Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Εεεε όχι...δεν το δέχομαι....να κρεμομαστε από μια ρογα χαχαχα.κσλε ούτε από ρογα ούτε από σπυρί ούτε από τίποτα ποτέ θα το καταλάβουμε επιτέλους;;;;εγώ πήγα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μες στον πανικό επειδή κόπηκαν μαχαίρι τα συμπτώματα δύο μέρες κ με βάζει κ ακούω κανονικά καρδούλα κ μετά ξαναήρθαν τα συμπτώματα κ ενώ είχα παλινδρομησει δύο εβδομάδες τα είχα.καταλαβαινεις;;;;;;;;;τρομαχτικό αλλά το δηλώνω αυτό που λένε αν έχεις συμπτώματα συνεχίζει να ιφυσταται η εγκυμοσύνη...ο. Χ. Ι.  Το είδα κ αυτό.κ μου είπε ο γιατρός ήταν από τις ορμόνες του πλακούντα.ασε με τώρα....όλα ορμονικά είναι.και ναι θα σταματάνε κ θα έρχονται κ θα σημαίνει τίποτα κ τα πάντα.τα μυαλά μας να κρατήσουμε κ τίποτα άλλο.

Γελαω με τη ρογα..χχαχαχχχαχχαχ.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Ενώ είναι η ψυχή της παρέας, σε ότι έχει να κάνει με θέματα που τον αφορούν, γίνεται στρείδι. Δύσκολη η επικοινωνία μας τελευταία. Βλέπω πόσο το θέλει κι αυτός και πόσο στεναχωριέται όποτε αδιαθετω και καταλαβαίνω απόλυτα και τη δική του πίεση. Είναι εντελώς αρνητικός για εξωσωματική ή σπερματέγχυση. Έχουμε λέει ένα παιδάκι, είχαμε μια ατυχία, με λίγη προσπάθεια παραπάνω, θα έρθει και το δεύτερο. Τα δώσαμε όλα τον περασμένο κύκλο. Πολλές φορές, είχαμε επαφές μόνο και μόνο για να πούμε πως το κάναμε, πώς δεν αφήσαμε την ευκαιρία να πάει χαμένη. Μηχανικά. Δε γίνεται κάθε φορά να το απολαμβάνεις, όσο κι αν λέμε πως θα εστιάσουμε στην απόλαυση. Ουφ... Τέλος πάντων, πάμε για τα επόμενα. Τώρα θα πάρω και τεστ ωορρηξιας. Πιο οργανωμένα. 

Γειά σου κοριτσι μου!!!οι άντρες γενικότερα είναι πιο "σφιχτοι" με αυτο.το θέμα....ενω εμείς είμαστε έτοιμες να τα κάνουμε όλα  χωρίς να μας νοιάζει η σωματική η η ψυχολογική πίεση εκείνοι ειναι πιο λογικοί....πάρτε το χρόνο σας...

Ευχαριστηθείτε το οσο μπορείτε,κανε και τα τεστ ωορηξιας και σου εύχομαι να έχεις πολύ σύντομα θετικό αποτέλεσμα!!!

Just now, Mamanino είπε:

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Οι επαφές μας ήταν πολύ λίγες και παρσκολουθουσα τον κύκλο με τεστ ωορρηξιας. Οπότε είναι σίγουρο ποτέ έγινε η σύλληψη. Μακάρι να μην ίσχυε ή να ήταν κάτι άλλο αλλά δεν υπάρχουν πιθανότητες 

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου γλυκο!!!δε ξερω τι να σου πω!!!!χαίρομαι π δεν απογοητευεσαι ακομα και αν στεναχωριέσαι πολυ όπως φαντάζομαι!!!αντε να σου έρθει περίοδος και ν έρθει μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη μετά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Γειά σου κοριτσι μου!!!οι άντρες γενικότερα είναι πιο "σφιχτοι" με αυτο.το θέμα....ενω εμείς είμαστε έτοιμες να τα κάνουμε όλα  χωρίς να μας νοιάζει η σωματική η η ψυχολογική πίεση εκείνοι ειναι πιο λογικοί....πάρτε το χρόνο σας...

Ευχαριστηθείτε το οσο μπορείτε,κανε και τα τεστ ωορηξιας και σου εύχομαι να έχεις πολύ σύντομα θετικό αποτέλεσμα!!!

Έτσι ακριβώς... Εδώ όταν απεβαλα, μετά από κανένα μήνα του είπα πως μου κάνει εντύπωση που δεν το συζητάει. Μου είπε πως δεν ήθελε να με σταναχωρησει και πίστευε πως αν δεν το συζητούσαμε με τον καιρό θα ξεχνιοταν. Του εξήγησα πως για μένα ήταν σημαντικό να το βγάλω από μέσα μου και τότε ξεκλειδωθηκε κι αυτός και μίλησε κι έβγαλε όλη του τη στεναχώρια. Με το τσιγγελι δηλαδή του τα βγάζω. Στρειδι ρε παιδί μου. Είναι αυτό που είπες, οι άντρες είναι και πιο σφιχτοι και σπάνια είναι αρκετά ανοιχτόμυαλοι για να μη συνδέσουν ένα κακό σπερμοδιαγραμμα με τον ανδρισμό τους. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια δηλώνω παρον.....να ξέρετε πως ο μήνας που θα μείνουμε έγκυες θα είναι αυτός που δεν θα έχει συμπτώματα να βάλουμε στο αρχείο και τα συμπτώματα που είχα στην κόρη μου???? ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΎΤΩΣ μόνο πόνους περιόδου αφού είχα πάρει το τεστ και έλεγα τι πάω να κάνω αφού έχω πόνους θα μου έρθει και κανονικά κιόλας σε δύο μέρες όπως ηταν να έρθει...αλλά τίποτα τελικά είχα πόνους περιόδου όλο το πρώτο τρίμηνο σχεδόν....να δείτε που θα μείνουμε και θα γελάμε με τα συμπτώματα που τάχα είχαμε!!!

@Mamanino λυπάμαι πολύ πάμε παρακάτω δυναμικά μαζί τον επόμενο μήνα!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Είναι κρίμα κι άδικο να υπάρχει τόση δυσκολία... Πράγματα που τα θεωρούμε δεδομένα, ξαφνικά γίνονται άπιαστο όνειρο. 

Τύψεις να μην έχεις καθόλου. Είμαι σίγουρη πως ήταν η πιο δύσκολη απόφαση της ζωής σου. Μια σκληρή αλλά σωστή απόφαση. Αν ήταν ανίατη περίπτωση, δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα. Λυπάμαι πολύ που χρειάστηκε να το περάσεις αυτό. 

Κι εγω κούραση και απογοήτευση αισθάνομαι. Κάθε μήνα όμως καταφέρνει, τις τελευταίες μέρες πάντα, και ξυπνάει η ελπίδα... 

Ακριβώς αυτό! Ενώ είχε παλινδρομησει, ανακατευομουν όλη μέρα, ζαλάδες, ενοχλήσειςκαι όλα αυτά συνέχισαν αφού το απεβαλα. Ένας χαμός. Τα συμπτώματα είναι μια απάτη και μισή. 

Ναι ναι ναι.και φαντάσου επειδή πριν από αυτή είχα περάσει πάλι παλινδρόμη έλεγα εντάξει το μόνο που δεν φοβάμαι σε αυτήν(11 εβδομάδες έφτασα) είναι να παλινδρομησει.γιατι εννιωθα καραεγκυος.ημουν με λιθαργο κ συμπτώματα τρανά.οποτε τίποτα..αν μπορούμε να απολαύσουμε την στιγμή...την επαφή με τον άνθρωπο μας,τα θετικά τεστ που θα έρθουν χωρίς να σκεφτόμαστε την επόμενη κίνηση..κλπ αυτό θα ήταν επιτυχία.να μη σκέφτεσαι το αύριο...γίνεται;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Γεια σας κοριτσαρες!εύχομαι μια μια να μεταπηδατε σε μαμάδες Ιουλίου 21, Αυγούστου 21 κτλ

Υπάρχει καμία εδώ μέσα που θηλάζει κ χρησιμοποιεί τεστ ωορρηξίας;

ναι εγώ ξεκίνησα αλλα πλεον εχει να θηλάσει 3 με 4 μερες ,απλα μπορει που κ που στις 2 μερες εβγαλα λιγο αν το νιώθω καπως το στήθος 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια δηλώνω παρον.....να ξέρετε πως ο μήνας που θα μείνουμε έγκυες θα είναι αυτός που δεν θα έχει συμπτώματα να βάλουμε στο αρχείο και τα συμπτώματα που είχα στην κόρη μου???? ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΎΤΩΣ μόνο πόνους περιόδου αφού είχα πάρει το τεστ και έλεγα τι πάω να κάνω αφού έχω πόνους θα μου έρθει και κανονικά κιόλας σε δύο μέρες όπως ηταν να έρθει...αλλά τίποτα τελικά είχα πόνους περιόδου όλο το πρώτο τρίμηνο σχεδόν....να δείτε που θα μείνουμε και θα γελάμε με τα συμπτώματα που τάχα είχαμε!!!

@Mamanino λυπάμαι πολύ πάμε παρακάτω δυναμικά μαζί τον επόμενο μήνα!!!!

Ναι γλυκούλα κ εγώ στον γιο μου πόνους περιόδου είχα κ με σερβιετες κυκλοφορούσα μη μερθει απότομα κ τρέχω.κ αφού έμαθα την εγκυμοσύνη πάλι σερβιετες είχα εννιωθα πως θα μου ερθει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι γλυκούλα κ εγώ στον γιο μου πόνους περιόδου είχα κ με σερβιετες κυκλοφορούσα μη μερθει απότομα κ τρέχω.κ αφού έμαθα την εγκυμοσύνη πάλι σερβιετες είχα εννιωθα πως θα μου ερθει

Ναι ναι και εγώ έτσι αφού πήγαινα κάθε τρεις και λίγο στο μπάνιο έλεγα που θα πάει θα έρθει ενώ ήξερα ότι ήμουν έγκυος....άσε φρίκη έλεγα πως γίνεται να ποναω σαν να έχω περίοδο και να είμαι έγκυος


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Έτσι ακριβώς... Εδώ όταν απεβαλα, μετά από κανένα μήνα του είπα πως μου κάνει εντύπωση που δεν το συζητάει. Μου είπε πως δεν ήθελε να με σταναχωρησει και πίστευε πως αν δεν το συζητούσαμε με τον καιρό θα ξεχνιοταν. Του εξήγησα πως για μένα ήταν σημαντικό να το βγάλω από μέσα μου και τότε ξεκλειδωθηκε κι αυτός και μίλησε κι έβγαλε όλη του τη στεναχώρια. Με το τσιγγελι δηλαδή του τα βγάζω. Στρειδι ρε παιδί μου. Είναι αυτό που είπες, οι άντρες είναι και πιο σφιχτοι και σπάνια είναι αρκετά ανοιχτόμυαλοι για να μη συνδέσουν ένα κακό σπερμοδιαγραμμα με τον ανδρισμό τους. 

Θέλουν περισσότερο χρόνο να επεξεργαστουν κάποια πράγματα είναι η αλήθεια...και βλέπεις??εσενα σκεφτόταν και δεν ήθελε να σε στεναχωρησει και ενω στεναχωριοταν και αυτός δεν μιλούσε!!!αφού έχετε αλλο ενα παιδάκι σου λέει να αυτό πως το πιάσαμε?άρα δεν υπάρχει πρόβλημα αρα θα ερθει και το δεύτερο!!!αυτο θα σου ευχηθώ λοιπόν!να βγει αληθινός!!!;)

Just now, Emilly είπε:

Ναι γλυκούλα κ εγώ στον γιο μου πόνους περιόδου είχα κ με σερβιετες κυκλοφορούσα μη μερθει απότομα κ τρέχω.κ αφού έμαθα την εγκυμοσύνη πάλι σερβιετες είχα εννιωθα πως θα μου ερθει

Άρα λετε αυτή να είναι η απάντηση???όσο πιο εντονα τα συμπτώματα περιοδου τοσο πιο πιθανή ειναι η εγκυμοσύνη??χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Θέλουν περισσότερο χρόνο να επεξεργαστουν κάποια πράγματα είναι η αλήθεια...και βλέπεις??εσενα σκεφτόταν και δεν ήθελε να σε στεναχωρησει και ενω στεναχωριοταν και αυτός δεν μιλούσε!!!αφού έχετε αλλο ενα παιδάκι σου λέει να αυτό πως το πιάσαμε?άρα δεν υπάρχει πρόβλημα αρα θα ερθει και το δεύτερο!!!αυτο θα σου ευχηθώ λοιπόν!να βγει αληθινός!!!;)

Άρα λετε αυτή να είναι η απάντηση???όσο πιο εντονα τα συμπτώματα περιοδου τοσο πιο πιθανή ειναι η εγκυμοσύνη??χαχαχα

Καλημερα κοριτσια!!!!εμενα ο αντρας μου καθε μηνα που αδιαθετω απογοητευεται ολο και πιο πολυ..τοσο που εχω αρχισει να πιστευω οτι το θελει περισσοτερο απο εμενα... εγω σημερα εχω ζαλαδα και καουρες...το πρωι οταν ξυπνησα πονουσε λιγο η κοιλια μου και πολυ η μεση μου και μετα απο κανενα μισαωρο εφυγαν ολα και εχω μονο μια ελαφρυα ζαλαδα...εχω αρχισει να πιστευω πως τα νιωθω ολα αυτα γιατι θελω πολυ να ειμαι εγκυος...υπομονη λιγες μερες ακομα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vasiliki33 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!εμενα ο αντρας μου καθε μηνα που αδιαθετω απογοητευεται ολο και πιο πολυ..τοσο που εχω αρχισει να πιστευω οτι το θελει περισσοτερο απο εμενα... εγω σημερα εχω ζαλαδα και καουρες...το πρωι οταν ξυπνησα πονουσε λιγο η κοιλια μου και πολυ η μεση μου και μετα απο κανενα μισαωρο εφυγαν ολα και εχω μονο μια ελαφρυα ζαλαδα...εχω αρχισει να πιστευω πως τα νιωθω ολα αυτα γιατι θελω πολυ να ειμαι εγκυος...υπομονη λιγες μερες ακομα!!

Ποτέ είναι να σου έρθει???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έτσι ακριβώς.οταν είναι η επιλογή σου να είσαι με ένα η κανένα είναι το πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο.γιατι το έζησα κ αυτό όταν δεν τρελαινόμαστε για δεύτερο...αλλά όταν θέλεις κάτι,όταν έχεις απώλειες όταν προσπαθείς κ δεν έρχεται κ όταν το βλέπεις τριγύρω σου να συμβαίνει αυτό είναι μαχαίρι.ξερεις πόσες έχω που κάνω παρέα που βλέπω τα μωρά τους που θα ήταν κ τα δικά μου τα καημένα τόσο;;;ξέρεις πως με πονάει;;;;απίστευτος πόνος.ειναι μεγάλο πρόβλημα αυτό της υπογονιμοτητας,των αποβολών οι γυναίκες αλήθεια υποφέρουμε κ χρειαζόμαστε δυνατή στήριξη.εδω εγώ το βρήκα.

Εμένα βγάλε με αυτό τον μήνα μη μπουκωσει η λίστα χαχαχαχα.τσαμπα θα πάει.

Εννοείται δεν σε βγάζω απο τη λίστα!! Εχεις κ εσυ πολλες πιθανότητες κυρία μου!! Κ ναι αυτο που λες σε σχόλιο παρακάτω ειναι σωστο.. κ στο θέμα της εγκυμοσυνης όπως κ στα περισσοτερα πρεπει να εστιαζουμε στο τώρα. Να απολαμβανουμε αυτο που ζουμε τώρα, να πιστεύουμε πως θα έρθει το μωράκι, να ελπιζουμε, να το σκεφτόμαστε, αλλα οχι να μας γίνεται εμμονή. Να ειμαστε ευτυχισμενες με αυτα που εχουμε τωρα κ το μωρακι ειναι κατι που θα συμπληρωσει την ευτυχια μας! Σίγουρα υπαρχουν στιγμες που θα πεσουμε, θα στεναχωρηθουμε κ θα απογοητευτουμε αλλα να ειναι για λιγο. 

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Θέλουν περισσότερο χρόνο να επεξεργαστουν κάποια πράγματα είναι η αλήθεια...και βλέπεις??εσενα σκεφτόταν και δεν ήθελε να σε στεναχωρησει και ενω στεναχωριοταν και αυτός δεν μιλούσε!!!αφού έχετε αλλο ενα παιδάκι σου λέει να αυτό πως το πιάσαμε?άρα δεν υπάρχει πρόβλημα αρα θα ερθει και το δεύτερο!!!αυτο θα σου ευχηθώ λοιπόν!να βγει αληθινός!!!;)

Άρα λετε αυτή να είναι η απάντηση???όσο πιο εντονα τα συμπτώματα περιοδου τοσο πιο πιθανή ειναι η εγκυμοσύνη??χαχαχα

Ναι μωρέ ο καλός μου... Αχ μακάρι να ηρεμήσουμε, να μπούμε στη σειρά μας και αν είναι να μην έρθει ποτέ, να το δεχτούμε τουλάχιστον και να συνεχίσουμε τη ζωή μας. 

Όσο για τα συμπτώματα... Είμαι σίγουρη πως είχα και μια βιοχημική μετά την παλινδρομη. Σε τρεις εγκυμοσύνες λοιπόν... Δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα πέρα από τα συμπτώματα της περιόδου. Κι όταν ήρθε η καθυστέρηση, συνέχισα να έχω τα ίδια συμπτώματα. Βλακωδως, και να με συμπαθάτε για την έκφραση, κάθε μήνα λίγο πριν μου έρθει, ψάχνω συμπτώματα. Κοιτάω το στήθος μου για διογκωμενες φλέβες, έχω πονοκεφάλους, τάση για εμετό, παγωμένα άκρα... Όλα αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά δυστυχώς είναι και συμπτώματα περιόδου. Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης έρχονται κατά την 6η εβδομάδα και ως τότε πια... Η κάθε έγκυος, ξέρει πως είναι έγκυος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 είπε:

Στις 24...μια εβδομαδα εμεινε!!

Στις 25 περιμένω εγώ!! Μαζί είμαστε

Just now, Agatte είπε:

Ναι μωρέ ο καλός μου... Αχ μακάρι να ηρεμήσουμε, να μπούμε στη σειρά μας και αν είναι να μην έρθει ποτέ, να το δεχτούμε τουλάχιστον και να συνεχίσουμε τη ζωή μας. 

Όσο για τα συμπτώματα... Είμαι σίγουρη πως είχα και μια βιοχημική μετά την παλινδρομη. Σε τρεις εγκυμοσύνες λοιπόν... Δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα πέρα από τα συμπτώματα της περιόδου. Κι όταν ήρθε η καθυστέρηση, συνέχισα να έχω τα ίδια συμπτώματα. Βλακωδως, και να με συμπαθάτε για την έκφραση, κάθε μήνα λίγο πριν μου έρθει, ψάχνω συμπτώματα. Κοιτάω το στήθος μου για διογκωμενες φλέβες, έχω πονοκεφάλους, τάση για εμετό, παγωμένα άκρα... Όλα αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά δυστυχώς είναι και συμπτώματα περιόδου. Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης έρχονται κατά την 6η εβδομάδα και ως τότε πια... Η κάθε έγκυος, ξέρει πως είναι έγκυος. 

Συμφωνώ εγώ είχα μόνο πόνους περιόδου και μετά στη μία εβδομάδα καθυστέρηση πρήστηκε το στήθος πολυυυυ

Που είναι η κοπέλα που κάπνιζε?.. νομίζω η @SerafinaPekala να της πω τα κατορθώματα μου εκεί που το εκωψα για 20μερες το ξεκίνησα πάλι λέω άι στο καλό αν είναι να έρθει θα το κωψω μόλις μείνω βέβαια κάνω καμιά 5την ημέρα!!! Χαχαχαχ

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...