Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , giotitsa είπε:

@Pipito κοριτσακι μου με την στεναχωρια και το κλαμα δεν βγαζεις τιποτα αυτα που μου λες ειναι συμπτωματα γκαραντι σε παρακαλω εχεις κανενα τεστ να κανεις ;;;

Γιώτα μου σίγουρα έχεις παραπάνω εμπειρία σ αυτό το θέμα για αυτό και μου τα λες, το νιώθω όμως το κακό.. :/τεστ δεν έχω μπορώ όμως να πάω να πάρω αρκεί να βρω εφημερεύον φαρμακείο. Με έχει πεθάνει η κοιλιά μου. Λοιπόν κορίτσι μου δεν ξέρω πως να σ ευχαριστήσω για την στήριξη, σου χρωστάω, έγραψα για να σας πω την εξέλιξη... Εντάξει, το πολύ πολύ να προσπαθούμε μαζί από αρχές Οκτώβρη πάλι :) θα πάω να πάρω ένα τεστ κ αν αύριο δεν δω κάτι, θα το κάνω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Pipito είπε:

Γιώτα μου σίγουρα έχεις παραπάνω εμπειρία σ αυτό το θέμα για αυτό και μου τα λες, το νιώθω όμως το κακό.. :/τεστ δεν έχω μπορώ όμως να πάω να πάρω αρκεί να βρω εφημερεύον φαρμακείο. Με έχει πεθάνει η κοιλιά μου. Λοιπόν κορίτσι μου δεν ξέρω πως να σ ευχαριστήσω για την στήριξη, σου χρωστάω, έγραψα για να σας πω την εξέλιξη... Εντάξει, το πολύ πολύ να προσπαθούμε μαζί από αρχές Οκτώβρη πάλι :) θα πάω να πάρω ένα τεστ κ αν αύριο δεν δω κάτι, θα το κάνω. 

ετσι κοριτσακι μου καντο τουλαχιστον και ας ειναι αρντητικο ακουμε και εμενα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

ετσι κοριτσακι μου καντο τουλαχιστον και ας ειναι αρντητικο ακουμε και εμενα

Δεν ξέρω πως να σ ευχαριστήσω και μόνο που μου απαντάς :) ελπίζω να σ ευχαριστώ αύριο και για την συμβουλή σου... Η ψυχολογία μου δεν είναι καλή το τελευταίο διάστημα χίλια συγνώμη για την κλαψα, θα σ ενημερώσω τι έγινε :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pipito είπε:

Δεν ξέρω πως να σ ευχαριστήσω και μόνο που μου απαντάς :) ελπίζω να σ ευχαριστώ αύριο και για την συμβουλή σου... Η ψυχολογία μου δεν είναι καλή το τελευταίο διάστημα χίλια συγνώμη για την κλαψα, θα σ ενημερώσω τι έγινε :)

μην ζητας συγνωμη κοριτσακι μου εγω ξερω πως ειναι να θες ενα παιδακι μην ανυσηχεις καθολου με τρομαξες ειπα και εγω της ηρθε η περιοδος χααχχαχα ακου εκει στεναχωρηθηκες αφου δεν βλεπεις αιμα και εχεις και καφε ειναι καλο απλα θελω λιγο να με βοηθησεις τωρα κανονικα ποτε περιμενες;;

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , giotitsa είπε:

μην ζητας συγνωμη κοριτσακι μου εγω ξερω πως ειναι να θες ενα παιδακι μην ανυσηχεις καθολου με τρομαξες ειπα και εγω της ηρθε η περιοδος χααχχαχα ακου εκει στεναχωρηθηκες αφου δεν βλεπεις αιμα και εχεις και καφε ειναι καλο απλα θελω λιγο να με βοηθησεις τωρα κανονικα ποτε περιμενες;;

Κανονικά περιμένω από χτες έως και την άλλη βδομάδα, δεν μου έρχεται τζαστ κάθε μήνα. Συνήθως καταλαβαίνω πότε θα μου έρθει από το πότε πρήζεται το στήθος μου. 6-7 μέρες μετά. Τώρα είναι πολλές μέρες πρησμένο και δεν ξέρω πότε ήταν να μου έρθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Pipito είπε:

Κανονικά περιμένω από χτες έως και την άλλη βδομάδα, δεν μου έρχεται τζαστ κάθε μήνα. Συνήθως καταλαβαίνω πότε θα μου έρθει από το πότε πρήζεται το στήθος μου. 6-7 μέρες μετά. Τώρα είναι πολλές μέρες πρησμένο και δεν ξέρω πότε ήταν να μου έρθει

σε αυτα τα καφε και τα ροζ που μου λες στηριζομαι ειχαμε τρεις εγκυμοσυνες εδω μεσα με καφε και ροζ 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , giotitsa είπε:

σε αυτα τα καφε και τα ροζ που μου λες στηριζομαι ειχαμε τρεις εγκυμοσυνες εδω μεσα με καφε και ροζ 

Μακάρι να είμαι η 4η :? :) αυριο λογικά θα ξέρω. Παίρνω τηλ τον φίλο μου του λέω μου ήρθε περίοδος και το γαϊδούρι δεν λέει κάτι να με παρηγορήσει κάνει σαν να μην συμβαίνει τίποτα... Θα είχε πλάκα να τον έπαιρνα αύριο το πρωί τηλ και να του έλεγα ότι έχω θετικό τεστ χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Pipito είπε:

Μακάρι να είμαι η 4η :? :) αυριο λογικά θα ξέρω. Παίρνω τηλ τον φίλο μου του λέω μου ήρθε περίοδος και το γαϊδούρι δεν λέει κάτι να με παρηγορήσει κάνει σαν να μην συμβαίνει τίποτα... Θα είχε πλάκα να τον έπαιρνα αύριο το πρωί τηλ και να του έλεγα ότι έχω θετικό τεστ χαχα

χαχαχααχχαχα ετσι ειναι οι ανδρες γλυκια μου αναισθητοι αχαχαχαχχα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να δώσω ψεύτικες ελπίδες σε καποια κοπέλα, όταν έμεινα έγκυος εγώ πρώτον είχα πολύ ευαίσθητο στήθος, πολύ πιο ευαίσθητο από ότι όταν περιμένω να αδιαθετησω, δεν μπορούσα να κάτσω χωρίς σουτιέν και λίγες μέρες πριν την ημερομηνία που περίμενα περίοδο είχα τόσο έντονους πόνους περιόδου και είχα δει ελάχιστο αίμα. Μάλιστα νόμιζα ότι αδιαθετησα και φόρεσα κανονικά σερβίετα τόσο σίγουρη ήμουν ότι αδιαθετησα.... Και γενικά είχα πόνους περιόδου  για μέρες...

  • Ευχαριστώ 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Χωρίς να θέλω να δώσω ψεύτικες ελπίδες σε καποια κοπέλα, όταν έμεινα έγκυος εγώ πρώτον είχα πολύ ευαίσθητο στήθος, πολύ πιο ευαίσθητο από ότι όταν περιμένω να αδιαθετησω, δεν μπορούσα να κάτσω χωρίς σουτιέν και λίγες μέρες πριν την ημερομηνία που περίμενα περίοδο είχα τόσο έντονους πόνους περιόδου και είχα δει ελάχιστο αίμα. Μάλιστα νόμιζα ότι αδιαθετησα και φόρεσα κανονικά σερβίετα τόσο σίγουρη ήμουν ότι αδιαθετησα.... Και γενικά είχα πόνους περιόδου  για μέρες...

@Natasoula85 δεν ξέρω αν διάβασες τα προηγούμενα ποστ αλλά είμαι σε λιιιιιιιίγο παρόμοια θέση... πότε σου βγήκε θετικό το τεστ; Κάθε οργανισμός βέβαια είναι διαφορετικός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το στηθος δ ειχε καποια αλλαγη,αλλα κ εγω ειχα καφε κ πονους.κ εβαλα κ σερβιετα,κ δ ηρθε ποτε

πιστευω 12μερες μετα την επαφη η δυο βδομαδες απο την ωορρηξια η χοριακη θα δειξει

εγω αφησα πολλες μερες καθυστερηση,καμια δεκαρια κ ειχα τεραστια χοριακη

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , vikib είπε:

το στηθος δ ειχε καποια αλλαγη,αλλα κ εγω ειχα καφε κ πονους.κ εβαλα κ σερβιετα,κ δ ηρθε ποτε

πιστευω 12μερες μετα την επαφη η δυο βδομαδες απο την ωορρηξια η χοριακη θα δειξει

εγω αφησα πολλες μερες καθυστερηση,καμια δεκαρια κ ειχα τεραστια χοριακη

Δεν ήξερα ότι τόσο πολλές κοπέλες είχαν καφέ στην αρχή της εγκυμοσύνης..! Με καθησυχάζει κάπως αυτό αλλά οι πόνοι με τρομάζουν!! Ευχαριστώ που μοιραστηκες την ιστορία σου :):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! κι εγω 5 μερες πριν αδιαθετησω ειχα πολυ εντονους πονους και αιμα. νομιζα οτι ηταν περιοδος αλλα την επομενη μερα δεν ειχα τιποτα.. να φανταστεις για 2 3 μερες φορουσα στη δουλεια σερβιετα γιατι αγχωνομουνα μην ερθει. τελικα δεν ηρθε ποτε και τωρα εχω ενα τερατακι 21 μηνων:) την ημερα που ηταν κανονικα να αδιαθετησω εκανα τεστ και βγηκε θετικο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pipito είπε:

@Natasoula85 δεν ξέρω αν διάβασες τα προηγούμενα ποστ αλλά είμαι σε λιιιιιιιίγο παρόμοια θέση... πότε σου βγήκε θετικό το τεστ; Κάθε οργανισμός βέβαια είναι διαφορετικός!

Για αυτό το έγραψα! Άργησα να κάνω το τεστ γιατί δεν πίστευα με τίποτα ότι είμαι έγκυος... Πρέπει να το έκανα στις 8 μέρες καθυστέρησης... Άποψη μου για να μην παιδευεσαι κάνε ένα τεστ απλά αν βγει αρνητικό μην σε πάρει από κάτω...!!! 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pipito είπε:

Δεν ήξερα ότι τόσο πολλές κοπέλες είχαν καφέ στην αρχή της εγκυμοσύνης..! Με καθησυχάζει κάπως αυτό αλλά οι πόνοι με τρομάζουν!! Ευχαριστώ που μοιραστηκες την ιστορία σου :):rolleyes:

κ πονους ειχα,πολλους κ πολυ δυνατους

να πω την αληθεια δ θυμαμαι πριν κ κοντα στην καθυστερηση(ειχα ομως τοτε με τα καφε,γενικα ολα τα συμπτωματα περιοδου),αλλα πονους περιοδου ειχα σε ολο το πρωτο τριμηνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...