Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Ναι ναι μαζί θα τα έχουμε τα αποτελέσματα....μακάρι κοριτσάκι μου!!!!!εγώ έχω ξενικησει και διαδικασίες για εξωσωματική αλλα πάντα ελπίζω....

Να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιο κορίτσι?μου είπε ο γιατρός να κάνω μια εξέταση για προγεστερονη τη Δευτέρα...και δεν τον ρώτησα...(είχα το μυαλό μου στα χαρτιά της εξωσωματικής)..Για ποιο λόγο χρειάζεται???

Γενικότερα η εξέταση προγεστερόνης κορίτσι;;;;εικοστή μέρα την κάνουμε κ δείχνει αν έγινε η ωορρηξία.κ αν είναι καλή η τιμή της είναι κ καλή η ωορρηξία απ' ότι θυμαμαι.εγω μια φορά είχα 12 αν θυμάμαι καλά κ μια άλλη φορά είχα 22.κ όταν έκανα με την χοριακη μαζί σε αρχή εγκυμοσύνης 30.νομιζω αν έχεις χαμηλή τιμή κ έχει γίνει η ωορρηξία σου δίνουν utrogestan προληπτικά για να ενισχύσουν το ενδομήτριο σε περίπτωση σύλληψης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Γενικότερα η εξέταση προγεστερόνης κορίτσι;;;;εικοστή μέρα την κάνουμε κ δείχνει αν έγινε η ωορρηξία.κ αν είναι καλή η τιμή της είναι κ καλή η ωορρηξία απ' ότι θυμαμαι.εγω μια φορά είχα 12 αν θυμάμαι καλά κ μια άλλη φορά είχα 22.κ όταν έκανα με την χοριακη μαζί σε αρχή εγκυμοσύνης 30.νομιζω αν έχεις χαμηλή τιμή κ έχει γίνει η ωορρηξία σου δίνουν utrogestan προληπτικά για να ενισχύσουν το ενδομήτριο σε περίπτωση σύλληψης.

Αααααα οπότε αν είναι ανεβασμένη ήταν καλή η ωορηξια????χμ....αντε να δούμε...τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα κατευθείαν utrogestan  μετά από ωορρηξία αλλα τελικά δεν ήμουν τυχερή....τώρα είπαμε να περιμένουμε λιγάκι...σε ευχαριστώ πολύ!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αααααα οπότε αν είναι ανεβασμένη ήταν καλή η ωορηξια????χμ....αντε να δούμε...τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα κατευθείαν utrogestan  μετά από ωορρηξία αλλα τελικά δεν ήμουν τυχερή....τώρα είπαμε να περιμένουμε λιγάκι...σε ευχαριστώ πολύ!!!!:D

Καλή τύχη εύχομαι.γερα μωρα.οποτε μας τύχει να δώσει ο Θεός να είναι γερά.το καλό πράμα αργεί.ετσι νιώθω όπως κ φίλες που δυσκολεύτηκαν κ μετά έκαναν γερά μωρά κ κουκλάκια χαχαχα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλή τύχη εύχομαι.γερα μωρα.οποτε μας τύχει να δώσει ο Θεός να είναι γερά.το καλό πράμα αργεί.ετσι νιώθω όπως κ φίλες που δυσκολεύτηκαν κ μετά έκαναν γερά μωρά κ κουκλάκια χαχαχα.

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί.. χαχαχαχα...:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kassandras είπε:

Καλημέρα κορίτσια! έκανα το τεστ και βγήκε θετικό έντονο. Δε το πιστεύω !!! Θα πάω τώρα να κάνω τη β χοριακή γιατί δε θα ησυχάσω 

Συγχαρητήρια! Με το καλο σου εύχομαι ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Καλημέρα κορίτσια! έκανα το τεστ και βγήκε θετικό έντονο. Δε το πιστεύω !!! Θα πάω τώρα να κάνω τη β χοριακή γιατί δε θα ησυχάσω 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!να εχεις μια μεγάλη χοριακη και μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!:-D το πρώτο σου είναι??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Καλημέρα κορίτσια! έκανα το τεστ και βγήκε θετικό έντονο. Δε το πιστεύω !!! Θα πάω τώρα να κάνω τη β χοριακή γιατί δε θα ησυχάσω 

Συγχαρητήρια κοριτσακι μου... Μια όμορφη εγκυμοσύνη σου ευχομαι.. Και μια τεραστια χοριακη.. ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Καλημέρα κορίτσια! έκανα το τεστ και βγήκε θετικό έντονο. Δε το πιστεύω !!! Θα πάω τώρα να κάνω τη β χοριακή γιατί δε θα ησυχάσω 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι,ε ναι αυτά τα καφέ δύο μέρες κ μετά τίποτα κλπ έκανε μπαμ ότι ήσουν χαχαχα.αντε με το καλο.γερο μωράκι σου εύχομαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kassandras είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ...εύχομαι τα καλύτερα!!!!σε όλες!!!!ναι το πρώτο !!! :grin:357 η χοριακή, την άλλη Πέμπτη θα πάω για υπερηχο και έχω άγχος μέχρι τοτε

Τι υπέροχα νέα!!!!να πάνε όλα περίφημα σου εύχομαι!!να μην έχεις κανένα άγχος!!!με το καλό κορίτσι μου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Και υψηλη προλακτινη τωρα.. 614 με οριο το 496. Εχω ακουσει οτι το αγχος μπορει να την αυξησει. Η αληθεια το βραδυ πριν την αναλυση εκλεγα ολο το βραδυ για ενα σκυλακι που χτυπηθηκε απο αυτοκινητο. Και το πρωι πριν παω για αναλυση παλι κλαμα. Λετε να επηρεασε; αν οντως ειναι τοσο πανω υπαρχει καλη θεραπεια για να μεινω εγκυος;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris8229 είπε:

Και υψηλη προλακτινη τωρα.. 614 με οριο το 496. Εχω ακουσει οτι το αγχος μπορει να την αυξησει. Η αληθεια το βραδυ πριν την αναλυση εκλεγα ολο το βραδυ για ενα σκυλακι που χτυπηθηκε απο αυτοκινητο. Και το πρωι πριν παω για αναλυση παλι κλαμα. Λετε να επηρεασε; αν οντως ειναι τοσο πανω υπαρχει καλη θεραπεια για να μεινω εγκυος;

Μην σε αγχωνει η προλακτινη.. Ρυθμίζεται με χαπια.. Εμενα που ηταν αυξημένη λόγω αγχους πριν 2 χρονια εκανα θεραπεια με το dostinex.. Για 2 3 μηνες και μετα ηταν ολα οκ. Δεν ξανα ανεβηκε.. Αν και εκανα και εγω τωρα ξανα την εξεταση αυτη.. Την κανω καθε χρονο.. Οποτε πειρμενω και εγω να δω την αλλη εβδομαδα τα αποτελέσματα.. Αλλα μην σε αγχωνει.. Ρυθμίζεται ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Μην σε αγχωνει η προλακτινη.. Ρυθμίζεται με χαπια.. Εμενα που ηταν αυξημένη λόγω αγχους πριν 2 χρονια εκανα θεραπεια με το dostinex.. Για 2 3 μηνες και μετα ηταν ολα οκ. Δεν ξανα ανεβηκε.. Αν και εκανα και εγω τωρα ξανα την εξεταση αυτη.. Την κανω καθε χρονο.. Οποτε πειρμενω και εγω να δω την αλλη εβδομαδα τα αποτελέσματα.. Αλλα μην σε αγχωνει.. Ρυθμίζεται ευκολα

Μακαρι γιατι αλλιως δεν μπορω να προχωρησω με την εξωσωματικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...