Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *Vasoula είπε:

Ααααααα τώρα τα είδα....οποτε μεσα σε δύο μέρες ξανα είχες ενδείξεις ε?????τότε δεν αποκλείεται κορίτσι μου.....ειναι μεν σπάνιο ομως είναι κάτι π συμβαίνει....και συνήθως γίνεται η δεύτερη ωορηξια μέσα σε 48 ώρες από τον πρώτη....οπότε δεν αποκλείεται καθόλου!!!!!

ναι γιαυτο το τεστ αθτο που έβαλα το έκανα το πρωι ,εχθες το απογευμα δεν ξερω αν ανέβηκε αλλο ή αν οντως γινεται 2η ωορρηξια αν φαίνεται με τα τεστ .περιοδο δεν εχω τπτ οποτε αν ανέβει ψηλά τοτε ισως ηταν η 2η ωορρηξία..και η γυναικολογος που το είπε σπάνιο αλλα ναι συμβαίνει.....τα επιπλέον συμπτωματα ειναι πονοι ωορρηξιας απο Κυριακή, έντονοι δευτερα και μετα τριτη κ σημερα ηπια τσιμπηματα χαμηλά και υγρα σημερα διαφανα ελαστικα εκκρεμές 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

στην χασιμοτο θέλουμε κατω απο 1,5 αλλα οκ...οχι παντως πανω απο 2 .εμενα ηταν στο 1 πριν 1,5 μηνα κ τώρα που έκοψα τον θηλασμο πηγε 0,33...ενταξει επεσε αρκετά αλλα εχω ενδοκρινολογο την αλλη βδομαδα οποτε θα μου το φτιάξει. 

τωρα πριν κ γενικά απο το πρωι εχω διαφανα υγρα και πριν λίγο ειχα κ εκκρεμές παλι 7εκ περίπου σιγουρα,τι φάση?αιμα δεν εχω δει τεστ ξανα εκανα σημερα αλλα ηταν αχνο δεν φαινόταν, θα σας βάλω όμως στο προφιλ το πρωινό χθες που φαινόταν ότι ανέβαινε η ορμονη.εχθες δεν εκανα αλλο το απόγευμα οποτε δεν ξερω τι εγινε τελικά. 

Άρα μπορεί κ χθες να έγινε η ωορηξια ...πόσες μέρες έχεις θετικό τεστ ωορηξιας;;;;

Just now, Flolipop είπε:

Εγώ όταν έμεινα έγκυος στον πρώτο γιο μου είχα Tsh  7 και τη διόρθωσα μετά και όλα πήγαν μια χαρά. Τίποτα δεν αποκλείεται.

7;;;;;;; Έχεις θυροειδή;;;;δεν τα ξέρω αυτά απλά έχω κάνει τρεις φορές κ ηταν από 1,30 ως τώρα που ήταν 1,44...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άρα μπορεί κ χθες να έγινε η ωορηξια ...πόσες μέρες έχεις θετικό τεστ ωορηξιας;;;;

7;;;;;;; Έχεις θυροειδή;;;;δεν τα ξέρω αυτά απλά έχω κάνει τρεις φορές κ ηταν από 1,30 ως τώρα που ήταν 1,44...

ειχα 1 θετικο μονο την Παρασκευή στις 4 το μεσημερι...και απο τις 7,30 μετα το απογευμα αρχισε κ έπεφτε η ορμόνη. 

το χθεσινό το είδες?δεν ξερω αν σε 2πλη ωορρηξια πεφτει η ορμονη κ ανεβαίνει ή αν μενει υψηλη.παντως τωρα ειχε πέσει τελείως το Σάββατο κ εχθες ειδα αυτο το τεστ που έβαλα προφίλ και σημερα ηταν πολυ αχνο


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έλα ρε κούκλα ;;;

Εσύ πρέπει να είσαι σε φάση αναμονής τώρα;;

Εχθές πρεπει να εγινε η ωορρηξια μου θα κάνω ένα τεστακι το απόγευμα για σιγουριά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άρα μπορεί κ χθες να έγινε η ωορηξια ...πόσες μέρες έχεις θετικό τεστ ωορηξιας;;;;

7;;;;;;; Έχεις θυροειδή;;;;δεν τα ξέρω αυτά απλά έχω κάνει τρεις φορές κ ηταν από 1,30 ως τώρα που ήταν 1,44...

Είχα οριακα φυσιολογική τιμή tsh 4-5 Και όταν έμεινα έγκυος απορρυθμίστηκε και έφτασε στο 7. Άρχισα αγωγή με χάπι κ όλα μια χαρά. Τώρα παίρνω χάπι κ είναι στο 1,3 η τιμή  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Dimitra94 είπε:

Όποτε δεν έχω πιθανότητες σύλληψης μέχρι να διορθωθεί;

Πάντα η tsh μου ήταν εκεί γύρω σε τιμή, αλλά μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται θεραπεία ακόμα.. βέβαια δεν μ' ενδιέφερε και η εγκυμοσύνη τότε.

Θα κλείσω ένα ραντεβού να πάω στον ενδοκρινολόγο, απλά απογοητεύτηκα αρκετά:-| 

Οχι βρε, δεν ειπα οτι δεν ειναι δυνατη η συλληψη. Αλλα ειναι ανασταλτικος παραγοντας, μπορει να σαμποταρει την προσπαθεια και σιγουρα αν μεινεις εγκυος πρεπει οσο το δυνατον γρηγοροτερα να το ρυθμισεις γιατι τοτε μπορει να επηρεασει την αναπτυξη του εμβρυου. Γιατι απογοητευτηκες; Δεν ειναι κατι σοβαρο, αλλωστε η τιμη δεν ειναι υψηλη γενικα, ειναι που θελουμε εγκυμοσυνη. Οταν το ανακαλυψα εγω η tsh ηταν πανω απο χιλια!

πρίν από 14 λεπτά , Emilly είπε:

7 μέρα κύκλου ειμαι.τωρα τελείωσε η περίοδος..θα δω τώρα που θα πάω γιατρό την επόμενη εβδομάδα..

Για εγκυμοσύνη θέλουν tsh κάτω από 2 στα σίγουρα κ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης το παρακολουθείς.4 είναι πολύ.πρεπει να το δεις

Όχι κάτω από 1 ...κάτω από 2 μου είχαν πει εμένα εκεί μέχρι 1,5 ιδανικά..κάτω από 1 είναι πολύ κάτω μετά...

Ναι, μου ειχε πει γυρω στο 1. Κατω απο 1 ισως ειναι πολυ κατω. Βεβαια εμενα το ζορι εφτανε κατω απο 2 στην εγκυμοσυνη. Ειχε απορρυθμιστει τοσο οσο προχωρουσε η εγκυμοσυνη που εφτασα να παιρνω σχεδον τη διπλασια ποσοτητα θυροξινης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Οχι βρε, δεν ειπα οτι δεν ειναι δυνατη η συλληψη. Αλλα ειναι ανασταλτικος παραγοντας, μπορει να σαμποταρει την προσπαθεια και σιγουρα αν μεινεις εγκυος πρεπει οσο το δυνατον γρηγοροτερα να το ρυθμισεις γιατι τοτε μπορει να επηρεασει την αναπτυξη του εμβρυου. Γιατι απογοητευτηκες; Δεν ειναι κατι σοβαρο, αλλωστε η τιμη δεν ειναι υψηλη γενικα, ειναι που θελουμε εγκυμοσυνη. Οταν το ανακαλυψα εγω η tsh ηταν πανω απο χιλια!

Ναι, μου ειχε πει γυρω στο 1. Κατω απο 1 ισως ειναι πολυ κατω. Βεβαια εμενα το ζορι εφτανε κατω απο 2 στην εγκυμοσυνη. Ειχε απορρυθμιστει τοσο οσο προχωρουσε η εγκυμοσυνη που εφτασα να παιρνω σχεδον τη διπλασια ποσοτητα θυροξινης.

Εντάξει, σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Απογοητεύτηκα γιατί το θέλω πολύ και με το παραμικρό φέρνω την καταστροφή:roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Wannabemama είπε:

Παρασκευή με Σάββατο....

Και εγώ Σάββατο.!!! Άντε να χαρούμε βρε παιδί μου :x

Κορίτσια όταν έχεις διάφανα υγρά σαν μιξουλες να το πώ... πολύ λεπτά... πριν από την περίοδο,  τι σημαίνει? Σε 3 μέρες Δεν περιμένω. Δεν είναι κάθε φορά.που πάω τουαλέτα αλλά είναι τώρα 2 - 3 μέρες που τα βλέπω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Και εγώ Σάββατο.!!! Άντε να χαρούμε βρε παιδί μου :x

Κορίτσια όταν έχεις διάφανα υγρά σαν μιξουλες να το πώ... πολύ λεπτά... πριν από την περίοδο,  τι σημαίνει? Σε 3 μέρες Δεν περιμένω. Δεν είναι κάθε φορά.που πάω τουαλέτα αλλά είναι τώρα 2 - 3 μέρες που τα βλέπω. 

λιγο πριν την περιοδο υπαρχουν διαφανα υγρα πολλες φορες δεν σημαινει κατι αν δεν συνεχιστουν μετα απο την καθηστερηση. υπομονη λιγες μερες μειναν ακομα . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

λιγο πριν την περιοδο υπαρχουν διαφανα υγρα πολλες φορες δεν σημαινει κατι αν δεν συνεχιστουν μετα απο την καθηστερηση. υπομονη λιγες μερες μειναν ακομα . 

Ααα οκ , σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι περιμένουμε .. θέλω τοοοοσσοοοο πολύ να τα καταφέρουμε που  πολλές φορές κάνω όνειρα και χαίρομαι μόνη μου μόνο και μόνο με την ιδέα.. 

Αφήστε με και έβγαλα και έρπη Στο χείλη ( στο στόμα) . 2 φορές στη ζωή μου έχω βγάλει και αυτό όταν έδινα εξετάσεις λογο άγχους!! Τώρα με αιφνιδίασε :(

Σχετικά με την Tsh που συζητούσατε , εμένα τον Μάιο που έκανα εξετάσεις ήταν 1.14 . Καλά δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tina90 είπε:

Ααα οκ , σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι περιμένουμε .. θέλω τοοοοσσοοοο πολύ να τα καταφέρουμε που  πολλές φορές κάνω όνειρα και χαίρομαι μόνη μου μόνο και μόνο με την ιδέα.. 

Αφήστε με και έβγαλα και έρπη Στο χείλη ( στο στόμα) . 2 φορές στη ζωή μου έχω βγάλει και αυτό όταν έδινα εξετάσεις λογο άγχους!! Τώρα με αιφνιδίασε :(

Σχετικά με την Tsh που συζητούσατε , εμένα τον Μάιο που έκανα εξετάσεις ήταν 1.14 . Καλά δεν είναι?

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στις αρχές είχα βγάλει έρπη! Δεν ξέρω αν έχει σχέση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Ααα οκ , σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι περιμένουμε .. θέλω τοοοοσσοοοο πολύ να τα καταφέρουμε που  πολλές φορές κάνω όνειρα και χαίρομαι μόνη μου μόνο και μόνο με την ιδέα.. 

Αφήστε με και έβγαλα και έρπη Στο χείλη ( στο στόμα) . 2 φορές στη ζωή μου έχω βγάλει και αυτό όταν έδινα εξετάσεις λογο άγχους!! Τώρα με αιφνιδίασε :(

Σχετικά με την Tsh που συζητούσατε , εμένα τον Μάιο που έκανα εξετάσεις ήταν 1.14 . Καλά δεν είναι?

ναι ειναι πολυ καλη η tsh. ο ερπης να ξερεις βγαινει οταν πεφτει το ανοσοποιητικο καλο ειναι να παρεις βιταμινες κ να ξεκουραστεις υπαρχουν κ βιταμινες για πριν την συλληψη . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσι μου!!λοιπόν για θετικο μετράς το 1ο θετικο που βλέπεις, τωρα οταν γίνεται θετικο το τεστ σημαινει οτι η lh ειναι φουλ ,όταν αρχίζει κ πεφτει σημαίνει ότι θα γινει ωορρηξια.σε άλλες γυναίκες πεφτει γρήγορα κ σε άλλες με πιο αργό ρυθμό.αρα πιθανόν να εκανες ωορρηξια την δευτερα αφου το 1ο θετικο ηταν Κυριακή πρωί.

Ευχαριστώ για την απάντηση! Ωραία...περιμένουμε λοιπον σε 2 εβδομάδες....

5 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Αν είχες και τα πονάκια δεν αποκλείεται να έκανες όντως τη κυριακη...αφου είχες αρχίσει να εχεις έντονο αποτέλεσμα και μερικές μέρες πρίν!!!!ελπίζω να είναι ο τυχερός σου μηνας!!!!!

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χρόνια πολλά!!!!πως είστε?????

Ευχαριστώ πολύ!μακάρι.το ίδιο εύχομαι και σε σένα!με βολεύει να έκανα ωορρηξία Κυριακή γιατί έχω περισσότερες πιθανότητες με τις επαφές που είχα απ όσες έχω αν έγινε Δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στις αρχές είχα βγάλει έρπη! Δεν ξέρω αν έχει σχέση.

Ο_ο Αλήθεια??? Μωρέ λες?? Να είναι ο τυχερός μου μήνας?? 

Just now, linaa είπε:

ναι ειναι πολυ καλη η tsh. ο ερπης να ξερεις βγαινει οταν πεφτει το ανοσοποιητικο καλο ειναι να παρεις βιταμινες κ να ξεκουραστεις υπαρχουν κ βιταμινες για πριν την συλληψη . 

Τέλεια χαίρομαι που είναι καλή!! Μμμ δεν ξέρω τι να πω , θα έχει το λόγο του που εμφανίστηκε... Ναι παλαιότερα έπαιρνα τα φακελάκια τα inofert για αρκετό καιρό αλλά μετά δεν ήθελα να παίρνω κάτι που να μου θυμίζει ότι προσπαθώ ( ξέρεις για να μην το συνδέω και μπαίνει στο μυαλό μου) , οπότε τα σταμάτησα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Ααα οκ , σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι περιμένουμε .. θέλω τοοοοσσοοοο πολύ να τα καταφέρουμε που  πολλές φορές κάνω όνειρα και χαίρομαι μόνη μου μόνο και μόνο με την ιδέα.. 

Αφήστε με και έβγαλα και έρπη Στο χείλη ( στο στόμα) . 2 φορές στη ζωή μου έχω βγάλει και αυτό όταν έδινα εξετάσεις λογο άγχους!! Τώρα με αιφνιδίασε :(

Σχετικά με την Tsh που συζητούσατε , εμένα τον Μάιο που έκανα εξετάσεις ήταν 1.14 . Καλά δεν είναι?

Χωρίς να θέλω να δώσω ελπίδες μιας κ δεν ξέρω ακριβώς σε τι φάση είσαι(δυσκολεύομαι να σας μάθω όλες γιατί γράφετε πολλααααα κ δεν μπορώ να παρακολουθησω) κάπου είχα διαβάσει πως όταν γίνεται η σύλληψη το ανοσοποιητικό μας πέφτει.δεν είμαι κ σιγουρη αν το κατάλαβα σωστά.αν κάποια άλλη ξέρει κάτι παραπάνω ας με διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...