Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Γειά σας και από μένα κορίτσια. Αυτή η αναμονή δεν αντέχετε.. Εγώ τελευταία περίοδο 17/9 σπερματεγχυση μετά από ovitrelle στις 28/9 τη 12η μέρα του κύκλου δηλαδή.συνηθως 29 μέρες ο κύκλος μου. Παιρνω utrogestan 2 την ημέρα των 100.απο χθες ελάχιστα καφέ μετά το  utrogestan.. Συμπτώματα θερμοκρασία μόνο και ελάχιστο πόνο. Το προηγούμενο σκ είχα πόνους περιόδου(και στο στήθος) μέχρι τη Τρίτη σε σημείο που έλεγα θα έρθει.. Την 28η μέρα έκανα τεστ βγήκε αρνητικό. Τώρα αύριο λέω αν δεν εμφανιστεί περίοδος να κάνω μια χωριακη μήπως και είμαι τυχερή.. Αν και πιστεύω ότι αν ήμουν έγκυος ένα τράβηγμα θα το ενιωθα αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nikipa είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια. Αυτή η αναμονή δεν αντέχετε.. Εγώ τελευταία περίοδο 17/9 σπερματεγχυση μετά από ovitrelle στις 28/9 τη 12η μέρα του κύκλου δηλαδή.συνηθως 29 μέρες ο κύκλος μου. Παιρνω utrogestan 2 την ημέρα των 100.απο χθες ελάχιστα καφέ μετά το  utrogestan.. Συμπτώματα θερμοκρασία μόνο και ελάχιστο πόνο. Το προηγούμενο σκ είχα πόνους περιόδου(και στο στήθος) μέχρι τη Τρίτη σε σημείο που έλεγα θα έρθει.. Την 28η μέρα έκανα τεστ βγήκε αρνητικό. Τώρα αύριο λέω αν δεν εμφανιστεί περίοδος να κάνω μια χωριακη μήπως και είμαι τυχερή.. Αν και πιστεύω ότι αν ήμουν έγκυος ένα τράβηγμα θα το ενιωθα αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. 

κατι δεν.καταλαβα . τωρα εχεις καθηστερηση δηλαδη? σημερα εχουμε 18 αμα εκανες σπερματενχηση στις 28 τωρα επρεπε να εχεις περιοδο εδω κ τεσσερις μερες... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikipa είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια. Αυτή η αναμονή δεν αντέχετε.. Εγώ τελευταία περίοδο 17/9 σπερματεγχυση μετά από ovitrelle στις 28/9 τη 12η μέρα του κύκλου δηλαδή.συνηθως 29 μέρες ο κύκλος μου. Παιρνω utrogestan 2 την ημέρα των 100.απο χθες ελάχιστα καφέ μετά το  utrogestan.. Συμπτώματα θερμοκρασία μόνο και ελάχιστο πόνο. Το προηγούμενο σκ είχα πόνους περιόδου(και στο στήθος) μέχρι τη Τρίτη σε σημείο που έλεγα θα έρθει.. Την 28η μέρα έκανα τεστ βγήκε αρνητικό. Τώρα αύριο λέω αν δεν εμφανιστεί περίοδος να κάνω μια χωριακη μήπως και είμαι τυχερή.. Αν και πιστεύω ότι αν ήμουν έγκυος ένα τράβηγμα θα το ενιωθα αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. 

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!!καλή επιτυχία!!!!αρα εισαι 20 μερες από την σπερματεγχυση ε???κανε μια χοριακη αυριο και σου εύχομαι να ειναι τεράστια!!η πρώτη σου σπερματεγχυση είναι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikipa said:

Γειά σας και από μένα κορίτσια. Αυτή η αναμονή δεν αντέχετε.. Εγώ τελευταία περίοδο 17/9 σπερματεγχυση μετά από ovitrelle στις 28/9 τη 12η μέρα του κύκλου δηλαδή.συνηθως 29 μέρες ο κύκλος μου. Παιρνω utrogestan 2 την ημέρα των 100.απο χθες ελάχιστα καφέ μετά το  utrogestan.. Συμπτώματα θερμοκρασία μόνο και ελάχιστο πόνο. Το προηγούμενο σκ είχα πόνους περιόδου(και στο στήθος) μέχρι τη Τρίτη σε σημείο που έλεγα θα έρθει.. Την 28η μέρα έκανα τεστ βγήκε αρνητικό. Τώρα αύριο λέω αν δεν εμφανιστεί περίοδος να κάνω μια χωριακη μήπως και είμαι τυχερή.. Αν και πιστεύω ότι αν ήμουν έγκυος ένα τράβηγμα θα το ενιωθα αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. 

Πιστεύω ότι έχεις ελπίδες...Τι θερμοκρασία εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι σε όλες σας να σας έρθει το συντομότερο ένα μωράκι...προσπαθώ και εγώ εδώ και ένα χρόνο και κάθε μήνα λίγο πριν αδιαθετισω με πιάνει μια απίστευτη αγωνία...

Καλώς ήρθες τονια μου!!!όντως αυτή η αγωνία καθε μηνα μας τρώει όλες!!!!το πρώτο προσπαθείς?????είσαι σε αναμονή τωρα?????οτι καλύτερο σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

κατι δεν.καταλαβα . τωρα εχεις καθηστερηση δηλαδη? σημερα εχουμε 18 αμα εκανες σπερματενχηση στις 28 τωρα επρεπε να εχεις περιοδο εδω κ τεσσερις μερες... 

Ακριβώς όπως τα λες... Θεώρησα μετά το αρνητικό τεστ ότι φταίει το utrogestan. Είπα να το κόψω αλλά επειδή έχω στο ιστορικό μου αποβολή είπα να μη παίζω με αυτά να κάνω υπομονή να δω πως θα εξελιχθεί. Ελπίζω να το έκανα νωρίς το τεστ τι να πω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!!καλή επιτυχία!!!!αρα εισαι 20 μερες από την σπερματεγχυση ε???κανε μια χοριακη αυριο και σου εύχομαι να ειναι τεράστια!!η πρώτη σου σπερματεγχυση είναι?

Η δεύτερη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikipa είπε:

Ακριβώς όπως τα λες... Θεώρησα μετά το αρνητικό τεστ ότι φταίει το utrogestan. Είπα να το κόψω αλλά επειδή έχω στο ιστορικό μου αποβολή είπα να μη παίζω με αυτά να κάνω υπομονή να δω πως θα εξελιχθεί. Ελπίζω να το έκανα νωρίς το τεστ τι να πω.. 

κανονικα για να σου ερθει περιοδος πρεπει να σταματησεις τα utro. δεν σου ειπε ο γιατρος να κανεις χοριακη συγκεκριμενη ημερομηνια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula said:

Καλώς ήρθες τονια μου!!!όντως αυτή η αγωνία καθε μηνα μας τρώει όλες!!!!το πρώτο προσπαθείς?????είσαι σε αναμονή τωρα?????οτι καλύτερο σου εύχομαι!

Σας διαβάζω συνέχεια άλλα λογο χρόνου δεν είχα γράψει...Ναι είμαι σε αναμονή αύριο μεθαύριο ίσως....Έχω άλλα 2 παιδία που ήρθαν χωρίς προσπάθειες καθόλου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δε μου είπε.. Τώρα από κεκτημένη ταχύτητα θες από το ότι συνήθως μου έρχεται ρολόι η περίοδος δε μου είπε. Πάντως αύριο θα το ξεκαθαρίσω. Τουλάχιστον να ξέρω να κόψω τα χάπια αν είναι για να μου ερθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...