Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, TATAKI είπε:

Φιλεναδα τα ιδια ειπαμε...ολες τα ιδια σκεφτομαστε και ζουμε. Για αυτο η παρεα αυτη εδω ειναι πολυ σημαντικη για εμας

Χαχα!Τα γραψαμε ταυτοχρονα και μετα απο 1 λεπτο διαβασα αυτα που εγραψες και λεω τί εγινε ρε παιδια; Οντως, κανενας αλλος δεν καταλαβαινει, ουτε οι μαμαδες πολλες φορες. Τουλαχιστον η δικη μου για να μη με στενοχωρησει αν της πω κατι σχετικο θα πει ολα καλα ειναι. Πχ δεν θα μου πει πηγαινε να ψαχτεις λιγο παραπανω. Ακομα και με τη βιοχημικη που ειχα και την παλινδρομη εκανε οτι περα βρεχει. Εκεινη τη στιγμη θελεις και μια υποστηριξη αλλα μετα θελεις και μια παραπανω κουβεντα για το πώς θα πορευτεις στο μελλον.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, marmelady είπε:

Χαχα!Τα γραψαμε ταυτοχρονα και μετα απο 1 λεπτο διαβασα αυτα που εγραψες και λεω τί εγινε ρε παιδια; Οντως, κανενας αλλος δεν καταλαβαινει, ουτε οι μαμαδες πολλες φορες. Τουλαχιστον η δικη μου για να μη με στενοχωρησει αν της πω κατι σχετικο θα πει ολα καλα ειναι. Πχ δεν θα μου πει πηγαινε να ψαχτεις λιγο παραπανω. Ακομα και με τη βιοχημικη που ειχα και την παλινδρομη εκανε οτι περα βρεχει. Εκεινη τη στιγμη θελεις και μια υποστηριξη αλλα μετα θελεις και μια παραπανω κουβεντα για το πώς θα πορευτεις στο μελλον.

Το ίδιο πέρασα κ εγώ πρόσφατα με την κατανόηση. Κ τελικά καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν νιώθει όπως εσύ.. οπότε είτε μιλάς εδώ να ξεσπάσεις η σε κάποιο άλλο δικό σου πρόσωπο που έχει περάσει αντίστοιχες φάσεις...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια , δε ξέρω ναι τελικά ίσως είναι η λύση θα δω πως θα πάει αυτό το μήνα και θα πάρω τον επόμενο χωρίς να του το πω βέβαια γιατί θα μου αρχίσει τα ίδια .. Ίσως αν ξέρω πότε είναι να εστιάζουμε εκεί για να μην γκρινιάζει και εκείνος.. Τα ίδια μου λέει και εκείνος ότι δε θέλουν πρόγραμμα αυτά και .. και.. και... Πφφφ ... Απλά με πήρε πολύ από κάτω...Ξέρει πόσο πολύ τ θέλω και πιστεύω και εκείνος το θέλει αλλά ίσως στον άντρα είναι πιο δύσκολο..

 

Ετσι ακριβως. Οι αντρες θελουν φυσικα ενα μωρο αλλα δεν μπορουν να νιωσουν τον δικο μας "καημο". Οταν ειχαμε ξεκινησει τις προσπαθειες για το πρωτο μας παιδακι πριν καποια χρονια, απο την πολλη πιεση σκεψου οτι ειχε επελθει και μια ψυχροτητα στη σχεση μας και μετα απο αυτο ταρακουνηθηκα και εγω και λεω ας παρω τα τεστ ωορρηξιας να μου φυγει το αγχος και να το παμε πιο χαλαρα.

Ασε που οι αντρες ολο χαλαροι ειναι αλλα αν γινει η στραβη φερνουν την καταστροφη. Ο δικος μου οταν η πρωτη εγκυμοσυνη κατεληξε σε βιοχημικη, εμαθα εκ των υστερων οτι ελεγε στη μαμα του οτι δεν θα αποκτησουμε ποτε παιδι!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Το ίδιο πέρασα κ εγώ πρόσφατα με την κατανόηση. Κ τελικά καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν νιώθει όπως εσύ.. οπότε είτε μιλάς εδώ να ξεσπάσεις η σε κάποιο άλλο δικό σου πρόσωπο που έχει περάσει αντίστοιχες φάσεις...

Just now, marmelady είπε:

Ετσι ακριβως. Οι αντρες θελουν φυσικα ενα μωρο αλλα δεν μπορουν να νιωσουν τον δικο μας "καημο". Οταν ειχαμε ξεκινησει τις προσπαθειες για το πρωτο μας παιδακι πριν καποια χρονια, απο την πολλη πιεση σκεψου οτι ειχε επελθει και μια ψυχροτητα στη σχεση μας και μετα απο αυτο ταρακουνηθηκα και εγω και λεω ας παρω τα τεστ ωορρηξιας να μου φυγει το αγχος και να το παμε πιο χαλαρα.

Ασε που οι αντρες ολο χαλαροι ειναι αλλα αν γινει η στραβη φερνουν την καταστροφη. Ο δικος μου οταν η πρωτη εγκυμοσυνη κατεληξε σε βιοχημικη, εμαθα εκ των υστερων οτι ελεγε στη μαμα του οτι δεν θα αποκτησουμε ποτε παιδι!!!

Δυστυχώς δεν έχω κάποιον που να είναι σε αυτή τη φάση και δε μπορώ να μιλήσω με κάποιο άλλο άτομο...

Ναι καταλαβα τι θέλεις να πεις , πφφφ μάλλον αυτό θα κανω τελικά ίσως στη περίπτωση μας είναι η καταλληλη λύση να ξέρω ποιες μέρες είναι και να εστιάζουμε εκεί. Χωρίς πιεση και γκρίνια...Γιατί δε το βλέπω να γίνεται αλλιώς ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Ετσι ακριβως. Οι αντρες θελουν φυσικα ενα μωρο αλλα δεν μπορουν να νιωσουν τον δικο μας "καημο". Οταν ειχαμε ξεκινησει τις προσπαθειες για το πρωτο μας παιδακι πριν καποια χρονια, απο την πολλη πιεση σκεψου οτι ειχε επελθει και μια ψυχροτητα στη σχεση μας και μετα απο αυτο ταρακουνηθηκα και εγω και λεω ας παρω τα τεστ ωορρηξιας να μου φυγει το αγχος και να το παμε πιο χαλαρα.

Ασε που οι αντρες ολο χαλαροι ειναι αλλα αν γινει η στραβη φερνουν την καταστροφη. Ο δικος μου οταν η πρωτη εγκυμοσυνη κατεληξε σε βιοχημικη, εμαθα εκ των υστερων οτι ελεγε στη μαμα του οτι δεν θα αποκτησουμε ποτε παιδι!!!

Χαχαχα πλακα κανεις αυτό είπε στην μάνα του;;ήμαρτον δηλαδή.εγω πιστεύω ότι το παίζουν χαλαροί δεν είναι τόσο πολύ.απλα δεν γουστάρουν να εκδηλώνονται. Θέλουν να κρατήσουν τον αντρισμο τους σε ένα επίπεδο.τι να τους κάνουμε ομως;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria_ είπε:

Πήγα στο γυναικολόγο πρόσφατα αλλά πήγα μόνη μου , με συμβούλεψε εκείνος τ μέρα παρά μερα και απλά όταν ήρθα τ εξήγησα τη μου είπε. Κάποτε καταλάβαινα την ωορρηξία μου τώρα του είπα ότι απλά δεν έχω σταθερό κύκλο παίζουν οι μέρες και για να είμαστε σίγουρη καλό θα ήταν να γίνεται έτσι. Δεν πολύ αντέδρασε και μετα μου έλεγε ότι αν είναι θε να ρθει αλλιώς... Και εκεί εγώ τσατιζομουν περισσότερο. 

Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα τ τεστ ωορρηξίας για να μην τον αγχωνο αλλά δε ξέρω φοβάμαι ότι θα αγχωθω εγώ μετά ,ίσως όμως τουλάχιστον θα ξέρω τι μου γίνεται

Είπαμε να αρχίσουμε να προσπαθούμε σωστά τώρα μετά το γάμο , πιο πριν κάναμε ελεύθερα τα τελευταία 2-3 χρόνια αλλά προσέχαμε όσο μπορούσαμε τις γόνιμες .. Είναι γενικά αναβλητικος και λίγο ωχ άσε μας τώρα γι αυτό προσπαθώ να τον κάνω να βάλουμε μια σειρά σε αυτό αλλά ..

Πιστεύω θα σε ξεαγχωσουν τα τεστ ωορρηξίας, όπως ειπαν κ τα κορίτσια! Κ ναι εννοείται δεν υπαρχει κ λογος να του το πεις. Γενικά μη στεναχωριεσαι κ μη νιωθεις πως δεν σε καταλαβαινει κ θα επρεπε να είναι αλλιώς. Δεν είναι απαραίτητο να βλεπουμε με τον ιδιο τροπο τα πράγματα στα πάντα με το σύντροφο μας. Κ ειδικά σ'αυτο το θεμα οι αντρες ειναι (ή το παίζουν) πιο χαλαροί. Θα δεις που αν δεν του ξαναναφερεις τπτ για λιγο καιρο, το πιο πιθανο ειναι να αρχίσει να το λεει εκεινος! Εμένα αυτο το μήνα που δεν τον επρηξα, πετάει διάφορα που κ που για το θεμα! Κ στην τελική ομως κ εσενα καλό θα σου κάνει, θα χαλαρώσεις κ δεν θα εχετε κ γκρινια. Που κακά τα ψέμματα επηρεαζει το ζευγαρι ολο αυτό. 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Χαχαχα πλακα κανεις αυτό είπε στην μάνα του;;ήμαρτον δηλαδή.εγω πιστεύω ότι το παίζουν χαλαροί δεν είναι τόσο πολύ.απλα δεν γουστάρουν να εκδηλώνονται. Θέλουν να κρατήσουν τον αντρισμο τους σε ένα επίπεδο.τι να τους κάνουμε ομως;;

Ετσι ακριβως!χαχαχ!!Τί να τους κανουμε, τους αγαπαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady said:

Χαχα!Τα γραψαμε ταυτοχρονα και μετα απο 1 λεπτο διαβασα αυτα που εγραψες και λεω τί εγινε ρε παιδια; Οντως, κανενας αλλος δεν καταλαβαινει, ουτε οι μαμαδες πολλες φορες. Τουλαχιστον η δικη μου για να μη με στενοχωρησει αν της πω κατι σχετικο θα πει ολα καλα ειναι. Πχ δεν θα μου πει πηγαινε να ψαχτεις λιγο παραπανω. Ακομα και με τη βιοχημικη που ειχα και την παλινδρομη εκανε οτι περα βρεχει. Εκεινη τη στιγμη θελεις και μια υποστηριξη αλλα μετα θελεις και μια παραπανω κουβεντα για το πώς θα πορευτεις στο μελλον.

Εγω δεν τολμαω καν να πω στη μητερα μου οτι προσπαθω για 2ο..ξερω ηδη τι θα ακουσω...καλα θα μου πει τοσο χρονια που στο ελεγα δεν ακουγες τωρα σου ηρθε που μεγαλωσες...αστα πουθενα δεν μπορω να το πω...ουτε στις κολλητες μου..νιωθω πως θα αγχωθω περισσοτερο

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Εγω δεν τολμαω καν να πω στη μητερα μου οτι προσπαθω για 2ο..ξερω ηδη τι θα ακουσω...καλα θα μου πει τοσο χρονια που στο ελεγα δεν ακουγες τωρα σου ηρθε που μεγαλωσες...αστα πουθενα δεν μπορω να το πω...ουτε στις κολλητες μου..νιωθω πως θα αγχωθω περισσοτερο

Σε καταλαβαινω!Κι εγω εχω αποφασισει οτι αν ερθει αλλο μωρο, εκτος απο τους γονεις και αυτο αφου ακουσουμε καρδουλα, να μην το πω μεχρι να αρχισει να φαινεται. Ελεγα πως μετα το πρωτο παιδι δεν θα εχω τοσο αγχος, αλλα τελικα εχω περισσοτερο. Μην παρεξηγηθω, δεν φοβαμαι γρουσουζιες κτλ αλλα δεν αντεχω τον πονο- οπως στην τελευταια μου εγκυμοσυνη που ηταν ατυχης-να λεω σε φιλους και συγγενεις οτι τελικα γραψτε ακυρο.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ellidr said:

Εγώ αύριο το πρωί πάω για υπέρηχο 

Ευχηθειτε μου καλή επιτυχία

Καλή επιτυχία φίλη μου μέσα απ την καρδιά μου!!! Θα τα καταφέρεις όπως και να έχει!! Και με 2 κ 3 παιδιά σε φαντάζομαι και θα γίνει θα το δεις! 

6 hours ago, Dimitra94 said:

Καλημέρα και από εμένα! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!!! Να χαίρεστε όποιον έχετε! 

Εγώ δεν κατάλαβα ωορρηξία σ' αυτόν τον κύκλο, οπότε δεν έχω ιδέα αν πέτυχα τις γόνιμες μέρες.

ΑΜ έλα ντε και εγώ μια από τα ίδια δεν καταλαβαίνω τιποτα

2 hours ago, Wannabemama said:

Ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που μου δίνετε. Η αλήθεια είναι πως στην αρχή απογοητεύτηκα όταν έμαθα για την κιρσοκήλη αλλά θέλω να σκέφτομαι πως δεν είναι τόσο σοβαρό ώστε να μην λύνετε.. μακάρι να είναι όλα καλά κ να έχουμε κάτι θετικό στον ορίζοντα!!

Βρε δεν μασάμε εμείς ούτε από κιρσοκηλες ούτε από σπερματοδιαγραμματα!! Ολα γινοντε!! 

1 hour ago, Tina90 said:

Δεν είναι το έντερο εκεί .. επειδή έχω και κάποιες φορές κολικούς εντέρου,  είναι τελείως διαφορετικά τώρα.. Θα δείξει ;-)

Ναι έτσι μου είπαν... 1η φορά έπαθα Ουρολοίμωξη :sad:  Ωορηξια έχω πάντα 13η με 14η μέρα.  (Δεν ) περιμένω σε 5 μέρες..

Αντε με το καλό εύχομαι να μη σου ξανάρθει για εννια μήνες!! 

16 minutes ago, Tina90 said:

Μακάρι κορίτσι μου,  μακάρι!! Τι ωραία που τα λες , μου δίνεις μια χαρά με τα λόγια σου να ξέρεις!! Παίρνω προβιοτικα , τα lactolevure και τώρα τελευταία πίνω και νεράκι... προσπαθώ μιας και δεν έπινα ποτέ πολύ..

Ουφ κ εγώ έχω πρόβλημα με το νερό δεν πίνω σαν καμήλα ένα πραμα

Just now, Ria_ said:

Εγώ νοιωθω πολύ στεναχωρημένη από την άλλη.. Συγνώμη αν σας κουράζω με άσχετα. Είπα στον άντρα μου από σήμερα να ξεκινήσουμε μέρα παρά μέρα και άρχισε να μου λέει και αν είμαι κουρασμένος τι να κάνουμε και την ατάκα αν είναι να έρθει θα έρθει δε χρειάζεται πρόγραμμα .. λέω δεν είναι απλο άιντε τ άφησα στη τύχη ναι μπορεί και να είναι δε ξέρω αλλά εμείς μπορεί να περάσει μια εβδομάδα και λόγο δουλειάς και κούρασης του να μην κάνουμε.. Μεχρι που νευριασα και του είπα αν δε θέλεις πες το μου γιατί δε μου δείχνεις το αντίθετο . Και μου λέει και εσύ όλη τη μέρα μου δείχνεις ότι αυτό σκέφτεσαι, σαν να μη του αρέσει αυτό, που βάζω πρόγραμμα νομίζω τον ενοχλεί. 

Έλα κ εμείς ακριβώς τα ίδια περνάμε αλλά δε χειρότερη φάση πίστεψε με χαχαχα επαφές δεν, πάντως αυτοί ανχωνονται πιο πολύ κ δεν τε δείχνουν οι άτιμοι, εαυσθητουληδες είναι δεν είναι τυχαίο που εμείς περνάμε γέννες περιόδους κλπ ένα φου να τους κάνεις αυτούς θα πέσουν αχαχαχ εδώ θα μπαίνεις να μιλάς που όλες περνάμε την ίδια φάση!!! 

Just now, Marialena86 said:

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω κ οι πιο πολλές κοπέλες νομιζω. Το ειχα κ εγω αυτο το θεμα. Κ εμεις λογω κούρασης η αληθεια ειναι πως οι επαφές μας ειναι κυριως τα Σαββατοκύριακα. Ειναι αδύνατον να εχουμε επαφες ολο το μηνα μερα παρα μερα. Εχω ακουσει κ εγω τετοιες ατακες απο το δικο μου. Εγω βρηκα λυση με τα τεστ ωορηξιας. Τον αφησα λιγες μερες χωρις να αναφερω τπτ κ σε μια χαλαρη στιγμη του μιλησα κ του εξήγησα. Κ το πηρε πιο χαλαρά κ θετικά. Με τα τεστ ειναι ουσιαστικα 3 συνεχομενες μερες επαφές. Σκεψου αυτο το μηνα καναμε τις 2 απο τις 3. Δεν τον πιεσα παραπανω, ομως υπαρχουν πιθανοτητες κ έτσι! Κ δεν το πολυλεω πια κ ειμαστε πολυ καλύτερα! Νομιζω αγχώνονται πιο πολυ απο μας κ δεν μπορουν να το διαχειριστουν.

Χμμ και εγώ αυτόν τον μήνα το έβαλα ερωτηση θες να πάρω τεστ τον άλλον και να κάνουμε 3 μέρες συνεχόμενα? Ή θες από τις 10 έως 25 να γίνεται μέρα παρά μέρα, που απάντησε το δεύτερο για να δούμε γιατί κ τον προηγούμενο έτσι είπε και σκατουλες.... 

Just now, marmelady said:

Σε καταλαβαινω απολυτα. Πανω κατω ολοι οι αντρες ετσι ειναι. Και ο δικος μου στην αρχη δεν εφερε αντιρρηση ακομα και με τα τεστ ωορρηξιας αλλα μετα απο καποιους μηνες μουλαρωσε και αρχισε να μου λεει δεν μπορω ετσι, δεν ειμαι ρομποτ κτλ. Σκεφτηκα να μην του το λεω οταν κανω το τεστ και βγαινει θετικο απλα δειχνω λιγο μεγαλυτερο ζηλο αν καταλαβαινεις τί εννοω. Πχ μπορει να ειμαι πτωμα στην κουραση αλλα μια τσαχπινια θα την κανω μηπως και τον παρασυρω και τις περισσοτερες φορες πιανει. Απλα δεν θελουν ανακοινωσεις του τυπου σημερα πρεπει να γινει κτλ. Βοηθανε πολυ τα τεστ γιατι και εσενα σου φευγει το αγχος και περιοριζονται οι μερες που τον "πιεζεις" για επαφη.

Αχ αυτά τα ναζακια θα μας φάνε... 

Just now, Ria_ said:

Δυστυχώς δεν έχω κάποιον που να είναι σε αυτή τη φάση και δε μπορώ να μιλήσω με κάποιο άλλο άτομο...

Ναι καταλαβα τι θέλεις να πεις , πφφφ μάλλον αυτό θα κανω τελικά ίσως στη περίπτωση μας είναι η καταλληλη λύση να ξέρω ποιες μέρες είναι και να εστιάζουμε εκεί. Χωρίς πιεση και γκρίνια...Γιατί δε το βλέπω να γίνεται αλλιώς ..

Κάνε την πάπια κ σε ανύποπτο χρόνο να του την πέσεις μάλλον δεν θέλουν λεπτομερείες κ τα λέω μήπως κ τα κάνω κ εγώ γιατι τον ζαλησα να τον καημένο... Χμμ ας βγάζουμε το άχτι μας εδώ μέσα εμείς ααχαχχα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλή επιτυχία φίλη μου μέσα απ την καρδιά μου!!! Θα τα καταφέρεις όπως και να έχει!! Και με 2 κ 3 παιδιά σε φαντάζομαι και θα γίνει θα το δεις! 

ΑΜ έλα ντε και εγώ μια από τα ίδια δεν καταλαβαίνω τιποτα

Βρε δεν μασάμε εμείς ούτε από κιρσοκηλες ούτε από σπερματοδιαγραμματα!! Ολα γινοντε!! 

Αντε με το καλό εύχομαι να μη σου ξανάρθει για εννια μήνες!! 

Ουφ κ εγώ έχω πρόβλημα με το νερό δεν πίνω σαν καμήλα ένα πραμα

Έλα κ εμείς ακριβώς τα ίδια περνάμε αλλά δε χειρότερη φάση πίστεψε με χαχαχα επαφές δεν, πάντως αυτοί ανχωνονται πιο πολύ κ δεν τε δείχνουν οι άτιμοι, εαυσθητουληδες είναι δεν είναι τυχαίο που εμείς περνάμε γέννες περιόδους κλπ ένα φου να τους κάνεις αυτούς θα πέσουν αχαχαχ εδώ θα μπαίνεις να μιλάς που όλες περνάμε την ίδια φάση!!! 

Χμμ και εγώ αυτόν τον μήνα το έβαλα ερωτηση θες να πάρω τεστ τον άλλον και να κάνουμε 3 μέρες συνεχόμενα? Ή θες από τις 10 έως 25 να γίνεται μέρα παρά μέρα, που απάντησε το δεύτερο για να δούμε γιατί κ τον προηγούμενο έτσι είπε και σκατουλες.... 

Αχ αυτά τα ναζακια θα μας φάνε... 

Κάνε την πάπια κ σε ανύποπτο χρόνο να του την πέσεις μάλλον δεν θέλουν λεπτομερείες κ τα λέω μήπως κ τα κάνω κ εγώ γιατι τον ζαλησα να τον καημένο... Χμμ ας βγάζουμε το άχτι μας εδώ μέσα εμείς ααχαχχα

Γεροντοναζακια φιλη μου. Ουτε στα νιατα μου τοσο......ναζι!!!χαχαχαχα!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady said:

Σε καταλαβαινω!Κι εγω εχω αποφασισει οτι αν ερθει αλλο μωρο, εκτος απο τους γονεις και αυτο αφου ακουσουμε καρδουλα, να μην το πω μεχρι να αρχισει να φαινεται. Ελεγα πως μετα το πρωτο παιδι δεν θα εχω τοσο αγχος, αλλα τελικα εχω περισσοτερο. Μην παρεξηγηθω, δεν φοβαμαι γρουσουζιες κτλ αλλα δεν αντεχω τον πονο- οπως στην τελευταια μου εγκυμοσυνη που ηταν ατυχης-να λεω σε φιλους και συγγενεις οτι τελικα γραψτε ακυρο.

Τα ειπες λες και τα εγραψα εγω...ακριβως ολα αυτα αισθανομαι και σκεφτομαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πιστεύω αυτό παιδιά. Κυρίως για μας.. επειδή τα πράγματα έχουν δυσκολέψει θεωρώ ότι είναι καλύτερα η οικογένεια να το μάθει στο πρώτο υπέρηχο κ οι άλλοι μετά την αυχενικη.. δικό μου άτομο στην πρώτη εγκυμοσύνη διέκοψε την κύηση μετά από αυτήν την εξέταση κ κάποιες συμπληρωματικές γτ δεν θα άντεχε το μωρό.. κ στην επόμενη το ανακοίνωσε στους άλλους στον πέμπτο μήνα!! Κ καλά έκανε.. κοίταξε την ψυχική της ηρεμία μετά από αυτό που πέρασε..

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Emilly said:

Μπορεί κ να το έπιασες ήδη Σοφάκι...δηλαδή στον γιο μου έχω πει την ιστορία έκανα την προηγούμενη μέρα σ,,,κ κ την επόμενη κάνω τεστ ωορηξιας που μου τα χάρισαν κ ήταν θετικό...κ έπιασα τότε...ήμουν στην μαμά μου οπότε την μέρα ωορηξιας δεν το έκανα καν.

Αλήθεια;;;; εγώ το πρωί είχα ένα έντονο σα θετικό με ένα τικ αχνό αλλά κορίτσια σήμερα είμαι σε κακά χάλια δεν παίζει επαφή με τίποτα. Θα κάνω εμετό αν ζορίσω, πο αεί το κεφάλι μου... Σαν άρρωστη νιώθω, κοιμησα το παιδί κ πάω κ εγώ να κοιμηθώ. Ειναι από τη ταλαιπωρία καθαρά, ζορίστηκαμε απίστευτα χθες κ σήμερα κουράστηκα αρκετά. Ξέρω ότι κάνει 3 μέρες συνεχόμενα με θετικό τεστ ωορρηξιας αλλά πραγματικά αλλά δεν αντέχω με τπτ απόψε. Αν είμαι τύχερη θα έχει πιάσει η χθεσινή όπως εσένα εμιλυ μου! Για να δούμε... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Δυστυχώς δεν έχω κάποιον που να είναι σε αυτή τη φάση και δε μπορώ να μιλήσω με κάποιο άλλο άτομο...

Ναι καταλαβα τι θέλεις να πεις , πφφφ μάλλον αυτό θα κανω τελικά ίσως στη περίπτωση μας είναι η καταλληλη λύση να ξέρω ποιες μέρες είναι και να εστιάζουμε εκεί. Χωρίς πιεση και γκρίνια...Γιατί δε το βλέπω να γίνεται αλλιώς ..

Κορίτσι μου , είναι κ αυτό ένα θέμα 

,Ευτυχώς εγώ δεν έχω θέμα είναι πολύ συνεργάσιμος και πάντα έτοιμος αλλαα η αλήθεια είναι ότι ούτε άγχος έχει με τη δουλειά του και κακα τα ψέματα δεν είναι και κουραστική και έχει και πολύ χρόνο οπότε αυτό μας βοηθάει 

Αλλαααα μπορείς στις γόνιμες μέρες να κανονίζεις κάτι σπέσιαλ ,ένα καλό φαγητό ένα κρασάκι ,λίγο ξεμυαλισμα ,λίγο κόκκινο κραγιόν ,εσωρουχακια και τέτοια 

Τι να κάνουμε πρέπει να προσπαθούμε λίγο παραπάνω κάποιες φορές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...