Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

1000 έχω 

Κοίτα σήμερα και αύριο θα πάρω 

Κ έτσι κ αλλιώς θα πάω να κάνω τη Δευτέρα εξετάσεις

Για να μην παίρνω στα κουτουρου

Θα περάσω από το γιατρό να μου τις γράψει

Καλέ πάρε.....δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις 30 που χρειάζεται....έχουμε οι περισσότερες ελειψη...εγώ με 70 μπάνια τον χρόνο 12;;;;;;;εντάξει άσπρη αρκετά είμαι αλλά κ ο άντρας της φίλης μου που είναι κατάμαυρος κ χωράφι να έχει έλλειψη;;;;;;είναι οργανικό....πάρε.δεν θα δεις πάνω από 20 σου λεω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε όλοι μας!!! Λοιπόν έρχεται ο άντρας μου εχθές είχα έτοιμη αναμμένη τη τούρτα μου σκάει χαμόγελο κάθεται σβήνουμε τουρτα του δίνω το κουτί του λέω σου πήρα και αυτό μου λέει τι είναι λέω άνοιξε το λοιπόν το ανοίγει και μένει εκεί να κοιτάει κόλλησε με κοιτάει κάποια στιγμή και μου λέει είμαστε έγκυοι???? Ναι του λέω αλλά θέλω να πάει χαλαρά μην μας πιάνει υστερία σαν την πρώτη φορά μόνο η μαμά μου το ξέρει γιατί θα χρειαστεί να αφήσω την μικρή να πάω για υπέρηχο από εβδομάδα αυτά

Συγχαρητηρια!!!Με το καλο!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Wannabemama said:

Καλημέρα!! Συγχαρητήρια @ΒαλεντιναΧ εύχομαι όλα καλά να πάνε!! Κοίτα να το ζήσεις. Εμείς κάναμε το σπερμοδιαγραμμα χτες τρίτη απόγευμα θα ξέρουμε κ το Σάββατο περιμένω την ακατανομαστη. Προσπαθήσαμε πολύ αυτό το μήνα μπορώ να πω αλλά θα δείξει είμαι λίγο συγκρατημένη. Έχω πρήξιμο στην κοιλιά αλλά σίγουρα είναι εντερικό... Το στήθος είναι πρησμένο κ πονάει άμα το αγγίζω κ από χθες έχω λίγα άσπρα υγρά από κατω... Δεν δίνω τοσο σημασία γτ κ τον προηγούμενο είχα κάποια ανάλογα οπότε περιμένουμε!!! Πάντως ωορρηξία έκανα σίγουρα μεταξυ 13ης-15ης μερας γτ είχα έντονους πόνους.... 

 

εσυ @Kelly_V τι έγινε;; Το κάνατε χθες τελικά;;; Τι σας είπαν;;;

Ναι το κάναμε και μας είπαν αποτελέσματα είτε Τρίτη είτε Πέμπτη θα βγουν. Άντε μακάρι να είμαστε στα 2/3 που δεν επηρεάζει η κιρσοκήλη το σπέρμα γιατί και η διαδικασία και το κόστος της επέμβασης μας φαίνονται κάπως βαριά τώρα...

Επίσης επειδή δύο φορές έμεινα έγκυος και δεν προχώρησε, μόνο αν φταίει κάτι στο σπέρμα γονιδιακά το οποίο δεν φαίνεται στο σπερμοδιαγραμμα.

Για αυτό θέλει τον κατακερματισμό αλλά είπαμε να το αφήσουμε για τώρα.

Εγώ είμαι 10η μέρα του κύκλου και ξεκινήσαμε από χθες!


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelly_V είπε:

Ναι το κάναμε και μας είπαν αποτελέσματα είτε Τρίτη είτε Πέμπτη θα βγουν. Άντε μακάρι να είμαστε στα 2/3 που δεν επηρεάζει η κιρσοκήλη το σπέρμα γιατί και η διαδικασία και το κόστος της επέμβασης μας φαίνονται κάπως βαριά τώρα...

Επίσης επειδή δύο φορές έμεινα έγκυος και δεν προχώρησε, μόνο αν φταίει κάτι στο σπέρμα γονιδιακά το οποίο δεν φαίνεται στο σπερμοδιαγραμμα.

Για αυτό θέλει τον κατακερματισμό αλλά είπαμε να το αφήσουμε για τώρα.

Εγώ είμαι 10η μέρα του κύκλου και ξεκινήσαμε από χθες!

Μακάρι κορίτσι μου δεν ξέρεις πόσο το εύχομαι... Εγώ είμαι στην 22η μέρα κ 29η περιμένω περίοδο.. κ εύχομαι να μην έρθει η αλήθεια είναι!! Σκέψου ότι έχω άδεια αυτή τη βδομάδα κ για να μην μπω στο τριπακι πήγα κ πήρα δέντρο να το στολίσω αυτή τη βδομάδα.. ότι να ναι

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Μακάρι κορίτσι μου δεν ξέρεις πόσο το εύχομαι... Εγώ είμαι στην 22η μέρα κ 29η περιμένω περίοδο.. κ εύχομαι να μην έρθει η αλήθεια είναι!! Σκέψου ότι έχω άδεια αυτή τη βδομάδα κ για να μην μπω στο τριπακι πήγα κ πήρα δέντρο να το στολίσω αυτή τη βδομάδα.. ότι να ναι

Και πολύ καλά έκανες 

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή 

Αλλά τα τελευταία 2 χρόνια λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου 

Δεν έχω καμία όρεξη 

Έχω χάσει εδώ και πολλά χρόνια τη μαμά μου 

Γενικά είμαι χάλια 

Νομίζω ότι δε θα έρθουν χαρές για μένα ,ότι δεν τις αξίζω δε ξέρω 

Συγνώμη για την μιρλα ,αυτές οι ορμόνες θα με καταστρέψουν μάλλον 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Και πολύ καλά έκανες 

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή 

Αλλά τα τελευταία 2 χρόνια λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου 

Δεν έχω καμία όρεξη 

Έχω χάσει εδώ και πολλά χρόνια τη μαμά μου 

Γενικά είμαι χάλια 

Νομίζω ότι δε θα έρθουν χαρές για μένα ,ότι δεν τις αξίζω δε ξέρω 

Συγνώμη για την μιρλα ,αυτές οι ορμόνες θα με καταστρέψουν μάλλον 

Καταλαβαίνω πως νιώθεις!! Είναι δύσκολο αλλά πρέπει να σκέφτεσαι θετικά!! Κάθε μέρα είναι άλλη κάθε χρόνος είναι άλλος κ κάθε Χριστούγεννα είναι διαφορετικά!! Σκέψου κ πίστεψέ το ότι αυτά τα Χριστούγεννα θα είναι τα καλύτερα για σένα.. θα έχεις σίγουρα ένα μικρό σπιτάκι στην κοιλιά σου!! Κ στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Και πολύ καλά έκανες 

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή 

Αλλά τα τελευταία 2 χρόνια λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου 

Δεν έχω καμία όρεξη 

Έχω χάσει εδώ και πολλά χρόνια τη μαμά μου 

Γενικά είμαι χάλια 

Νομίζω ότι δε θα έρθουν χαρές για μένα ,ότι δεν τις αξίζω δε ξέρω 

Συγνώμη για την μιρλα ,αυτές οι ορμόνες θα με καταστρέψουν μάλλον 

παιδι μου αμα εχεις την υγεια σου ολα τα καταφερνεις !δεν υπαρχει τιποτα ακατορθωτο εκτος απο την υγεια! οποτε βαλε το στοχο σου ψαξτο κ κανε τις κινησεις σου κ μην σκεφτεσε τιποτα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Και πολύ καλά έκανες 

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή 

Αλλά τα τελευταία 2 χρόνια λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου 

Δεν έχω καμία όρεξη 

Έχω χάσει εδώ και πολλά χρόνια τη μαμά μου 

Γενικά είμαι χάλια 

Νομίζω ότι δε θα έρθουν χαρές για μένα ,ότι δεν τις αξίζω δε ξέρω 

Συγνώμη για την μιρλα ,αυτές οι ορμόνες θα με καταστρέψουν μάλλον 

Αχ φίλη μη πέφτεις.....εννοείται θα έρθουν χαρές...και στα κοντά...λυπάμαι για την απώλεια της μανουλας...το ποσό χρειάζεται ένα παιδί την μάνα όσο μεγάλο κ αν είναι....δεν περιγράφεται ...εμένα είναι σε αλλη πόλη οι γονείς κ τους βλέπω μια φορά τον χρόνο....αλλά τυπικα...από 18 χρονών είμαι μονη...κ μετά με τον άντρα μου...η μαμά λόγω προβλημάτων υγείας κ επιλογής δεν ήταν ποτέ κοντά σε εμένα κ την αδερφή μου...αλλά είχαμε την γιαγιά μας ( μαμά ) κ πέθανε πριν τρία χρόνια...όποτε σε νιώθω...μόνη με τον άντρα μου κ το παιδάκι μας...μη πέφτεις σου λέω...σου φτάνει ο δικός σου κ ένα ζουζούνι κ τελείωσες δε χρειάζεσαι μετά τιποτα.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Μακάρι κορίτσι μου δεν ξέρεις πόσο το εύχομαι... Εγώ είμαι στην 22η μέρα κ 29η περιμένω περίοδο.. κ εύχομαι να μην έρθει η αλήθεια είναι!! Σκέψου ότι έχω άδεια αυτή τη βδομάδα κ για να μην μπω στο τριπακι πήγα κ πήρα δέντρο να το στολίσω αυτή τη βδομάδα.. ότι να ναι

Κι εγω δεν περιμενω στις 29 ή 30 και σημερα εβγαλα τα χροστουγεννιατικα!Ηδη στολισα το παραθυρο με φωτακια γυρω γυρω και τα αναψα κιολας!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Κι εγω δεν περιμενω στις 29 ή 30 και σημερα εβγαλα τα χροστουγεννιατικα!Ηδη στολισα το παραθυρο με φωτακια γυρω γυρω και τα αναψα κιολας!

Τι έκανε λέει;;;;;;;αμάν....με πρόλαβε άλλος;;;;πάντα είμαι η πρώτη που στολίζω γιατί θέλω να το βλέπω τουλάχιστον δύο μήνες χαχαχαχαχα.τι με έκανες τώρα ....θέλω να πάω να τα κατεβάσω.κ είπα να κρατηθώ...δύο πράγματα δεν κρατιέμαι στα τεστ εγκυμοσύνης κ στα χριστουγεννιάτικα....

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βουρ τότε κορίτσια πάμε να γεμίσουμε το χρόνο μας με κάτι ευχαριστο κ δημιουργικό κ να πάνε πάρα πίσω τα τεστ. Άμα τα ξεκινήσω στην 22η καηκαμε.. εγώ μπορεί πιο απόγευμα να το φτιάξω. Υπάρχει μια πιθανότητα κ ο άντρας μου να πεταχτεί για μια δουλειά οπότε ηρεμία στο σπίτι...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τι έκανε λέει;;;;;;;αμάν....με πρόλαβε άλλος;;;;πάντα είμαι η πρώτη που στολίζω γιατί θέλω να το βλέπω τουλάχιστον δύο μήνες χαχαχαχαχα.τι με έκανες τώρα ....θέλω να πάω να τα κατεβάσω.κ είπα να κρατηθώ...δύο πράγματα δεν κρατιέμαι στα τεστ εγκυμοσύνης κ στα χριστουγεννιάτικα....

Χαχα!!Εκτιμω πολυ τους ανθρωπους που χαιρονται με τα Χριστουγεννα!!Εχουμε πολλα κοινα τελικα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Και πολύ καλά έκανες 

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή 

Αλλά τα τελευταία 2 χρόνια λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου 

Δεν έχω καμία όρεξη 

Έχω χάσει εδώ και πολλά χρόνια τη μαμά μου 

Γενικά είμαι χάλια 

Νομίζω ότι δε θα έρθουν χαρές για μένα ,ότι δεν τις αξίζω δε ξέρω 

Συγνώμη για την μιρλα ,αυτές οι ορμόνες θα με καταστρέψουν μάλλον 

Μην σκεφτεσαι ετσι, καταλαβαινω πως ολοι πεφτουμε καποιες φορες αλλα σηκωνομαστε και ειμαστε πιο δυνατοι. Μπορεις να πετυχεις οτι θελεις γιατι πιστευεις στους στοχους σου...Σου αξιζει οτι αγαπας και ποθεις...αυτο να σκεφτεσαι και μονο...ασε που παντα καποιος ή κατι ακουει...πες το Θεο πες το συμπαν...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ναι ναι γλυκά εντελώς κ να σου πω δεν τα ζητάω κ πλέον.εχω πάνω από μήνα που τα έκοψα κ εγώ ζούσα με γλυκά.

Μπράβο είναι άθλος!! εγώ θα ζοριστώ είμαι λιχουδα πρώτον! Και δεύτερον στα ζόρια... είναι το πρώτο που αποζητώ... Μόνο ο «στόχος:wink:»μας  μου δίνει δύναμη να το παλέψω.. Την ψυχολογία μου φοβάμαι για πισωγυρίσματα...

5 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!μεγάλο βήμα η διατροφή να το ξέρεις!!!!εγω μονο στα γλυκά δυσκολεύομαι...πρεπει να κόψω τη ζάχαρη και εμενα μ λείπει βρε κορίτσια η σοκολατιτσα...χαχαχα ολα τα αλλα τα κόβω...την άτιμη τη σοκολάτα δεν μπορώ!!!

Σ ευχαριστώ Βασούλα για τα ενθαρρυντικά σου λόγια :)

1 hour ago, Ellidr είπε:

Και πολύ καλά έκανες 

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή 

Αλλά τα τελευταία 2 χρόνια λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου 

Δεν έχω καμία όρεξη 

Έχω χάσει εδώ και πολλά χρόνια τη μαμά μου 

Γενικά είμαι χάλια 

Νομίζω ότι δε θα έρθουν χαρές για μένα ,ότι δεν τις αξίζω δε ξέρω 

Συγνώμη για την μιρλα ,αυτές οι ορμόνες θα με καταστρέψουν μάλλον 

Φυσικά και τις  αξίζεις! Όλοι τις αξίζουμε, όλες παλεύουμε για κάτι και όλες κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε για να το πετύχουμε...και θα το πετύχουμε δεν αφήνει κανέναν Ο Θεός, να το θυμάσαι! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται :). Άτιμες ορμόνες, η μεγαλύτερη τρικλοποδιά ίσως στην προσπάθεια μας, καταλαβαίνω πως νιώθεις. Με την απόξεση κόντεψα να τρελαθώ, δε μου έφτανε ο πόνος μου, είχα και τις παρανοϊκές και μαύρες σκέψεις  που προκαλουνταν από την απότομη πτώση των ορμονών. Πλέον όταν κάνω τέτοιες σκέψεις λέω στον εαυτό μου κάνε υπομονή, θα περάσει οι ορμόνες είναι... Αυτή τη φορά που αδιαθέτησα είχα τόσο καλή διάθεση ( πρώτη φορά στη ζωή μου) που φοβήθηκα :eek: λέω κάτι δε πάει καλά μήπως Να κάνω άλλο ένα τεστ;;Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Olia s. είπε:

Μπράβο είναι άθλος!! εγώ θα ζοριστώ είμαι λιχουδα πρώτον! Και δεύτερον στα ζόρια... είναι το πρώτο που αποζητώ... Μόνο ο «στόχος:wink:»μας  μου δίνει δύναμη να το παλέψω.. Την ψυχολογία μου φοβάμαι για πισωγυρίσματα...

Σ ευχαριστώ Βασούλα για τα ενθαρρυντικά σου λόγια :)

Να σου πω είναι ο μεγαλύτερος εθισμός...δεν έχω καπνίσει ποτέ για να ξέρω αλλά ξυπνούσα κ έτρωγα κτ ευθείαν Μερέντα...σαπιλα δηλαδή....κ μετά ότι άλλο ευρησκα κάθε μέρα σε γλυκό κ το θεωρούσα κ νορμάλ ...πίστεψέ με πλέον ξυπνάω...βάζω ψωμάκι Φιλαδέλφια γαλοπούλα...θα πιω ποτηράκι νερό λεμόνι ηηη κουρκουμά....θα πάρω με την σειρά τις βιταμινες μου...φολικό στην αρχή νυστικη κ μετά το γεύμα d 3 και μεσημέρι b12 και πολύ νερό κ όλο αλμυρά κ σωστά...κ δεν μου λείπει πλέον το γλυκό....δεν έχει τίποτα να προσφέρει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...