Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα που είστε όλες;;;

Να σας πω νέα που με έχουν στεναχωρήσει ;

2 βράδια τώρα ξυπνάω από περίεργα ονειρα και τουαλέτα.. όμως τα όνειρα με ταράξουν τόσο που κανω καμια ωρα να ξανακοιμηθω .

Σήμερα αυτό που με τάραξε πιο πολύ ειναι ότι ημουν στην γειτονιά που μεγάλωσα μικρη και πάρκαρα το αυτοκίνητό μου (χρώματος κοκκινο) έξω από ένα σπίτι και κοίταζα ένα κουτάβι.. του μιλούσα και έρχεται ένας με ένα πιστόλι και το χτυπάει δεν θυμάμαι να το είδα νεκρό, θυμάμαι ότι το είδα το κόκκινο σημάδι απο τη σφαίρα αλλα ακόμα ηταν όρθιο.  Πφφφ τρελάθηκα. 

Άνοιξα τον ονειροκριτη και ειδα οτι προμηνύει ερχομό μωρού το κουταβι .. αλλά όλο το υπόλοιπο δε μου άρεσε καθόλου :confused::(


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα που είστε όλες;;;

Να σας πω νέα που με έχουν στεναχωρήσει ;

2 βράδια τώρα ξυπνάω από περίεργα ονειρα και τουαλέτα.. όμως τα όνειρα με ταράξουν τόσο που κανω καμια ωρα να ξανακοιμηθω .

Σήμερα αυτό που με τάραξε πιο πολύ ειναι ότι ημουν στην γειτονιά που μεγάλωσα μικρη και πάρκαρα το αυτοκίνητό μου (χρώματος κοκκινο) έξω από ένα σπίτι και κοίταζα ένα κουτάβι.. του μιλούσα και έρχεται ένας με ένα πιστόλι και το χτυπάει δεν θυμάμαι να το είδα νεκρό, θυμάμαι ότι το είδα το κόκκινο σημάδι απο τη σφαίρα αλλα ακόμα ηταν όρθιο.  Πφφφ τρελάθηκα. 

Άνοιξα τον ονειροκριτη και ειδα οτι προμηνύει ερχομό μωρού το κουταβι .. αλλά όλο το υπόλοιπο δε μου άρεσε καθόλου :confused::(

Κοριτσάκι μου έχεις πολύ άγχος νομίζω εγώ....Ίσως για αυτό και τα κακα όνειρα....μην τα αφήνεις να σε επηρεάζουν όμως....δε ξέρω καθόλου βέβαια να τα ερμηνεύω....Αλλά πάντα νομίζω πως τα όνειρα προέρχονται από σκέψεις μας η ανησυχίες μας....

Κράτα το καλό του μωρου και ξέχνα όλα τα κακα....Πώς είσαι σήμερα???Πώς πάνε τα συμπτώματα?????

2-3 μέρες ακόμα Ε???ήδη πέρασαν οι μισές!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσάκι μου έχεις πολύ άγχος νομίζω εγώ....Ίσως για αυτό και τα κακα όνειρα....μην τα αφήνεις να σε επηρεάζουν όμως....δε ξέρω καθόλου βέβαια να τα ερμηνεύω....Αλλά πάντα νομίζω πως τα όνειρα προέρχονται από σκέψεις μας η ανησυχίες μας....

Κράτα το καλό του μωρου και ξέχνα όλα τα κακα....Πώς είσαι σήμερα???Πώς πάνε τα συμπτώματα?????

2-3 μέρες ακόμα Ε???ήδη πέρασαν οι μισές!!!!

Τα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει νομίζω, που και που έχω κάποια τραβήγματα όχι με την ίδια ένταση που ηταν την προηγούμενη εβδομάδα και αυτό με έχει αγχώσει η αλήθεια είναι. 

Αλλά ούτε συμπτώματα περιόδου νιώθω..

Που και που μετά το φαγητό νιώθω κάπως το στομάχι μου και η αυξημένη για τα φυσιολογικά μου θερμοκρασία (αυτό ίσως έχει να κάνει και με τη ζέστη) δεν πολύ βασίζομαι σε αυτή. 

Σκέφτομαι μα κανω ένα τεστ τη Δευτέρα. 

 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aria konsta είπε:

Τα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει νομίζω, που και που έχω κάποια τραβήγματα όχι με την ίδια ένταση που ηταν την προηγούμενη εβδομάδα και αυτό με έχει αγχώσει η αλήθεια είναι. 

Αλλά ούτε συμπτώματα περιόδου νιώθω..

Που και που μετά το φαγητό νιώθω κάπως το στομάχι μου και η αυξημένη για τα φυσιολογικά μου θερμοκρασία (αυτό ίσως έχει να κάνει και με τη ζέστη) δεν πολύ βασίζομαι σε αυτή. 

Σκέφτομαι μα κανω ένα τεστ τη Δευτέρα. 

 

Κάνε ένα τεστ τη Δευτέρα γιατί όχι?να μη σε τρώει κ εσένα το άγχος...σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!αν και ίσως να είναι λίγο νωρίς....Αλλά κ εγώ θα έκανα!!!και αύριο βγες βόλτα και θάλασσα...να περάσεις τέλεια και να μη σκεφτεσαι (όσο μπορείς) τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Aria konsta said:

Τα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει νομίζω, που και που έχω κάποια τραβήγματα όχι με την ίδια ένταση που ηταν την προηγούμενη εβδομάδα και αυτό με έχει αγχώσει η αλήθεια είναι. 

Αλλά ούτε συμπτώματα περιόδου νιώθω..

Που και που μετά το φαγητό νιώθω κάπως το στομάχι μου και η αυξημένη για τα φυσιολογικά μου θερμοκρασία (αυτό ίσως έχει να κάνει και με τη ζέστη) δεν πολύ βασίζομαι σε αυτή. 

Σκέφτομαι μα κανω ένα τεστ τη Δευτέρα. 

 

Κάνε ένα τεστακι αύριο.. εγώ συνειδητοποίησα ότι όσο το αφήνω και δεν κάνω τεστ η αγωνία κορυφώνεται. Κι ας βγήκε αρνητικο. Καλύτερα να ξέρεις μια ώρα νωρίτερα. Έτσι και εσυ θα νιώσεις καλύτερα!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!!  Παρακολουθώ τις ιστορίες σας λίγες μέρες τώρα και νομίζω πως ήρθε η ώρα να μπω στη  παρέα σας!! Έχουμε αρχίσει προσπάθειες εδώ κ ένα 2μηνο περίπου..  το θέμα είναι ότι δεν εχω σταθερό κύκλο..μια είναι στις 34, μια στις 37, την άλλη στις 30!!!!!! Τελευταία περιοδος 4/6 και προσπάθειες από την 20η μέρα κ μετά. (Λόγω ταξιδιου). Λογικά περιμενω να( μην) έρθει στις 8! Από συμπτώματα μόνο το στήθος μου..που είναι σίγουρα 10 μέρες τωρα πρησμένο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi! είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!!  Παρακολουθώ τις ιστορίες σας λίγες μέρες τώρα και νομίζω πως ήρθε η ώρα να μπω στη  παρέα σας!! Έχουμε αρχίσει προσπάθειες εδώ κ ένα 2μηνο περίπου..  το θέμα είναι ότι δεν εχω σταθερό κύκλο..μια είναι στις 34, μια στις 37, την άλλη στις 30!!!!!! Τελευταία περιοδος 4/6 και προσπάθειες από την 20η μέρα κ μετά. (Λόγω ταξιδιου). Λογικά περιμενω να( μην) έρθει στις 8! Από συμπτώματα μόνο το στήθος μου..που είναι σίγουρα 10 μέρες τωρα πρησμένο. 

Καλώς ήρθες ευακι!!!καταρχάς σου εύχομαι να μην έρθει η ακατανομαστη!!!γενικά έχεις συμπτώματα περιοδου πριν???Η έχεις νοιώσει κάτι διαφορετικό??

@Aria konsta πως είσαι σήμερα??

@Maraki.s συμφωνώ..όσο και αν στεναχωρήθηκα με το αρνητικό τεστ το Ότι τελικά ήξερα και δεν με έτρωγε η αγωνία ήταν πολυ καλύτερο...Αυτήν την εβδομάδα έχεις τη σαλπιγγογραφια Ε??Ποια μέρα??

Link to comment
Share on other sites

Μπα... και Στην περίοδο μόνο το στήθος...τιποτα άλλο!! Όχι,δεν έχω νιώσει κάτι διαφορετικό.. απλά πλέον παρατηρώ λεπτομέρειες...πράγματα που μαλλον υπήρχαν και πριν κ απλά μάλλον δεν έδινα σημασία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi! είπε:

Μπα... και Στην περίοδο μόνο το στήθος...τιποτα άλλο!! Όχι,δεν έχω νιώσει κάτι διαφορετικό.. απλά πλέον παρατηρώ λεπτομέρειες...πράγματα που μαλλον υπήρχαν και πριν κ απλά μάλλον δεν έδινα σημασία. 

Αυτό είναι δυστυχώς 

Επειδή το θέλουμε τόσο πολύ , παρατηρούμε το παραμικρό σύμπτωμα 

Τρελαινουμε και τους άντρες μας 

Πώς είναι το στήθος μου;;;

Πώς είναι η κοιλιά μου;;

Για δες ;;

Άστα στο τέλος θα τους βάζουμε να μας κάνουν και υπερήχους 

Χαχαχαχα

Όλα καλά θα πάνε , το πάμε δυνατά και γερά

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 hours ago, *Vasoula said:

Καλώς ήρθες ευακι!!!καταρχάς σου εύχομαι να μην έρθει η ακατανομαστη!!!γενικά έχεις συμπτώματα περιοδου πριν???Η έχεις νοιώσει κάτι διαφορετικό??

@Aria konsta πως είσαι σήμερα??

@Maraki.s συμφωνώ..όσο και αν στεναχωρήθηκα με το αρνητικό τεστ το Ότι τελικά ήξερα και δεν με έτρωγε η αγωνία ήταν πολυ καλύτερο...Αυτήν την εβδομάδα έχεις τη σαλπιγγογραφια Ε??Ποια μέρα??

Καλημερα @*Vasoula! Επειδή έχω μεγάλο κύκλο ο γιατρός είπε ότι μπορώ να πάω μέχρι την 12η ημέρα όποτε την έκλεισα για την ερχόμενη Δευτέρα. Ελπίζω οοοολα να πάνε καλά. Έχω μια αγωνία αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. Θα κάνω και μια μαστογραφία αναφοράς για να έχουμε μια εικόνα πριν τα 40 και σε περίπτωση που χρειαστεί εξωσωματική. Εσυ πώς είσαι κοριτσάκι;;;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evi! είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!!  Παρακολουθώ τις ιστορίες σας λίγες μέρες τώρα και νομίζω πως ήρθε η ώρα να μπω στη  παρέα σας!! Έχουμε αρχίσει προσπάθειες εδώ κ ένα 2μηνο περίπου..  το θέμα είναι ότι δεν εχω σταθερό κύκλο..μια είναι στις 34, μια στις 37, την άλλη στις 30!!!!!! Τελευταία περιοδος 4/6 και προσπάθειες από την 20η μέρα κ μετά. (Λόγω ταξιδιου). Λογικά περιμενω να( μην) έρθει στις 8! Από συμπτώματα μόνο το στήθος μου..που είναι σίγουρα 10 μέρες τωρα πρησμένο. 

Καλημέρα Ευακι, είμαστε ακριβώς τις ίδιες μερες .. 

Απλά εμένα ο γιατρός μου είπε να περιμένω 7-10 την κοκκινομουρα αν μετα τις 10 δεν έχει έρθει να κανω τεστ κυήσεως! 

Εκτός του στήθους δεν νιώθεις άλλη διαφορά;; 

10 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Καλώς ήρθες ευακι!!!καταρχάς σου εύχομαι να μην έρθει η ακατανομαστη!!!γενικά έχεις συμπτώματα περιοδου πριν???Η έχεις νοιώσει κάτι διαφορετικό??

@Aria konsta πως είσαι σήμερα??

@Maraki.s συμφωνώ..όσο και αν στεναχωρήθηκα με το αρνητικό τεστ το Ότι τελικά ήξερα και δεν με έτρωγε η αγωνία ήταν πολυ καλύτερο...Αυτήν την εβδομάδα έχεις τη σαλπιγγογραφια Ε??Ποια μέρα??

@*Vasoula μου (ελπίζω να μην ταγκαρα καμια άλλη :-D  

Είμαι στα ίδια ολη μετα δεκατα εκτός από το πρωί η πλάτη μου αυτες τις μέρες με πεθαίνει και τσιμπήματα μεσα στη μέρα. 

Πόνους περιόδου δεν νιωθω . 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλημέρα Ευακι, είμαστε ακριβώς τις ίδιες μερες .. 

Απλά εμένα ο γιατρός μου είπε να περιμένω 7-10 την κοκκινομουρα αν μετα τις 10 δεν έχει έρθει να κανω τεστ κυήσεως! 

Εκτός του στήθους δεν νιώθεις άλλη διαφορά;; 

@*Vasoula μου (ελπίζω να μην ταγκαρα καμια άλλη :-D  

Είμαι στα ίδια ολη μετα δεκατα εκτός από το πρωί η πλάτη μου αυτες τις μέρες με πεθαίνει και τσιμπήματα μεσα στη μέρα. 

Πόνους περιόδου δεν νιωθω . 

@Aria konsta Μπα, τίποτα.. μόνο το στήθος. Εγώ σκεφτόμουν να εκανα ένα τεστ την Τεταρτη(αν δεν έρθει μέχρι τοτε). Δεν περνάνε κι αυτές οι μέρες ρε κορίτσια.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi! είπε:

@Aria konsta Μπα, τίποτα.. μόνο το στήθος. Εγώ σκεφτόμουν να εκανα ένα τεστ την Τεταρτη(αν δεν έρθει μέχρι τοτε). Δεν περνάνε κι αυτές οι μέρες ρε κορίτσια.. 

Δεν περνάνε οι άτιμες οι αλήθεια είναι :roll:

Εγώ έβαλα στόχο την Παρασκευή αν δεν έχει έρθει η κοκκινομουρα  .

Πήρα και το digital να είναι έτοιμο :ph34r:για οοοταν τέλος πάντων χαχα

Απο θερμοκρασία; πως πας ;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Δεν περνάνε οι άτιμες οι αλήθεια είναι :roll:

Εγώ έβαλα στόχο την Παρασκευή αν δεν έχει έρθει η κοκκινομουρα  .

Πήρα και το digital να είναι έτοιμο :ph34r:για οοοταν τέλος πάντων χαχα

Απο θερμοκρασία; πως πας ;

Δεν ήθελα να μπω σ αυτό το τρυπάκι με τη θερμοκρασία. Αν κ καταλαβαίνω αν έχω έστω κ δέκατα.. Αλλά τίποτα αυτό τον μήνα. Τον προηγούμενο που ήταν κ η πρώτη προσπάθεια μας ένιωθα πως είχα όλα τα συμπτώματα (!!!Τι παιχνίδια παίζει το μυαλό.!!!). Εγώ έχω κάτι hometest. Την Τετάρτη θα μας λυθεί η απορία!!! Αν και νιώθω...Ότι δεν...!!! Αλλιώς τόσο αναίσθητη να είμαι πια??? Τέλος πάντων ας πούμε κάτι βρε κορίτσια να ξεχαστουμε.. Θα πάτε κάπου διακοπες.?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...