Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Ξέρω γω ρε Έμιλυ έτσι όπως πήγε αυτο τον μήνα ;;

Είχα 15 μέρα ωορρηξία και σήμερα είμαι στην 28 μέρα άρα ποτέ να περιμένω;;;

Ξέρει κανείς;;

Λοιπόν περίοδος έρχεται αν δεν είμαστε έγκυες από 12 ως και 18 μέρες μετά την ωορηξια.εσυ πήρες κ τα ουτρο.νομιζω τα hometest οριακά θα έδειχναν αλλά οριακά αν ήταν η εμφύτευση αργά κατάλαβες;;είσαι 13 μέρα.πονταρω στην χαμηλή ευαισθησία των hometest.παντως για να μην απογοητευεσαι αν το φερμαρα είναι σαν την κλομιφαινη ενεργοποιείται καλύτερα τον δεύτερο μήνα να ξέρεις εγώ δεύτερο μήνα αγωγή έπιασα κ τα δυο.κ αφού τα σταμάτησα συνέχισε η υπερδιέγερση των ωοθηκων

Just now, Ellidr είπε:

Ωραία κ αν δε μου έρθει μέχρι την 31 λέμε τώρα και με επιβεβαιωμένη ωορρηξία 

Θα σήμαινε κάτι;;;

Αργοπορημένη εμφύτευση γιατι κύστες σε έλεγξε δεν είχες είχαν σπάσει τα αβγά ΕΕ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Ωραία κ αν δε μου έρθει μέχρι την 31 λέμε τώρα και με επιβεβαιωμένη ωορρηξία 

Θα σήμαινε κάτι;;;

Επειδη ξερω οτι οντως ειχες επιβεβαιωμενη ωορηξια λογω του οτι εκανες σπερματεγχυση περιμενεις μεχρι 31 του μηνα.. 01/11 θα εχεις καθυστερηση..η θα εισαι εγγυος η ισως να αλλαξε ο κυκλος σου λογω της επεμβατικοτητας της σπερματεγχυσης κ της προγεστερονης???? Ισως??? Δεν ξερω..

Απο κει κ περα απ οσο ξερω απο την εξωσωματικη μια χαρα εμφυτευονται με ενδομητριο 7-8, δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με φυσικη συλληψη κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λοιπόν περίοδος έρχεται αν δεν είμαστε έγκυες από 12 ως και 18 μέρες μετά την ωορηξια.εσυ πήρες κ τα ουτρο.νομιζω τα hometest οριακά θα έδειχναν αλλά οριακά αν ήταν η εμφύτευση αργά κατάλαβες;;είσαι 13 μέρα.πονταρω στην χαμηλή ευαισθησία των hometest.παντως για να μην απογοητευεσαι αν το φερμαρα είναι σαν την κλομιφαινη ενεργοποιείται καλύτερα τον δεύτερο μήνα να ξέρεις εγώ δεύτερο μήνα αγωγή έπιασα κ τα δυο.κ αφού τα σταμάτησα συνέχισε η υπερδιέγερση των ωοθηκων

Αργοπορημένη εμφύτευση γιατι κύστες σε έλεγξε δεν είχες είχαν σπάσει τα αβγά ΕΕ;;;

Ναι τα αυγά έσπασαν τα 4 

Όταν με είδε την 15 μέρα 

Και ακολουθούσαν κ αλλά 2 ωοθυλάκια που ήταν 15 mm

Τα έβλεπε στον υπέρηχο 

Τα ουτροτζεσταν τα έχω κόψει από την 23 μέρα του κύκλου 

Κύστες όχι δεν είδε 

Μόνο το ωχρό σωμάτιο κ ότι έγινε ωορρηξία και ενδομήτριο 8 την 24 μέρα 

Αυτά 

( Όλο το ιστορικό χαχαχαχα )

Just now, tina79 είπε:

Επειδη ξερω οτι οντως ειχες επιβεβαιωμενη ωορηξια λογω του οτι εκανες σπερματεγχυση περιμενεις μεχρι 31 του μηνα.. 01/11 θα εχεις καθυστερηση..η θα εισαι εγγυος η ισως να αλλαξε ο κυκλος σου λογω της επεμβατικοτητας της σπερματεγχυσης κ της προγεστερονης???? Ισως??? Δεν ξερω..

Απο κει κ περα απ οσο ξερω απο την εξωσωματικη μια χαρα εμφυτευονται με ενδομητριο 7-8, δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με φυσικη συλληψη κτλ..

Δεν έκανα σπερματεγχυση γιατί στην ωορρηξία το ενδομήτριο μου ήταν 6.5

Οπότε πήγαμε με επαφές 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι τα αυγά έσπασαν τα 4 

Όταν με είδε την 15 μέρα 

Και ακολουθούσαν κ αλλά 2 ωοθυλάκια που ήταν 15 mm

Τα έβλεπε στον υπέρηχο 

Τα ουτροτζεσταν τα έχω κόψει από την 23 μέρα του κύκλου 

Κύστες όχι δεν είδε 

Μόνο το ωχρό σωμάτιο κ ότι έγινε ωορρηξία και ενδομήτριο 8 την 24 μέρα 

Αυτά 

( Όλο το ιστορικό χαχαχαχα )

Λες να ξαναριξες αβγό;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λες να ξαναριξες αβγό;;;

Ξέρω γω πάντως την 24 μέρα που μου έκανε υπέρηχο δεν είδε ωοθυλάκια η κύστες άρα μπορεί ,είδε μόνο το ωχρό 

Εμείς  πάντως 26 μερα ξανάηρθαμε σε επαφή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Ναι τα αυγά έσπασαν τα 4 

Όταν με είδε την 15 μέρα 

Και ακολουθούσαν κ αλλά 2 ωοθυλάκια που ήταν 15 mm

Τα έβλεπε στον υπέρηχο 

Τα ουτροτζεσταν τα έχω κόψει από την 23 μέρα του κύκλου 

Κύστες όχι δεν είδε 

Μόνο το ωχρό σωμάτιο κ ότι έγινε ωορρηξία και ενδομήτριο 8 την 24 μέρα 

Αυτά 

( Όλο το ιστορικό χαχαχαχα )

Δεν έκανα σπερματεγχυση γιατί στην ωορρηξία το ενδομήτριο μου ήταν 6.5

Οπότε πήγαμε με επαφές 

Ααα συγνωμη δεν το θυμομουν οτι δεν την εκανες τελικα. Κοιτα αφου εριξες οντως 4 αυγα, εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες απο το ενα αυγουλακι το μηνα! Θα περιμενεις ως τις 01/11! Θα ειναι ημερα οροσημο θεωρω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Ααα συγνωμη δεν το θυμομουν οτι δεν την εκανες τελικα. Κοιτα αφου εριξες οντως 4 αυγα, εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες απο το ενα αυγουλακι το μηνα! Θα περιμενεις ως τις 01/11! Θα ειναι ημερα οροσημο θεωρω!

01 Νοεμβρίου εννοείς;;

Σε 14 μέρες ;; Να μου έρθει περίοδος;;

Σαν πολλές δε μου λες;;

Χαχαχαχα

Μήπως μπερδεύτηκες ;;;

Μάλλον. 

εγώ όταν γράφω αριθμούς ,γράφω σε ποια μέρα του κύκλου είμαι ,όχι ημερομηνία.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Ξέρω γω ρε Έμιλυ έτσι όπως πήγε αυτο τον μήνα ;;

Είχα 15 μέρα ωορρηξία και σήμερα είμαι στην 28 μέρα άρα ποτέ να περιμένω;;;

Ξέρει κανείς;;

Καλημερα, αν αδιαθετεις 14 μερες μετα τοτε νομιζω πως αυριο ειναι η μερα σου. Εχω διαβασει πως η ωχρινικη φαση ειναι 14 με 16 μερες απο την ωορηηξια. Αναλογα τι κυκλους εχεις. Μπορει να εισαι μια μερα πριν μπορει και 3 και να μην δειχνει ακομα. Τι κυκλο εχεις; θερμοκρασια κοιταξες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λοιπόν περίοδος έρχεται αν δεν είμαστε έγκυες από 12 ως και 18 μέρες μετά την ωορηξια.εσυ πήρες κ τα ουτρο.νομιζω τα hometest οριακά θα έδειχναν αλλά οριακά αν ήταν η εμφύτευση αργά κατάλαβες;;είσαι 13 μέρα.πονταρω στην χαμηλή ευαισθησία των hometest.παντως για να μην απογοητευεσαι αν το φερμαρα είναι σαν την κλομιφαινη ενεργοποιείται καλύτερα τον δεύτερο μήνα να ξέρεις εγώ δεύτερο μήνα αγωγή έπιασα κ τα δυο.κ αφού τα σταμάτησα συνέχισε η υπερδιέγερση των ωοθηκων

Αργοπορημένη εμφύτευση γιατι κύστες σε έλεγξε δεν είχες είχαν σπάσει τα αβγά ΕΕ;;;

Έμιλυ;;; Εσύ σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ;;;

Και τι κύκλο κάνεις συνήθως;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ξέρω γω πάντως την 24 μέρα που μου έκανε υπέρηχο δεν είδε ωοθυλάκια η κύστες άρα μπορεί ,είδε μόνο το ωχρό 

Εμείς  πάντως 26 μερα ξανάηρθαμε σε επαφή 

Κ πολύ καλά κάνατε χαχαχαχα.δε ξέρω φίλη εμεις πλέον έχουμε ξεφύγει.με ποτίζει κ ποτάκι ο δικός μου να ανάβει το πάθος κ το ζούμε ( δεν ακολουθώ τίποτα σωστά αυτό τον μήνα αφού πίνουμε ποτάκια.εχω πιει μπορεί κ 10 αυτό τον μήνα) κ απλά φορτώνουμε αγάπη αγκαλιάστηκαν Ε χθες με το αρνητικό..τον αγαπάω με αγαπάει οι αποτυχίες μας είναι κ αυτές η προίκα μας κ δυναμώνουν την αγάπη μας.ετσι θα δεις όταν έρθει το ζουζουνι σας εσείς έχετε ήδη δοκιμαστεί( εμείς τώρα δοκιμαστηκαμε κατάλαβες;;)θα είναι όλα τέλεια.θα κάνετε μια όμορφη οικογένεια κ συνειδητοποιημένη επιλογή.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Καλημερα, αν αδιαθετεις 14 μερες μετα τοτε νομιζω πως αυριο ειναι η μερα σου. Εχω διαβασει πως η ωχρινικη φαση ειναι 14 με 16 μερες απο την ωορηηξια. Αναλογα τι κυκλους εχεις. Μπορει να εισαι μια μερα πριν μπορει και 3 και να μην δειχνει ακομα. Τι κυκλο εχεις; θερμοκρασια κοιταξες;

Κανονικά ο κύκλος μου είναι 25 μέρες 

Αλλά δε δίνουμε βάση σ αυτό τώρα γιατί με υπέρηχο έκανα ωορρηξία 15 μέρα του κύκλου άρα λογικό είναι να υπάρχει μια καθυστέρηση

Άρα είμαι 13 μέρες μετά την ωορρηξία

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έμιλυ;;; Εσύ σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ;;;

Και τι κύκλο κάνεις συνήθως;;

Τώρα φίλη νομίζω είμαι στην 30 με βάση τους τελευταίους κύκλους έπρεπε να μου ρθει σήμερα αλλά νομίζω αυτός ο κύκλος ήταν σκ,,,τα.το θερμοδιαγραμμα το λέει ήταν χαζός.ηηηη δείχνει ωορηξια 24 μέρα.οτι να ναι

 

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τώρα φίλη νομίζω είμαι στην 30 με βάση τους τελευταίους κύκλους έπρεπε να μου ρθει σήμερα αλλά νομίζω αυτός ο κύκλος ήταν σκ,,,τα.το θερμοδιαγραμμα το λέει ήταν χαζός.ηηηη δείχνει ωορηξια 24 μέρα.οτι να ναι

 

 

 

Είπαμε 

Όσο δεν έρχεται ,τόσο ελπίζουμε 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...