Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Λες να μου χει μείνει κάνα όρθιο αβγό;;;εγώ φοβάμαι κ μήπως μετά από κάθε αποξεση μου έχει αφήσει ζημιά.

Σίγουρα έχει μείνει. Κατεβαίνει μέσα στο 2020!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα, της πηρε 2 χρόνια και κατι  με διέγερση.

Ωωω τα μαζευε αρκετό καιρό αλλα άξιζε τον κόπο ε???τέλεια!!!

Just now, Emilly είπε:

Μακάρι να του έχεις αυτό το δωράκι έτοιμο ήδη.ετσι στον γιο μου είχε γενέθλια λίγες μόνο μέρες πριν το τεστ κ ενώ μόνο συζουσαμε έτσι πως μιλούσαμε του λέω εγώ είμαστε οικογένεια...γκουρλωνει αυτός τα μάτια( φανατικός εργένης τότε) εεε μου λέει ζευγάρι είμαστε....όχι. Εκείνη την ώρα είμασταν τρεις κ δεν το ξερε.ενα ζουμερο ζουζούνι άκουγε ήδη τις καφριλες του χαχαχαχα.παλι καλά που έγινε καλός μπαμπάς μετά.στο εύχομαι ολόψυχα.

Αχ λέω τώρα να κάνω το τρίπτυχο fsh e2 lh έτσι να πω το κάνα κ αυτό.αλλα έχω αρχίσει να απελπιζομαι.μου έρχεται από λεπτό σε λεπτό έπεσε κ το θερμόμετρο.δεν πρόκειται να ξαναμεινω.πιστευω ήταν η τελευταία μου φορά η προηγούμενη....

Αχ λέω τώρα να κάνω το τρίπτυχο fsh e2 lh έτσι να πω το κάνα κ αυτό.αλλα έχω αρχίσει να απελπιζομαι.μου έρχεται από λεπτό σε λεπτό έπεσε κ το θερμόμετρο.δεν πρόκειται να ξαναμεινω.πιστευω ήταν η τελευταία μου φορά η προηγούμενη....

Βρε άκου δεν έχει μείνει αυγό!!!φυσικά και έχει μείνει!!!δε θέλω ηττοπάθειες!!!!βρε κορίτσι μου γιατί δεν πας στο γυναικολογο να παρακολουθήσετε την ωορηξια????ξέρεις πόσο μεγάλο άγχος θα σου φύγει?????και θα δεις πως έχεις και αυγα ακόμα!!ε??

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια δίνω το παρόν μου και σήμερα!!!! Έχει κρύο εδώ Πιερία σε εσάς τι γίνεται????

Ααα είμαστε κοντά! Θεσσαλία!!κ εδώ κρύο!

Just now, Emilly είπε:

Ίσως για τον επόμενο μήνα...ευχαριστώ.τωρα περιμένω από στιγμή σε στιγμή..έπεσε η θερμοκρασία ίσον έρχεται περιοδος .....αχ δεν θα το πιάσω ποτέ νιώθω γαμ,,,το...ουφφφφ.εξι μήνες;;;;έχω χάσει λογαριασμο

Και εγώ Πιερία είμαι ....γεια σου γειτόνισσα.κρυο ναι...

Έλα κ άλλο γειτονακι!!!εγώ τώρα πάω στον 6ο μήνα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Μακάρι να του έχεις αυτό το δωράκι έτοιμο ήδη.ετσι στον γιο μου είχε γενέθλια λίγες μόνο μέρες πριν το τεστ κ ενώ μόνο συζουσαμε έτσι πως μιλούσαμε του λέω εγώ είμαστε οικογένεια...γκουρλωνει αυτός τα μάτια( φανατικός εργένης τότε) εεε μου λέει ζευγάρι είμαστε....όχι. Εκείνη την ώρα είμασταν τρεις κ δεν το ξερε.ενα ζουμερο ζουζούνι άκουγε ήδη τις καφριλες του χαχαχαχα.παλι καλά που έγινε καλός μπαμπάς μετά.στο εύχομαι ολόψυχα.

Αχ λέω τώρα να κάνω το τρίπτυχο fsh e2 lh έτσι να πω το κάνα κ αυτό.αλλα έχω αρχίσει να απελπιζομαι.μου έρχεται από λεπτό σε λεπτό έπεσε κ το θερμόμετρο.δεν πρόκειται να ξαναμεινω.πιστευω ήταν η τελευταία μου φορά η προηγούμενη....

Αχ λέω τώρα να κάνω το τρίπτυχο fsh e2 lh έτσι να πω το κάνα κ αυτό.αλλα έχω αρχίσει να απελπιζομαι.μου έρχεται από λεπτό σε λεπτό έπεσε κ το θερμόμετρο.δεν πρόκειται να ξαναμεινω.πιστευω ήταν η τελευταία μου φορά η προηγούμενη....

Τι γλυκειά ιστορία! Σ' ευχαριστώ πολύ! Θα ήταν πολύ ωραίο να γίνει αυτόν το μήνα.. κρατάω μικρό καλάθι όμως κι εγώ.. τον προηγούμενο μήνα που τα κάναμε όλα τέλεια, δεν έγινε τίποτα και απογοητεύτηκα, οπότε δεν θέλω να ελπίζω και πολύ αυτή τη φορά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Σας είχα στείλει πριν από ένα μήνα για την βιοχημική που είχα !! Ευτυχώς είχα καθαρίσει μόνη μου !!! Θα σας πω τώρα τι μου συμβαίνει γιατί όσο και να το ψάχνω δε μπορώ να καταλήξω κάπου και λέω μήπως έχει συμβεί σε κάποια από εσάς.. αφού τελείωσε το αίμα τελευταίο υπέρηχο μου έκανε ο γιατρός στις 24/9 όπου με βρήκε καθαρή και μου  είπε ότι είμαι πριν την ωορρηξία με ώριμο ωοθυλάκιο 14,9 και πάχος  ενδομητρίου 6,3. Η χαζή δε ρώτησα αυτό τι σημαίνει δηλαδή σε πόσες μέρες θα γίνει ωορρηξία κλπ.. το μόνο που σκεφτόμουν ήταν ότι τελείωσε η ταλαιπωρία της βιοχημικής.. επαφές με τον άντρα μου είχαμε στις 28/9 και στις 10/10.. γενικά όχι και πολύ δραστήριοι !!!!!!! δεν έχω εικόνα ποτε να υπολογίζω περίοδο.. είμαι ήδη καμία βδομάδα που έχω τρομερό πρήξιμο στη στήθος.. νομίζω πιο πολυ από το συνηθισμένο μου.. περίοδος τπτ ακόμα.. έκανα ένα τεστ προχθες το απόγευμα και βγήκε αρνητικό.. έχει συμβεί σε καμία ;; Λογικά βλέποντας ώριμο ωοθυλάκιο στις 24/9 δε θα έπρεπε να μου έχει έρθει η περίοδος ;; Τι να πω.... ακόμα μια ταλαιπωρία.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ωωω τα μαζευε αρκετό καιρό αλλα άξιζε τον κόπο ε???τέλεια!!!

Βρε άκου δεν έχει μείνει αυγό!!!φυσικά και έχει μείνει!!!δε θέλω ηττοπάθειες!!!!βρε κορίτσι μου γιατί δεν πας στο γυναικολογο να παρακολουθήσετε την ωορηξια????ξέρεις πόσο μεγάλο άγχος θα σου φύγει?????και θα δεις πως έχεις και αυγα ακόμα!!ε??

Συμφωνώ με @Emilly πήγαινε ν παρακολουθήσεις την ωορρηξία σου να βλέπεις τι γίνεται 

Κάντο μια φορα ,αξίζει τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Συμφωνώ με @Emilly πήγαινε ν παρακολουθήσεις την ωορρηξία σου να βλέπεις τι γίνεται 

Κάντο μια φορα ,αξίζει τον κόπο

Μου ήρθε μόλις.παμε εντελώς μαζί λοιπον

Just now, *Vasoula είπε:

Ωωω τα μαζευε αρκετό καιρό αλλα άξιζε τον κόπο ε???τέλεια!!!

Βρε άκου δεν έχει μείνει αυγό!!!φυσικά και έχει μείνει!!!δε θέλω ηττοπάθειες!!!!βρε κορίτσι μου γιατί δεν πας στο γυναικολογο να παρακολουθήσετε την ωορηξια????ξέρεις πόσο μεγάλο άγχος θα σου φύγει?????και θα δεις πως έχεις και αυγα ακόμα!!ε??

Δεν θα ξεκολωθω να τρέχω ...απλά τώρα θα πάω για να κάνω κ εξετάσεις.μια φορά θα πάω.θα τον πάρω τηλέφωνο να μου πει μέρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μου ήρθε μόλις.παμε εντελώς μαζί λοιπον

Δε πειράζει κορίτσι μου 

Αλλά πήγαινε 12 ή 13 μέρα στο γυναικολόγο να σου κάνει ένα υπερηχογράφημα να δεις τι γίνεται ;;

Just now, xenia^^ είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Σας είχα στείλει πριν από ένα μήνα για την βιοχημική που είχα !! Ευτυχώς είχα καθαρίσει μόνη μου !!! Θα σας πω τώρα τι μου συμβαίνει γιατί όσο και να το ψάχνω δε μπορώ να καταλήξω κάπου και λέω μήπως έχει συμβεί σε κάποια από εσάς.. αφού τελείωσε το αίμα τελευταίο υπέρηχο μου έκανε ο γιατρός στις 24/9 όπου με βρήκε καθαρή και μου  είπε ότι είμαι πριν την ωορρηξία με ώριμο ωοθυλάκιο 14,9 και πάχος  ενδομητρίου 6,3. Η χαζή δε ρώτησα αυτό τι σημαίνει δηλαδή σε πόσες μέρες θα γίνει ωορρηξία κλπ.. το μόνο που σκεφτόμουν ήταν ότι τελείωσε η ταλαιπωρία της βιοχημικής.. επαφές με τον άντρα μου είχαμε στις 28/9 και στις 10/10.. γενικά όχι και πολύ δραστήριοι !!!!!!! δεν έχω εικόνα ποτε να υπολογίζω περίοδο.. είμαι ήδη καμία βδομάδα που έχω τρομερό πρήξιμο στη στήθος.. νομίζω πιο πολυ από το συνηθισμένο μου.. περίοδος τπτ ακόμα.. έκανα ένα τεστ προχθες το απόγευμα και βγήκε αρνητικό.. έχει συμβεί σε καμία ;; Λογικά βλέποντας ώριμο ωοθυλάκιο στις 24/9 δε θα έπρεπε να μου έχει έρθει η περίοδος ;; Τι να πω.... ακόμα μια ταλαιπωρία.....

Το ωοθυλάκιο για να είναι ώριμο πρέπει να είναι τουλάχιστον 18 και το ενδομήτριο τουλάχιστον 7.5 με 8 οπότε είχες μερικές μερουλες ακόμα για ωορρηξία 

Αλλά μπορεί να ταρακουνηθηκε λίγο ο κύκλος σου με την βιοχημική 

Ξανακανε ένα τεστ   

Αύριο το πρωί 

Just now, Emilly είπε:

Μου ήρθε μόλις.παμε εντελώς μαζί λοιπον

Δεν θα ξεκολωθω να τρέχω ...απλά τώρα θα πάω για να κάνω κ εξετάσεις.μια φορά θα πάω.θα τον πάρω τηλέφωνο να μου πει μέρα.

Εμένα σήμερα θα πάω τ απόγευμα να μου κάτσει την πρώτη

Χαχα χαχαχαχα

Οφου τι τραβάμε

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Δε πειράζει κορίτσι μου 

Αλλά πήγαινε 12 ή 13 μέρα στο γυναικολόγο να σου κάνει ένα υπερηχογράφημα να δεις τι γίνεται ;;

Το ωοθυλάκιο για να είναι ώριμο πρέπει να είναι τουλάχιστον 18 και το ενδομήτριο τουλάχιστον 7.5 με 8 οπότε είχες μερικές μερουλες ακόμα για ωορρηξία 

Αλλά μπορεί να ταρακουνηθηκε λίγο ο κύκλος σου με την βιοχημική 

Ξανακανε ένα τεστ   

Αύριο το πρωί 

Εμένα σήμερα θα πάω τ απόγευμα να μου κάτσει την πρώτη

Χαχα χαχαχαχα

Οφου τι τραβάμε

Μόλις τον πήρα θα σας στείλω κατεβατο.να μην κουράσω τις υπόλοιπες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δε πειράζει κορίτσι μου 

Αλλά πήγαινε 12 ή 13 μέρα στο γυναικολόγο να σου κάνει ένα υπερηχογράφημα να δεις τι γίνεται ;;

Το ωοθυλάκιο για να είναι ώριμο πρέπει να είναι τουλάχιστον 18 και το ενδομήτριο τουλάχιστον 7.5 με 8 οπότε είχες μερικές μερουλες ακόμα για ωορρηξία 

Αλλά μπορεί να ταρακουνηθηκε λίγο ο κύκλος σου με την βιοχημική 

Ξανακανε ένα τεστ   

Αύριο το πρωί 

Εμένα σήμερα θα πάω τ απόγευμα να μου κάτσει την πρώτη

Χαχα χαχαχαχα

Οφου τι τραβάμε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ! Το 28/9 της επαφής θεωρείται ότι έγινε σε γόνιμες μέρες ;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Μου ήρθε μόλις.παμε εντελώς μαζί λοιπον

Δεν θα ξεκολωθω να τρέχω ...απλά τώρα θα πάω για να κάνω κ εξετάσεις.μια φορά θα πάω.θα τον πάρω τηλέφωνο να μου πει μέρα.

Πάμε γερά Εμιλη....με περισσότερο πείσμα...και εγώ έκλεισα τώρα ραντεβού με τον γιατρό...θα μπούκαρω μέσα και θα του πω θέλω μωρό τελείωσε....χα χα χα χαχα 

Just now, Ellidr said:

Δε πειράζει κορίτσι μου 

Αλλά πήγαινε 12 ή 13 μέρα στο γυναικολόγο να σου κάνει ένα υπερηχογράφημα να δεις τι γίνεται ;;

Το ωοθυλάκιο για να είναι ώριμο πρέπει να είναι τουλάχιστον 18 και το ενδομήτριο τουλάχιστον 7.5 με 8 οπότε είχες μερικές μερουλες ακόμα για ωορρηξία 

Αλλά μπορεί να ταρακουνηθηκε λίγο ο κύκλος σου με την βιοχημική 

Ξανακανε ένα τεστ   

Αύριο το πρωί 

Εμένα σήμερα θα πάω τ απόγευμα να μου κάτσει την πρώτη

Χαχα χαχαχαχα

Οφου τι τραβάμε

Καλή επιτυχία κορίτσι εύχομαι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ! Το 28/9 της επαφής θεωρείται ότι έγινε σε γόνιμες μέρες ;; 

Καλημέρα! Ησουν λιγο πριν την ωορρηξια στο ραντεβου με τον γιατρο. ηθελε δλδ να φτασει στα 20χιλ το αυγουλακι για να πεσει αρα να πουμε οτι θα ηθελες 3-4 μερες; αν ισχυει λοιπον ναι ησουν στις γονιμες αλλα κ παλι δεν ξερω ποσες μερες θελει πραγματικα να ωριμασει το αυγο απο τα εκατοστα που ειχες στην επισκεψη. 

Αν ειχες 20 χιλ παιζει κ την επομενη να εκανες ωορρηξια δλδ. για αυτο λεω 3-4 μερες , χωρις να λεω κατι με βεβαιοτητα. Η επαφη στις 10/10 θεωρω οτι δεν ειναι καν μεσα στις γονιμες.

ευχομαι να ηταν η μια κ καλη επαφη!!!!!! :wub:

Just now, Ellidr said:

Δε πειράζει κορίτσι μου 

Αλλά πήγαινε 12 ή 13 μέρα στο γυναικολόγο να σου κάνει ένα υπερηχογράφημα να δεις τι γίνεται ;;

Το ωοθυλάκιο για να είναι ώριμο πρέπει να είναι τουλάχιστον 18 και το ενδομήτριο τουλάχιστον 7.5 με 8 οπότε είχες μερικές μερουλες ακόμα για ωορρηξία 

Αλλά μπορεί να ταρακουνηθηκε λίγο ο κύκλος σου με την βιοχημική 

Ξανακανε ένα τεστ   

Αύριο το πρωί 

Εμένα σήμερα θα πάω τ απόγευμα να μου κάτσει την πρώτη

Χαχα χαχαχαχα

Οφου τι τραβάμε

Καλη επιτυχια Κοριτσακι!!! ευχομαι ολα να δρομολογηθουν και να εχεις αποτελεσμα! :wub:

Just now, Emilly said:

Μου ήρθε μόλις.παμε εντελώς μαζί λοιπον

Δεν θα ξεκολωθω να τρέχω ...απλά τώρα θα πάω για να κάνω κ εξετάσεις.μια φορά θα πάω.θα τον πάρω τηλέφωνο να μου πει μέρα.

Ηρθε η βρωμουσα;;; αντε κυρια μου μας επρηξες , πες της!!!!

κανε τις εξετασουλες σου, να ηρεμησεις κ απο εκει να ξερεις οτι εισαι οκ να φυγει η εγνοια κ η ανησυχια και συνεχιζουμε να ελπιζουμε (δεν μας εχει μεινει κ τπτ αλλο χαχαχα)!!!  :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@sofiadu και εγώ αυτό λέω ότι στις 10/10 πρπ να είναι άκυρη μέρα εντελώς.. όμως αν είχα την βδομάδα 28/9 με 4/10 την ωορρηξία δε θα έπρεπε να μου έχει έρθει η περίοδος ;; Αν δεν είχα κάνει προχθές το απόγευμα το τεστ θα έλεγα ότι έχω ελπίδες βλέποντας και ένα στήθος τούμπανο δε μπορώ να το αγγίξω.. αλλά πιο πολύ ποντάρω σε μια ακόμα ανωμαλία.. έχω κι αρκετά νεύρα πρήξιμο κοιλιά.. μια φορά να είναι όλα ήρεμα.. αχχχχχ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...