Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσι μου!!!το ειχα ψιλιαστει εδω κ 2 κύκλους γιατι επερνα θερμοκρασία κ δεν ηταν καλη ...και γνωρίζω πανω σε αυτο γιατι το έκανα μηνες ....τωρα σημερα εινα παλι χαμηλά, οπότε αν κρίνω από την προηγούμενη φορά αδιαθετησα ετσι...και ειμαι μονο 23η μερα του κυκλου...αρα θα υπαρχει πρόβλημα πραγματικα 

οχι απλα δεν θα εχει πεσει η ορμόνη...επαφες να εχεις εσυ!!!

Καλημερα αγαπη! Ποτε εκανες ωορηξια? Σας εχω χασει με τοσα επεισοδια κ δεν ξερω ποτε το ανεφερες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Να ξέρεις τι με κανείς με τα στολίδια.με νύχια κ με δοντια κρατιέμαι.κ εγώ δεν στολιζω ......Λας Βέγκας το κάνω το σπίτι..τρομάζει κόσμος.

Βρε κορίτσια μου εγώ το είδα αλλιώς.. ψάχνω τρόπους οποίοι κ αν είναι αυτοί να μου φτιάξουν το κέφι... Να μας δώσει λίγη χαρά βρε παιδί μου...να φανταστείς μέχρι κ που βρέχει σήμερα εδώ. Λες κ ήταν κανονισμένο... Το φτιάχνω κ σκέφτομαι ότι σε αυτό το δέντρο εγώ θέλω να βάλω για κορυφή τον υπέρηχο του σπόρου μου. Δεν μπορεί θα μου το στείλει κ μένα ο θεός!!! Καλημέρα κ χρόνια πολλά!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Να ξέρεις τι με κανείς με τα στολίδια.με νύχια κ με δοντια κρατιέμαι.κ εγώ δεν στολιζω ......Λας Βέγκας το κάνω το σπίτι..τρομάζει κόσμος.

Δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα ζουζούνα.αφου αποτι θυμάμαι μεγάλους κύκλους δεν είχες πάντα;;;;;;θα κάνεις ωορηξιες αργά γενικά....εγώ πιστεύω την έκανες προχθές.απλα η προγεστερόνη μπορεί να ανέβει δύο τρεις μέρες μετα

ειχα ναι πιο μεγάλους κύκλους, απλα τους τελευταίους 3 έβλεπα ότι κάτι πάει στραβά απο την θερμοκρασία.για την προγεστερονη το ξερω οτι ανεβαινει μετα απο 2 μερες γιατι την παρασκευη ειχα 36,2(θετικό τεστ στις 4)

       σαββατο :36,2 (πιθανή ωορρηξια- πολυ αχνο τεστ)

     Κυριακή   : 36,5  (πολυ αχνο τεστ ωορρηξιας)(πονοι χαμηλα)

δευτέρα   :  36,7 (πονοι χαμηλα)

τρίτη  :    36,2 (πονοι χαμηλα)

τετάρτη: 36,2 (πονακια χαμηλα και υγρα διάφανα) 

που αν ισχύει αυτό κ εχω θεμα γιαυτο κ εχω πολλα υγρα διαφανα ειναι απο τα αυξημένα οιστρογόνα 

 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Βρε κορίτσια μου εγώ το είδα αλλιώς.. ψάχνω τρόπους οποίοι κ αν είναι αυτοί να μου φτιάξουν το κέφι... Να μας δώσει λίγη χαρά βρε παιδί μου...να φανταστείς μέχρι κ που βρέχει σήμερα εδώ. Λες κ ήταν κανονισμένο... Το φτιάχνω κ σκέφτομαι ότι σε αυτό το δέντρο εγώ θέλω να βάλω για κορυφή τον υπέρηχο του σπόρου μου. Δεν μπορεί θα μου το στείλει κ μένα ο θεός!!! Καλημέρα κ χρόνια πολλά!!!

Αχ κορίτσι μου σου το εύχομαι ,θα είναι το πιο όμορφο αστέρι 

Καλημερααα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Καλημερα αγαπη! Ποτε εκανες ωορηξια? Σας εχω χασει με τοσα επεισοδια κ δεν ξερω ποτε το ανεφερες..

θετικο τεστ ειχα παρασκευη στις 4 θετικο τεστ οποτε εκανα σαββατο ή Κυριακή το πολυ γιατι ανέβηκε τοτε κ η θερμοκρασία. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια.ποια μπορει να μου λύσει μια απορια;έκανα τεστ ωορρηξίας τις τελευταίες μέρες,2 τη μέρα,και είδα μερικά έντονα αποτελέσματα.το πιο έντονο το είδα Κυριακή πρωί.την Κυριακή το βράδυ ήταν πάλι έντονο αλλα λιγο λιγότερο.δηλ ξεκίνησε να πέφτει η ορμονη.ποτε έκανα λογικά ωορρηξία;σε 1 μέρα από το έντονο αποτέλεσμα;η πρώτα γίνεται η ωορρηξία κ μετά πέφτει η τιμή της lh,άρα έκανα την Κυριακή που είδα το πιο σκούρο αποτέλεσμα;επίσης την Κυριακή είχα έντονο πόνο στην κοιλιά χαμηλά,τόσο που δεν ήμουν σιγουρη αν θα μπορέσω να έχω επαφή.την Δευτέρα ο πονος έφυγε κ από τότε νιώθω μικρά ασήμαντα πονάκια στην περιοχή.

Αν είχες και τα πονάκια δεν αποκλείεται να έκανες όντως τη κυριακη...αφου είχες αρχίσει να εχεις έντονο αποτέλεσμα και μερικές μέρες πρίν!!!!ελπίζω να είναι ο τυχερός σου μηνας!!!!!

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χρόνια πολλά!!!!πως είστε?????

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αν είχες και τα πονάκια δεν αποκλείεται να έκανες όντως τη κυριακη...αφου είχες αρχίσει να εχεις έντονο αποτέλεσμα και μερικές μέρες πρίν!!!!ελπίζω να είναι ο τυχερός σου μηνας!!!!!

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χρόνια πολλά!!!!πως είστε?????

εγω δεν νιωθω νορμάλ σημερα αλλα οκ θα το ξεπεράσω.καλημερα κ χρόνια πολλά!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ειχα ναι πιο μεγάλους κύκλους, απλα τους τελευταίους 3 έβλεπα ότι κάτι πάει στραβά απο την θερμοκρασία.για την προγεστερονη το ξερω οτι ανεβαινει μετα απο 2 μερες γιατι την παρασκευη ειχα 36,2(θετικό τεστ στις 4)

       σαββατο :36,2 (πιθανή ωορρηξια- πολυ αχνο τεστ)

     Κυριακή   : 36,5  (πολυ αχνο τεστ ωορρηξιας)(πονοι χαμηλα)

δευτέρα   :  36,7 (πονοι χαμηλα)

τρίτη  :    36,2 (πονοι χαμηλα)

τετάρτη: 36,2 (πονακια χαμηλα και υγρα διάφανα) 

που αν ισχύει αυτό κ εχω θεμα γιαυτο κ εχω πολλα υγρα διαφανα ειναι απο τα αυξημένα οιστρογόνα 

 

Και εγώ έχω διάφανα υγρά ...αλλά οιστρογόνα δεν ήταν αυξημένα εεεε;;;;ε2 και τέτοια δεν είναι τα οιστρογόνα;;;;;άρα εκ του αποτελέσματος μαλλον ν δεν ισχύει.μπορει να είναι κακός κύκλος μη στενοχωριέσαι...έχεις μπροστά σου και χρόνο κ ότι θες.μικρη είσαι ακόμα.μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! 

Είμαι πολύ στεναχωρημένη σήμερα κορίτσια.. έκανα κάποιες τυπικές εξετάσεις (όχι για εγκυμοσύνη) και η tsh βγήκε 2,7.. λέτε γι αυτό να μην τα καταφέρνουμε; μήπως κάθε μήνα περιμένω άδικα ένα θετικό τεστ;

δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τον θυρεοειδή ως τώρα, απλά επειδή έχει ο πατέρας μου το παρακολουθώ.. 

:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

Αν είχες και τα πονάκια δεν αποκλείεται να έκανες όντως τη κυριακη...αφου είχες αρχίσει να εχεις έντονο αποτέλεσμα και μερικές μέρες πρίν!!!!ελπίζω να είναι ο τυχερός σου μηνας!!!!!

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χρόνια πολλά!!!!πως είστε?????

Καλημερα Βασούλα.7 μέρα κύκλου εγω.σαν να έχω ελαφριά κολπιτιδα νιώθω ...το έχω ξαναπεράσει καλοκαίρι αλλά έφυγε μόνο του...όντως καμία φορά οι θεραπείες για μια απλή καντίντα( δεν είχα ποτέ κάτι άλλο σε καλιεργεια) μπορεί να διαταράσσουν χειρότερα την χλωρίδα κ να τρελαθείς στην υποτροπή...

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά! 

Είμαι πολύ στεναχωρημένη σήμερα κορίτσια.. έκανα κάποιες τυπικές εξετάσεις (όχι για εγκυμοσύνη) και η tsh βγήκε 2,7.. λέτε γι αυτό να μην τα καταφέρνουμε; μήπως κάθε μήνα περιμένω άδικα ένα θετικό τεστ;

δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τον θυρεοειδή ως τώρα, απλά επειδή έχει ο πατέρας μου το παρακολουθώ.. 

:(

Η tsh την θέλουν κάτω από 2 και συγκεκριμένα 1,5 .θα στην ρυθμίσει ενδοκρινολογος..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Και εγώ έχω διάφανα υγρά ...αλλά οιστρογόνα δεν ήταν αυξημένα εεεε;;;;ε2 και τέτοια δεν είναι τα οιστρογόνα;;;;;άρα εκ του αποτελέσματος μαλλον ν δεν ισχύει.μπορει να είναι κακός κύκλος μη στενοχωριέσαι...έχεις μπροστά σου και χρόνο κ ότι θες.μικρη είσαι ακόμα.μην αγχώνεσαι.

οχι η ε2 στην αρχη ηταν οκ τωρα για την 2η φαση δεν ξερω...απλα το διάβασα ότι όταν είναι αυξημένη περισσότερο από προγεστερονη μετα στην 2η φαση εχουμε υγρα διαφανα πιο πολλά.τεσπα ακομα δεν εχω τπτ θα δειξει...θα κάνω τεστ lh μηπως κ κάνω τπτ ωορρηξία αν κ δεν νομιζω

όσο για τις προσπαθειες είχαμε πει γενικα μεχρι τέλος του χρόνου αν ερθει...δλδ αλλον ενα μηνα λεω εγω.

τωρα εσυ μηπως κανεις ωορρηξία? ή παιζει εγκυμοσύνη?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Αν εχεις παρει το μωβ που εχει και χαμογελο που αναβοσβήνει νομιζω οτι εκει οταν δεις θετικο μενει για καποιες ωρες πανω στην οθονη.. Και απο εκει και μετα δςν χρειαζεται να ξανα κανεις τεστ.. Σου λεει οτι μεσα στις επομενες 2 μερες θα έχεις ωορρηξία 

Ναι αυτο εχω παρει.. αλλα ειπα μηπως ειναι χαλασμενο γιατι δεν ειχε φυγει ακομα.. εχει παρει καμια απο εσας αυτα τα τεστ και εχει μεινει εγκυουλα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά! 

Είμαι πολύ στεναχωρημένη σήμερα κορίτσια.. έκανα κάποιες τυπικές εξετάσεις (όχι για εγκυμοσύνη) και η tsh βγήκε 2,7.. λέτε γι αυτό να μην τα καταφέρνουμε; μήπως κάθε μήνα περιμένω άδικα ένα θετικό τεστ;

δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τον θυρεοειδή ως τώρα, απλά επειδή έχει ο πατέρας μου το παρακολουθώ.. 

:(

Καλημερα και χρονια πολλα!! Η tsh σου ειναι οντως υψηλη για εγκυμοσυνη, δεν βοηθαει. Μη στενοχωριεσαι καλε, θα πας στον ενδοκρινολογο, θα σου δωσει χαπακι αναλογα με τα κιλα σου και ολα καλα!Εγω εχω υποθυρεοειδισμο χασιμοτο απο τα 18 και παιρνω χαπι. Δεν μου δημιουργησε κανενα θεμα στην εγκυμοσυνη, βεβαια το κρατουσα ρυθμισμενο. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι στην εγκυμοσυνη θελουμε κατω απο 1 να ειναι η tsh.Οταν με το καλο μεινεις εγκυος, θα σου αυξανει τη δοση σιγα σιγα γιατι το εμβρυο δεν εχει λειτουργικο θυρεοειδη νομιζω μεχρι την 17η εβδομαδα και "τραβαει" θυροξινη απο τη μαμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...