Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Στις 25 περιμένω εγώ!! Μαζί είμαστε

Συμφωνώ εγώ είχα μόνο πόνους περιόδου και μετά στη μία εβδομάδα καθυστέρηση πρήστηκε το στήθος πολυυυυ

Που είναι η κοπέλα που κάπνιζε?.. νομίζω η @SerafinaPekala να της πω τα κατορθώματα μου εκεί που το εκωψα για 20μερες το ξεκίνησα πάλι λέω άι στο καλό αν είναι να έρθει θα το κωψω μόλις μείνω βέβαια κάνω καμιά 5την ημέρα!!! Χαχαχαχ

Εσυ νιωθεις τιποτα το περιεργο;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasiliki33 είπε:

Εσυ νιωθεις τιποτα το περιεργο;;;

Τίποτα όμως χαχαχα αλλά με μια επαφή τι περίμενες τίποτα!!

Just now, Marialena86 είπε:

Εννοείται δεν σε βγάζω απο τη λίστα!! Εχεις κ εσυ πολλες πιθανότητες κυρία μου!! Κ ναι αυτο που λες σε σχόλιο παρακάτω ειναι σωστο.. κ στο θέμα της εγκυμοσυνης όπως κ στα περισσοτερα πρεπει να εστιαζουμε στο τώρα. Να απολαμβανουμε αυτο που ζουμε τώρα, να πιστεύουμε πως θα έρθει το μωράκι, να ελπιζουμε, να το σκεφτόμαστε, αλλα οχι να μας γίνεται εμμονή. Να ειμαστε ευτυχισμενες με αυτα που εχουμε τωρα κ το μωρακι ειναι κατι που θα συμπληρωσει την ευτυχια μας! Σίγουρα υπαρχουν στιγμες που θα πεσουμε, θα στεναχωρηθουμε κ θα απογοητευτουμε αλλα να ειναι για λιγο. 

Είναι πολύ σημαντικό να το ακούς από κοπελα που δεν έχει παιδάκι μπράβο σου

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Τίποτα όμως χαχαχα

Είναι πολύ σημαντικό να το ακούς από κοπελα που δεν έχει παιδάκι μπράβο σου

Χαχαχα...δεν πειραζει!!!εγω αυτον τον μηνα νιωθω διαφορετικα...απο την 14η μερα εχω φουσκωμα στην κοιλια και πονους που ερχονται και φευγουν και η μεση μου παρα πολυ..που η μεση μου γενικα δεν με ποναει εμενα...τι να πω;;;θα δειξει σε καμια εβδομαδα...αν και τρωγομαι να κανω κανενα τεστακι νωριτερα αλλα δεν ξερω ποσες μερες νωριτερα και ποιο να κανω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 είπε:

Χαχαχα...δεν πειραζει!!!εγω αυτον τον μηνα νιωθω διαφορετικα...απο την 14η μερα εχω φουσκωμα στην κοιλια και πονους που ερχονται και φευγουν και η μεση μου παρα πολυ..που η μεση μου γενικα δεν με ποναει εμενα...τι να πω;;;θα δειξει σε καμια εβδομαδα...αν και τρωγομαι να κανω κανενα τεστακι νωριτερα αλλα δεν ξερω ποσες μερες νωριτερα και ποιο να κανω!!

Εγώ δεν είμαι της άποψης του τεστ νωρίτερα των δύο ημερων....θεωρώ πως τσάμπα αγχος ειναι....αν θες να κανεις σε καμία 5μερες ναι τον clear blue εμένα αυτό μου είχε δείξει δύο μέρες πριν

Ας πούμε εγώ θα έκανα τεστ στις 24 αλλά επειδή 23 κλείνουμε 9χρονια με τον άντρα μου λέω μήπως κάνω στις 23

Αν δεν έρθει μέχρι τότε φυσικά

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2020 at 12:23 ΜΜ, sofiadu είπε:

Απο το καλοκαιρι με πρηζει! Με εχει δει να εχω ανοιχτη τη σελιδα του φορουμ και σου λεει αυτη ειναι εγκυος! Φιλε αν ημουν εγκυος δεν θα ημουν εδω, θα ημουν σπιτακι μου με τη πανδημια! ασε με στο πονο μου ψαχνω να βρω τη μερα της ωορρηξιας κ εχω πηξει στους αλγοριθμους εχω κ σενα !!! οφουυυυυυ δ@ολε τσαπολιμαρες σου,  που ελεγε κ η γιαγια μου στη Κρητη !!!

αα καλεεε το καλοκαιρι ημουν κοντα σου! Παραμυθια και Σύβοτα!!!! 

Σε εβαλαν 2 βδομαδες καραντίνα;;; πες παρακαλω βαλτε και τον αντρα μου να κανουμε δουλιτσα!!! Να το εκμεταλευτεις βρε παιδακι μου!! ΚΟυραγιο και υπομονη κοριστισ μου....

Χαχαχαχχαχαα θεαααα χαχαχαχχα ολοι ερχονται κοντα μ το καλοκαιρι.. Μετα φευγουν χαχαχα μια εβδομαδα γτ την αλλη μια ημουν ηδη απο μονη μ μεσα στ σπιτι οπου ετυχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ δεν είμαι της άποψης του τεστ νωρίτερα των δύο ημερων....θεωρώ πως τσάμπα αγχος ειναι....αν θες να κανεις σε καμία 5μερες ναι τον clear blue εμένα αυτό μου είχε δείξει δύο μέρες πριν

Ας πούμε εγώ θα έκανα τεστ στις 24 αλλά επειδή 23 κλείνουμε 9χρονια με τον άντρα μου λέω μήπως κάνω στις 23

Αν δεν έρθει μέχρι τότε φυσικά

Ποσο ωραιο;;;να εχεις ευχαριστα στην επετειο σας...να το κανεις!!!και εγω αυτο θα κανω...δυο με τρεις μερες νωριτερα...αν φυσικα συνεχισω να νιωθω περιεργα...αλλιως θα περιμενω να ερθει!!!σου ευχομαι καλα αποτελεσματα.... :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα κάνουμε το σπερμοδιαγραμμα την Πέμπτη η την Παρασκευή κ κάνω όλες μου τις προσευχές να είναι όλα καλά η τουλάχιστον να λύνονται. Συνεχίζουμε το αγώνα κλασικά κ δύο φορές την μέρα.. τον έχω ξεζουμισει αλλά δεν περιμένω κ πολλά αυτό το μήνα.. πιστεύω μήνα με μήνα θα αρχίζω λίγο να αποβάλλω το άγχος μου κ την πίεση.. πόνους τρελούς πάλι της ωορρηξίας από χθες.. ίσως κάπου στο βάθος να υπάρχει ένα φως κ για μας!! Κ ας μην είμαστε αχάριστοι πάντα μα πάντα όσο χαλιά κ να ήταν τα πράγματα στην ζωή μας εκεί λίγο πριν τον πάτο σαν να υπήρχε πάντα ένα χέρι κ μας τραβούσε... Έτσι πιστεύω θα συμβεί κ τώρα τρώμε χαστούκια αλλά γινόμαστε πιο ώριμοι κ αγαπάμε πιο πολύ ο ένας τον άλλο!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Τίποτα όμως χαχαχα αλλά με μια επαφή τι περίμενες τίποτα!!

Σε πληροφορώ πως τον γιο μου τον έπιασα με μία και μοναδική επαφή και μάλιστα αμέσως μετά την περίοδο. Οπότε... Ποτέ μη λες ποτέ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ασία καλημέρα! Εγώ τα είχα ξεκινήσει ενώ θήλαζα αποκλειστικά. Αδιαθέτησα όταν ο μικρός μου ήταν 8 μηνών, όποτε είχαμε πάνω από 8 θηλασμούς. Το τεστ έδειξε κανονικά. Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι, ευχαρίστως! Α! Χρησιμοποιούσα αυτά της home test

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια αδιάκριτη ερώτηση; πόσο συχνά έχετε επαφές; ο ανδρολογος είπε στον άντρα μου πως πολλά ζευγάρια και μάλιστα νεότερα ηλικιακά, καταλήγουν στην σπερματέγχυση γιατί δεν έχουν ικανοποιητικα συχνές επαφές κι έτσι αργεί η εγκυμοσύνη και απογοητεύονται. Τρομερό; σε μας με τα χρόνια μας και το σπέρμα μας το ταλαιπωρημενο, σύστησε μόνο καθημερινές επαφές. Να είναι εκεί το μυστικό της επιτυχίας; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πριν κάποιες μέρες σας είχα πει ότι είχα θετικό τεστ και χοριακη 37. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο και διαπιστώσαμε ότι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλίτσα και είναι βιοχημικη κύηση. Οπότε απλά περιμένω περίοδο. Είμαι πολύ λυπημένη. Ένιωσα ότι μου χάρισαν ένα δώρο που το ήθελα και το ονειρευόμουν πολύ και μόλις πήγα να το ανοίξω μου το πήραν πίσω.. 

Παρόλα αυτά, δεν απογοητευομαι! Από Δευτέρα θα παραγγείλω τα γνωστά μας τεστακια και θα είμαι έτοιμη για τον επόμενο κύκλο!

Λυπάμαι πολύ γι αυτό που σου έτυχε, χαίρομαι όμως που το παλεύεις. Πέρασα και εγώ κάτι αντίστοιχο τον Αύγουστο. Ξέρω ποσό πονάει.. κουράγιο και εύχομαι να έρθει σύντομα για να μείνει :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 είπε:

Ποσο ωραιο;;;να εχεις ευχαριστα στην επετειο σας...να το κανεις!!!και εγω αυτο θα κανω...δυο με τρεις μερες νωριτερα...αν φυσικα συνεχισω να νιωθω περιεργα...αλλιως θα περιμενω να ερθει!!!σου ευχομαι καλα αποτελεσματα.... :) 

Αχχχ κορίτσι μου μακάρι να πάρουμε και οι δυο θετικά νέα!!!!

Just now, Agatte είπε:

Σε πληροφορώ πως τον γιο μου τον έπιασα με μία και μοναδική επαφή και μάλιστα αμέσως μετά την περίοδο. Οπότε... Ποτέ μη λες ποτέ! 

Έλα τώρα??? Και πιστευα αυτά δεν γίνονται μακάρι από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!!

Just now, Agatte είπε:

Να κάνω και μια αδιάκριτη ερώτηση; πόσο συχνά έχετε επαφές; ο ανδρολογος είπε στον άντρα μου πως πολλά ζευγάρια και μάλιστα νεότερα ηλικιακά, καταλήγουν στην σπερματέγχυση γιατί δεν έχουν ικανοποιητικα συχνές επαφές κι έτσι αργεί η εγκυμοσύνη και απογοητεύονται. Τρομερό; σε μας με τα χρόνια μας και το σπέρμα μας το ταλαιπωρημενο, σύστησε μόνο καθημερινές επαφές. Να είναι εκεί το μυστικό της επιτυχίας; 

 

Όταν προσπαθούσαμε το κάναμε περίπου μέρα παρά μέρα κάποιες φορές και κάθε μέρα αναλόγως στις γόνιμες κάθε μέρα αλλά όχι όλες τις μέρες δηλ οι γόνιμες είναι 6-7? Ε γύρω στις 4μερες κάθε μέρα τον υπόλοιπο μήνα μέρα παρά μέρα ήρθε τον δεύτερο μηνα...τώρα που λέμε να ξεκινήσουμε ξανα με την ίδια τακτική θα πάμε όπως έρθει τον υπόλοιπο μήνα απλά στις γόνιμες κάθε μέρα.. 

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Αχχχ κορίτσι μου μακάρι να πάρουμε και οι δυο θετικά νέα!!!!

Έλα τώρα??? Και πιστευα αυτά δεν γίνονται μακάρι από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!!

Αχ μακαρι..τι καλα που θα ειναι!!!!αντε μπορει να κανουμε την ιδια μετα το τεστ και να χαρουμε και οι δυο...πολυ το ευχομαι!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Να κάνω και μια αδιάκριτη ερώτηση; πόσο συχνά έχετε επαφές; ο ανδρολογος είπε στον άντρα μου πως πολλά ζευγάρια και μάλιστα νεότερα ηλικιακά, καταλήγουν στην σπερματέγχυση γιατί δεν έχουν ικανοποιητικα συχνές επαφές κι έτσι αργεί η εγκυμοσύνη και απογοητεύονται. Τρομερό; σε μας με τα χρόνια μας και το σπέρμα μας το ταλαιπωρημενο, σύστησε μόνο καθημερινές επαφές. Να είναι εκεί το μυστικό της επιτυχίας; 

 

εμείς πάντως έχουμε σε ολο το κύκλο μερα παρα μερα μετα την περιοδο κ τις πολυ γονιμες μερες καθε μερα

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Θέλουν περισσότερο χρόνο να επεξεργαστουν κάποια πράγματα είναι η αλήθεια...και βλέπεις??εσενα σκεφτόταν και δεν ήθελε να σε στεναχωρησει και ενω στεναχωριοταν και αυτός δεν μιλούσε!!!αφού έχετε αλλο ενα παιδάκι σου λέει να αυτό πως το πιάσαμε?άρα δεν υπάρχει πρόβλημα αρα θα ερθει και το δεύτερο!!!αυτο θα σου ευχηθώ λοιπόν!να βγει αληθινός!!!;)

Άρα λετε αυτή να είναι η απάντηση???όσο πιο εντονα τα συμπτώματα περιοδου τοσο πιο πιθανή ειναι η εγκυμοσύνη??χαχαχα

 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Στις 25 περιμένω εγώ!! Μαζί είμαστε

Συμφωνώ εγώ είχα μόνο πόνους περιόδου και μετά στη μία εβδομάδα καθυστέρηση πρήστηκε το στήθος πολυυυυ

Που είναι η κοπέλα που κάπνιζε?.. νομίζω η @SerafinaPekala να της πω τα κατορθώματα μου εκεί που το εκωψα για 20μερες το ξεκίνησα πάλι λέω άι στο καλό αν είναι να έρθει θα το κωψω μόλις μείνω βέβαια κάνω καμιά 5την ημέρα!!! Χαχαχαχ

@ΒαλεντιναΧ @*Vasoula και εγώ μαζί σας 25, αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες όμως, μεσα στις γόνιμες 2 φορές, η τελευταία Πέμπτη βράδυ, ωορρηξία κατάλαβα και διασταύρωσα με τεστ  Κυριακή πρωί! Όποτε δύσκολο, και παρόλα αυτά τρώγομαι από τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...