Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ria_ είπε:

Ακριβώς αυτό πιστεύει αλλά τ εξήγηση με όμορφο τρόπο ότι δεν κάνω σταθερά ωορρηξία ότι πρέπει να βάλουμε και λίγο πρόγραμμα ,μου τ συμβούλεψε και ο γιατρός τ είπα για να είμαστε καλυμμένοι από όλες τις μέρες γιατί με το σκόρπια οπότε έχουμε διάθεση δε γίνεται έδειξε να καταλαβαίνει αλλά υπάρχουν και φορές που αντιδρά όπως εχτές πχ..θα τ βρούμε πιστεύω απλά θέλει χρόνο και τεστ ωορρηξίας τελικα

Χαχαχχα άστα να πάνε ... Ναι θα αφήσω αυτό το μήνα να δω πως θα πάει και θα πάρω για τον επόμενο

Μην μασάς κορίτσι μου έτσι είναι οι περισσότεροι άντρες γιατί είναι η φύση τους το σ,,,ξ να γίνεται για την απόλαυση κ όχι αποστειρωμενα προγραμματισμένα συντονισμένα κ για σκοπό...κ εμένα τέτοια χαζά μου έκανε σαν να έμπαινε μέσα του ο έξω από δω κάθε φορά που ήταν γόνιμες...κ ενώ ήθελε έτσι;;;;κ τώρα που δεν έρχεται εγκυμοσυνη έχει σκυλιασει κ με έχει ξεπατωσει κ με κυνηγάει κ το φυσάει κ δεν κρυώνει....εμ....δεν έρχονται έτσι τα παιδιά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν το έχεις να το βγάλεις φωτο?τα πήγες στον κάδο τα σκουπίδια?

Αχχχχ όχι δεν το έχω.... Αλλά μετά από κανένα δίωρο που το είχα ξαναδεί πάλι το ίδιο έδειχνε... Δεν πειράζει ευχαριστώ πολύ πάντως... Θα περιμένω να περάσει καμια εβδομάδα καθυστέρησης και μετά θα πάνω να κάνω χοριακη για να είμαι σίγουρη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thessalonikia25 είπε:

Αχχχχ όχι δεν το έχω.... Αλλά μετά από κανένα δίωρο που το είχα ξαναδεί πάλι το ίδιο έδειχνε... Δεν πειράζει ευχαριστώ πολύ πάντως... Θα περιμένω να περάσει καμια εβδομάδα καθυστέρησης και μετά θα πάνω να κάνω χοριακη για να είμαι σίγουρη. 

Σε συγχωρούμε

Χαχα 

Σου εύχομαι να εχεις μια τεράστια χοριακη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μην μασάς κορίτσι μου έτσι είναι οι περισσότεροι άντρες γιατί είναι η φύση τους το σ,,,ξ να γίνεται για την απόλαυση κ όχι αποστειρωμενα προγραμματισμένα συντονισμένα κ για σκοπό...κ εμένα τέτοια χαζά μου έκανε σαν να έμπαινε μέσα του ο έξω από δω κάθε φορά που ήταν γόνιμες...κ ενώ ήθελε έτσι;;;;κ τώρα που δεν έρχεται εγκυμοσυνη έχει σκυλιασει κ με έχει ξεπατωσει κ με κυνηγάει κ το φυσάει κ δεν κρυώνει....εμ....δεν έρχονται έτσι τα παιδιά..

Εμένα μου είπε το πετυχημένο αν είναι να έρθει αλλιώς ας προσπεράσει ..και του λέω θέλεις παιδί ε ναι μου λέει αλλά με πρόγραμμα? Λέω ε θέλουν και λίγο πρόγραμμα αυτά καμία φορά .. τον σκοτώνεις λέει εκείνη την ώρα χαχχαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια!!!πήγα και εκανα τις άλλες 2 εξετασεις,προγεστερονη και προλακτινη που ειναι για μετα την ωορρηξια κ έκανα και tsh να δω που ειμαι αν κ ειχα κανει πριν 1,5 μηνα...τεσπα...θα βγουν την πεμπτη.δυστυχως ομως έπεσε ξαφνικα η θερμοκρασία μου απο 36,7 σε 36,2 το πρωι, ειχα ξυπνησει 3 φορες το βραδυ που με ξύπνησε η μικρη,δεν ξερω αν φταίει αυτό, και όταν γύρισα πηγε στο 36,6 ...τωρα πραγματικα νομιζω οτι κατι γινεται στο 2η φαση του κύκλου. έτσι έγινε και στον προηγούμενο κυκλο και την επόμενη μερα που έπεσε αδιαθετησα με πολλα υγρα και αιμα κόκκινο λιγο στην αρχή κ μετα πιο πολυ.πονακια εχω απο εχθες κ σημερα .να θυμίσω ότι θετικο τεστ ειχα παρασκευη στις 4 το απόγευμα. 

οποια κρατάει θερμοκρασια να μου πει...παιζει 2η ωορρηξία κ να έγινε αυτό?δεν νομίζω και οι εξετασεις θα βγουν την Πέμπτη...

Ζουζούνα πέντε μέρες μετά την ωορηξια γίνεται η εμφύτευση κ κάποιες φορές βλέπεις πτώση θερμοκρασίας...βέβαια το έπαθα δύο φορές κ δεν είχα εγκυμοσύνη κ τσάμπα παραμυθιαστηκα αλλά κρατά το κι αυτό στο πίσω του μυαλού σου 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Ζουζούνα πέντε μέρες μετά την ωορηξια γίνεται η εμφύτευση κ κάποιες φορές βλέπεις πτώση θερμοκρασίας...βέβαια το έπαθα δύο φορές κ δεν είχα εγκυμοσύνη κ τσάμπα παραμυθιαστηκα αλλά κρατά το κι αυτό στο πίσω του μυαλού σου 

ναι το ξέρω αυτό αλλα δεν ειναι 5 μερες ομως και τόσο πολύ δεν μου εχει ξανακατεβει σε εγκυμοσυνη...συνηθως 0,1 δλδ απο 36,7 να παει 36,6...απλα ανησυχώ γιατι το ιδιο ειδα τωρα την προηγούμενη φορά κ μετα αδιαθετησα, με την διαφορά ότι δεν ήξερα ποτε ειχα ωορρηξία. πάντως ο πόνος είναι συνεχόμενος ήπιος στις ωοθήκες, μηπως έγινε κύστη?τι φάση ξανα εκανα κ τεστ ωορρηξιας ,ειναι ναι μεν αρνητικο αλλα λιγο εχει ανεβει η ορμόνη...4 μερες ειναι αν μετρήσουμε από Σάββατο 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε; Θελω την γνωμη σας..εχω αστατο κυκλο γενικα,σε αυτον τον κυκλο εχω παρακολουθησει για τις γονιμες μερες,μεχρι χθες εκανα τεστ ωορριξιας σε ταινιες και ηταν αρνητικα...σημερα συμφωνα με το προγραμμα Flo αρχιζουν οι γονιμες μερες και βασικα χθες το βραδυ ειχα ενα φοβερο πονοκεφαλο και σημερα μου ποναει το στηθος..εχω αγορασει και τα τεστ ωορρηξιας clear blu που ανιχνευουν τις 4 πιο γονιμες μερες και τα αρχισα σημερα και βγηκε χαμογελο..πρεπει να χρησιμοποιησω και τα αλλα τεστ τις επομενες μερες; Χθες το βραδυ ειχαμε επαφη,πρεπει καθε μερα να εχουμε επαφη μεχρι το τεστ να βγει αρνητικο; Σορρυ για τοσο μεγαλο κειμενο αλλα αληθεια κοριτσια εχω μπερδευτει και εχω αγχωθει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Θελω την γνωμη σας..εχω αστατο κυκλο γενικα,σε αυτον τον κυκλο εχω παρακολουθησει για τις γονιμες μερες,μεχρι χθες εκανα τεστ ωορριξιας σε ταινιες και ηταν αρνητικα...σημερα συμφωνα με το προγραμμα Flo αρχιζουν οι γονιμες μερες και βασικα χθες το βραδυ ειχα ενα φοβερο πονοκεφαλο και σημερα μου ποναει το στηθος..εχω αγορασει και τα τεστ ωορρηξιας clear blu που ανιχνευουν τις 4 πιο γονιμες μερες και τα αρχισα σημερα και βγηκε χαμογελο..πρεπει να χρησιμοποιησω και τα αλλα τεστ τις επομενες μερες; Χθες το βραδυ ειχαμε επαφη,πρεπει καθε μερα να εχουμε επαφη μεχρι το τεστ να βγει αρνητικο; Σορρυ για τοσο μεγαλο κειμενο αλλα αληθεια κοριτσια εχω μπερδευτει και εχω αγχωθει..

από οταν βλεπεις θετικο επαφες να εχεις 3 μερες σερί.τωρα λογικά την επόμενη ή μεθεπόμενη μερα θα δεις κ αρνητικο για να ξερεις οτι εγινε η ωορρηξια. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

από οταν βλεπεις θετικο επαφες να εχεις 3 μερες σερί.τωρα λογικά την επόμενη ή μεθεπόμενη μερα θα δεις κ αρνητικο για να ξερεις οτι εγινε η ωορρηξια. 

Σε ευχαριστω για την απαντηση..να δουμε τι θα γινει αυτο τον μηνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

@Emilly SOS μου έστειλαν τελικα τα αποτελέσματα και ειναι 

προλακτινη 8,3 

προγεστερονη <0,3 τι είναι τωρα αυτο?καλό?

Η προλακτίνη φαίνεται καλή 

Η προγεστερόνη νομίζω είναι πολύ χαμηλή 

Μίλησες με τον γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

@Emilly SOS μου έστειλαν τελικα τα αποτελέσματα και ειναι 

προλακτινη 8,3 

προγεστερονη <0,3 τι είναι τωρα αυτο?καλό?

Προλακτίνη καλή είναι..προγεστερόνη τι τιμή είναι αυτή;;;;;;;;μικρότερη από 0,3;;;;αυτό δείχνει ότι δεν έκανες ωορηξια;;;τι είναι αυτό;;;;δεν ξέρω τις τιμές σε όλες τις φάσεις κατάλαβες;;;μήπως έτσι είναι πριν την ωορηξια;;ςκ τώρα που έπεσε η θερμοκρασία έριξες αβγό;;;;;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

@Emilly SOS μου έστειλαν τελικα τα αποτελέσματα και ειναι 

προλακτινη 8,3 

προγεστερονη <0,3 τι είναι τωρα αυτο?καλό?

Η προγεστερονη γινεται 7 ημερες πριν την περιοδο, συνηθως 21 μερα σε κυκλο 28. Μηπως εκανες νωρις την εξεταση; αν θυμαμαι εχεις μπερδευτει και με την ωορρηξια σου αυτο τον μηνα. Κοιταξε αν γραφουν νουμερα και φασεις στην εξεταση

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

@Emilly SOS μου έστειλαν τελικα τα αποτελέσματα και ειναι 

προλακτινη 8,3 

προγεστερονη <0,3 τι είναι τωρα αυτο?καλό?

Μη στενοχωριέσαι άδικα μήπως το μετράει διαφορετικά το εργαστήριο;;;καλά κ να είναι τόσο χαμηλή μάλλον είσαι ακόμα στην  εκκριτικη φάση...

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Η προγεστερονη γινεται 7 ημερες πριν την περιοδο, συνηθως 21 μερα σε κυκλο 28. Μηπως εκανες νωρις την εξεταση; αν θυμαμαι εχεις μπερδευτει και με την ωορρηξια σου αυτο τον μηνα

ναι κοριτσια αυτο μου ειπε η γιατρος σλλα θα τα δει καλυτερα κ θα μου πει...λοιπον 18η μέρα στις 4 το μεσημερι ειχα θετικο τεστ.σημερα είμαι 22η μερα του κυκλου.

βαζω μετρήσεις 

προγεστερονη 0,2-0,9(ωοθυλακικη φαση)

                           0,2 - 12 (φαση ωορρηξιας)

                            1,8 -23,9 ( ωχρινικη φαση)

                           <0,2 (εμμηνόπαυση)

Just now, Emilly είπε:

Μη στενοχωριέσαι άδικα μήπως το μετράει διαφορετικά το εργαστήριο;;;καλά κ να είναι τόσο χαμηλή μάλλον είσαι ακόμα στην  εκκριτικη φάση...

έβαλα παρακάτω τις μετρήσεις 

εχθες και σημερα ειχα εντονα πονακια ωορρηξιας, μηπως κανω διπλη?τωρα έχουν μειωθεί οι πόνοι υγρα δεν εχω ομως διάφανα. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...