Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, oneiropagida είπε:

καλησπερα!! κι εγω 5 μερες πριν αδιαθετησω ειχα πολυ εντονους πονους και αιμα. νομιζα οτι ηταν περιοδος αλλα την επομενη μερα δεν ειχα τιποτα.. να φανταστεις για 2 3 μερες φορουσα στη δουλεια σερβιετα γιατι αγχωνομουνα μην ερθει. τελικα δεν ηρθε ποτε και τωρα εχω ενα τερατακι 21 μηνων:) την ημερα που ηταν κανονικα να αδιαθετησω εκανα τεστ και βγηκε θετικο.

@oneiropagida μακάρι βρε κορίτσια να είμαι κ εγώ στην ίδια θέση!! :) Να το χαίρεσαι το μωράκι σου!!

Θα παρακολουθήσω σήμερα πως θα πάει και βλέπουμε, πάντως έχω πολύ έντονους πόνους!!!

10 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Για αυτό το έγραψα! Άργησα να κάνω το τεστ γιατί δεν πίστευα με τίποτα ότι είμαι έγκυος... Πρέπει να το έκανα στις 8 μέρες καθυστέρησης... Άποψη μου για να μην παιδευεσαι κάνε ένα τεστ απλά αν βγει αρνητικό μην σε πάρει από κάτω...!!! 

@Natasoula85 έκανα και βγήκε αρνητικό :rolleyes: τι άλλο δηλαδή να συμβεί...!!! Άμα δω και κανονικό αίμα....

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

κ πονους ειχα,πολλους κ πολυ δυνατους

να πω την αληθεια δ θυμαμαι πριν κ κοντα στην καθυστερηση(ειχα ομως τοτε με τα καφε,γενικα ολα τα συμπτωματα περιοδου),αλλα πονους περιοδου ειχα σε ολο το πρωτο τριμηνο

@vikib δεν πειράζει, χαλάλι του, το μπεμπακι μας τ αξίζει!! Να το χαίρεσαι γλυκιά μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Pipito είπε:

@oneiropagida μακάρι βρε κορίτσια να είμαι κ εγώ στην ίδια θέση!! :) Να το χαίρεσαι το μωράκι σου!!

Θα παρακολουθήσω σήμερα πως θα πάει και βλέπουμε, πάντως έχω πολύ έντονους πόνους!!!

@Natasoula85 έκανα και βγήκε αρνητικό :rolleyes: τι άλλο δηλαδή να συμβεί...!!! Άμα δω και κανονικό αίμα....

@vikib δεν πειράζει, χαλάλι του, το μπεμπακι μας τ αξίζει!! Να το χαίρεσαι γλυκιά μου!

Στις πόσες μέρες καθυστέρησης το έκανες το τεστ;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Στις πόσες μέρες καθυστέρησης το έκανες το τεστ;

@Natasoula85 μάλλον δεν έχω καθυστέρηση..

1 ώρα πρίν, giotitsa είπε:

@Pipito σου ηρθε η περιοδος;;

Ναι μου ήρθε τελικά σήμερα @giotitsa μου, νιώθω πολύ παράξενα.. :| απλα το είχα πιστέψει! πάμε πάλι απ' την αρχή :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Pipito είπε:

@Natasoula85 μάλλον δεν έχω καθυστέρηση..

Ναι μου ήρθε τελικά σήμερα @giotitsa μου, νιώθω πολύ παράξενα.. :| απλα το είχα πιστέψει! πάμε πάλι απ' την αρχή :)

@Pipito δεν πειραζει κοριτσακι μου ρυθμισε τον θυροειδη σου και τον επομενο μηνα μαζι ναι ;;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , giotitsa είπε:

@Pipito δεν πειραζει κοριτσακι μου ρυθμισε τον θυροειδη σου και τον επομενο μηνα μαζι ναι ;;;;

Σ ευχαριστώ που με στηριξες, προσπάθησες να κρατήσεις την ελπίδα ζωντανή :) μακάρι ο Οκτώβριος να είναι ο τυχερός μας μήνας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Pipito είπε:

Σ ευχαριστώ που με στηριξες, προσπάθησες να κρατήσεις την ελπίδα ζωντανή :) μακάρι ο Οκτώβριος να είναι ο τυχερός μας μήνας!!!

@Pipito τιποτα κοριτσακι μου μην λες ευχαριστω να μην χανεσαι να μπαινεις να μιλαμε θα σε βαλω στο γουρλιδικο θεμα ετσι θα ερχεσαι να μιλαμε εκει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , giotitsa είπε:

@Pipito τιποτα κοριτσακι μου μην λες ευχαριστω να μην χανεσαι να μπαινεις να μιλαμε θα σε βαλω στο γουρλιδικο θεμα ετσι θα ερχεσαι να μιλαμε εκει

Αχ ναι στο γουρλίδικο να με βάλεις!!! Χαχα :) θα μπαίνω τώρα δεν μπορώ να σας αφήσω :x

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Pipito είπε:

Αχ ναι στο γουρλίδικο να με βάλεις!!! Χαχα :) θα μπαίνω τώρα δεν μπορώ να σας αφήσω :x

θα σε βαλω τωρα περιμενεεεεε ολα τα κοριτσια εκει ειμαστε λιγο παλαβες σε προειδοποιωωωω αχχαχαχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pipito είπε:

@Natasoula85 μάλλον δεν έχω καθυστέρηση..

Ναι μου ήρθε τελικά σήμερα @giotitsa μου, νιώθω πολύ παράξενα.. :| απλα το είχα πιστέψει! πάμε πάλι απ' την αρχή :)

Λυπάμαι κοπέλα μου αλλά μην σε παίρνει από κατω... Πάνω απ όλα δεν θέλει άγχος!!! Χαλάρωσε και θα έρθει!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Natasoula85 είπε:

Λυπάμαι κοπέλα μου αλλά μην σε παίρνει από κατω... Πάνω απ όλα δεν θέλει άγχος!!! Χαλάρωσε και θα έρθει!

Σ ευχαριστώ Νατάσα!!!!! :) Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ πικραμένη κ ας δείχνω χαμογελαστή και άνετη.... Δεν πειράζει είναι αρχή ακόμα, κάποια στιγμή θα έρθει, έχεις δίκιο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Pipito είπε:

@oneiropagida μακάρι βρε κορίτσια να είμαι κ εγώ στην ίδια θέση!! :) Να το χαίρεσαι το μωράκι σου!!

Θα παρακολουθήσω σήμερα πως θα πάει και βλέπουμε, πάντως έχω πολύ έντονους πόνους!!!

@Natasoula85 έκανα και βγήκε αρνητικό :rolleyes: τι άλλο δηλαδή να συμβεί...!!! Άμα δω και κανονικό αίμα....

@vikib δεν πειράζει, χαλάλι του, το μπεμπακι μας τ αξίζει!! Να το χαίρεσαι γλυκιά μου!

Μην απελπίζεσαι!!! Όλα μπορούν να συμβούν! Το μόνο σίγουρο είναι να μην αγχώνεσαι!!! Είναι ότι χειρότερο... Εγώ δεύτερη μέρα καθυστέρηση αλλά αν δεν πάει Σάββατο δεν κάνω τπτ.

Link to comment
Share on other sites

On Thu Sep 27 2018 at 7:37 ΜΜ, Elenisp είπε:

Μην απελπίζεσαι!!! Όλα μπορούν να συμβούν! Το μόνο σίγουρο είναι να μην αγχώνεσαι!!! Είναι ότι χειρότερο... Εγώ δεύτερη μέρα καθυστέρηση αλλά αν δεν πάει Σάββατο δεν κάνω τπτ.

Τι έγινε γλυκιά μου;; Έχεις νέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Θα ηθελα την βοήθεια σας, πριν 10 μέρες είχαμε ελεύθερη επαφή με τον φίλο μου και μετά απο 3 ημέρες άρχισα να έχω πονους χαμηλά σαν της περιοδου, να νυσταζω (κοιμαμαι γυρω στης 10 ωρες την ημερα τωρα), πρισμενο στηθος, οταν διπλώνω τα ποδια μου σταυροποδι με ενοχλει κατω απο την κοιλια, συχνοουρια και κουραζομαι σχετικα εύκολα. Μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης? Περιμενω να αδιαθετισω γυρω στις 6 του Οκτώβρη. Πότε με συμβουλευεται να κανω τεστ ή εξεταση χοριακης? Εχω πολυ αγχος και δεν ξερω τι να κανω. Συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο!! Σας ευχαριστώ πολύ!! 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gogo.m είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Θα ηθελα την βοήθεια σας, πριν 10 μέρες είχαμε ελεύθερη επαφή με τον φίλο μου και μετά απο 3 ημέρες άρχισα να έχω πονους χαμηλά σαν της περιοδου, να νυσταζω (κοιμαμαι γυρω στης 10 ωρες την ημερα τωρα), πρισμενο στηθος, οταν διπλώνω τα ποδια μου σταυροποδι με ενοχλει κατω απο την κοιλια, συχνοουρια και κουραζομαι σχετικα εύκολα. Μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης? Περιμενω να αδιαθετισω γυρω στις 6 του Οκτώβρη. Πότε με συμβουλευεται να κανω τεστ ή εξεταση χοριακης? Εχω πολυ αγχος και δεν ξερω τι να κανω. Συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο!! Σας ευχαριστώ πολύ!! 

@Gogo.mναι είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αυτά κοριτσάκι μου και πολύ μπορώ να πω μμμμμ τέλεια απλά είναι νωρίς για τεστ μην το κάνεις και δεν δείξει και στενάχωρηθεις άδικα περίμενε στις 3 μέρες καθυστέρηση αν θες να κάνεις χοριακη που θα δείξει στάνταρ αν δεν μπορείς και δεν έχεις υπομονή κάνε ένα τεστ μια μέρα πριν την καθυστέρηση όμως έτσι κοριτσάκι μου;; 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...