Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Kelly_V said:

Νομίζω μια χαρά είστε! Μορφολογία, ναι, είναι τρελό αλλά οι φυσιολογικές μορφές είναι μειονότητα στο σπέρμα του άνδρα.

Άλλα έχουν δύο ουρές, άλλα μικρό ή πολύ μεγάλο κεφάλι κλπ. Είναι αρκετά αστεία! Εμείς τουλάχιστον όταν είδαμε κάτι εικόνες στο google γελάσαμε αρκετά!

Σε ευχαριστω πολυ. Η κινητικοτητα σου φαινεται φυσιολογικη;  επισης μετα 24 ωρες τα ζωντανα ειναι 24%.δεν ειναι λιγα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI said:

Κοριτσια καλησπερα. Πηραμε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα. Τα εστειλα στη γιατρο μου αλλα μεχρι να μου απαντησει σας στελνω να μου πειτε αν γνωριζετε. 

Ρευστοποιηση πληρης εντος 30 min. 

Ph 8, αριθμος σπερματ. 20.550.000/ml

Συνολικος αριθμος 63.705.000

Ογκος 3.1

Ωρα 1 ζωηρη 60% μετρια 5% νωθρη 7. Συνολο 1ης ωρας 72%. Ωρα 2η ζωηρα 59, μετρια 4, νωθρα 6  συνολο 2ης 69%. Μεση προωθητικη ικανοτητα vsl 33.1μ/sec. Αριθμος κινητων σπερμ την 1η ωρα 14.8 εκατ. 

Μορφολογια : φυσιολογικα 29%, ανωμαλα 71%

Η αναλυση εγινε με κριτηρια horte και crismas clinical 4.5

Μαλλον κατι στην κινηση και στη μορφολογια εχει; καθε βοηθεια πολυτιμη κοριτσια...δεν εχω ιδεα και με το internet εχω μπερδευτει... ααα τωρα προσεξα πως ελεγε στη μορφολογια πανω απο 14 και εκεινος ειχε 29. Μπορει τελικα να μην ειναι προβλημα...ουφ...δυσκολα μου φαινονται

Κορίτσι μού δεν ξέρω και καλά άλλα από όσα ξέρω καλό μου φαίνετε 

Εγώ έκανα μόλις τεστ εγκυμοσυνης και βγήκε αρνίτικο...μάπα το καρπούζι 

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα said:

Κορίτσι μού δεν ξέρω και καλά άλλα από όσα ξέρω καλό μου φαίνετε 

Εγώ έκανα μόλις τεστ εγκυμοσυνης και βγήκε αρνίτικο...μάπα το καρπούζι 

Οχι ρε συ...κριμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Κορίτσι μού δεν ξέρω και καλά άλλα από όσα ξέρω καλό μου φαίνετε 

Εγώ έκανα μόλις τεστ εγκυμοσυνης και βγήκε αρνίτικο...μάπα το καρπούζι 

Τον επόμενο μήνα κορίτσι.ξερω αυτά τα αρνητικά είναι θάνατος.εχω κάνει πολλά τέτοια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα said:

Κορίτσι μού δεν ξέρω και καλά άλλα από όσα ξέρω καλό μου φαίνετε 

Εγώ έκανα μόλις τεστ εγκυμοσυνης και βγήκε αρνίτικο...μάπα το καρπούζι 

Παμε για χριστουγεννιατικο.. γιορτινο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάθε τέλος είναι και μια νέα αρχή......Δεν πέφτουμε...Δεν κλαιγωμαστε...Θα τα καταφέρουμε όλες....το είπα και χθες ότι θα  προχωρήσω σε εξωσωματική...την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα το συζητήσουμε...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα said:

Κάθε τέλος είναι και μια νέα αρχή......Δεν πέφτουμε...Δεν κλαιγωμαστε...Θα τα καταφέρουμε όλες....το είπα και χθες ότι θα  προχωρήσω σε εξωσωματική...την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα το συζητήσουμε...

Εχεις απολυτο δικιο. Δινουμε τη μαχη μας και θα την κερδισουμε γιατι εχουμε μαθει να αγωνιζομαστε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Πηραμε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα. Τα εστειλα στη γιατρο μου αλλα μεχρι να μου απαντησει σας στελνω να μου πειτε αν γνωριζετε. 

Ρευστοποιηση πληρης εντος 30 min. 

Ph 8, αριθμος σπερματ. 20.550.000/ml

Συνολικος αριθμος 63.705.000

Ογκος 3.1

Ωρα 1 ζωηρη 60% μετρια 5% νωθρη 7. Συνολο 1ης ωρας 72%. Ωρα 2η ζωηρα 59, μετρια 4, νωθρα 6  συνολο 2ης 69%. Μεση προωθητικη ικανοτητα vsl 33.1μ/sec. Αριθμος κινητων σπερμ την 1η ωρα 14.8 εκατ. 

Μορφολογια : φυσιολογικα 29%, ανωμαλα 71%

Η αναλυση εγινε με κριτηρια horte και crismas clinical 4.5

Μαλλον κατι στην κινηση και στη μορφολογια εχει; καθε βοηθεια πολυτιμη κοριτσια...δεν εχω ιδεα και με το internet εχω μπερδευτει... ααα τωρα προσεξα πως ελεγε στη μορφολογια πανω απο 14 και εκεινος ειχε 29. Μπορει τελικα να μην ειναι προβλημα...ουφ...δυσκολα μου φαινονται

Αγαπη δεν ξερω να σου πω ..εμας απο το κεντρο που ειχαμε παει για το σπερμο, μας ειχανε πει οτι ειναι καλο. Απο κει κ περα πηγαμε σε ουρολογο-ανδρολογο για περαιτερω εξηγησεις. Αυτο ηθελα να σου πω για αυτο μπηκα. Να απευθυνθειτε σε ουρολογο-ανδρολογο..ο γυναικολογος ειναι γυναικολογος, αλλη ειδικοτητα ο ενας αλλη ο αλλος..

Just now, Τονιαα είπε:

Κορίτσι μού δεν ξέρω και καλά άλλα από όσα ξέρω καλό μου φαίνετε 

Εγώ έκανα μόλις τεστ εγκυμοσυνης και βγήκε αρνίτικο...μάπα το καρπούζι 

Ελα ρε φιλεναδα.. σιγουρο ειναι? Μηπως επειδη ειναι αργα..μηπως να εκαιγες αλλο ενα το πρωι στις 6 πριν φυγεις? Το λεω γτ δεν εχεις ουσιαστικα καθυστερηση..κ το εκανες κ βραδυ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Σε ευχαριστω πολυ. Η κινητικοτητα σου φαινεται φυσιολογικη;  επισης μετα 24 ωρες τα ζωντανα ειναι 24%.δεν ειναι λιγα;

Τατακι μου αν σε παρηγορεί, εμάς στις 12 ώρες όλα είναι νεκρά! 

Σούπερ βγήκε το σπέρμα σας! Οκ στη μορφολογία είναι λίγο πεσμένα τα πράγματα αλλά με όλες τις υπόλοιπες τιμές, δε νομίζω να παίζει σπουδαίο ρόλο. Ενα γερό από τα τόσα εκατομμύρια θες! Σούπερ σου λέω! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tina79 said:

Αγαπη δεν ξερω να σου πω ..εμας απο το κεντρο που ειχαμε παει για το σπερμο, μας ειχανε πει οτι ειναι καλο. Απο κει κ περα πηγαμε σε ουρολογο-ανδρολογο για περαιτερω εξηγησεις. Αυτο ηθελα να σου πω για αυτο μπηκα. Να απευθυνθειτε σε ουρολογο-ανδρολογο..ο γυναικολογος ειναι γυναικολογος, αλλη ειδικοτητα ο ενας αλλη ο αλλος..

Ελα ρε φιλεναδα.. σιγουρο ειναι? Μηπως επειδη ειναι αργα..μηπως να εκαιγες αλλο ενα το πρωι στις 6 πριν φυγεις? Το λεω γτ δεν εχεις ουσιαστικα καθυστερηση..κ το εκανες κ βραδυ..

Εχεις δικιο. Απλα η γιατρος μου συνεργαζεται με καποιον εξωσωματικο που εχει εξιδικευση σε θεματα υπογονιμοτητας. Γι αυτο θα περιμενω να δω πρωτα τι θα μου πει και θα πραξω αναλογως

Just now, Agatte said:

Τατακι μου αν σε παρηγορεί, εμάς στις 12 ώρες όλα είναι νεκρά! 

Σούπερ βγήκε το σπέρμα σας! Οκ στη μορφολογία είναι λίγο πεσμένα τα πράγματα αλλά με όλες τις υπόλοιπες τιμές, δε νομίζω να παίζει σπουδαίο ρόλο. Ενα γερό από τα τόσα εκατομμύρια θες! Σούπερ σου λέω! 

Σε ευχαριστω πολυ. Μορφολογια λες ή κινητικοτητα; γιατι ελεγε πανω απο 14 και εκεινος ειχε 29 φυσιολογικα. Τελος παντων...ενα θελουμε εχεις δικιο αλλα το θελουμε και εντος καποιας ωρας ζωντανο. Αρα οταν μετα απο 24 ωρες ειναι λιγα ζωντανα  πρακτικα σημαινει πως καθε μερα επαφη στις γονιμες; δεν παιζει αυτο που λενε πως ζει το σπερμα 3 μερες και...σωστα; ή ειναι αλλο το περιβαλλον του κολπου που μπορει; ε ρε αποριες που μου ηρθαν τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Αγαπη δεν ξερω να σου πω ..εμας απο το κεντρο που ειχαμε παει για το σπερμο, μας ειχανε πει οτι ειναι καλο. Απο κει κ περα πηγαμε σε ουρολογο-ανδρολογο για περαιτερω εξηγησεις. Αυτο ηθελα να σου πω για αυτο μπηκα. Να απευθυνθειτε σε ουρολογο-ανδρολογο..ο γυναικολογος ειναι γυναικολογος, αλλη ειδικοτητα ο ενας αλλη ο αλλος..

Ελα ρε φιλεναδα.. σιγουρο ειναι? Μηπως επειδη ειναι αργα..μηπως να εκαιγες αλλο ενα το πρωι στις 6 πριν φυγεις? Το λεω γτ δεν εχεις ουσιαστικα καθυστερηση..κ το εκανες κ βραδυ..

Μπορεί να μην έχουμε σποράκια άμα σίγουρα σ αυτή την δύσκολη φάση που περνάμε όλες με τις καθημερινές προσπάθειες έχουμε η μια την άλλη....είμαι πολύ χαρούμενη για αυτο...Σας αγαπάω όλες....χεχεχε....:x

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Εχεις δικιο. Απλα η γιατρος μου συνεργαζεται με καποιον εξωσωματικο που εχει εξιδικευση σε θεματα υπογονιμοτητας. Γι αυτο θα περιμενω να δω πρωτα τι θα μου πει και θα πραξω αναλογως

Σε ευχαριστω πολυ. Μορφολογια λες ή κινητικοτητα; γιατι ελεγε πανω απο 14 και εκεινος ειχε 29 φυσιολογικα. Τελος παντων...ενα θελουμε εχεις δικιο αλλα το θελουμε και εντος καποιας ωρας ζωντανο. Αρα οταν μετα απο 24 ωρες ειναι λιγα ζωντανα  πρακτικα σημαινει πως καθε μερα επαφη στις γονιμες; δεν παιζει αυτο που λενε πως ζει το σπερμα 3 μερες και...σωστα; ή ειναι αλλο το περιβαλλον του κολπου που μπορει; ε ρε αποριες που μου ηρθαν τωρα....

Κοίτα, κι εγώ δεν τα ξέρω καλά. Η κινητικοτητα μια χαρά φαίνεται. Η μορφολογία είναι λίγο πεσμένη αλλά αφού ζητάει πάνω από 14, κομπλέ είστε. Και γενικά παίζουν ρόλο και η ηλικία, η ποιότητα της εργασίας και ο γενικότερος τρόπος ζωής. Υποθέτω άνω των 40; πολύ καλό βγήκε το σπέρμα σας κορίτσι. Αν κι εσύ είσαι εντάξει, βουρ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Κοίτα, κι εγώ δεν τα ξέρω καλά. Η κινητικοτητα μια χαρά φαίνεται. Η μορφολογία είναι λίγο πεσμένη αλλά αφού ζητάει πάνω από 14, κομπλέ είστε. Και γενικά παίζουν ρόλο και η ηλικία, η ποιότητα της εργασίας και ο γενικότερος τρόπος ζωής. Υποθέτω άνω των 40; πολύ καλό βγήκε το σπέρμα σας κορίτσι. Αν κι εσύ είσαι εντάξει, βουρ!!!! 

Το αγορι 45, εγω 42. Στα ντουζενια μας επανω.... απο βουρ αλλο τιποτα, δεν εχω παραπονο. Καλα το παμε χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Κάθε τέλος είναι και μια νέα αρχή......Δεν πέφτουμε...Δεν κλαιγωμαστε...Θα τα καταφέρουμε όλες....το είπα και χθες ότι θα  προχωρήσω σε εξωσωματική...την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα το συζητήσουμε...

Γιατί κατ ευθείαν για εξωσωματική;;;;ο γιατρός στο πρότεινε;;;;υπάρχει κ σπερματεγχυση με μια μικρή διέγερση με χαμηλές δόσεις φαρμακων.γενικα όμως πόσο καιρό προσπαθείτε χωρίς αποτέλεσμα;;;;;δηλαδή μην μου πεις τώρα κάνα τρίμηνο τετράμηνο κ σκέφτεσαι για εξωσωματική.

Just now, TATAKI είπε:

Το αγορι 45, εγω 42. Στα ντουζενια μας επανω.... απο βουρ αλλο τιποτα, δεν εχω παραπονο. Καλα το παμε χαχαχα

Κ εγώ είμαι 40 κ ο δικός μου 45 ...καλά το πάμε χαχαχαχαχαχα.αρε εμείς θα βάλουμε γυαλιά στις νιες που αγχώνονται..εδώ στον αγώνα..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...