Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Τον γιο μου τον έπιασα 30 χρονών τον δεύτερο μήνα προσπάθειας.τοτε είχα πει αν δεν εμένα τώρα δεν θα εμένα ποτέ.τον πρώτο μήνα είχα σαλταρει το θυμάται η αδερφή μου κ μου λέει τι τρέλα έλεγα.δηλαδη έλεος.μετα από την πρώτη κ δεύτερη αποτυχία πήγαινα τουαλέτα όταν περίμενα περίοδο και σφιγκομουν μην μου έρθει περίοδος κ έτρεμα και έκλαιγα κ έλεγα πως θα αντικρυσω την πρώτη σταγόνα αίμα.τοσο άγχος κ τώρα λέω όπως έλεγε η γιαγιά μου.δεν βαριέσαι,,,δεν θα με ξαναγεννησει η μάνα μου.χαλαρα κ αν μπορώ να χαρώ την ζωή μου.

Έτσι ακριβώς είναι...ετσι και αλλιώς το αγχος μονο κακά φέρνει...δε θα φέρει παιδι νωρίτερα....απλα υπάρχουν στιγμές που ξεχνιόμαστε και αγχωνομαστε λιγακι παραπάνω...χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω ειπα δεν θα ξανα ασχοληθω με τα προωρα συμπτοματα αλλα αφου ακομα και με ψηλη προλακτινη ο γιατρος μου ειπε τωρα που ειμαι σε θεραπεια με χαπια μπορει να μεινω εγκυος. Και αυτον τον μηνα εχω κατι που δεν ειχα ποτε. Πολυ εντονα τσιμπηματα στην σαλπιγκα λες και με τσιμπανε με βελονες. Αλλες φορες ηταν απλα πονος. Τελευταια περιοδος 18/07. Ακουω για ταιμπηματα πολλες φορες και απο εσας και απο γνωστες και τελικα ειναι εγκυες αλλα ο ορος τσιμπηματα για την καθε μια ειναι διαφορετικος αρα δεν μπορω να ξερω αν το περιγραφω σωστα.. ουφ.. παλι απο την αρχη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chris8229 είπε:

Εγω ειπα δεν θα ξανα ασχοληθω με τα προωρα συμπτοματα αλλα αφου ακομα και με ψηλη προλακτινη ο γιατρος μου ειπε τωρα που ειμαι σε θεραπεια με χαπια μπορει να μεινω εγκυος. Και αυτον τον μηνα εχω κατι που δεν ειχα ποτε. Πολυ εντονα τσιμπηματα στην σαλπιγκα λες και με τσιμπανε με βελονες. Αλλες φορες ηταν απλα πονος. Τελευταια περιοδος 18/07. Ακουω για ταιμπηματα πολλες φορες και απο εσας και απο γνωστες και τελικα ειναι εγκυες αλλα ο ορος τσιμπηματα για την καθε μια ειναι διαφορετικος αρα δεν μπορω να ξερω αν το περιγραφω σωστα.. ουφ.. παλι απο την αρχη..

Αν τα υπολογιζω σωστα εισαι περιπου μια εβδομαδα μετα την ωορρηξία σου σωστα?? Αρα σου ευχομαι αυτα τα τσιμπιματακια που νιωθεις να ειναι εμφυτευσης και να σου έρθει ενα μωρακι συντομα.. ❤️❤️❤️ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sofiamarinos είπε:

Αν τα υπολογιζω σωστα εισαι περιπου μια εβδομαδα μετα την ωορρηξία σου σωστα?? Αρα σου ευχομαι αυτα τα τσιμπιματακια που νιωθεις να ειναι εμφυτευσης και να σου έρθει ενα μωρακι συντομα.. ❤️❤️❤️ 

Ναι περιπου. Μακαρι. Η Αγια Μαρινα να καμει το θαυμα της για ολες μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chris8229 είπε:

Ναι περιπου. Μακαρι. Η Αγια Μαρινα να καμει το θαυμα της για ολες μας.

9 μέρες από την μέρα ωορρηξίας και.νιωθω τσίμπημα σαν τις βελόνες φαγούρα στις θηλές και πολύ πρισμενο στήθος ..και πονοκέφαλο και χασμουρητό συνεχώς.. μακάρι αυτή την φορά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/8/2020 at 2:11 ΜΜ, sofiadu είπε:

Λυπαμαι πολύ....Σε καταλαβαινω που νιωθεις έτσι και είναι λογικό...Ειναι άδικο για όλες τις γυναίκες που λαχταρούν να γίνουν μανούλες και αντιμετωπίζουν δυσκολίες.

Προσπαθησε να βρεις το κουράγιο και την δύναμη να συνεχίσεις. Πιάσου απο οτιδήποτε σε κάνει χαρούμενη γιατί τελικά η ψυχολογία είναι μεγάλος παράγοντας και ούτε εγω το πίστευα και τώρα νομίζω οτι το βιώνω...Καθε δύο μήνες λοιπον κάτι είναι κ αυτό! Μια γνωστή μου είχε  περίοδο 1 φορα το 4 μηνο κ αν!!!! (δεν ειναι μανούλα).

Αφου δεν μπορείς να το αλλάξεις αυτό, κρατα το κ προχώρα μέχρι να παρεις το αποτέλεσμα που λαχταράς! Δες το εγωιστικά και πες "ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ" .

Ολα καλά θα πάνε και θα διηγείσαι την ιστορία σου σε άλλες κοπέλες. Μην πτοείσαι!!! θετική σκέψη!!!! ΣΟυ στέλνω όλη τη δική μου!!!!!

Εμένα μου ήρθε και official η περίοδος...Ο Αυγούστος χαμένος μήνα οπότε από Οκτώβριο μεριά!

Βλέποντας και κάνοντας!

Κανένα νεότερο σημερα;

@vasoulaπροσπαθώ να μην απογοητεύομαι αλλά δεν είναι εύκολο!

Το θέμα μου είναι ότι Είμαι διακοπές και ούτε τις υπόλοιπες εξετασεις μπορώ να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Εμένα μου ήρθε και official η περίοδος...Ο Αυγούστος χαμένος μήνα οπότε από Οκτώβριο μεριά!

Βλέποντας και κάνοντας!

Κανένα νεότερο σημερα;

@vasoulaπροσπαθώ να μην απογοητεύομαι αλλά δεν είναι εύκολο!

Το θέμα μου είναι ότι Είμαι διακοπές και ούτε τις υπόλοιπες εξετασεις μπορώ να κάνω...

Αχ βρε ευακι μου ξερεις ποσο σε καταλαβαίνω???φυσικά κ δε γινεται να μην απογοητευεσαι...και να πέφτεις....το θεμα είναι να ξαναπαίρνεις δύναμη και να πηγαίνεις παρακάτω....τι εξετασεις ηταν να κανεις τωρα κοριτσακι μου?θυμησε μου!!!!

Εμενα αφαντη και σημερα κοριτσια μου...αλλα σημερα πρώτη μέρα εχω συμπτώματα περιοδου...ενα βάρος,κάτι σαν κάψιμο χαμηλά και καούρες....7η μερα καθυστερησης ομως (από κυκλο 31 ημερων) και εχω αρχίσει να ζορίζομαι πολυ!

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2020 at 10:06 ΜΜ, *Vasoula είπε:

Παίρνεις κάποιο φάρμακο τώρα??Μήπως να ρωτούσες τον γυναικολόγο σου???Γιατί αν είναι τόσο έντονη η δυσφορία μήπως μπορεί κάπως να σε βοηθήσει???έχεις άγχος????Μήπως κ αυτό σε επηρεάζει???

 

On 18/7/2020 at 3:31 ΜΜ, Emilly είπε:

Δεν πειράζει κοριτσακι.τον επόμενο μήνα πάλι.το έχω πει πολλές φορές στο φόρουμ από τις εμπειρίες μου σε τέσσερις εγκυμοσύνες κ τα δυο χρόνια προσπαθειων ότι η ερμηνεία των συμπτωμάτων δεν βγάζει πουθενά.ειναι πανομοιότυπα της περιόδου με της εγκυμοσυνης.το μόνο που καταφέρνουμε είναι επανειλημμένες απογοητεύσεις.μ η ν.  Τα ερμηνεύετε κοριτσια.δεν έχει κανένα νόημα.ολα παίζουν....και τίποτα.κοιταξτε μόνο αυτά που μπορείτε να ορίσετε εσείς,δηλαδή σωστή προετοιμασία για κάθε ενδεχόμενο,σωστούς γιατρούς που θα ελενξουν την εγκυμοσύνη που θα προκυψει.

 

On 21/7/2020 at 5:25 ΜΜ, Sofiamarinos είπε:

Καλυτερα κανε ενα αυριο πρωι πρωι.. Με τα πρώτα πρωινα ουρα.. Εκεινα θα δειξουν σιγουρα.. ❤️ Στο ευχομαι ολοψυχα

Και εγω το παθαινω αυτο με την ωορρηξία.. Νιωθω λες και υοαρχει εμπόδιο.. Και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικό.. Πολλες γυναικες το εχουν.. Και είμαστε απο τις τυχερες ουσιαστικα οταν ποναμε στην ωορρηξία γιατι καταλαβαίνουμε ποτε έχουμε.. Γιατι εγω ποναω γενικα στην ωορρηξία... Εχει φορες που πρεπει να πιω παυσίπονο για να μπορω να σταθω ορθια και να περπατήσω.. Χαχχα.. Ελπιζω να μου βγει σε καλο ο πονος.. Να με ανταμείψει.. 

 

On 22/7/2020 at 11:51 ΜΜ, Sofiamarinos είπε:

Μην σε αγχωνει η προλακτινη.. Ρυθμίζεται με χαπια.. Εμενα που ηταν αυξημένη λόγω αγχους πριν 2 χρονια εκανα θεραπεια με το dostinex.. Για 2 3 μηνες και μετα ηταν ολα οκ. Δεν ξανα ανεβηκε.. Αν και εκανα και εγω τωρα ξανα την εξεταση αυτη.. Την κανω καθε χρονο.. Οποτε πειρμενω και εγω να δω την αλλη εβδομαδα τα αποτελέσματα.. Αλλα μην σε αγχωνει.. Ρυθμίζεται ευκολα

 

On 28/7/2020 at 4:26 ΜΜ, Aria konsta είπε:

Κοριτσακια μου όσες πιστεύετε.. σημερα ειναι η γιορτή της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλαντου. 

Μεγαλόχαρη Αγία .. προστάτιδα των εγκυων και των γυναικών που επιθυμούν να αποκτήσουν μωρακι .. ανάψτε ένα κεράκι και προσευχηθειτε σημερα στη χάρη της .. 

Εμενα ειναι η αγαπημένη μου Αγία με βοήθησε τοσο πολυ .. ακομα και τωρα φοράω την θαυματουργή ζώνη στην κοιλίτσα μου η οποία θα βγει μετα τη γέννα!

 

18 ώρες πρίν, Sofiamarinos είπε:

Αν τα υπολογιζω σωστα εισαι περιπου μια εβδομαδα μετα την ωορρηξία σου σωστα?? Αρα σου ευχομαι αυτα τα τσιμπιματακια που νιωθεις να ειναι εμφυτευσης και να σου έρθει ενα μωρακι συντομα.. ❤️❤️❤️ 

 

15 ώρες πρίν, Ritapog είπε:

9 μέρες από την μέρα ωορρηξίας και.νιωθω τσίμπημα σαν τις βελόνες φαγούρα στις θηλές και πολύ πρισμενο στήθος ..και πονοκέφαλο και χασμουρητό συνεχώς.. μακάρι αυτή την φορά

Μακαρι στο ευχομαι μρ ολη μου την καρδια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αχ βρε ευακι μου ξερεις ποσο σε καταλαβαίνω???φυσικά κ δε γινεται να μην απογοητευεσαι...και να πέφτεις....το θεμα είναι να ξαναπαίρνεις δύναμη και να πηγαίνεις παρακάτω....τι εξετασεις ηταν να κανεις τωρα κοριτσακι μου?θυμησε μου!!!!

Εμενα αφαντη και σημερα κοριτσια μου...αλλα σημερα πρώτη μέρα εχω συμπτώματα περιοδου...ενα βάρος,κάτι σαν κάψιμο χαμηλά και καούρες....7η μερα καθυστερησης ομως (από κυκλο 31 ημερων) και εχω αρχίσει να ζορίζομαι πολυ!

Αμάν αυτές οι καούρες θεέ μου.που τις είχα περισυ και το είχα και 1000 τα εκατό ότι ήμουν έγκυος.γιατι το παθαίνω μόνο στην εγκυμοσύνη αλλά πάντα 6 εβδομάδων και μετά.δεν θυμάμαι αν είχα κάνει τεστ βέβαια,μήπως ήταν και καμιά βιοχημική;;;διότι οι καούρες ως ορμονικη επίπτωση οφείλεται στην υψηλή προγεστερόνη η οποία χαλαρώνει τον σφιγκτήρα του οισοφάγου.να σου πω αν έχεις τεστακι κάνε ένα ακόμη.μηπως ήταν αργή η σύλληψη;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αμάν αυτές οι καούρες θεέ μου.που τις είχα περισυ και το είχα και 1000 τα εκατό ότι ήμουν έγκυος.γιατι το παθαίνω μόνο στην εγκυμοσύνη αλλά πάντα 6 εβδομάδων και μετά.δεν θυμάμαι αν είχα κάνει τεστ βέβαια,μήπως ήταν και καμιά βιοχημική;;;διότι οι καούρες ως ορμονικη επίπτωση οφείλεται στην υψηλή προγεστερόνη η οποία χαλαρώνει τον σφιγκτήρα του οισοφάγου.να σου πω αν έχεις τεστακι κάνε ένα ακόμη.μηπως ήταν αργή η σύλληψη;;

Δεν εχω ελπιδες κοριτσι μου μα αν δεν έρθει θα καβω μια χοριακη τη δευτερα...

Just now, Chris8229 είπε:

 

 

 

 

 

 

Μακαρι στο ευχομαι μρ ολη μου την καρδια

Πως είσαι εσύ????συνεχίζονται τα τσιμπήματα????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

Δεν εχω ελπιδες κοριτσι μου μα αν δεν έρθει θα καβω μια χοριακη τη δευτερα...

Πως είσαι εσύ????συνεχίζονται τα τσιμπήματα????

Γιατί όχι;;ήταν χαμηλή η προγεστερόνη από ότι θυμάμαι;;είχες επιβεβαιωμενη ωορηξια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Γιατί όχι;;ήταν χαμηλή η προγεστερόνη από ότι θυμάμαι;;είχες επιβεβαιωμενη ωορηξια;

Ειχα παει στο γιατρό 13η μερα  και είδαμε πως ίσως αγησει λιγο η ωορρηξία μου....εκανα τεστ ωορηξιας 18η και 19η μερα και βγήκαν θετικα...και πηγα στο γιατρο 20η μερα γιατί έλειπα διακοπες και είδαμε πως είχε γινει η ωορρηξία...την προγεστερονη την εκανα 24η η 25η μερα και ηταν πολυ χαμηλή...2, κάτι...για αυτό δεν εχω ελπιδες...αλλα πρωτη φορα έχω και τόσο μεγάλη καθυστέρηση....

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αχ βρε ευακι μου ξερεις ποσο σε καταλαβαίνω???φυσικά κ δε γινεται να μην απογοητευεσαι...και να πέφτεις....το θεμα είναι να ξαναπαίρνεις δύναμη και να πηγαίνεις παρακάτω....τι εξετασεις ηταν να κανεις τωρα κοριτσακι μου?θυμησε μου!!!!

Εμενα αφαντη και σημερα κοριτσια μου...αλλα σημερα πρώτη μέρα εχω συμπτώματα περιοδου...ενα βάρος,κάτι σαν κάψιμο χαμηλά και καούρες....7η μερα καθυστερησης ομως (από κυκλο 31 ημερων) και εχω αρχίσει να ζορίζομαι πολυ!

Μου έχει γράψει ξανά τα πάντα ορμονολογικες τοξόπλασμα θρομβοφιλια χοληστερίνη Όλα...να τα ξαναδούμε...

Να πας Δευτέρα για χοριακη να δεις σίγουρα...εύχομαι να εισαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ειχα παει στο γιατρό 13η μερα  και είδαμε πως ίσως αγησει λιγο η ωορρηξία μου....εκανα τεστ ωορηξιας 18η και 19η μερα και βγήκαν θετικα...και πηγα στο γιατρο 20η μερα γιατί έλειπα διακοπες και είδαμε πως είχε γινει η ωορρηξία...την προγεστερονη την εκανα 24η η 25η μερα και ηταν πολυ χαμηλή...2, κάτι...για αυτό δεν εχω ελπιδες...αλλα πρωτη φορα έχω και τόσο μεγάλη καθυστέρηση....

Την προγεστερόνη νωρίς την έκανες.7 μέρες μετά την ωορρηξία κανονικα.ενταξει αφού είχες 19 μέρα ωορηξια μέτρα 14 ως 18 το πολύ μέρες για την περιοδο.ποτε πέφτει η πιο αργή ημερομηνία;;;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, evaki23 said:

Εμένα μου ήρθε και official η περίοδος...Ο Αυγούστος χαμένος μήνα οπότε από Οκτώβριο μεριά!

Βλέποντας και κάνοντας!

Κανένα νεότερο σημερα;

@vasoulaπροσπαθώ να μην απογοητεύομαι αλλά δεν είναι εύκολο!

Το θέμα μου είναι ότι Είμαι διακοπές και ούτε τις υπόλοιπες εξετασεις μπορώ να κάνω...

Καλησπέρα κ από μένα. Εγώ περίοδος άφαντη κ σήμερα. 31η μέρα θα κρατηθώ κ θα κάνω τεστ αύριο μη πάει χαμένο από σήμερα... Να το κάνω με τα πρωινά ουρά λέτε; είναι clear blue ή κ με ουρά πιο μετά μέσα στη μέρα; 

@evaki23 τον Οκτώβριο πάμε δυνατά με αισιοδοξία!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...