Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, marmelady είπε:

Καλημερα και χρονια πολλα!! Η tsh σου ειναι οντως υψηλη για εγκυμοσυνη, δεν βοηθαει. Μη στενοχωριεσαι καλε, θα πας στον ενδοκρινολογο, θα σου δωσει χαπακι αναλογα με τα κιλα σου και ολα καλα!Εγω εχω υποθυρεοειδισμο χασιμοτο απο τα 18 και παιρνω χαπι. Δεν μου δημιουργησε κανενα θεμα στην εγκυμοσυνη, βεβαια το κρατουσα ρυθμισμενο. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι στην εγκυμοσυνη θελουμε κατω απο 1 να ειναι η tsh.Οταν με το καλο μεινεις εγκυος, θα σου αυξανει τη δοση σιγα σιγα γιατι το εμβρυο δεν εχει λειτουργικο θυρεοειδη νομιζω μεχρι την 17η εβδομαδα και "τραβαει" θυροξινη απο τη μαμα.

Όποτε δεν έχω πιθανότητες σύλληψης μέχρι να διορθωθεί;

Πάντα η tsh μου ήταν εκεί γύρω σε τιμή, αλλά μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται θεραπεία ακόμα.. βέβαια δεν μ' ενδιέφερε και η εγκυμοσύνη τότε.

Θα κλείσω ένα ραντεβού να πάω στον ενδοκρινολόγο, απλά απογοητεύτηκα αρκετά:-| 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra94 είπε:

Όποτε δεν έχω πιθανότητες σύλληψης μέχρι να διορθωθεί;

Πάντα η tsh μου ήταν εκεί γύρω σε τιμή, αλλά μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται θεραπεία ακόμα.. βέβαια δεν μ' ενδιέφερε και η εγκυμοσύνη τότε.

Θα κλείσω ένα ραντεβού να πάω στον ενδοκρινολόγο, απλά απογοητεύτηκα αρκετά:-| 

Όχι κορίτσι μου 

Ίσα ίσα 

Θα πρέπει να χαίρεσαι και μακάρι να είναι αυτό το θέμα σου που δε μπορείς να πιάσεις παιδί , είναι κάτι που διορθώνεται και θα δεις πως θα έρθει το μωράκι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ερωτηση. Δηλαδή αν η tsh είναι υψηλή δε μπορείς να συλλάβεις??  Έχουμε κληρονομικότητα στην οικογένεια θυροειδή , η αλήθεια είναι και λάθος μου έχω να κάνω 2-3 χρόνια να τ ψάξω αλλά δεν ήξερα ότι σχετίζεται κιόλας. Είχα κάνει μόνο ενα υπέρηχο θυροειδή όχι αιματολογικές. Με ανησύχησε αυτό τώρα γιατί θυμάμαι σε παλιότερη εξέταση είχα κοντά στο 4 αν δε κάνω λάθος και μου είχαν πει δεν είναι ακόμα για θεραπεία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

οχι η ε2 στην αρχη ηταν οκ τωρα για την 2η φαση δεν ξερω...απλα το διάβασα ότι όταν είναι αυξημένη περισσότερο από προγεστερονη μετα στην 2η φαση εχουμε υγρα διαφανα πιο πολλά.τεσπα ακομα δεν εχω τπτ θα δειξει...θα κάνω τεστ lh μηπως κ κάνω τπτ ωορρηξία αν κ δεν νομιζω

όσο για τις προσπαθειες είχαμε πει γενικα μεχρι τέλος του χρόνου αν ερθει...δλδ αλλον ενα μηνα λεω εγω.

τωρα εσυ μηπως κανεις ωορρηξία? ή παιζει εγκυμοσύνη?

7 μέρα κύκλου ειμαι.τωρα τελείωσε η περίοδος..θα δω τώρα που θα πάω γιατρό την επόμενη εβδομάδα..

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ερωτηση. Δηλαδή αν η tsh είναι υψηλή δε μπορείς να συλλάβεις??  Έχουμε κληρονομικότητα στην οικογένεια θυροειδή , η αλήθεια είναι και λάθος μου έχω να κάνω 2-3 χρόνια να τ ψάξω αλλά δεν ήξερα ότι σχετίζεται κιόλας. Είχα κάνει μόνο ενα υπέρηχο θυροειδή όχι αιματολογικές. Με ανησύχησε αυτό τώρα γιατί θυμάμαι σε παλιότερη εξέταση είχα κοντά στο 4 αν δε κάνω λάθος και μου είχαν πει δεν είναι ακόμα για θεραπεία.

Για εγκυμοσύνη θέλουν tsh κάτω από 2 στα σίγουρα κ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης το παρακολουθείς.4 είναι πολύ.πρεπει να το δεις

Just now, marmelady είπε:

Καλημερα και χρονια πολλα!! Η tsh σου ειναι οντως υψηλη για εγκυμοσυνη, δεν βοηθαει. Μη στενοχωριεσαι καλε, θα πας στον ενδοκρινολογο, θα σου δωσει χαπακι αναλογα με τα κιλα σου και ολα καλα!Εγω εχω υποθυρεοειδισμο χασιμοτο απο τα 18 και παιρνω χαπι. Δεν μου δημιουργησε κανενα θεμα στην εγκυμοσυνη, βεβαια το κρατουσα ρυθμισμενο. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι στην εγκυμοσυνη θελουμε κατω απο 1 να ειναι η tsh.Οταν με το καλο μεινεις εγκυος, θα σου αυξανει τη δοση σιγα σιγα γιατι το εμβρυο δεν εχει λειτουργικο θυρεοειδη νομιζω μεχρι την 17η εβδομαδα και "τραβαει" θυροξινη απο τη μαμα.

Όχι κάτω από 1 ...κάτω από 2 μου είχαν πει εμένα εκεί μέχρι 1,5 ιδανικά..κάτω από 1 είναι πολύ κάτω μετά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

7 μέρα κύκλου ειμαι.τωρα τελείωσε η περίοδος..θα δω τώρα που θα πάω γιατρό την επόμενη εβδομάδα..

Για εγκυμοσύνη θέλουν tsh κάτω από 2 στα σίγουρα κ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης το παρακολουθείς.4 είναι πολύ.πρεπει να το δεις

Όχι κάτω από 1 ...κάτω από 2 μου είχαν πει εμένα εκεί μέχρι 1,5 ιδανικά..κάτω από 1 είναι πολύ κάτω μετά...

Ααααααα σοκ.... Θα πάω να γράψω αιματολογικές μες στην εβδομάδα γιατί ούτος σι άλλος πρέπει να κάνω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

7 μέρα κύκλου ειμαι.τωρα τελείωσε η περίοδος..θα δω τώρα που θα πάω γιατρό την επόμενη εβδομάδα..

Για εγκυμοσύνη θέλουν tsh κάτω από 2 στα σίγουρα κ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης το παρακολουθείς.4 είναι πολύ.πρεπει να το δεις

Όχι κάτω από 1 ...κάτω από 2 μου είχαν πει εμένα εκεί μέχρι 1,5 ιδανικά..κάτω από 1 είναι πολύ κάτω μετά...

στην χασιμοτο θέλουμε κατω απο 1,5 αλλα οκ...οχι παντως πανω απο 2 .εμενα ηταν στο 1 πριν 1,5 μηνα κ τώρα που έκοψα τον θηλασμο πηγε 0,33...ενταξει επεσε αρκετά αλλα εχω ενδοκρινολογο την αλλη βδομαδα οποτε θα μου το φτιάξει. 

τωρα πριν κ γενικά απο το πρωι εχω διαφανα υγρα και πριν λίγο ειχα κ εκκρεμές παλι 7εκ περίπου σιγουρα,τι φάση?αιμα δεν εχω δει τεστ ξανα εκανα σημερα αλλα ηταν αχνο δεν φαινόταν, θα σας βάλω όμως στο προφιλ το πρωινό χθες που φαινόταν ότι ανέβαινε η ορμονη.εχθες δεν εκανα αλλο το απόγευμα οποτε δεν ξερω τι εγινε τελικά. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Κανένα τεστ έχουμε σήμερα;;

Ν ανάψουν τα αίματα;;;

Ναι σε λίγες μέρες θα έχουμε πολλά τεστ...άλλες ωορρηξίας...άλλες εγκυμοσυνης...Προς το παρόν αναμονή....Και είπαμε κάνουμε ευχάριστα πράγματα για να ξεχαστούμε 

Καλημέρα μέλλουσες μανούλες....Χρόνια Πολλά!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Ναι σε λίγες μέρες θα έχουμε πολλά τεστ...άλλες ωορρηξίας...άλλες εγκυμοσυνης...Προς το παρόν αναμονή....Και είπαμε κάνουμε ευχάριστα πράγματα για να ξεχαστούμε 

Ετσι ακριβώς....αυτή η εβδομάδα μας πάει χαλαρά από τεστ γενικότερα....προς σκ περιμένουμε κάποια κορίτσια και απο βδομάδα θα γίνει χαμουλης!!!!!

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

λοιπόν το έβαλα το τεστ αυτο ειναι εχθες το πρωι ,σημερα ουτε που φαίνεται το σημερινο

Άρα έχει γίνει η ωορρηξία σου κοριτσι μου!!!

@Wannabemama έκανες τεστ τελικά?????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ετσι ακριβώς....αυτή η εβδομάδα μας πάει χαλαρά από τεστ γενικότερα....προς σκ περιμένουμε κάποια κορίτσια και απο βδομάδα θα γίνει χαμουλης!!!!!

Άρα έχει γίνει η ωορρηξία σου κοριτσι μου!!!

ναι το ξερω οτι εχει γινει η 1η το Σάββατο, σκέφτομαι μήπως έγινε και 2η σημερα ή εχθές. το τεστ μετα το θετικο της Παρασκευής ηταν πολυ αχνο κ το έκανα το Σάββατο και λεω γιατι δεν γίνεται να εχω πονους ωορρηξιας κυριακη δευτερα πολλοι έντονοι, εχθες κ σημερα τσιμπηματα...κ λέω μήπως έγινε και 2η γιαυτο κ η θερμοκρασία κατέβηκε ξαφνικά. αν θες λιγο πιο πίσω εχω βαλει τις μετρήσεις μου.δες κ πες μου


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι το ξερω οτι εχει γινει η 1η το Σάββατο, σκέφτομαι μήπως έγινε και 2η σημερα ή εχθές. το τεστ μετα το θετικο της Παρασκευής ηταν πολυ αχνο κ το έκανα το Σάββατο και λεω γιατι δεν γίνεται να εχω πονους ωορρηξιας κυριακη δευτερα πολλοι έντονοι, εχθες κ σημερα τσιμπηματα...κ λέω μήπως έγινε και 2η γιαυτο κ η θερμοκρασία κατέβηκε ξαφνικά. αν θες λιγο πιο πίσω εχω βαλει τις μετρήσεις μου.δες κ πες μου

Ααααααα τώρα τα είδα....οποτε μεσα σε δύο μέρες ξανα είχες ενδείξεις ε?????τότε δεν αποκλείεται κορίτσι μου.....ειναι μεν σπάνιο ομως είναι κάτι π συμβαίνει....και συνήθως γίνεται η δεύτερη ωορηξια μέσα σε 48 ώρες από τον πρώτη....οπότε δεν αποκλείεται καθόλου!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Όποτε δεν έχω πιθανότητες σύλληψης μέχρι να διορθωθεί;

Πάντα η tsh μου ήταν εκεί γύρω σε τιμή, αλλά μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται θεραπεία ακόμα.. βέβαια δεν μ' ενδιέφερε και η εγκυμοσύνη τότε.

Θα κλείσω ένα ραντεβού να πάω στον ενδοκρινολόγο, απλά απογοητεύτηκα αρκετά:-| 

Εγώ όταν έμεινα έγκυος στον πρώτο γιο μου είχα Tsh  7 και τη διόρθωσα μετά και όλα πήγαν μια χαρά. Τίποτα δεν αποκλείεται.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κορίτσια και χρόνια πολλά.3 μερες τωρα δεν μπορούσα να μπω ειχα ξεχάσει τον κωδικό μου.μολος μπορέσω θα διαβάσω τ νέα σας

Έλα ρε κούκλα ;;;

Εσύ πρέπει να είσαι σε φάση αναμονής τώρα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...