Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Τρίτο μήνα κ δέχτηκε ο δικός σου να κάνει σπερμοδιαγραμμα;;;;;;;;αμάν....κάτσε να τον περιμένω στην πόρτα τον δικό μου με τον ουροσυλεκτη.που βγαίνει λάδι κ ξεπατωθηκα εγώ.

Με είδε μωρέ ο καλός μου πόσο αγχωμενη είμαι κ στεναχωρημένη κ μου λέει θες για να ηρεμισεις να κάνω κ εγώ ότι χρειάζεται;;; Λέω ΝΑΙ κ τι να κάνει κ αυτός με την τρελή που έμπλεξε πήγε.... Τώρα θα πάμε βέβαια στο γιατρό να του δείξουμε τις εξετάσεις του αφού τις κάναμε κ θα δούμε...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εκτος απο την σελιδα της hometest εμαθα και την σελιδα της mother2be για δειτε.. Εχςι και εκεινη η σελιδα πολλα προιοντα και πολλες προσφορες.. Μου φαινεται πιο οικονομικα.. 

Παιρνω τεστ ωορηξιας απο εκει και μου τα στελνουν ειναι μια χαρουλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Και αυτη μου ειπαν ερχεται με ανωνυμο πακέτο σωστα? Δεν φαίνεται απεξω οτι ειναι τεστ και τετοια

Ναι ναι ανώνυμα. Από εκεί είχα πάρει ωορρηξιας clear blue πολύ πιο φτηνά από τα φαρμακεία 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ellidr said:

Κοριτσάκι μου 

Εύχομαι τη χαρά που έχεις σήμερα να την περάσουμε όλοι σύντομα 

Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη 

Μου είπε το Σάββατο το πρωί να πάω 

Και ο Θεός βοηθός 

Το εχεις σε στενο μαρκαρισμα που λενε τα αγορια μας στο ποδοσφαιρο το θεμα...νομιζω οτι εισαι πολυ καλο δρομο και συντομα θα ερθει η σειρα σου...αυτο το αισθημα ειχα οταν διαβασα τα νεα σου 

24 minutes ago, Wannabemama said:

Με είδε μωρέ ο καλός μου πόσο αγχωμενη είμαι κ στεναχωρημένη κ μου λέει θες για να ηρεμισεις να κάνω κ εγώ ότι χρειάζεται;;; Λέω ΝΑΙ κ τι να κάνει κ αυτός με την τρελή που έμπλεξε πήγε.... Τώρα θα πάμε βέβαια στο γιατρό να του δείξουμε τις εξετάσεις του αφού τις κάναμε κ θα δούμε...

Μπραβο του ομως να το πουμε και αυτο γιατι οι περισσοτεροι ειτε το καθυστερουν ειτε γκρινιαζουν...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Το εχεις σε στενο μαρκαρισμα που λενε τα αγορια μας στο ποδοσφαιρο το θεμα...νομιζω οτι εισαι πολυ καλο δρομο και συντομα θα ερθει η σειρα σου...αυτο το αισθημα ειχα οταν διαβασα τα νεα σου 

Μπραβο του ομως να το πουμε και αυτο γιατι οι περισσοτεροι ειτε το καθυστερουν ειτε γκρινιαζουν...

Μακάρι 

Να έρθει αυτή η ευλογημένη στιγμή στο σπίτι μας 

Και στα σπίτια όλων των γυναικών που προσπαθούν και λαχταρούν ένα παιδάκι 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπερα! Σας διαβάζω κάθε μέρα έστω και αν δεν γράφω. Οι ιστορίες σας με φέρνουν πιο κοντά στο στόχο μου. Επειδή δεν θα θυμάστε να ξανά συστηθώ. Είμαι 36 και έχασα το μωρό μου στον 8 τον Άυγουστο. Εκανα καισαρική και τώρα είμαι στο διάστημα αναμονής μέχρι να ξεκινήσω προσπαθειες ξανά τα Χριστούγεννα και μετά. Δεν έχω παιδακι και είχα και μια αποβολη σε μικρή εβδομάδα πριν αυτό που συνέβη τον Αυγουστο. Παίρνω τις βιταμίνες μου.. Εκανα τις εξετάσεις μου.. Πήρα και τα τεστ ωορρηξίας να υπάρχουν στο ντουλάπι (χιχι) και περιμενω.. Πόνεσα όσο δεν πιστευα ότι θα πονεσω ποτε όμως κοιτάω μπροστά. Πριν 3 μέρες -στις 68 μέρες ήρθε και η περιοδος και αυτό με κάνει να νιώθω λίγο πιο κοντά στο στόχο. Ευχομαι σε όλες από καρδιάς αλληλεγγύη και θετικά τεστ! 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Emilly said:

Πάρε το clearblue

Σοφάκι εγώ 8 μέρα κύκλου...απασχολημένη με διαβάσματα κ καθημερινότητα.εχουμε τώρα κ τον κορονοιο που φούντωσε κ έχει κρούσματα μέχρι κ στο Κατσικοχωρι μας.εχω γιατρό από βδομάδα...να του πω κ να μου πει...χαλαρά κ όλα καλά...έτσι κι αλλιώς μέσα μου αχνοδουλευει το σενάριο ότι δεν πρόκειται να συμβεί..δηλαδή το νορμάλ είναι αυτό που ζω...αν συμβεί το ευχάριστο θα είναι κ έκπληξη μη σου πω κ μετά εκεί είναι που θα αρχίσω να ανεβαίνω τον Γολγοθά του άγχους μη το χάσω κ αυτό κ εκεί να δεις....μαυρίλα μεπιασε.

Κοίτα φούσκωσε τώρα εσείς που το πάτε τέρμα κ μη στενοχωριέσαι θα με φουσκώσω μετά με τρόμπα χαχαχαχαζα.ετσι για συντονισμό.

Από κορονοιο κ εμείς στην Αθήνα χαμός....να δούμε που θα πάει αυτη η κατάσταση.... 

Επειδή είμαι πίσω μια βδομάδα από τις εξελίξεις, θυμησε μου οι ορμονικές σου ήταν καλές; τι σου είπε ο γιατρός; 

Καταλαβαίνω τις φοβίες σου, ειναι απολύτως λογικές. Δεν έχετε περάσει κ λίγα... Ευχομαι να έρθει η έκπληξη και να τη χαρείτε όσο δεν φτάνει! Είναι θέλημα Θεού από ένα σημείο κ μετά. Εμείς κάνουμε ο, τι μπορούμε να συναντηθούν σπέρμα κ ωάριο, από εκεί κ πέρα αν δεν θέλουν να κάνουν παρέα 9μηνες κ να συνεργαστούν, ε τι άλλο να κάνουμε πια, κρατάμε την ελπίδα μας, χαίρομαστε τα παιδάκια μας κ κρατάμε το χαμόγελο μας κ την αισιοδοξία μας! Όλα καλά θα πάνε Εμιλη μου, είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο! Αγαπημένοι κ υγιείς κ όλα καλά θα πάνε!! :x

Just now, Anna85 said:

Κορίτσια καλησπερα! Σας διαβάζω κάθε μέρα έστω και αν δεν γράφω. Οι ιστορίες σας με φέρνουν πιο κοντά στο στόχο μου. Επειδή δεν θα θυμάστε να ξανά συστηθώ. Είμαι 36 και έχασα το μωρό μου στον 8 τον Άυγουστο. Εκανα καισαρική και τώρα είμαι στο διάστημα αναμονής μέχρι να ξεκινήσω προσπαθειες ξανά τα Χριστούγεννα και μετά. Δεν έχω παιδακι και είχα και μια αποβολη σε μικρή εβδομάδα πριν αυτό που συνέβη τον Αυγουστο. Παίρνω τις βιταμίνες μου.. Εκανα τις εξετάσεις μου.. Πήρα και τα τεστ ωορρηξίας να υπάρχουν στο ντουλάπι (χιχι) και περιμενω.. Πόνεσα όσο δεν πιστευα ότι θα πονεσω ποτε όμως κοιτάω μπροστά. Πριν 3 μέρες -στις 68 μέρες ήρθε και η περιοδος και αυτό με κάνει να νιώθω λίγο πιο κοντά στο στόχο. Ευχομαι σε όλες από καρδιάς αλληλεγγύη και θετικά τεστ! 

Κορίτσακι μου δεν ξέρω τι λόγια να γράψω.. Ειναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που περασες, θέλει απίστευτη δυναμη ψυχής. Καμία δεν ξέρει τι κρύβει μέσα της, ποση δύναμη μέχρι (δυστυχώς) να χρειαστεί... Ευχομαι γρήγορα να έρθει μια εγκυμοσύνη και έπειτα στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωράκι!!!! Θα τα λέμε όλες εδώ να δίνουμ εκ να παίρνουμε θάρρος!!! :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ναι ναι ανώνυμα. Από εκεί είχα πάρει ωορρηξιας clear blue πολύ πιο φτηνά από τα φαρμακεία 

Οχι μονο γραφει mothertobe το κουτι αλλα δεν δειχνει τι εχεις παραγγειλει.Θα μπορουσε να ειναι οτιδηποτε

Just now, Anna85 είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Σας διαβάζω κάθε μέρα έστω και αν δεν γράφω. Οι ιστορίες σας με φέρνουν πιο κοντά στο στόχο μου. Επειδή δεν θα θυμάστε να ξανά συστηθώ. Είμαι 36 και έχασα το μωρό μου στον 8 τον Άυγουστο. Εκανα καισαρική και τώρα είμαι στο διάστημα αναμονής μέχρι να ξεκινήσω προσπαθειες ξανά τα Χριστούγεννα και μετά. Δεν έχω παιδακι και είχα και μια αποβολη σε μικρή εβδομάδα πριν αυτό που συνέβη τον Αυγουστο. Παίρνω τις βιταμίνες μου.. Εκανα τις εξετάσεις μου.. Πήρα και τα τεστ ωορρηξίας να υπάρχουν στο ντουλάπι (χιχι) και περιμενω.. Πόνεσα όσο δεν πιστευα ότι θα πονεσω ποτε όμως κοιτάω μπροστά. Πριν 3 μέρες -στις 68 μέρες ήρθε και η περιοδος και αυτό με κάνει να νιώθω λίγο πιο κοντά στο στόχο. Ευχομαι σε όλες από καρδιάς αλληλεγγύη και θετικά τεστ! 

Ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περασες ευχομαι ο νεος κυκλος δοκιμων να εχει μια τελεια οικογενεια..ξερεις υπαρχει και κατι πολυ θετικο στην ιστορια σου...μπορεις να μεινεις εγκυος και πιστευω οτι θα το ξαναπετυχεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna85 said:

Κορίτσια καλησπερα! Σας διαβάζω κάθε μέρα έστω και αν δεν γράφω. Οι ιστορίες σας με φέρνουν πιο κοντά στο στόχο μου. Επειδή δεν θα θυμάστε να ξανά συστηθώ. Είμαι 36 και έχασα το μωρό μου στον 8 τον Άυγουστο. Εκανα καισαρική και τώρα είμαι στο διάστημα αναμονής μέχρι να ξεκινήσω προσπαθειες ξανά τα Χριστούγεννα και μετά. Δεν έχω παιδακι και είχα και μια αποβολη σε μικρή εβδομάδα πριν αυτό που συνέβη τον Αυγουστο. Παίρνω τις βιταμίνες μου.. Εκανα τις εξετάσεις μου.. Πήρα και τα τεστ ωορρηξίας να υπάρχουν στο ντουλάπι (χιχι) και περιμενω.. Πόνεσα όσο δεν πιστευα ότι θα πονεσω ποτε όμως κοιτάω μπροστά. Πριν 3 μέρες -στις 68 μέρες ήρθε και η περιοδος και αυτό με κάνει να νιώθω λίγο πιο κοντά στο στόχο. Ευχομαι σε όλες από καρδιάς αλληλεγγύη και θετικά τεστ! 

Κοπελα μου η δυναμη σου ειναι παραδειγμα για ολες μας. Με πιστη και ελπιδα μεσα μας μπορουμε να καταφερουμε πολλα. Θα ειμαστε εδω μαζι ολες ενωμενες να χαρουμε με τις χαρες, να μοιραστουμε τις αγωνιες και να συμπαρασταθουμε στις αναποδιες. Αυτο ειναι το μυστικο αυτη της παρεας. Δεν γνωριζομαστε απο κοντα αλλα νοιαζομαστε, χαιρομαστε και αγωνιουμε η μια για την αλλη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna85 είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Σας διαβάζω κάθε μέρα έστω και αν δεν γράφω. Οι ιστορίες σας με φέρνουν πιο κοντά στο στόχο μου. Επειδή δεν θα θυμάστε να ξανά συστηθώ. Είμαι 36 και έχασα το μωρό μου στον 8 τον Άυγουστο. Εκανα καισαρική και τώρα είμαι στο διάστημα αναμονής μέχρι να ξεκινήσω προσπαθειες ξανά τα Χριστούγεννα και μετά. Δεν έχω παιδακι και είχα και μια αποβολη σε μικρή εβδομάδα πριν αυτό που συνέβη τον Αυγουστο. Παίρνω τις βιταμίνες μου.. Εκανα τις εξετάσεις μου.. Πήρα και τα τεστ ωορρηξίας να υπάρχουν στο ντουλάπι (χιχι) και περιμενω.. Πόνεσα όσο δεν πιστευα ότι θα πονεσω ποτε όμως κοιτάω μπροστά. Πριν 3 μέρες -στις 68 μέρες ήρθε και η περιοδος και αυτό με κάνει να νιώθω λίγο πιο κοντά στο στόχο. Ευχομαι σε όλες από καρδιάς αλληλεγγύη και θετικά τεστ! 

Κοριτσι μου γλυκό ειχα διαβάσει την ιστορία σου και ειλικρινά δεν έχω λόγια....τι να σου πω ειλικρινά???θα σου ευχηθώ μόνο να ήταν η τελευταία σου δυσκολία.....η επόμενη εγκυμοσύνη σου να σου φέρει ένα υγιές μωράκι..και να εισαι και εσύ καλά και υγιής και δυνατή σε όλο αυτό.....

Εδώ είμαστε ολες να μοιραζόμαστε ολες τις στιγμές καλες και κακές και ολα τα άγχη μας!!!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/28/2020 at 9:52 PM, Queen10 said:

Καλησπέρα κορίτσι. Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις κ είναι όλα μια χαρά. Υστεροσκοπηση κ σκρατσινγκ μαζι κ όλα ήταν σούπερ. Έχω κάνει δυο εξωσωματικές μια επιτυχής κ μια ανεπιτυχής τώρα τον Ιούνιο κ αμέσως μετά την εξωσωματικη τον Ιούλιο έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Πριν κάνω εξωσωματικη δν προσπάθησα πολλούς μήνες με επαφές με τον άντρα μου γτ είχαμε κάνει αμέσως κ σπερμοδιαγραμμα  κ επειδή ήταν λίγο χαμηλή η κινητικότητα του λόγω μιας μικρού βαθμού κιρσοκήλης ο γιατρος που με παρακολουθούσε τότε μας είπε να κάνουμε μερικούς μήνες προσπάθειες δίνοντας μου κλομιφαινη(η οποία περπιμπτοντως λεπταινει το ενδομήτριο) κ αν δν έχουμε εγκυμοσυνη να πάω σε εξωσωματικη. Κ έκανα λοιπόν τις εξωσωματικές. Η Πεθερα μου εργάζοταν χρόνια  σε γυναικολόγο κ είναι κ πολύ καλοί φίλοι κ μου είπε όταν έμαθε για  τις εξωσωματικές (γτ δν γνώριζαν τπτ) να πάω σε αυτόν που δούλευε κ μας είπε πως κ το σπερμα είναι μια χαρά κ οι εξετάσεις μου. Το ενδομήτριο μου που είναι πιο λεπτό μπορεί να είναι κ ανατομικό έτσι.Απλα στον τελευταίο υπέρηχο που μου έκανε το είδε πολύ πιο παχύ από αλλες φορές. Δυστυχώς είναι σε άλλη πόλη ο γιατρος κ γι αυτό δν μπορεί να με παρακολουθεί συνέχεια αυτός. Αυτό που καταλαβα είναι πως πολλοί γιατροί μας εκμεταλλεύονται για τα χρήματα κ μόνο.Εχω αλλάξει 3 γυναικολόγους γτ λόγω κ του επαγγέλματος μου(φαρμακοποιός)  δν συμφωνώ μαζί τους επειδή ξέρω πολλά.Απλά χρειάζομαι ενίσχυση με σικλακουρ(για να συνεχιζει να παχαίνει το ενδομήτριο)κ ουτροτζεσταν αμέσως με το που μείνω έγκυος.Γι αυτό ίσως να απέβαλα τώρα τον Ιούλιο που έμεινα φυσιολογικά γτ δν πίστευα πως είμαι έγκυος κ άργησα να το μάθω κ έτσι οι ορμόνες άρχισαν να πέφτουν με αποτέλεσμα να αποβάλω.Και γενικά αυτό που καταλαβα είναι ότι μόλις σταμάτησα να το σκέφτομαι κ το άφησα το θέμα παιδιού ήρθε κ η φυσιολογική εγκυμοσυνη.Δν άντεχα άλλο ψυχολογικά να παίρνω φάρμακα που δν τα χρειαζόμουν κ να κάνω διαρκώς εξετάσεις.Όταν αφεθούμε κορίτσια μου θα έρθει κ το μωράκι ! 

Αυτό έγραψα κ παραπάνω. Πως καποιες φορές είναι ανατομικό. Κ σημασία έχει η μορφή κ η λειτουργικότητα δλδ να είναι τριζωνικο κ όχι τόσο το πάχος. Επειδή έχω κάνει κ εξωσωματικη εκεί το θέλουν πάνω από 7 για περισσότερες πιθανότητες εγκυμοσύνης. Είχες τελειομανή εγκυμοσυνη; Έχεις παιδάκι τώρα; Γτ συνέχεια σκέφτομαι μήπως κ τις 2 φορές έφταιγε το λεπτό ενδομήτριο κ απέβαλα. Κ αυτό με κάνει να αγχώνομαι συνεχώς.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Είσαι και συμπατριωτισα!! Έμεινα λίγο με την ιστορία σου!! Να σε στηλει ο γιατρός τόσο γρήγορα, για εξωσωματική, ούτε το σεπερματοδιaγραμμα μου λέει κάτι όλα φτιάχνοντε!! Πάντως σύντομα θα ξαναπιάσεις είμαι σίγουρη!!! Θα είμαστε εδώ κ θα τα λέμε!!! 

On 10/28/2020 at 11:44 PM, Jamie said:

Emilly σ ευχαριστω πολυ θα περιμενω και οσο διαβαζω τις ιστοριες σας νιωθω το χρονο να κυλαει πιο γρηγορα!!

Καλώς ήρθες!!! Τι καλάαα δύο καινούργια κορίτσια μεγαλώνει η παρέα μας!! Όλες εδώ μέσα θα μείνουμε εγγυουλες να είσαι σίγουρη!! Βάζουμε και στοιχήματα χεχε αυτό το μήνα το χάσαμε πανηγυρικά!! Είχαμε πει 4 θετικά και πλέον έχω χάσει το μέτρημα πόσα βγήκαν παραπάνω χεχεχ!! 

On 10/29/2020 at 12:08 AM, Jamie said:

Τι ωραια που μοιραζομαστε τις σκεψεις μας περασα ενα δυσκολο καλοκαιρι καθως οι εξετασεις του συζυγου δεν ηταν και πολυ καλες με χαμηλη κινητικοτητα και οι γιατροι μου ειπαν οτι ειναι λιγο δυσκολη η φυσιολογικη συλληψη αλλα οχι ακατορθωτη!!Τωρα τελειωσε η θεραπεια με τα χαπια βιταμινες εκοψε το τσιγαρο και θα δουμε.Εγω ευτυχως ειχα καλες ορμονικες και θα παω και για σαλπιγγογραφια τον αλλον μηνα.Ευχομαι απο την καρδια μου να εχεις αυτο το μηνα ενα τελειο μπεμπε!!!

Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο!! Μότο μας πίστη και προσήλωση στον στοχο χεχε!!! Εμένα αυτά τα σπερμοδιαγραμματα τπτ δεν μου λένε ανεβοκατεβαινουν κ αυτά!! 

12 hours ago, Wannabemama said:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα το τεστ το παράτησα στην μοίρα του κ γυρνάω κ είναι αχνό θετικό. Σοκ... Πήρα απλά την τσάντα μου κ πήγα για χοριακη μην παίρνω τσάμπα την χαρά. Θεέ μου κάνε να είναι αλήθεια!!!

Αχχχχ τέλειαααα!!!! Υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις με ένα υγιές και τυχερό μωράκι σύντομα στην αγκαλια σου!! Όσο θυμάμαι πόσο είχες αγχωθεί με την κυρσοκηλη γελάω μπραβοοο

8 hours ago, Tina90 said:

Συγχαρητήρια και επίσημα λοιπόν κορίτσι μου!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! :x Η τιμή της  χοριακης για πριν την καθυστέρηση είναι πολύ καλή να ξέρεις!!! 

 

Έχεις την τιμή λοιπόν να ανοίξεις το καινούργιο θέμα,  Μανούλες 2021 :)

Αντε με το καλό όλες μας σιγά σιγά το 21 να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!! 

4 hours ago, Kelly_V said:

Εγώ από το mother2be τα πήρα αλλά πρέπει να είναι τα ίδια τα strips one step που γράφουν πάνω. 

Άσε και μη σας πω ότι στο amazon είδα τα one step strips κοστίζουν μέχρι και 5-10 λεπτά το τεστ. 

Ωπ λεγε μας τέτοια να τα παραγγελνουμε εκατοστάδες μετά αχ αχαχ

Just now, Anna85 said:

Κορίτσια καλησπερα! Σας διαβάζω κάθε μέρα έστω και αν δεν γράφω. Οι ιστορίες σας με φέρνουν πιο κοντά στο στόχο μου. Επειδή δεν θα θυμάστε να ξανά συστηθώ. Είμαι 36 και έχασα το μωρό μου στον 8 τον Άυγουστο. Εκανα καισαρική και τώρα είμαι στο διάστημα αναμονής μέχρι να ξεκινήσω προσπαθειες ξανά τα Χριστούγεννα και μετά. Δεν έχω παιδακι και είχα και μια αποβολη σε μικρή εβδομάδα πριν αυτό που συνέβη τον Αυγουστο. Παίρνω τις βιταμίνες μου.. Εκανα τις εξετάσεις μου.. Πήρα και τα τεστ ωορρηξίας να υπάρχουν στο ντουλάπι (χιχι) και περιμενω.. Πόνεσα όσο δεν πιστευα ότι θα πονεσω ποτε όμως κοιτάω μπροστά. Πριν 3 μέρες -στις 68 μέρες ήρθε και η περιοδος και αυτό με κάνει να νιώθω λίγο πιο κοντά στο στόχο. Ευχομαι σε όλες από καρδιάς αλληλεγγύη και θετικά τεστ! 

Δεν έχω λόγια να σου πω! Εύχομαι να μην τα ξαναπεράσεις αυτά ποτέ ξανά εδώ να είσαι να τα λέμε, είναι η ψυχοθεραπεία μας, κ η κολλητή μου έχασε τρία μωράκια το ένα προχωρημένη εγκυμοσύνη και τώρα περιμένει το δεύτερο, θα δεις ότι κ εσύ θα μπεις στις μαμάδες του 21 είναι γουρλίδικο το θέματακι!! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Anna85 είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Σας διαβάζω κάθε μέρα έστω και αν δεν γράφω. Οι ιστορίες σας με φέρνουν πιο κοντά στο στόχο μου. Επειδή δεν θα θυμάστε να ξανά συστηθώ. Είμαι 36 και έχασα το μωρό μου στον 8 τον Άυγουστο. Εκανα καισαρική και τώρα είμαι στο διάστημα αναμονής μέχρι να ξεκινήσω προσπαθειες ξανά τα Χριστούγεννα και μετά. Δεν έχω παιδακι και είχα και μια αποβολη σε μικρή εβδομάδα πριν αυτό που συνέβη τον Αυγουστο. Παίρνω τις βιταμίνες μου.. Εκανα τις εξετάσεις μου.. Πήρα και τα τεστ ωορρηξίας να υπάρχουν στο ντουλάπι (χιχι) και περιμενω.. Πόνεσα όσο δεν πιστευα ότι θα πονεσω ποτε όμως κοιτάω μπροστά. Πριν 3 μέρες -στις 68 μέρες ήρθε και η περιοδος και αυτό με κάνει να νιώθω λίγο πιο κοντά στο στόχο. Ευχομαι σε όλες από καρδιάς αλληλεγγύη και θετικά τεστ! 

Κορίτσι μου η δύναμη σου ειναι αξιοθαύμαστη.. Εύχομαι ο δρόμος της μητρότητας να ειναι απο δω κ περα ομορφος κ ηρεμος κ η επόμενη εγκυμοσύνη σου να σου χαρίσει ενα υγιες μωρακι!❤ Είναι όμορφο να μοιραζεσαι αγωνιες, αγχη κ χαρές με ανθρωπους που εχουν τον ιδιο στόχο. Νιωθεις σαν να τον φτάνεις πιο γρήγορα! Όλα εύκολα κ γρήγορα να σου έρθουν!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Από κορονοιο κ εμείς στην Αθήνα χαμός....να δούμε που θα πάει αυτη η κατάσταση.... 

Επειδή είμαι πίσω μια βδομάδα από τις εξελίξεις, θυμησε μου οι ορμονικές σου ήταν καλές; τι σου είπε ο γιατρός; 

Καταλαβαίνω τις φοβίες σου, ειναι απολύτως λογικές. Δεν έχετε περάσει κ λίγα... Ευχομαι να έρθει η έκπληξη και να τη χαρείτε όσο δεν φτάνει! Είναι θέλημα Θεού από ένα σημείο κ μετά. Εμείς κάνουμε ο, τι μπορούμε να συναντηθούν σπέρμα κ ωάριο, από εκεί κ πέρα αν δεν θέλουν να κάνουν παρέα 9μηνες κ να συνεργαστούν, ε τι άλλο να κάνουμε πια, κρατάμε την ελπίδα μας, χαίρομαστε τα παιδάκια μας κ κρατάμε το χαμόγελο μας κ την αισιοδοξία μας! Όλα καλά θα πάνε Εμιλη μου, είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο! Αγαπημένοι κ υγιείς κ όλα καλά θα πάνε!! :x

Κορίτσακι μου δεν ξέρω τι λόγια να γράψω.. Ειναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που περασες, θέλει απίστευτη δυναμη ψυχής. Καμία δεν ξέρει τι κρύβει μέσα της, ποση δύναμη μέχρι (δυστυχώς) να χρειαστεί... Ευχομαι γρήγορα να έρθει μια εγκυμοσύνη και έπειτα στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωράκι!!!! Θα τα λέμε όλες εδώ να δίνουμ εκ να παίρνουμε θάρρος!!! :x

Οι εξετάσεις βγήκαν καλές.fsh6,9 lh 7,4 ε2. ,,36 tsh1,44 προλακτίνη 16,2 που είπες έχεις πιο κάτω χσαχαχα.τον γιατρό θα του τις δείξω δεν τον πήρα..αφού πάνω κάτω ξέρω καλές είναι.

8 ώρες πρίν, Anna85 είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Σας διαβάζω κάθε μέρα έστω και αν δεν γράφω. Οι ιστορίες σας με φέρνουν πιο κοντά στο στόχο μου. Επειδή δεν θα θυμάστε να ξανά συστηθώ. Είμαι 36 και έχασα το μωρό μου στον 8 τον Άυγουστο. Εκανα καισαρική και τώρα είμαι στο διάστημα αναμονής μέχρι να ξεκινήσω προσπαθειες ξανά τα Χριστούγεννα και μετά. Δεν έχω παιδακι και είχα και μια αποβολη σε μικρή εβδομάδα πριν αυτό που συνέβη τον Αυγουστο. Παίρνω τις βιταμίνες μου.. Εκανα τις εξετάσεις μου.. Πήρα και τα τεστ ωορρηξίας να υπάρχουν στο ντουλάπι (χιχι) και περιμενω.. Πόνεσα όσο δεν πιστευα ότι θα πονεσω ποτε όμως κοιτάω μπροστά. Πριν 3 μέρες -στις 68 μέρες ήρθε και η περιοδος και αυτό με κάνει να νιώθω λίγο πιο κοντά στο στόχο. Ευχομαι σε όλες από καρδιάς αλληλεγγύη και θετικά τεστ! 

Καλημέρα κορίτσι μου.ευχομσι πολυ πολύ γρήγορα γερό μωράκι...εγώ πρέπει να σου ξαναεγραψα...έχω χάσει τρία ένα 12,5 διακοπή κύησης μετά την αυχενική( σπάνιοτατο πρόβλημα το μωράκι) και δύο πάλινδρομες 11 εβδομάδων η τελευταία Ιανουάριο.εδω παλεύω με νύχια κ με δοντια.ελπιζω μέχρι τις γιορτές να γίνουν εδώ θαύματα για τόσα κορίτσια μαζί κ εσενα.καλη ψυχολογία κ πείσμα θελει.και θα γίνει.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Οι εξετάσεις βγήκαν καλές.fsh6,9 lh 7,4 ε2. ,,36 tsh1,44 προλακτίνη 16,2 που είπες έχεις πιο κάτω χσαχαχα.τον γιατρό θα του τις δείξω δεν τον πήρα..αφού πάνω κάτω ξέρω καλές είναι.

Καλημέρα κορίτσια....

Καλημέρα Εμιλη αφού πλέον έχουμε περάσει σε άλλο επίπεδο τι τους χρειαζόμαστε..είμαστε τόσο ενημερωμένες χαχαχαχα...

Εγώ από χθες μπήκα  στις γόνιμες μέρες μου και ενώ προσπαθώ να είμαι χαλαρή όλα γύρο μου πάνε στραβά....Λες και γίνεται επίτηδες....λέω μέσα μου..."χαλάρωσε ηρέμησε είσαι στης γόνιμες μέρες σου πρέπει όλα να πάνε καλα" .... Χαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Wannabemama είπε:

Με είδε μωρέ ο καλός μου πόσο αγχωμενη είμαι κ στεναχωρημένη κ μου λέει θες για να ηρεμισεις να κάνω κ εγώ ότι χρειάζεται;;; Λέω ΝΑΙ κ τι να κάνει κ αυτός με την τρελή που έμπλεξε πήγε.... Τώρα θα πάμε βέβαια στο γιατρό να του δείξουμε τις εξετάσεις του αφού τις κάναμε κ θα δούμε...

Θα πάτε στον γιατρό να δείξετε το σπερμοδιαγραμμα ενώ έχεις μείνει έγκυος;;;χαχαχαχαχαχα.το τερματίσατε..δεν πιστεύω να έχετε κ αγωνία;;;;εκ του αποτελέσματος μια χαρά είναι το σπέρμα.ειστε κ μικρά.μια χαρά...

Just now, Τονιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια....

Καλημέρα Εμιλη αφού πλέον έχουμε περάσει σε άλλο επίπεδο τι τους χρειαζόμαστε..είμαστε τόσο ενημερωμένες χαχαχαχα...

Εγώ από χθες μπήκα  στις γόνιμες μέρες μου και ενώ προσπαθώ να είμαι χαλαρή όλα γύρο μου πάνε στραβά....Λες και γίνεται επίτηδες....λέω μέσα μου..."χαλάρωσε ηρέμησε είσαι στης γόνιμες μέρες σου πρέπει όλα να πάνε καλα" .... Χαχαχα 

Εγώ νιώθω την μήτρα τούβλο δεν ξέρω τι παίζει τώρα θα δω όταν πάω γιατρό.λες το ότι το έκανα μέσα στην περίοδο να μην έφυγε το αίμα από μέσα;;;;;πωπω....δεν το ξανακάνω...λογικά σε λίγες μέρες ξεκινάνε οι γόνιμες μου κ εμένα..το πάω μέρα παρά μέρα τώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...