Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, tina79 είπε:

Κ γω 2-3 μερες πριν την περιοδο ειχα ακριβως τετοια υγρα, βεβαια εγω το ειχα παρατηρησει οτι καθε μφορα πριν την περιοδο ειχα 2-3 μερες πριν τετοια υγρα.. τωρα αν εσυ δεν τα ειχες ξανα υποπτο.. εκτος αν δεν το ειχες παρατηρησει που δεν το νομιζω..

Παντως ειναι απολυτα φυσιολογικο να ξερεις..αν θυμασαι που μου ειχες απαντησει κιολας οταν ειχα δει αυτα τα λευκα υγρα μια μερα πριν την περιοδο. Συμμαθητριααα χαραξε το δρομο!!

Αγαπημενη συμμαθητρια..

Εαν οντως ειχες ωορηξια τσεκαρισμενα πριν 14-15 μερες, ωφειλεις να κανεις ενα τεστ να δεις τι παιζει.. νομιζω στις ηλικιες που ειμαστε εμεις, ειδικα για τις δικες μας ηλικιες , πρεπει να το ξερεις το γρηγοροτερο για να ξερεις αν χρειαστεις φαρμακευτικη αγωγη κτλ.. κακα τα ψεμματα κ ας μην χαιδευουμε αυτια..η κυηση σ αυτες τις ηλικιες , εκτος απο το αυτο το ΕΝΑ ωαριο που κατεφερε κ ηταν καλο, ειναι κυησεις υψηλου κινδυνου!! Οποτε παρε να κανεις τεστ!! 
Με πολυ αγαπη στα λεω μην με παρεξηγησεις..

Όχι μπρε..το σημαντικό είναι όπως όλες τις ηλικίες μαζί με χοριακη μια προγεστερόνη κ ε2. Διαφορετικά μόνο εγώ το γίδι που πήγα κ έπαθα μαιευτικο αντοφωσφολιπιδικο ( θρομβοφιλια ) πρέπει σχετικά νωρίς να επιβεβαιώσω για να αρχίσω αντιπηκτικες.αλλα κ πάλι δεν θέλει πανικ.δηλαδη παίρνω ήδη τα σαλοσπιρ μου κ όλα καλά ....εμείς οι μεγαλύτερες τα θέματα είναι αυτά να παρακολουθούν οι γυναικολόγοι θρομβοφιλικες καταστάσεις πηκτικους παράγοντες που έχουμε περισσότερες πιθανότητες για προεκλαμψία.αλλιως μια χαρά μήτρες έχουμε θα τα κρατήσουμε μια χαρά άπαξ κ έρθουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Όχι μπρε..το σημαντικό είναι όπως όλες τις ηλικίες μαζί με χοριακη μια προγεστερόνη κ ε2. Διαφορετικά μόνο εγώ το γίδι που πήγα κ έπαθα μαιευτικο αντοφωσφολιπιδικο ( θρομβοφιλια ) πρέπει σχετικά νωρίς να επιβεβαιώσω για να αρχίσω αντιπηκτικες.αλλα κ πάλι δεν θέλει πανικ.δηλαδη παίρνω ήδη τα σαλοσπιρ μου κ όλα καλά ....εμείς οι μεγαλύτερες τα θέματα είναι αυτά να παρακολουθούν οι γυναικολόγοι θρομβοφιλικες καταστάσεις πηκτικους παράγοντες που έχουμε περισσότερες πιθανότητες για προεκλαμψία.αλλιως μια χαρά μήτρες έχουμε θα τα κρατήσουμε μια χαρά άπαξ κ έρθουν.

όταν μείνεις έγκυος τα συνεχίζεις τα σαλοσπιρ κ κανεις και αντιπηκτικες?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

όταν μείνεις έγκυος τα συνεχίζεις τα σαλοσπιρ κ κανεις και αντιπηκτικες?

Ναι..εμένα μάλλον θρομβοφιλια παίχτηκε γιατί πήγα αιματολογο μετά την τελευταία αποβολή κ ένας τίτλος ήταν τσιμπημενος...και να σου πω φοβάμαι που θα τρυπιεμσι αν μείνω μήπως πάθω αιμοραγιες από τις αντιπηκτικες...πωπω...κ αυτό με τρομαζει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι..εμένα μάλλον θρομβοφιλια παίχτηκε γιατί πήγα αιματολογο μετά την τελευταία αποβολή κ ένας τίτλος ήταν τσιμπημενος...και να σου πω φοβάμαι που θα τρυπιεμσι αν μείνω μήπως πάθω αιμοραγιες από τις αντιπηκτικες...πωπω...κ αυτό με τρομαζει

αιμορραγιες τι εννοει? μα αν εχεις θεμα με την πηξη λογικά δεν θα έχεις αιμορραγιες αφου θα κάνεις τις ενέσεις, εκτός αν επειδη θα παίρνεις κ τα σαλοσπιρ επηρεαζεται .

  • Μπερδεμένη/-ος 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

αιμορραγιες τι εννοει? μα αν εχεις θεμα με την πηξη λογικά δεν θα έχεις αιμορραγιες. 

Δεν έχω ξανακάνει όποτε δεν ξέρω τι να περιμένω...καλά όταν κ αν ξαναμεινώ λέμε.ειναιβπολυπλοκο το θέμα της μαιευτικής θρομβοφιλιας...δηλαδή φαντάσου ότι έχω γενικά αραιό αίμα κ το κατώτερο χαμηλό όριο αιμοπεταλίων απλά στην εγκυμοσύνη εμφανίζεται αδυναμία διάλυσης θρόμβων αποτι κατάλαβα για αυτό κάνουν αντιπηκτικες....εγώ τώρα με 150000 αιμοπετάλια είναι πολύ τρομαχτικό να βάζω αντιπηκτικες αλλά θα παίρνω μάλλον κ κορτιζόνη τον πρώτο καιρό γιατί η ανωμαλία του οργανισμού μου είναι συνδιασμός θρομβοπενιας κ ουδέτερο φιλίας μαζί όμως με μαιευτική θρομβοφιλια ...που ν καταλάβω τι γίνεται...μπέρδεμα...απλά στην εγκυμοσύνη αυτό που σου είπα αδυνατεί ο οργανισμός να διαλύσει θρόμβους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Δεν έχω ξανακάνει όποτε δεν ξέρω τι να περιμένω...καλά όταν κ αν ξαναμεινώ λέμε.ειναιβπολυπλοκο το θέμα της μαιευτικής θρομβοφιλιας...δηλαδή φαντάσου ότι έχω γενικά αραιό αίμα κ το κατώτερο χαμηλό όριο αιμοπεταλίων απλά στην εγκυμοσύνη εμφανίζεται αδυναμία διάλυσης θρόμβων αποτι κατάλαβα για αυτό κάνουν αντιπηκτικες....εγώ τώρα με 150000 αιμοπετάλια είναι πολύ τρομαχτικό να βάζω αντιπηκτικες αλλά θα παίρνω μάλλον κ κορτιζόνη τον πρώτο καιρό γιατί η ανωμαλία του οργανισμού μου είναι συνδιασμός θρομβοπενιας κ ουδέτερο φιλίας μαζί όμως με μαιευτική θρομβοφιλια ...που ν καταλάβω τι γίνεται...μπέρδεμα...απλά στην εγκυμοσύνη αυτό που σου είπα αδυνατεί ο οργανισμός να διαλύσει θρόμβους.

Η ξαδέρφη μου που είχε θρομβοφιλια και σε όλη την εγκυμοσύνη έκανε αντιπηκτικες εννοειται δεν είχε αιμορραγία και βεβαι δεν χρειάζεται να παίρνεις και σαλοσπιρ μεινε εσυ εγκυος και όλα θα πάνε καλα:x

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν έχω ξανακάνει όποτε δεν ξέρω τι να περιμένω...καλά όταν κ αν ξαναμεινώ λέμε.ειναιβπολυπλοκο το θέμα της μαιευτικής θρομβοφιλιας...δηλαδή φαντάσου ότι έχω γενικά αραιό αίμα κ το κατώτερο χαμηλό όριο αιμοπεταλίων απλά στην εγκυμοσύνη εμφανίζεται αδυναμία διάλυσης θρόμβων αποτι κατάλαβα για αυτό κάνουν αντιπηκτικες....εγώ τώρα με 150000 αιμοπετάλια είναι πολύ τρομαχτικό να βάζω αντιπηκτικες αλλά θα παίρνω μάλλον κ κορτιζόνη τον πρώτο καιρό γιατί η ανωμαλία του οργανισμού μου είναι συνδιασμός θρομβοπενιας κ ουδέτερο φιλίας μαζί όμως με μαιευτική θρομβοφιλια ...που ν καταλάβω τι γίνεται...μπέρδεμα...απλά στην εγκυμοσύνη αυτό που σου είπα αδυνατεί ο οργανισμός να διαλύσει θρόμβους.

στον γιο σου δλδ δεν είχες κάποιο πρόβλημα, εγινε μετα απο οτι κατάλαβα?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Η ξαδέρφη μου που είχε θρομβοφιλια και σε όλη την εγκυμοσύνη έκανε αντιπηκτικες εννοειται δεν είχε αιμορραγία και βεβαι δεν χρειάζεται να παίρνεις και σαλοσπιρ μεινε εσυ εγκυος και όλα θα πάνε καλα:x

Αχ φοβούμαι....λοιπόν....

Λύγισα...παρήγγειλα τεστ.....θα τα κάψω όλα...θα καεί το πελεκουδι.εε ναι ποιον γελάω....ότι θα άντεχα μέχρι Κυριακή.ααααχαχαχαχαχα.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

στον γιο σου δλδ δεν είχες κάποιο πρόβλημα, εγινε μετα απο οτι κατάλαβα?

Οχι σαν την γάτα ούτε κατάλαβα πως πέρασαν οι μήνες...αλλά ούτε στο δεύτερο πρέπει να το είχα...στις δύο τελευταίες μάλλον.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Η ξαδέρφη μου που είχε θρομβοφιλια και σε όλη την εγκυμοσύνη έκανε αντιπηκτικες εννοειται δεν είχε αιμορραγία και βεβαι δεν χρειάζεται να παίρνεις και σαλοσπιρ μεινε εσυ εγκυος και όλα θα πάνε καλα:x

Όλα μαζί θα τα παίρνω κ τα σαλοσπιρ...μου το είπε η λευκού...κ τα δυο μαζί θέλει...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Πως ειστε? Εγω δνε ξερω ποτε εκανα ωορρηξία δνε πονεσα οπως τον προηγουμενο μηνα.. Και η αληθεια τους προηγουμενους 2 μηνες πονουσα την 17η μερα με 18η.. Τωρα ειμαι στην 17η και τιποτα.. Αλλα ειχα πονακια την 13η και σκεφτομαι μηπως εγινε νωριτερα.. Παντως ηρθα σε επαφη 12η 13η 14η 15η εχθες οχι του εδωσα day off και σημερα 17η δηλαδη θα ξανα γινει και αυριο ισως απαξ και γινει αυτες τις μερες.. Αυτον τον μηνα ξεκινησα με αισιοδοξια αλλα ειμαι λιγο καπως που δεν πονεσα στην ωορρηξία οσο τον προηγουμενο μηνα..

Just now, Emilly είπε:

Αχ φοβούμαι....λοιπόν....

Λύγισα...παρήγγειλα τεστ.....θα τα κάψω όλα...θα καεί το πελεκουδι.εε ναι ποιον γελάω....ότι θα άντεχα μέχρι Κυριακή.ααααχαχαχαχαχα.

Οχι σαν την γάτα ούτε κατάλαβα πως πέρασαν οι μήνες...αλλά ούτε στο δεύτερο πρέπει να το είχα...στις δύο τελευταίες μάλλον.

Όλα μαζί θα τα παίρνω κ τα σαλοσπιρ...μου το είπε η λευκού...κ τα δυο μαζί θέλει...

Οσον αφορα για την θρομβοφυλια ηταν και εμενα αυξημενη μια τιμη της πέρυσι που εκανα εξεταση και ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν απο τα αντισυλληπτικα.. Ξανα εκανα την εξεταση μεα απο καποιο διάστημα και ειχε πεσει ο αριθμος.. Αλλα μου ειχε πει οτι θα το κοιταμε σε περιπτωση εγκυμοσύνης.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ φοβούμαι....λοιπόν....

Λύγισα...παρήγγειλα τεστ.....θα τα κάψω όλα...θα καεί το πελεκουδι.εε ναι ποιον γελάω....ότι θα άντεχα μέχρι Κυριακή.ααααχαχαχαχαχα.

Οχι σαν την γάτα ούτε κατάλαβα πως πέρασαν οι μήνες...αλλά ούτε στο δεύτερο πρέπει να το είχα...στις δύο τελευταίες μάλλον.

Όλα μαζί θα τα παίρνω κ τα σαλοσπιρ...μου το είπε η λευκού...κ τα δυο μαζί θέλει...

Ειναι ανάλογα σε τι βαθμό την έχεις την θρομβοφιλια δεν είναι το ίδιο σε όλες τις γυναίκες.εμενα δυστυχώς την θρομβοφιλια την κληρονομησα αλλα ολα παλεύονται.οσο για τα τεστακια καλα θα κανεις εδω κάνατε εμενα μα χρησιμοποιώ εχω εθιστεί χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vasiliki2020 είπε:

Ειναι ανάλογα σε τι βαθμό την έχεις την θρομβοφιλια δεν είναι το ίδιο σε όλες τις γυναίκες.εμενα δυστυχώς την θρομβοφιλια την κληρονομησα αλλα ολα παλεύονται.οσο για τα τεστακια καλα θα κανεις εδω κάνατε εμενα μα χρησιμοποιώ εχω εθιστεί χαχαχα

Άσε τσάμπα τα ευρώ μου καίω αλλά τι να κάνω;;;αν περίμενα αυτή την φορά ξέρω δεν θα αργήσει να έρθει περίοδος.αφουβηερω ότι αβγό έσκασε πριν δύο εβδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άσε τσάμπα τα ευρώ μου καίω αλλά τι να κάνω;;;αν περίμενα αυτή την φορά ξέρω δεν θα αργήσει να έρθει περίοδος.αφουβηερω ότι αβγό έσκασε πριν δύο εβδομάδες...

Εσυ ποτε δεν περιμένεις να ερθει;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Πηραμε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα. Τα εστειλα στη γιατρο μου αλλα μεχρι να μου απαντησει σας στελνω να μου πειτε αν γνωριζετε. 

Ρευστοποιηση πληρης εντος 30 min. 

Ph 8, αριθμος σπερματ. 20.550.000/ml

Συνολικος αριθμος 63.705.000

Ογκος 3.1

Ωρα 1 ζωηρη 60% μετρια 5% νωθρη 7. Συνολο 1ης ωρας 72%. Ωρα 2η ζωηρα 59, μετρια 4, νωθρα 6  συνολο 2ης 69%. Μεση προωθητικη ικανοτητα vsl 33.1μ/sec. Αριθμος κινητων σπερμ την 1η ωρα 14.8 εκατ. 

Μορφολογια : φυσιολογικα 29%, ανωμαλα 71%

Η αναλυση εγινε με κριτηρια horte και crismas clinical 4.5

Μαλλον κατι στην κινηση και στη μορφολογια εχει; καθε βοηθεια πολυτιμη κοριτσια...δεν εχω ιδεα και με το internet εχω μπερδευτει... ααα τωρα προσεξα πως ελεγε στη μορφολογια πανω απο 14 και εκεινος ειχε 29. Μπορει τελικα να μην ειναι προβλημα...ουφ...δυσκολα μου φαινονται

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εσυ ποτε δεν περιμένεις να ερθει;

Κυριακή ...πριν δύο εβδομάδες όμως που πήγα γιατρό πριν δύο τρίτες μου είπε από ώρα σε ώρα κάνεις ωορηξια όποτε δεν θα αργήσει κ πολύ.εγω πιστεύω άντε από τρίτη που είπε ο γιατρός πες Πέμπτη να έριξα βάλε δύο βδομάδες βάλε κ άλλες δύο έτσι να χάμε να λέγαμε μέχρι Σάββατο θα σκάσει μύτη...απλά τώρα το τεστ θα δείξει...αν δεν προλάβει η περίοδος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Κοριτσια καλησπερα. Πηραμε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα. Τα εστειλα στη γιατρο μου αλλα μεχρι να μου απαντησει σας στελνω να μου πειτε αν γνωριζετε. 

Ρευστοποιηση πληρης εντος 30 min. 

Ph 8, αριθμος σπερματ. 20.550.000/ml

Συνολικος αριθμος 63.705.000

Ογκος 3.1

Ωρα 1 ζωηρη 60% μετρια 5% νωθρη 7. Συνολο 1ης ωρας 72%. Ωρα 2η ζωηρα 59, μετρια 4, νωθρα 6  συνολο 2ης 69%. Μεση προωθητικη ικανοτητα vsl 33.1μ/sec. Αριθμος κινητων σπερμ την 1η ωρα 14.8 εκατ. 

Μορφολογια : φυσιολογικα 29%, ανωμαλα 71%

Η αναλυση εγινε με κριτηρια horte και crismas clinical 4.5

Μαλλον κατι στην κινηση και στη μορφολογια εχει; καθε βοηθεια πολυτιμη κοριτσια...δεν εχω ιδεα και με το internet εχω μπερδευτει... ααα τωρα προσεξα πως ελεγε στη μορφολογια πανω απο 14 και εκεινος ειχε 29. Μπορει τελικα να μην ειναι προβλημα...ουφ...δυσκολα μου φαινονται

Νομίζω μια χαρά είστε! Μορφολογία, ναι, είναι τρελό αλλά οι φυσιολογικές μορφές είναι μειονότητα στο σπέρμα του άνδρα.

Άλλα έχουν δύο ουρές, άλλα μικρό ή πολύ μεγάλο κεφάλι κλπ. Είναι αρκετά αστεία! Εμείς τουλάχιστον όταν είδαμε κάτι εικόνες στο google γελάσαμε αρκετά!


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...