Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, TATAKI said:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια. Εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα διαφανη υγρα μετα την ωορρηξια και μετα εγιναν ασπρα υγρα, ελαστικα (sorry για την περιγραφη) και αδιαθετησα κανονικοτητα.

Εγώ δεν έχω άποψη για τα υγρά γιατί δεν είχα ποτέ μου... μόνο όταν κάνω  ωορρηξία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια. Εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα διαφανη υγρα μετα την ωορρηξια και μετα εγιναν ασπρα υγρα, ελαστικα (sorry για την περιγραφη) και αδιαθετησα κανονικοτητα.

Ναι ξέρω απλά λέω να τα παρατηρήσω αυτό τον μήνα....έχω πάντα κάποιου τύπου υγρά...απλά αυτά δεν τα έχω πάντα ήταν τα άσπρα της κολπιτιδας...we ll see.κανονικα τέτοια θυμάμαι στις εγκυμοσύνες κ σε κολπιτιδες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα said:

Καλά είμαι Όχι δεν έκανα φοβάμαι...

Χαίρομαι με την αναμονή κατάλαβες....Και δεν κάνω γιατί όσο δεν βλέπω  ελπίζω.. πάντως δεν έχω και κάνα συμπτώμα...σήμερα είναι η 14 η η 15 μέρα την ωορρηξίας... κανονικά έπρεπε από χθες....αύριο το πρωί θα κάνω σίγουρα....

Σε καταλαβαινω...εχει την ομορφια της η αναμονη. Μακαρι να δεις ενα θετικοτατο τεστακι. 

Just now, Emilly said:

Ναι ξέρω απλά λέω να τα παρατηρήσω αυτό τον μήνα....έχω πάντα κάποιου τύπου υγρά...απλά αυτά δεν τα έχω πάντα ήταν τα άσπρα της κολπιτιδας...we ll see.κανονικα τέτοια θυμάμαι στις εγκυμοσύνες κ σε κολπιτιδες.

Αν εχεις δει κατι που δεν ειχες αλλους μηνες ειναι καλο σημαδι πιστευω. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εχω καλη προαισθηση για σενα παντως αυτο το μηνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια.λοιπον για το αρχείο.ειδα άσπρα υγρά κολπιτιδας.κολπιτιδα δεν παίζει..αν μου έρθει περίοδος άρα και τα υγρά δεν θα είναι στάνταρτ σύμπτωμα.ετοιμαζω την λίστα εγώ να ξέρετε.

τι εννοείς κολπίτιδα? μυρίζουν? γιατι στην εγκυμοσύνη μπορει να εχεις άσπρα καπως σαν κομμένο γαλα αλλα ειναι απο υπεραναπτυξη των βακτηρίων που έχουμε μεσα μας κ ειναι συχνο φαινόμενο στην εγκυμοσύνη. 

εγω παντως ειχα ασπροδιαφανα όπου κ διαφανα 2 μερες πριν το τεστ και στο εσώρουχο ειχα δει ασπροδιαφανα σαν ζελε ελαστικά...μετα έως κ τωρα ειναι διαφανα ή υπόλευκα 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Κάθε μέρα δύσκολο...μέρα παρά μέρα ναι! Προσπαθούμε 6 μήνες...

Μέρα παρά μέρα τέλεια!! 6 μήνες είναι καλά και απόλυτα μέσα στα στατιστικά, θα έρθει το μωράκι σας! :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τι εννοείς κολπίτιδα? μυρίζουν? γιατι στην εγκυμοσύνη μπορει να εχεις άσπρα καπως σαν κομμένο γαλα αλλα ειναι απο υπεραναπτυξη των βακτηρίων που έχουμε μεσα μας κ ειναι συχνο φαινόμενο στην εγκυμοσύνη. 

εγω παντως ειχα ασπροδιαφανα όπου κ διαφανα 2 μερες πριν το τεστ και στο εσώρουχο ειχα δει ασπροδιαφανα σαν ζελε ελαστικά...μετα έως κ τωρα ειναι διαφανα ή υπόλευκα 

Δεν μυρίζουν τίποτα αυτά συνήθως σε φάσεις εγκυμοσύνες τα είχα.θα δείξει τωρα.απλα θα σβήσω άλλο ένα ύποπτο σημάδι τον επόμενο μήνα.παντα όταν πήγαινα για καλιεργεια σε εγκυμοσύνη έλεγα σίγουρα έχω μύκητες κ ποτέ δεν είχα τελικά..κ είχα αυξημένα πλακωδη....δεν έχω κ τεστ χαχαχαχαχα.θα περιμένω με αγάπη κ χαρά να έρθει ότι θέλει να έρθει κ περίοδος να είναι μια χαρά θα ξελαφρωσω ...

Just now, TATAKI είπε:

Σε καταλαβαινω...εχει την ομορφια της η αναμονη. Μακαρι να δεις ενα θετικοτατο τεστακι. 

Αν εχεις δει κατι που δεν ειχες αλλους μηνες ειναι καλο σημαδι πιστευω. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εχω καλη προαισθηση για σενα παντως αυτο το μηνα.

Μπα..απλά τα καταθέτω για να βγάλουμε άκρη να μην έχουμε κάθε μήνα με ψευδαισθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Καλά είμαι Όχι δεν έκανα φοβάμαι...

Χαίρομαι με την αναμονή κατάλαβες....Και δεν κάνω γιατί όσο δεν βλέπω  ελπίζω.. πάντως δεν έχω και κάνα συμπτώμα...σήμερα είναι η 14 η η 15 μέρα την ωορρηξίας... κανονικά έπρεπε από χθες....αύριο το πρωί θα κάνω σίγουρα....

Άντε μπραβο! Εύχομαι γρήγορα με ένα θετικό τεστ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Σε καταλαβαινω...εχει την ομορφια της η αναμονη. Μακαρι να δεις ενα θετικοτατο τεστακι. 

Αν εχεις δει κατι που δεν ειχες αλλους μηνες ειναι καλο σημαδι πιστευω. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εχω καλη προαισθηση για σενα παντως αυτο το μηνα.

Μπα..απλά τα καταθέτω για να βγάλουμε άκρη να μην έχουμε κάθε μήνα με ψευδαισθήσεις.

 

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τι εννοείς κολπίτιδα? μυρίζουν? γιατι στην εγκυμοσύνη μπορει να εχεις άσπρα καπως σαν κομμένο γαλα αλλα ειναι απο υπεραναπτυξη των βακτηρίων που έχουμε μεσα μας κ ειναι συχνο φαινόμενο στην εγκυμοσύνη. 

εγω παντως ειχα ασπροδιαφανα όπου κ διαφανα 2 μερες πριν το τεστ και στο εσώρουχο ειχα δει ασπροδιαφανα σαν ζελε ελαστικά...μετα έως κ τωρα ειναι διαφανα ή υπόλευκα 

Μόλις διάβασα ότι είναι νορμάλ πριν την περίοδο αυτά τα υγρά...απλά άλλες φορές τα βλέπεις άλλες δεν τα βλέπεις.τωρα γενικά είχα καλό κύκλο κ όλα είναι στο φουλ κ έβγαλα κ υγρά...αλλά δεν σημαίνει κ τίποτα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μπα..απλά τα καταθέτω για να βγάλουμε άκρη να μην έχουμε κάθε μήνα με ψευδαισθήσεις.

 

Μόλις διάβασα ότι είναι νορμάλ πριν την περίοδο αυτά τα υγρά...απλά άλλες φορές τα βλέπεις άλλες δεν τα βλέπεις.τωρα γενικά είχα καλό κύκλο κ όλα είναι στο φουλ κ έβγαλα κ υγρά...αλλά δεν σημαίνει κ τίποτα αυτό.

το ξερω οτι ειχες καλο κυκλο γιατι είχαμε σχεδόν ίδιες εξετάσεις σε αυτον τον κύκλο, εγω πιστευω και εύχομαι ότι θα είσαι!

μακάρι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα...μακάρι να ήσουν κοντα εχω 2 hometest  να στα έδινα 

  • Χαχα 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Να γονιμοποιηθει ωάριο που βρίσκεται στη μεριά χωρίς σάλπιγγα δεν γίνεται! Δεν έχει το σπέρμα τρόπο να φτάσει.. Οπότε μη φοβάσαι τόσο, θα κάνεις ωορρηξία και αριστερά όπου να ναι και όλα θα πάνε καλά! Θα δεις που σε λίγο καιρό θα λες ότι " και εγώ πριν από το πρώτο μου παιδί είχα μια παλινδρομη και ένα εξωμητριο" και θα είναι πια παρελθόν αυτές οι περιπέτειες.. :)

Στην ωορρηξια πονάμε τις ημέρες που ωριμάζει το ωοθηλακιο και μεγαλώνει και μετά από το υγρό που απελυθερωνει, υπάρχουν πολλοί φυσιολογικοί λόγοι για τους οποίους μπορεί να έχεις πονακια.. Προσπάθησε όσο μπορείς να το απομυθοποιησεις, ηρέμησε και θα φύγει και κ πόνος.. 

Καλησπέρα! Το 3.8 tsh είναι μέσα στις φυσιολογικές τιμές.. Τώρα για εγκυμοσύνη πρέπει να πέσει κάτω από 2.5 Ειναι πολύ εύκολο να ρυθμιστεί, θα σου αυξήσει απλά τη θυροξινη και θα πέσει! Εγώ όταν έμεινα έγκυος έκανα τις πρώτες αιματολογικές 6 εβδομάδων και είχα tsh 3.73 πήρα χαπάκι των 50mg και σε 20 μέρες είχε πέσει 1.67.. 

Καλημέρα....Ειμαι σίγουρη πως όλα είναι μέσα στο κεφάλι μου...Θα χαλαρώσω και θα συνέλθω πιστεύω!!!Στην ωορρηξία ειχα πάντα πόνο από μικρό παιδί και γιαυτό ήξερα πάντα ποτέ έχω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

το ξερω οτι ειχες καλο κυκλο γιατι είχαμε σχεδόν ίδιες εξετάσεις σε αυτον τον κύκλο, εγω πιστευω και εύχομαι ότι θα είσαι!

μακάρι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα...μακάρι να ήσουν κοντα εχω 2 hometest  να στα έδινα 

Άσε κ είπα να κρατηθώ..έχω μια χοριακη πληρωμένη....πάλι...που μου την έγραψε ο μπάρμπας τώρα που πήγα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Θελουμε εστω ενα θετικο τεστακι αυτη την εβδομαδα να ανεβει η ομαδα. Την προηγουμενη ειχαμε την ζουζουνα και μας ανεβασε. Μακαρι να εχουμε περισσοτερα αυτη την εβδομαδα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μπα..απλά τα καταθέτω για να βγάλουμε άκρη να μην έχουμε κάθε μήνα με ψευδαισθήσεις.

 

Μόλις διάβασα ότι είναι νορμάλ πριν την περίοδο αυτά τα υγρά...απλά άλλες φορές τα βλέπεις άλλες δεν τα βλέπεις.τωρα γενικά είχα καλό κύκλο κ όλα είναι στο φουλ κ έβγαλα κ υγρά...αλλά δεν σημαίνει κ τίποτα αυτό.

Κ γω 2-3 μερες πριν την περιοδο ειχα ακριβως τετοια υγρα, βεβαια εγω το ειχα παρατηρησει οτι καθε μφορα πριν την περιοδο ειχα 2-3 μερες πριν τετοια υγρα.. τωρα αν εσυ δεν τα ειχες ξανα υποπτο.. εκτος αν δεν το ειχες παρατηρησει που δεν το νομιζω..

Παντως ειναι απολυτα φυσιολογικο να ξερεις..αν θυμασαι που μου ειχες απαντησει κιολας οταν ειχα δει αυτα τα λευκα υγρα μια μερα πριν την περιοδο. Συμμαθητριααα χαραξε το δρομο!!

Just now, Τονιαα είπε:

Καλά είμαι Όχι δεν έκανα φοβάμαι...

Χαίρομαι με την αναμονή κατάλαβες....Και δεν κάνω γιατί όσο δεν βλέπω  ελπίζω.. πάντως δεν έχω και κάνα συμπτώμα...σήμερα είναι η 14 η η 15 μέρα την ωορρηξίας... κανονικά έπρεπε από χθες....αύριο το πρωί θα κάνω σίγουρα....

Αγαπημενη συμμαθητρια..

Εαν οντως ειχες ωορηξια τσεκαρισμενα πριν 14-15 μερες, ωφειλεις να κανεις ενα τεστ να δεις τι παιζει.. νομιζω στις ηλικιες που ειμαστε εμεις, ειδικα για τις δικες μας ηλικιες , πρεπει να το ξερεις το γρηγοροτερο για να ξερεις αν χρειαστεις φαρμακευτικη αγωγη κτλ.. κακα τα ψεμματα κ ας μην χαιδευουμε αυτια..η κυηση σ αυτες τις ηλικιες , εκτος απο το αυτο το ΕΝΑ ωαριο που κατεφερε κ ηταν καλο, ειναι κυησεις υψηλου κινδυνου!! Οποτε παρε να κανεις τεστ!! 
Με πολυ αγαπη στα λεω μην με παρεξηγησεις..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Κ γω 2-3 μερες πριν την περιοδο ειχα ακριβως τετοια υγρα, βεβαια εγω το ειχα παρατηρησει οτι καθε μφορα πριν την περιοδο ειχα 2-3 μερες πριν τετοια υγρα.. τωρα αν εσυ δεν τα ειχες ξανα υποπτο.. εκτος αν δεν το ειχες παρατηρησει που δεν το νομιζω..

Παντως ειναι απολυτα φυσιολογικο να ξερεις..αν θυμασαι που μου ειχες απαντησει κιολας οταν ειχα δει αυτα τα λευκα υγρα μια μερα πριν την περιοδο. Συμμαθητριααα χαραξε το δρομο!!

Αγαπημενη συμμαθητρια..

Εαν οντως ειχες ωορηξια τσεκαρισμενα πριν 14-15 μερες, ωφειλεις να κανεις ενα τεστ να δεις τι παιζει.. νομιζω στις ηλικιες που ειμαστε εμεις, ειδικα για τις δικες μας ηλικιες , πρεπει να το ξερεις το γρηγοροτερο για να ξερεις αν χρειαστεις φαρμακευτικη αγωγη κτλ.. κακα τα ψεμματα κ ας μην χαιδευουμε αυτια..η κυηση σ αυτες τις ηλικιες , εκτος απο το αυτο το ΕΝΑ ωαριο που κατεφερε κ ηταν καλο, ειναι κυησεις υψηλου κινδυνου!! Οποτε παρε να κανεις τεστ!! 
Με πολυ αγαπη στα λεω μην με παρεξηγησεις..

Ναι απλά άρχισα να τα μετράω κ αυτά τώρα κ να κάνω σενάρια.εννοειται ούτε καν θυμάμαι αν τα είχα πολλές φορές πριν την περίοδο.η μνήμη μου φτάνει μέχρι τον προηγούμενο μήνα χαχαχαχα.δεν τα είχα ..αλλά τα εχω ξαναδεί σίγουρα...φυσιολογικά ορμονικά κ μάλιστα καλή λειτουργία ορμονική.ειναι από αυξημένη προγεστερόνη.σαν κομμένο γάλα ήταν τα γνωστά της κολπιτιδες τα λέω εγώ...που δεν τα βλέπεις πάντα..διάφανα κ εκρεμη βλέπω συνέχεια εγω.γι αυτό δεν μπορώ να αξιολογήσω γόνιμη βλενα σε εμένα...αυτά τώρα τα πηκτα είναι προ περιόδου κ σε εγκυμοσύνη.ολοιδια..που να βγάλεις άκρη..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Κ γω 2-3 μερες πριν την περιοδο ειχα ακριβως τετοια υγρα, βεβαια εγω το ειχα παρατηρησει οτι καθε μφορα πριν την περιοδο ειχα 2-3 μερες πριν τετοια υγρα.. τωρα αν εσυ δεν τα ειχες ξανα υποπτο.. εκτος αν δεν το ειχες παρατηρησει που δεν το νομιζω..

Παντως ειναι απολυτα φυσιολογικο να ξερεις..αν θυμασαι που μου ειχες απαντησει κιολας οταν ειχα δει αυτα τα λευκα υγρα μια μερα πριν την περιοδο. Συμμαθητριααα χαραξε το δρομο!!

Αγαπημενη συμμαθητρια..

Εαν οντως ειχες ωορηξια τσεκαρισμενα πριν 14-15 μερες, ωφειλεις να κανεις ενα τεστ να δεις τι παιζει.. νομιζω στις ηλικιες που ειμαστε εμεις, ειδικα για τις δικες μας ηλικιες , πρεπει να το ξερεις το γρηγοροτερο για να ξερεις αν χρειαστεις φαρμακευτικη αγωγη κτλ.. κακα τα ψεμματα κ ας μην χαιδευουμε αυτια..η κυηση σ αυτες τις ηλικιες , εκτος απο το αυτο το ΕΝΑ ωαριο που κατεφερε κ ηταν καλο, ειναι κυησεις υψηλου κινδυνου!! Οποτε παρε να κανεις τεστ!! 
Με πολυ αγαπη στα λεω μην με παρεξηγησεις..

Ναι καρδούλα μου σε καταλαβαίνω άλλα εγώ έχω κύκλο 27 άντε 28 μέρα στο πολύ....εεε σήμερα είναι η 28 μέρα....έχω μπόλικα τεστ...Αλλά λείπω από το σπίτι από τής 6 το πρωί μέχρι 10 το βράδυ για αυτο και δεν έχω κάνει.....ονειρευομαι ακόμα πηγαίνω στην τουαλέτα και κάνω το σταυρό μου μην δω τίποτα που δεν πρέπει.......Θα κάνω αύριο...θέλω να ελπίζω 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...