Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Maraki.s είπε:

Μ αρέσει που τη λες κοκκινομούρα!! Βασικά ήταν να έρθει την Κυριακή. Τη Δευτέρα έκανα ένα (αρνητικο) τεστ μπας και ηρεμήσω και κατέβει.. την Τρίτη είδα μια σταγόνα αίμα όταν σκουπίστηκα και από τότε παύση πυρών..!! Ειλικρινά έχω μπερδευτεί και έχω κουραστεί.. 35η ημέρα σήμερα..

Κορίτσι μου κανε άλλο ένα τεστ ή μια χοριακη αύριο το πρωί..

Εγώ έκανα το early predictor τρομάρα του 3-4 μέρες πριν τη περίοδο κ τπτ..το έκανα 2 μέρες πριν κ είχε πολυυυυ αχνηηηη γραμμή που νόμιζα ότι την έβλεπα επειδή απλά το ήθελα πολύ κ μετά το έκανα 2 μέρες μετά τη καθυστερήση κ τσουυυπ κατακόκκινη γραμμουλα θετική;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Δε ξέρω ρε φίλη..

Θέλω πολύ να σε ενθουσίασω κ άλλο κ εγώ αλλά αν τύχει κ δεν...θα απογοητευτεις χειρότερα μετά κ δε θέλω..

Δεν είναι ότι τα "φτιάχνεις" αλλά κ από εμένα το είχα δει αλλά κ από εδώ που διαβάζω διάφορες κοπέλες όταν ξεκινάμε τη διαδικασία απόκτησης παιδιού κ το θέλουμε πολύ αρχίζουμε κ παρατηρούμε "σύμπτωματα" που πάντα τα είχαμε αλλά δε δίναμε τόση σημασία..ακούσια το κάνουμε..

Άλλωστε μη ξεχνάμε όπως πάντα υπενθυμίζω πως σύμπτωματα ωορρηξία-περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουνε παααρα πολύ!!

Σε πόσες ημέρες περιμένεις κανονικά περίοδο?

Ελεύθερες επαφές με τον συζυξ έχουμε χρόνια τώρα.. Και λέγαμε οπότε και αν κάτσει το δικό μου το σώμα μου έπαιζε διαφορα,αλλά με τον γιατρό αυτόν πραγματικά είμαι πολύ αισιόδοξη με ρύθμισε σε ένα μόνο μήνα .

Οπότε δεν μπορώ να πω ότι τώρα τώρα ξεκίνησα προσπάθειές. 

Αν έχει γίνει σύλληψη πάντως είμαι σίγουρη ότι δεν έγινε στην ωορρηξία που βρήκαμε πάντως. Ο γιατρός μου μου είπε 7 με 10/7 Σε 8 μέρες περίπου; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ελεύθερες επαφές με τον συζυξ έχουμε χρόνια τώρα.. Και λέγαμε οπότε και αν κάτσει το δικό μου το σώμα μου έπαιζε διαφορα,αλλά με τον γιατρό αυτόν πραγματικά είμαι πολύ αισιόδοξη με ρύθμισε σε ένα μόνο μήνα .

Οπότε δεν μπορώ να πω ότι τώρα τώρα ξεκίνησα προσπάθειές. 

Αν έχει γίνει σύλληψη πάντως είμαι σίγουρη ότι δεν έγινε στην ωορρηξία που βρήκαμε πάντως. Ο γιατρός μου μου είπε 7 με 10/7 Σε 8 μέρες περίπου; 

Τότε είναι πολύ νωρίς κ για κάποιο τεστ γαμωτο..

Υπομονή φίλη..παρε τη Δευτέρα ένα τεστακι από τα earlyαν θες ή κάνε μια χοριακη..είναι πιο πιθανό να δείξουν τότε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τότε είναι πολύ νωρίς κ για κάποιο τεστ γαμωτο..

Υπομονή φίλη..παρε τη Δευτέρα ένα τεστακι από τα earlyαν θες ή κάνε μια χοριακη..είναι πιο πιθανό να δείξουν τότε..

Ααα όχι είμαι πεισματάρα χαχαχα, θα περιμεεεεενω και θα ζαλίζω εσάς 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ααα όχι είμαι πεισματάρα χαχαχα, θα περιμεεεεενω και θα ζαλίζω εσάς 

Κ εμείς θα περιμένουμε τ νέα σου κ δεν μας ζαλίζεις!! Εδώ είμαστε η μία για την άλλη!!

Το πρώτο σου παιδάκι είναι 6 είπες? Αγοράκι ή κοριτσάκι?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Κ εμείς θα περιμένουμε τ νέα σου κ δεν μας ζαλίζεις!! Εδώ είμαστε η μία για την άλλη!!

Το πρώτο σου παιδάκι είναι 6 είπες? Αγοράκι ή κοριτσάκι?

 

Είναι κοριτσάκι 6,5 ετών .Εσείς πείτε μου σε τι φάση είστε; θα ήθελα να σας γνωρίσω θα περάσουμε αγωνίες 

Άρχισαν και τα δέκατα πάλι χαχαχα δεν πάω καλά.. ας με χτυπήσει κάποιος :grin:


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Κορίτσι μου κανε άλλο ένα τεστ ή μια χοριακη αύριο το πρωί..

Εγώ έκανα το early predictor τρομάρα του 3-4 μέρες πριν τη περίοδο κ τπτ..το έκανα 2 μέρες πριν κ είχε πολυυυυ αχνηηηη γραμμή που νόμιζα ότι την έβλεπα επειδή απλά το ήθελα πολύ κ μετά το έκανα 2 μέρες μετά τη καθυστερήση κ τσουυυπ κατακόκκινη γραμμουλα θετική;)

@Renez μου αν δεν έρθει σήμερα, αύριο πρωί ή που θα κάνω τεστ ή που θα πάρω τον γιατρό.. ή το πιο πιθανό να κάνω και τα δυο! Γενικά δεν περιμένω κάτι θετικό γιατί σχεδόν πάντα πριν την περίοδο με πιάνει πονοκέφαλος όπως σήμερα, όποτε λογικά θα έρθει.. εγώ έκανα το self clear που λέει ότι δείχνει  5 ημέρες μετά τη σύλληψη.. Άρα χλωμό να είμαι.. τι συμπτώματα είχες κορίτσι;;

Just now, Aria konsta said:

Είναι κοριτσάκι 6,5 ετών .Εσείς πείτε μου σε τι φάση είστε; θα ήθελα να σας γνωρίσω θα περάσουμε αγωνίες 

Άρχισαν και τα δέκατα πάλι χαχαχα δεν πάω καλά.. ας με χτυπήσει κάποιος :grin:

Αχχχχχ πόσο σε καταλαβαίνω!!! Υπομονη! Και μια συμβουλή.. μη βάζεις συνέχεια θερμόμετρο.. θα τρελαθείς! Εγώ το έκανα ένα μνμ και είχα πάθει σύγχυση..!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

@Renez μου αν δεν έρθει σήμερα, αύριο πρωί ή που θα κάνω τεστ ή που θα πάρω τον γιατρό.. ή το πιο πιθανό να κάνω και τα δυο! Γενικά δεν περιμένω κάτι θετικό γιατί σχεδόν πάντα πριν την περίοδο με πιάνει πονοκέφαλος όπως σήμερα, όποτε λογικά θα έρθει.. εγώ έκανα το self clear που λέει ότι δείχνει  5 ημέρες μετά τη σύλληψη.. Άρα χλωμό να είμαι.. τι συμπτώματα είχες κορίτσι;;

Μην απογοητεύεσαι από 1 τεστ .. τάζουν πολλά λίγα κάνουν. 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη 2 αρνητικά ,την ίδια ώρα ένα κλιαρ αγχνο θετικό και μια χοριακαρα να με το συμπάθιο. 

Just now, Maraki.s είπε:

@Renez μου αν δεν έρθει σήμερα, αύριο πρωί ή που θα κάνω τεστ ή που θα πάρω τον γιατρό.. ή το πιο πιθανό να κάνω και τα δυο! Γενικά δεν περιμένω κάτι θετικό γιατί σχεδόν πάντα πριν την περίοδο με πιάνει πονοκέφαλος όπως σήμερα, όποτε λογικά θα έρθει.. εγώ έκανα το self clear που λέει ότι δείχνει  5 ημέρες μετά τη σύλληψη.. Άρα χλωμό να είμαι.. τι συμπτώματα είχες κορίτσι;;

Αχχχχχ πόσο σε καταλαβαίνω!!! Υπομονη! Και μια συμβουλή.. μη βάζεις συνέχεια θερμόμετρο.. θα τρελαθείς! Εγώ το έκανα ένα μνμ και είχα πάθει σύγχυση..!

Απλά νιώθω την έξαψη να το πω ;; χθες το βράδυ είχα κρυαδες και έβαλα. 

Είμαι λολή ΤΕΛΟΣ

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

@Renez μου αν δεν έρθει σήμερα, αύριο πρωί ή που θα κάνω τεστ ή που θα πάρω τον γιατρό.. ή το πιο πιθανό να κάνω και τα δυο! Γενικά δεν περιμένω κάτι θετικό γιατί σχεδόν πάντα πριν την περίοδο με πιάνει πονοκέφαλος όπως σήμερα, όποτε λογικά θα έρθει.. εγώ έκανα το self clear που λέει ότι δείχνει  5 ημέρες μετά τη σύλληψη.. Άρα χλωμό να είμαι.. τι συμπτώματα είχες κορίτσι;;

Αχχχχχ πόσο σε καταλαβαίνω!!! Υπομονη! Και μια συμβουλή.. μη βάζεις συνέχεια θερμόμετρο.. θα τρελαθείς! Εγώ το έκανα ένα μνμ και είχα πάθει σύγχυση..!

Είχα τραβήγματα κ πόνους περιόδου που βέβαια τα είχα πάντα απλά ενώ συνήθως με έπιαναν 1-2 μέρες πριν τη περίοδο τα είχα από 7 μέρες πριν κ τα μόνα "καινούρια" που εν τέλη ήταν από εγκυμοσυνη ήταν ότι είχα πριστει πολύ σε σημείο που τα στενά μου τζιν δεν κουμπωναν (!) Και επίσης πήγα να φάω το αγαπημένο μου γλυκάκι κ μου φάνηκε ανοστο σαν άχυρο κ το άφησα...εκεί μου λέει ο άντρας μου "είσαι έγκυος σιγουρα.."

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Μην απογοητεύεσαι από 1 τεστ .. τάζουν πολλά λίγα κάνουν. 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη 2 αρνητικά ,την ίδια ώρα ένα κλιαρ αγχνο θετικό και μια χοριακαρα να με το συμπάθιο. 

Απλά νιώθω την έξαψη να το πω ;; χθες το βράδυ είχα κρυαδες και έβαλα. 

Είμαι λολή ΤΕΛΟΣ

Δεν είσαι λολή κοριτσάκι μου! Όλες μας το θελουμε τόσο πολύ που το παρακάνουμε! :)

Just now, Renez said:

Είχα τραβήγματα κ πόνους περιόδου που βέβαια τα είχα πάντα απλά ενώ συνήθως με έπιαναν 1-2 μέρες πριν τη περίοδο τα είχα από 7 μέρες πριν κ τα μόνα "καινούρια" που εν τέλη ήταν από εγκυμοσυνη ήταν ότι είχα πριστει πολύ σε σημείο που τα στενά μου τζιν δεν κουμπωναν (!) Και επίσης πήγα να φάω το αγαπημένο μου γλυκάκι κ μου φάνηκε ανοστο σαν άχυρο κ το άφησα...εκεί μου λέει ο άντρας μου "είσαι έγκυος σιγουρα.."

Όχι, δεν μπορώ να πω... ευτυχώς εγώ τρώω τα πάντα με ευκολία! 

Κορίτσια τελικά πάει και αυτός ο μήνας.. μόλις είδα μπεζ υγρα άρα έρχεται... να πάρει η ευχή.. το πίστεψα αυτή τη φορά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Maraki.s είπε:

Δεν είσαι λολή κοριτσάκι μου! Όλες μας το θελουμε τόσο πολύ που το παρακάνουμε! :)

Όχι, δεν μπορώ να πω... ευτυχώς εγώ τρώω τα πάντα με ευκολία! 

Μαράκι εγώ θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστ πάλι αύριο η να μιλήσεις με το γιατρό μήπως πας για μια χοριακη...αν δε σου έρθει (που Παναγία μου μακρυα) η "σιχαμενη"...

@Aria konstaδεν είσαι καθόλου λολη...για όλα φταίνε οι ορμόνες μας...χαχαχαχαχα

Εγώ πάλι νοιώθω  ακριβώς όπως όταν μ έρχεται η περίοδος...αυτήν την "ενοχληση" χαμηλά...και είδα πάλι στο εσώρουχο κάτι λίγο καφέ πράγματα αλλά τίποτα ακόμα...ουφ....

@Maraki.s μόλις τώρα το είδα...βρε θα άτιμα....παμε για τον Ιούλιο δυναμικά...που είναι και τόσος ωραίος μήνας Ε????

Επεξεργάστηκαν by *Vasoula
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Μαράκι εγώ θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστ πάλι αύριο η να μιλήσεις με το γιατρό μήπως πας για μια χοριακη...αν δε σου έρθει (που Παναγία μου μακρυα) η "σιχαμενη"...

@Aria konstaδεν είσαι καθόλου λολη...για όλα φταίνε οι ορμόνες μας...χαχαχαχαχα

Εγώ πάλι νοιώθω  ακριβώς όπως όταν μ έρχεται η περίοδος...αυτήν την "ενοχληση" χαμηλά...και είδα πάλι στο εσώρουχο κάτι λίγο καφέ πράγματα αλλά τίποτα ακόμα...ουφ....

Βασούλα μόλις είδα μπεζ υγρα άρα έρχεται δυστυχώς.. αυτός ο πονοκέφαλος τελικά είναι αλάνθαστο σύμπτωμα περιόδου.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

Βασούλα μόλις είδα μπεζ υγρα άρα έρχεται δυστυχώς.. αυτός ο πονοκέφαλος τελικά είναι αλάνθαστο σύμπτωμα περιόδου.. 

Σε εσένα είναι ο πονοκέφαλος???εγώ μια μέρα πριν να έρθουν θα τσακωθω σίγουρα με τον άντρα μου γιατί κάτι μου φταίει...έτσι το καταλαβαίνω!!!χαχα

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου!!!αυτός ο μήνας θα είναι ο τυχερός θα δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Σε εσένα είναι ο πονοκέφαλος???εγώ μια μέρα πριν να έρθουν θα τσακωθω σίγουρα με τον άντρα μου γιατί κάτι μου φταίει...έτσι το καταλαβαίνω!!!χαχα

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου!!!αυτός ο μήνας θα είναι ο τυχερός θα δεις!!!

Επόμενος στόχος η σαλπιγγογραφια..

Βρε Βασούλα τόσες μέρες καφέ...μηπως να κάνεις ένα τεστακι ακόμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

Επόμενος στόχος η σαλπιγγογραφια..

Βρε Βασούλα τόσες μέρες καφέ...μηπως να κάνεις ένα τεστακι ακόμα;;;

Να σου πω την αλήθεια είπα πως αν δεν έρθουν σήμερα (που το νοιώθω πολύ έντονα πως θα έρθουν) θα κάνω αύριο το πρωί αλλο ένα...

Την έκλεισες τη σαλπιγγογραφια ξανά???αχ ενημέρωσε με όταν την κάνεις...έχω ένα άγχος για αυτή την εξέταση με αυτά π ακούω...ειμαι και ψιλοπονη...χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...