Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Wannabemama said:

Χαχα είμαστε όλες άστα να πάνε... Θα δω πως θα ξυπνήσω το πρωί κ το καλό που του θέλω να δείξει θετικό....

Άντε μακάρι να δεις το θετικό....εάν και εγώ θα σου έλεγα να μην το κάνεις ακόμα αφού έχεις μόνο ένα...Να το κάνεις την Παρασκευή..χαλάρωσε και απόλαυσε τα συμπτώματα....χμμμ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τονιαα είπε:

Άντε μακάρι να δεις το θετικό....εάν και εγώ θα σου έλεγα να μην το κάνεις ακόμα αφού έχεις μόνο ένα...Να το κάνεις την Παρασκευή..χαλάρωσε και απόλαυσε τα συμπτώματα....χμμμ...

Ωραία θα προσπαθήσω να απασχολισω το μυαλό μου κ αύριο θα στολίσω το αποφάσισα. Να ξεχάστω... Κ για την Πέμπτη βλέπουμε!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πάντως μπορεί οι άντρες να σφυρίζουν αδιάφορα και να δείχνουν χαλαροί, αλλά το σκέφτονται κι εκείνοι τελικά, συμφωνώ μ' αυτά που λέτε.. εμένα ο δικός μου δεν ανέφερε τίποτα τόσο καιρό, νόμιζα είναι αναίσθητος χαχα και σήμερα μου λέει "Αν δεν μείνεις κι αυτόν το μήνα έγκυος, θα πάω για εξετάσεις".. που προσπαθούμε μόνο 4 μήνες περίπου.. απλά εμείς έχουμε τα συμπτώματα, τα υγρά, τα τεστ, κτλ που αναγκαστικά μας κάνουν να δείχνουμε αγχωμένες 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama said:

Ωραία θα προσπαθήσω να απασχολισω το μυαλό μου κ αύριο θα στολίσω το αποφάσισα. Να ξεχάστω... Κ για την Πέμπτη βλέπουμε!!!

Εχεις καλα συμπτωματα αλλα περιμενε κανα δυο μερες...θα μου πεις πως να το κανεις; σε καταλαβαινω...εγω σκεφτομαι αν δεν παει την μερα που περιμενω το πολυ την προηγουμενη δεν θα κανω...με ριχνει πιο πολυ ψυχολογικα...οπως νιωθεις κοριτσι καλυτερα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

δεv καταλαβαιvουv κ μεvα τετοια κουφα μου ελεγε κ vα το παμε χαλαρα κ τετοια κ εμεις τοτε ειμασταv 37 δεv μας επερvε για χαλαρα. Απλα θελει πολυ υπομοvη απο εσεvα κ πλαγιους τροπους ωστε vα μηv vιωθουv πιεση. Οι περισσοτεροι ετσι ειvαι στοv κοσμο τους

αμα εχεις κ αλλα τεστ καvτο χα χα αμα δεv εχεις περιμεvε!! 

Χαχαχαχ σε ευχαριστώ πολύ . Εδώ εχτές που δεν έκανα τίποτα από μόνος του είπε να κάνουμε .. Δε τους πιάνεις πουθενα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Wannabemama είπε:

Ρε κορίτσια.. από το πρωί έχω 37.0 είδα στον ύπνο μου μυρμήγκια (κουλό) άρρωστη δεν νιώθω αλλά τσημπιματα περιόδου.. 4 μέρες πριν την σιχαμενη. Να το κάνω τελικά αύριο η να κρατιθω;;;

Εγώ λέω να περιμένεις :) Γτ μπορεί να είναι νωρίς και να δείξει αρνητικό ενώ μπορεί να είσαι!!! Πότε δεν περιμένεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , TATAKI είπε:

Ε ναι ζουζουνα την εκανες προφανως νωρις την εξεταση

το ξερω απλα ηθελε η γυναικολογος να δουνε την 21η μερα εγω τις ειπα ηταν νωρις...κ η σληθεια ειναι οτι χωρις τεστ δεν θα ηξερα πουε ηταν η ωορρηξια μου.τεσπα θα κανω την δευτερα κ βλέπουμε. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

το ξερω απλα ηθελε η γυναικολογος να δουνε την 21η μερα εγω τις ειπα ηταν νωρις...κ η σληθεια ειναι οτι χωρις τεστ δεν θα ηξερα πουε ηταν η ωορρηξια μου.τεσπα θα κανω την δευτερα κ βλέπουμε. 

Θα δεις πως δεν θα εχει καμια σχεση το νουμερο...ευτυχως που ειχες κανει τεστ αλλιως δεν θα ηξερες τι γινοτανε...παλι καλα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μου!!αφού βγήκε σήμερα θετικό σημαίνει πως η ωορηξια σου θα γίνει μέσα στις επόμενες μέρες...το ιδανικό είναι να έχετε επαφές σήμερα και για τρεις μέρες.....κανε την Παρασκευή αν θέλεις αλλο ενα να δεις και αν βγει αρνητικό σημαίνει πως έγινε!!!

Πες το ψέματα....οταν μπαίνεις σε αυτές τις ιστορίες μαθαίνεις πολλά περισσότερα από όσα θα ήθελες...χαχααχαχα

Κοριτσια εχω μια αλλη ερωτηση..οπως σας ειπα εκανα το τεστ clear blu αλλα το χαμογελο δεν εχει φυγει ακομα..μηπως ειναι χαλασμενο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Θα δεις πως δεν θα εχει καμια σχεση το νουμερο...ευτυχως που ειχες κανει τεστ αλλιως δεν θα ηξερες τι γινοτανε...παλι καλα

καλημερα κοριτσι μου!!!το ειχα ψιλιαστει εδω κ 2 κύκλους γιατι επερνα θερμοκρασία κ δεν ηταν καλη ...και γνωρίζω πανω σε αυτο γιατι το έκανα μηνες ....τωρα σημερα εινα παλι χαμηλά, οπότε αν κρίνω από την προηγούμενη φορά αδιαθετησα ετσι...και ειμαι μονο 23η μερα του κυκλου...αρα θα υπαρχει πρόβλημα πραγματικα 

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια εχω μια αλλη ερωτηση..οπως σας ειπα εκανα το τεστ clear blu αλλα το χαμογελο δεν εχει φυγει ακομα..μηπως ειναι χαλασμενο;

οχι απλα δεν θα εχει πεσει η ορμόνη...επαφες να εχεις εσυ!!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.ποια μπορει να μου λύσει μια απορια;έκανα τεστ ωορρηξίας τις τελευταίες μέρες,2 τη μέρα,και είδα μερικά έντονα αποτελέσματα.το πιο έντονο το είδα Κυριακή πρωί.την Κυριακή το βράδυ ήταν πάλι έντονο αλλα λιγο λιγότερο.δηλ ξεκίνησε να πέφτει η ορμονη.ποτε έκανα λογικά ωορρηξία;σε 1 μέρα από το έντονο αποτέλεσμα;η πρώτα γίνεται η ωορρηξία κ μετά πέφτει η τιμή της lh,άρα έκανα την Κυριακή που είδα το πιο σκούρο αποτέλεσμα;επίσης την Κυριακή είχα έντονο πόνο στην κοιλιά χαμηλά,τόσο που δεν ήμουν σιγουρη αν θα μπορέσω να έχω επαφή.την Δευτέρα ο πονος έφυγε κ από τότε νιώθω μικρά ασήμαντα πονάκια στην περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια.ποια μπορει να μου λύσει μια απορια;έκανα τεστ ωορρηξίας τις τελευταίες μέρες,2 τη μέρα,και είδα μερικά έντονα αποτελέσματα.το πιο έντονο το είδα Κυριακή πρωί.την Κυριακή το βράδυ ήταν πάλι έντονο αλλα λιγο λιγότερο.δηλ ξεκίνησε να πέφτει η ορμονη.ποτε έκανα λογικά ωορρηξία;σε 1 μέρα από το έντονο αποτέλεσμα;η πρώτα γίνεται η ωορρηξία κ μετά πέφτει η τιμή της lh,άρα έκανα την Κυριακή που είδα το πιο σκούρο αποτέλεσμα;επίσης την Κυριακή είχα έντονο πόνο στην κοιλιά χαμηλά,τόσο που δεν ήμουν σιγουρη αν θα μπορέσω να έχω επαφή.την Δευτέρα ο πονος έφυγε κ από τότε νιώθω μικρά ασήμαντα πονάκια στην περιοχή.

καλημερα κοριτσι μου!!λοιπόν για θετικο μετράς το 1ο θετικο που βλέπεις, τωρα οταν γίνεται θετικο το τεστ σημαινει οτι η lh ειναι φουλ ,όταν αρχίζει κ πεφτει σημαίνει ότι θα γινει ωορρηξια.σε άλλες γυναίκες πεφτει γρήγορα κ σε άλλες με πιο αργό ρυθμό.αρα πιθανόν να εκανες ωορρηξια την δευτερα αφου το 1ο θετικο ηταν Κυριακή πρωί.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια εχω μια αλλη ερωτηση..οπως σας ειπα εκανα το τεστ clear blu αλλα το χαμογελο δεν εχει φυγει ακομα..μηπως ειναι χαλασμενο;

Καλημερα κοριτσι μου. Αν εχεις παρει το μωβ που εχει και χαμογελο που αναβοσβήνει νομιζω οτι εκει οταν δεις θετικο μενει για καποιες ωρες πανω στην οθονη.. Και απο εκει και μετα δςν χρειαζεται να ξανα κανεις τεστ.. Σου λεει οτι μεσα στις επομενες 2 μερες θα έχεις ωορρηξία 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Wannabemama είπε:

Ωραία θα προσπαθήσω να απασχολισω το μυαλό μου κ αύριο θα στολίσω το αποφάσισα. Να ξεχάστω... Κ για την Πέμπτη βλέπουμε!!!

Να ξέρεις τι με κανείς με τα στολίδια.με νύχια κ με δοντια κρατιέμαι.κ εγώ δεν στολιζω ......Λας Βέγκας το κάνω το σπίτι..τρομάζει κόσμος.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσι μου!!!το ειχα ψιλιαστει εδω κ 2 κύκλους γιατι επερνα θερμοκρασία κ δεν ηταν καλη ...και γνωρίζω πανω σε αυτο γιατι το έκανα μηνες ....τωρα σημερα εινα παλι χαμηλά, οπότε αν κρίνω από την προηγούμενη φορά αδιαθετησα ετσι...και ειμαι μονο 23η μερα του κυκλου...αρα θα υπαρχει πρόβλημα πραγματικα 

οχι απλα δεν θα εχει πεσει η ορμόνη...επαφες να εχεις εσυ!!!

Δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα ζουζούνα.αφου αποτι θυμάμαι μεγάλους κύκλους δεν είχες πάντα;;;;;;θα κάνεις ωορηξιες αργά γενικά....εγώ πιστεύω την έκανες προχθές.απλα η προγεστερόνη μπορεί να ανέβει δύο τρεις μέρες μετα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...