Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Kelly_V είπε:

Ακριβώς αυτό! Τα όρια δεν είναι νομίζω ενδεικτικά όταν προσπαθείς να μείνεις έγκυος και αυτό δεν το καταλαβαίνουν όλοι οι γιατροί. Χρειάζεται πιο ειδική προσέγγιση το θέμα. Υπάρχει και η λογική ότι αν είσαι στα κατώτερα επίπεδα από μόνη σου και έρθει η κύηση που θα αντλήσει από εσένα στοιχεία σε ταχύτατους ρυθμούς το έμβρυο τότε θα βρεθείς με ελλείψεις.

Ωραία άρα έχουμε b12 >350 pg/mL και d-3 έχω ακούσει >50 ng/mL.

D3 την θέλουν 30 που καμία δεν έχει τόσο όλες έχουμε γύρω στο 20...εγώ είχα 12

Just now, Wannabemama είπε:

Άντε κορίτσι ξεκινά τα καλά εσύ να παίρνουμε θάρρος κ οι επόμενες.. μην ξεχνάτε αύριο είναι Δευτέρα κ συνήθως έχουμε κ κάποιο θετικό.. εγώ αν πάνε καλά οι εξετάσεις του άντρα μου Τετάρτη με Πέμπτη μπορεί κ να κάνω.. έχω ένα τελευταίο από την προηγούμενη φορά...

Έλα υπομονή.. θα έρθει κ το δικό σου θετικό τεστ..

Εε ναι....ανυπομονώ.....να πετάξω άλλη μια δεκάδα αρνητικά...αλλά που θα πάει θα ρθει μήνας που θα το δω το θετικό....η αλλιώς θα βάψω με μαρκαδόρο άλλη μια γραμμή...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, marmelady είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Αυριο για εμενα ειναι 3-4 μερες πριν την αναμενομενη μερα περιοδου. Επειδη ειμαι test maniac λεω αυριο πρωι να κανω ενα τεστακι. Στον γιο μου 4 μερες πριν την μερα περιοδου ειχε βγει αχνο θετικο. 

Εύχομαι να σου δείξει θετικό!!!! Να πάει καλά η εβδομάδα

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κάνε αν έχεις τεστ κανε...αχ εγώ θα αργήσω 25 μέρες γιαυτην την χαρά....η ζωή μου είναι άδεια χαχαχαχα.

Κ εγώ το ίδιο νιώθω 

Άστα 

Just now, Emilly είπε:

D3 την θέλουν 30 που καμία δεν έχει τόσο όλες έχουμε γύρω στο 20...εγώ είχα 12

Εε ναι....ανυπομονώ.....να πετάξω άλλη μια δεκάδα αρνητικά...αλλά που θα πάει θα ρθει μήνας που θα το δω το θετικό....η αλλιώς θα βάψω με μαρκαδόρο άλλη μια γραμμή...

Εγώ αυτή τη φορά δε πήρα ωορρηξίας 

Πήρα 12 τεστ εγκυμοσύνης 

Τα περιμένω 

Ο Θεός μαζί μας

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εύχομαι να σου δείξει θετικό!!!! Να πάει καλά η εβδομάδα

Σε ευχαριστω!

Just now, TATAKI είπε:

Μακαρι να σου δειξει να ξεκινησει τέλεια η εβδομαδα. Απο συμπτωματα πως πας;

Σε ευχαριστω!Δεν το πολυπιστευω ειναι η αληθεια γιατι δεν βγηκε θετικο αυτο τον μηνα το τεστ ωορρηξιας. Απο συμπτωματα μονο κατι περιεργα πονακια στη μεση και αυτος ειναι ο λογος που θα το κανω. Επισης σκεφτομαι οτι και περιοδου να ειναι οι πονοι, η ωορρηξια θα εγινε στην ωρα της γιατι αλλιως θα αργουσε και η περιοδος. Ισως δεν την ανιχνευσε το τεστ την ορμονη της ωορρηξιας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady said:

Σε ευχαριστω!

Σε ευχαριστω!Δεν το πολυπιστευω ειναι η αληθεια γιατι δεν βγηκε θετικο αυτο τον μηνα το τεστ ωορρηξιας. Απο συμπτωματα μονο κατι περιεργα πονακια στη μεση και αυτος ειναι ο λογος που θα το κανω. Επισης σκεφτομαι οτι και περιοδου να ειναι οι πονοι, η ωορρηξια θα εγινε στην ωρα της γιατι αλλιως θα αργουσε και η περιοδος. Ισως δεν την ανιχνευσε το τεστ την ορμονη της ωορρηξιας.

Ξερεις πως οταν δεν το πολυπιστευουμε τοτε ειναι πιο πιθανο να συμβει....μακαρι να ανοιξεις τον χορο των θετικων τεστ..η θετικη μου σκεψη μαζι σου κοριτσι...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Κάνε αν έχεις τεστ κανε...αχ εγώ θα αργήσω 25 μέρες γιαυτην την χαρά....η ζωή μου είναι άδεια χαχαχαχα.

Αν εχω τεστ;;;;;;Με προσβαλεις!!!Χαχαχα!!

Just now, TATAKI είπε:

Ξερεις πως οταν δεν το πολυπιστευουμε τοτε ειναι πιο πιθανο να συμβει....μακαρι να ανοιξεις τον χορο των θετικων τεστ..η θετικη μου σκεψη μαζι σου κοριτσι...

Οντως, στην τελευταια εγκυμοσυνη που παλινδρομησε, ειχαμε μονο μια επαφη τη 10η μερα του κυκλου και εχω κυκλο 28-30 ημερων. Οταν ειδα το θετικο επαθα σοκ.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου μόλις γυρίσαμε από το σκ μας, δε έχω μπει καθόλου φόρουμ! Σήμερα το πρωί είχα ένα θετικό τεστ ωορρηξιας λες κ το έβαψα με μαρκαδόρο, μετά φύγαμε εκκλησία για τη βάφτιση, τραπέζι κ ένα πολύ δύσκολο ταξίδι επιστροφής.τεστ δεύτερο δεν εκανα αλλά επαφή κατάφεραμε!

Πως σας βρίσκω; κάνα νέο ευχάριστο;;; 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις γυρίσαμε από το σκ μας, δε έχω μπει καθόλου φόρουμ! Σήμερα το πρωί είχα ένα θετικό τεστ ωορρηξιας λες κ το έβαψα με μαρκαδόρο, μετά φύγαμε εκκλησία για τη βάφτιση, τραπέζι κ ένα πολύ δύσκολο ταξίδι επιστροφής.τεστ δεύτερο δεν εκανα αλλά επαφή κατάφεραμε!

Πως σας βρίσκω; κάνα νέο ευχάριστο;;; 

καλημερα σοφακι!!!εγω πλεον ειμαι σε αναμονη!!!για να δούμε τι γίνεται!!!καλη επιτυχια ευχομαι!!!το καλό είναι ότι ειχες επαφές κ αυτο ειναι ευχάριστο. !!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Αρνητικο το τεστακι.Οπως αναμενοταν δηλαδη. Ελπιζω να ερθει στην ωρα της τουλαχιστον η περιοδος και να βρω τον επομενο μηνα θετικο τεστ ωορρηξιας. Καλη τυχη στις υπολοιπες!!!

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Καλημερα κοριτσια!Αρνητικο το τεστακι.Οπως αναμενοταν δηλαδη. Ελπιζω να ερθει στην ωρα της τουλαχιστον η περιοδος και να βρω τον επομενο μηνα θετικο τεστ ωορρηξιας. Καλη τυχη στις υπολοιπες!!!

Καλημερα κοριτισι μου.ολα καλα να σου πάνε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marmelady είπε:

Καλημερα κοριτσια!Αρνητικο το τεστακι.Οπως αναμενοταν δηλαδη. Ελπιζω να ερθει στην ωρα της τουλαχιστον η περιοδος και να βρω τον επομενο μηνα θετικο τεστ ωορρηξιας. Καλη τυχη στις υπολοιπες!!!

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου.. έχεις ακόμα μέρες από όσο θυμάμαι. Έχεις κανένα σύμπτωμα;;;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κ εγώ το ίδιο νιώθω 

Άστα 

Εγώ αυτή τη φορά δε πήρα ωορρηξίας 

Πήρα 12 τεστ εγκυμοσύνης 

Τα περιμένω 

Ο Θεός μαζί μας

Εγώ ωορηξιας δεν παίρνω γιατί θα πάω στον μπάρμπα σε κ λιγες μέρες.και εγκυμοσύνης θα αργήσω να παραγγείλω γιατί αλλιώς θα τα φάω δέκα μέρες πριν την καθυστέρηση.και μετά θα στέλνω τον άλλο φαρμακείο,θα με βάλει πάλι τιμωρία κλπ.

Just now, marmelady είπε:

Καλημερα κοριτσια!Αρνητικο το τεστακι.Οπως αναμενοταν δηλαδη. Ελπιζω να ερθει στην ωρα της τουλαχιστον η περιοδος και να βρω τον επομενο μηνα θετικο τεστ ωορρηξιας. Καλη τυχη στις υπολοιπες!!!

Αν δεν έχεις καθυστέρηση περίμενε κ κάνε με μια μέρα καθυστέρησης.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady said:

Καλημερα κοριτσια!Αρνητικο το τεστακι.Οπως αναμενοταν δηλαδη. Ελπιζω να ερθει στην ωρα της τουλαχιστον η περιοδος και να βρω τον επομενο μηνα θετικο τεστ ωορρηξιας. Καλη τυχη στις υπολοιπες!!!

Καλημέρα. Μην απογοητευσαι καλε απο τωρα. Εχεις 4 μερες ακομα αν θυμαμαι καλα.. οσο δεν ερχεται ειμαστε αισιοδοξες

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις γυρίσαμε από το σκ μας, δε έχω μπει καθόλου φόρουμ! Σήμερα το πρωί είχα ένα θετικό τεστ ωορρηξιας λες κ το έβαψα με μαρκαδόρο, μετά φύγαμε εκκλησία για τη βάφτιση, τραπέζι κ ένα πολύ δύσκολο ταξίδι επιστροφής.τεστ δεύτερο δεν εκανα αλλά επαφή κατάφεραμε!

Πως σας βρίσκω; κάνα νέο ευχάριστο;;; 

Μπορεί κ να το έπιασες ήδη Σοφάκι...δηλαδή στον γιο μου έχω πει την ιστορία έκανα την προηγούμενη μέρα σ,,,κ κ την επόμενη κάνω τεστ ωορηξιας που μου τα χάρισαν κ ήταν θετικό...κ έπιασα τότε...ήμουν στην μαμά μου οπότε την μέρα ωορηξιας δεν το έκανα καν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...