο αλλά μετά από πολλούς κύκλους.μηπως έχει παρενέργεια το fermara;;

Με τον ανωρρηκτικο κύκλο που είχαμε κάνει υπέρηχο το ενδομήτριο μου λίγες μέρες πριν την περίοδο ήταν 9 και κάτι δηλαδή πριν δύο κύκλους

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Με τον ανωρρηκτικο κύκλο που είχαμε κάνει υπέρηχο το ενδομήτριο μου λίγες μέρες πριν την περίοδο ήταν 9 και κάτι δηλαδή πριν δύο κύκλους

Καλό ήταν.αυτο κάνει κορύφωση στην ωορηξια,απλά εσύ δεν είχες τότε κ μετά πάλι εκφυλίζεται μέχρι να σου ρθει.τι σου είπε ο γιατρός που σε ξέρεις;γιατί τώρα έτσι;;;μήπως τα χάπια;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλό ήταν.αυτο κάνει κορύφωση στην ωορηξια,απλά εσύ δεν είχες τότε κ μετά πάλι εκφυλίζεται μέχρι να σου ρθει.τι σου είπε ο γιατρός που σε ξέρεις;γιατί τώρα έτσι;;;μήπως τα χάπια;;;;

Όχι μου είπε τυχαίο 

Δεν είναι λέει τα χάπια 

Με ρώτησε αν έχω παρατηρήσει την αιμορραγία στην περίοδο μου πω είναι και πόσες μέρες κρατάει 

Αν είναι πιο λίγο το αίμα και τέτοια 

Του είπα ότι στον προηγούμενο κύκλο είχα πολύ αίμα και πολλές μέρες 

Και μου λέει γ αυτό αργεί η ωορρηξία σου γιατί είχες πιο πολλές μέρες αίμα 

Μην απογοητευεσαι γιατί όλα είναι καλά εδώ μέσα και αυτό με το ενδομήτριο θα το λύσουμε μου είπε ότι είναι ένα καλό ενδομήτριο 3 γραμμές ( αυτό δε καταλαβαίνω τι είναι) αλλά λεπτό 

Αν δε πάμε για σπερματεγχυση αυτό το μήνα ,μου είπε τον άλλο μήνα να κάνουμε ένα φυσικό τροποποιημενο δόση εξωσωματικής ,αυτό που μου είχες πει ,και θα πάνε όλα καλά 

Αλλά κ αυτό το κύκλο μου είπε μπορεί να μη πας για σπερματεγχυση και να χαλάσεις τα λεφτά σου ,αλλά δεν αποκλείουμε και τίποτα με επαφές ,πότε δε ξέρεις 

Αυτά μου είπε 

Σας ζαλισα 

Χαχα χαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τα σαλοσπιρ σου προκάλεσαν αιμορραγία όχι οι ενέσεις;;;;;εμένα με πανικοβάλλει μόνο η ένεση που δεν δοκιμασα( μήπως αυτά μου κάνουν αιμορραγίες) .στην παλινδρόμη που είχες μετά κ έπαιρνες σαλοσπιρ δεν έπαθες αιμορραγία;;;;

Ο γυναικολογος και η αιματολογος σκιζουν τα ρουχα τους οτι το σαλοσπιρ απο μονο του δεν προκαλει αιμορραγια. Αλλα εαν εμφανιστει αιμα το σταματανε γιατι χειροτερευει την κατασταση. Τί να πω κοριτσι μου, εγω νομιζω οτι συνεβαλε κι αυτο ειδικα την δευτερη φορα. Αλλα μπορεις να κανεις και αλλιως οταν σου λενε παρ'το; Οσο για τις ενεσεις ενω λενε οτι δεν κανουν αιμορραγια οταν τις αρχισα ανοιγε η μυτη μου. Οταν τους το ειπα μου ειπαν οτι ειναι απο την εγκυμοσυνη!Στον ωρυλα ομως που πηγα μου ειπε οτι ειναι απο τις ινοχεπ κ να τις σταματησω για 2 μερες...ετσι λεει γινεται και στους καρδιοπαθεις που τις παιρνουν αν τους κανουν θεματακια τις σταματανε για λιγο. Πηρε ο ιδιος ο ωρυλα τον γυναικολογο κ την αιματολογο κ αυτοι ανενδοτοι...Τελικα αποφασισα μονη να τις κοψω για 2 μερες.Βεβαια αυτο εγινε την πρωτη φορα, μετα σε καθε ρινορραγια δεν τις εκοβα και απλα εκανα τπν σταυρο μου. Ημουν και σε ακινησια μεχρι τον 7ο μηνα και φοβομουν μην παθω κ απο αυτο καμια θρομβωση. Φανταζεσαι αγχος..

Just now, marmelady είπε:

Ο γυναικολογος και η αιματολογος σκιζουν τα ρουχα τους οτι το σαλοσπιρ απο μονο του δεν προκαλει αιμορραγια. Αλλα εαν εμφανιστει αιμα το σταματανε γιατι χειροτερευει την κατασταση. Τί να πω κοριτσι μου, εγω νομιζω οτι συνεβαλε κι αυτο ειδικα την δευτερη φορα. Αλλα μπορεις να κανεις και αλλιως οταν σου λενε παρ'το; Οσο για τις ενεσεις ενω λενε οτι δεν κανουν αιμορραγια οταν τις αρχισα ανοιγε η μυτη μου. Οταν τους το ειπα μου ειπαν οτι ειναι απο την εγκυμοσυνη!Στον ωρυλα ομως που πηγα μου ειπε οτι ειναι απο τις ινοχεπ κ να τις σταματησω για 2 μερες...ετσι λεει γινεται και στους καρδιοπαθεις που τις παιρνουν αν τους κανουν θεματακια τις σταματανε για λιγο. Πηρε ο ιδιος ο ωρυλα τον γυναικολογο κ την αιματολογο κ αυτοι ανενδοτοι...Τελικα αποφασισα μονη να τις κοψω για 2 μερες.Βεβαια αυτο εγινε την πρωτη φορα, μετα σε καθε ρινορραγια δεν τις εκοβα και απλα εκανα τπν σταυρο μου. Ημουν και σε ακινησια μεχρι τον 7ο μηνα και φοβομουν μην παθω κ απο αυτο καμια θρομβωση. Φανταζεσαι αγχος..

Οχι στην παλινδρομη δεν ειδα καθολου αιμα. Βεβαια κανα 2 βδομαδες μονο το επαιρνα το σαλοσπιρ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όχι μου είπε τυχαίο 

Δεν είναι λέει τα χάπια 

Με ρώτησε αν έχω παρατηρήσει την αιμορραγία στην περίοδο μου πω είναι και πόσες μέρες κρατάει 

Αν είναι πιο λίγο το αίμα και τέτοια 

Του είπα ότι στον προηγούμενο κύκλο είχα πολύ αίμα και πολλές μέρες 

Και μου λέει γ αυτό αργεί η ωορρηξία σου γιατί είχες πιο πολλές μέρες αίμα 

Μην απογοητευεσαι γιατί όλα είναι καλά εδώ μέσα και αυτό με το ενδομήτριο θα το λύσουμε μου είπε ότι είναι ένα καλό ενδομήτριο 3 γραμμές ( αυτό δε καταλαβαίνω τι είναι) αλλά λεπτό 

Αν δε πάμε για σπερματεγχυση αυτό το μήνα ,μου είπε τον άλλο μήνα να κάνουμε ένα φυσικό τροποποιημενο δόση εξωσωματικής ,αυτό που μου είχες πει ,και θα πάνε όλα καλά 

Αλλά κ αυτό το κύκλο μου είπε μπορεί να μη πας για σπερματεγχυση και να χαλάσεις τα λεφτά σου ,αλλά δεν αποκλείουμε και τίποτα με επαφές ,πότε δε ξέρεις 

Αυτά μου είπε 

Σας ζαλισα 

Χαχα χαχα

 

Αααααα έτσι ...ναι τον ένα μήνα πλυμηρα κ μετά αργεί.το έχω ξανακουσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...