Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Καλή ωορηξια πιστεύω...εγώ σχεδόν πάντα όταν κάνω ωορηξια μου είναι δυσβάσταχτη η επαφή.τοσο πόνο.

Ναι αλλα κατα την διαρκεια της επαφης δεν ειχα πονο.. Μετα την πραξη ηρθαν οι δυνατες κραμπες.. Και ηταν αριστερα.. Σημερα εχω ενοχλησεις στην δεξια.. Πολυ παραξενο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI said:

Ολα τελεια θα πανε ζουζουνα. Εχεις την θετικη σκεψη ολων μας. 

Ζουζουνα ερωτηση...η θερμοκρασια μετα την ωορρηξια πρεπει να ανεβαινει αποτομα ή σταδιακα; ποτε δειχνει οτι εγινε καλη ωορρηξια; εμενα ανεβηκε την επομενη μερα και την 2η μερα παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ζουζουνα ερωτηση...η θερμοκρασια μετα την ωορρηξια πρεπει να ανεβαινει αποτομα ή σταδιακα; ποτε δειχνει οτι εγινε καλη ωορρηξια; εμενα ανεβηκε την επομενη μερα και την 2η μερα παρα πολυ

αν εγινε ετσι εισαι σουπερ!! εμενα ανεβαινε 2η με  3η μερα μετα 36,5 κ μετα 36 7 κ μετα πιο πανω...μέχρι 36,8 με 36,9

βρε κορίτσια να ρωτησω ειχα ζάχαρο 90 σε νηστεία γενικα τωρα εχει ανέβει, πιο μικρή δεν ειχα τοσο κ κάθε εγκυμοσύνη παίρνει κ λιγο...λέτε οι ζαλαδες να ειναι απο εκει?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι αλλα κατα την διαρκεια της επαφης δεν ειχα πονο.. Μετα την πραξη ηρθαν οι δυνατες κραμπες.. Και ηταν αριστερα.. Σημερα εχω ενοχλησεις στην δεξια.. Πολυ παραξενο.. 

Μπορεί να είναι διπλή ωορηξια.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

αν εγινε ετσι εισαι σουπερ!! εμενα ανεβαινε 2η με  3η μερα μετα 36,5 κ μετα 36 7 κ μετα πιο πανω...μέχρι 36,8 με 36,9

βρε κορίτσια να ρωτησω ειχα ζάχαρο 90 σε νηστεία γενικα τωρα εχει ανέβει, πιο μικρή δεν ειχα τοσο κ κάθε εγκυμοσύνη παίρνει κ λιγο...λέτε οι ζαλαδες να ειναι απο εκει?

Όχι πιστεύω από την εγκυμοσύνη είναι.κ εγώ είχα στο δεύτερο ηη 90 ηηη 92 που ειναι το όριο κ με έβαλε από έκτη εβδομάδα καμπύλη ζαχάρου.δεν είχα θέμα αλλά ήταν τσιμπημενος λόγω της φάσης 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μέχρι να διαβάσω τι έχετε γράψει, έχω ξεχάσει τι θέλω να γράψω κι εγώ! 

Λοιπον, έχω ξαναπεί πως τον γιο, με μια επαφή τον έπιασα. Μία και και μοναδική φορά βρεθήκαμε όλο το μήνα λόγω φόρτου εργασίας, κι έγινε. Αλλά ποτέ δεν χρησιμοποίησα αυτό για παινεμα ή για να μειώσω κάποια άλλη γυναίκα. Τι να παινέψω ακριβώς; το ότι έμεινα άλλες δύο φορές και τα έχασα ή το ότι το σπέρμα όσο τούρμπο ήταν τότε, τόσο χάλια έχει γίνει τώρα; αυτά είναι βλακειες. Και όποια γυναίκα προβάλλει σαν ατού τη γονιμότητα της μπροστά σε μια μη γόνιμη γυναίκα, ειναι γίδα από τις λίγες. Η ντροπή των γυναικών. Αυτή που μας χαλάει τη φήμη βρ' αδερφέ! Μην ασχολείστε με τέτοιες κατσίκες. 

Τα clearblue πήρα τελικά, τον κορονοϊό μου μέσα... Για του επόμενου κύκλου την ωορρηξία θα τα έχω μέχρι να φτάσουν. Έχω και το βαρύ πεπόνι που δεν κουνιέται αν δεν κουνηθω... Ουφ. Οκ έχει πολλή δουλειά και τρέχει. Εγώ δεν τρέχω κύριος;;; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσια μέχρι να διαβάσω τι έχετε γράψει, έχω ξεχάσει τι θέλω να γράψω κι εγώ! 

Λοιπον, έχω ξαναπεί πως τον γιο, με μια επαφή τον έπιασα. Μία και και μοναδική φορά βρεθήκαμε όλο το μήνα λόγω φόρτου εργασίας, κι έγινε. Αλλά ποτέ δεν χρησιμοποίησα αυτό για παινεμα ή για να μειώσω κάποια άλλη γυναίκα. Τι να παινέψω ακριβώς; το ότι έμεινα άλλες δύο φορές και τα έχασα ή το ότι το σπέρμα όσο τούρμπο ήταν τότε, τόσο χάλια έχει γίνει τώρα; αυτά είναι βλακειες. Και όποια γυναίκα προβάλλει σαν ατού τη γονιμότητα της μπροστά σε μια μη γόνιμη γυναίκα, ειναι γίδα από τις λίγες. Η ντροπή των γυναικών. Αυτή που μας χαλάει τη φήμη βρ' αδερφέ! Μην ασχολείστε με τέτοιες κατσίκες. 

Τα clearblue πήρα τελικά, τον κορονοϊό μου μέσα... Για του επόμενου κύκλου την ωορρηξία θα τα έχω μέχρι να φτάσουν. Έχω και το βαρύ πεπόνι που δεν κουνιέται αν δεν κουνηθω... Ουφ. Οκ έχει πολλή δουλειά και τρέχει. Εγώ δεν τρέχω κύριος;;; 

Εχεις δικιο εμεις οι γυναίκες πολλες φορες γινόμαστε χειρότερα από ζώα.δεν ειναι ωραίο σε μια γυναίκα που προσπαθεί ουτε να κριτικαρεις την ηλικία της ουτες να της την λες για το ποσο καιρό προσπαθεί ουτε τιποτα.σεβασμος πάνω από όλα γιατι ολα τα άλλα κατινιες. Κοιτα εμεις οταν ξεκινήσαμε προσπαθειες τον κυνηγούσα συνέχεια τον πιεζα τσακωνομασταν και θυμωνα πολυ και αυτος ηταν έφτασα νόμιζε ότι το παιδί θα το φέρει ο πελαργός. Όταν σταμάτησα να ασχολούμαι και να τον πιέζω από μόνος του το ζήταγε ξερει πάνω κάτω αφού τελειώσω περιοδο ποτε ξεκινάνε οι γόνιμες και ηρεμήσαμε μεταξύ μας.ειναι λίγο βόδια μέχρι να πάρουν μπρος

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου κι εγώ τα ίδια άκουγα από γνωστές μου που έμεναν έγκυες τα τελευταία χρόνια, οι περισσότερες έτυχε, δεν το περίμεναν, κτλ. Κι έτσι άρχισα κι εγώ ν' απελπίζομαι όταν έβλεπα ότι σ' εμάς δεν "τυχαίνει". Αλλά βρήκα εσάς εδώ και κατάλαβα πολλά <3

Όσο για το ηθικό που λέτε, έχουμε τον ξάδελφο του καλού μου που παλεύουν με τη γυναίκα του με εξωσωματικές αυτά τα χρόνια και στην οικογένεια όλο ακούγονται διάφορα για τις μεγάλες και καλά ηλικίες τους. Δεν φαντάζεστε πόσο τους σκέφτομαι με όλο αυτό που περνάνε συν αυτά που θ' ακούνε από όλους. Είναι πολύ άδικο να κρίνει κανείς τέτοιες καταστάσεις..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Sofi_ABC είπε:

Δεν καταλαβαινω γιατι καποιος να παινευτει για τη συλληψη... Δεν ειναι καποιο επιτευγμα που στηριζεται στην ικανοτητα κ το ταλεντο... Τι να πω...

Η αληθεια ειναι πως μια επαφη μπορει να φερει τη γονιμοποιηση αν συντρεξουν 100 αλλοι παραγοντες. Αλλα επειδη αυτο ειναι σπανιο, κανουμε περισσοτερες επαφες για να αυξησουμε τις πιθανοτητες! Στατιστικο και τυχαιο ειναι το θεμα εφοσον δεν υπαρχουν παθολογικα θεματα στο ζευγαρι!

Συμφωνω!Προσωπικα το εχω ζησει αυτο με τη μια μοναδικη επαφη ολο τον μηνα να μεινω εγκυος και ...με στοκο. Το ειχα τοσο απιθανο που ειχα 12 μερες καθυστερηση και δεν ειχα κανει τεστ. Οταν το πηρα χαμπαρι ειχε ηδη αρχισει η καθοδος της χοριακης (ηταν βιοχημικη). Αλλωστε μετα την ωορρηξια δεν εχουν αποτελεσμα προς αυτη την κατευθυνση οι επαφες ετσι κι αλλιως. Οποτε οσες το ισχυριζονται ισως καποιες απο αυτες να εννοουν μια επαφη στις γονιμες μερες κ να μην υπολογιζουν πχ αυτες στο τελος του κυκλου.

Κατα τα αλλα οντως δεν προκειται περι επιτευγματος για παινεμα!Προσωπικα δεν συμπαθω και οσους αυτοεπαινουνται ακομα για την ικανοτητα ή το ταλεντο τους. Ας μιλουν καλυτερα οι αλλοι για αυτα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ναι αλλα κατα την διαρκεια της επαφης δεν ειχα πονο.. Μετα την πραξη ηρθαν οι δυνατες κραμπες.. Και ηταν αριστερα.. Σημερα εχω ενοχλησεις στην δεξια.. Πολυ παραξενο.. 

μπορει και εγω ετσι ημουν σε αυτο τον κυκλο κ ειχα διπλη τελικά 

7 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Μπορεί να είναι διπλή ωορηξια.

Όχι πιστεύω από την εγκυμοσύνη είναι.κ εγώ είχα στο δεύτερο ηη 90 ηηη 92 που ειναι το όριο κ με έβαλε από έκτη εβδομάδα καμπύλη ζαχάρου.δεν είχα θέμα αλλά ήταν τσιμπημενος λόγω της φάσης 

δλδ δεν είχες μετα θεμα στην καμπύλη? ξέρεις γιατί το λεω γιατι ενω ειχα ρυθμισμενο θυροειδη πριν μείνω έγκυος πηρα μεσα σε 2 μηνες 3 κιλά τα οποία έχουν μείνει δυστυχως.και λεω μηπως κατι τετοιο παίζει 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

μπορει και εγω ετσι ημουν σε αυτο τον κυκλο κ ειχα διπλη τελικά 

δλδ δεν είχες μετα θεμα στην καμπύλη? ξέρεις γιατί το λεω γιατι ενω ειχα ρυθμισμενο θυροειδη πριν μείνω έγκυος πηρα μεσα σε 2 μηνες 3 κιλά τα οποία έχουν μείνει δυστυχως.και λεω μηπως κατι τετοιο παίζει 

Συνεχιζουν οι ενοχλησεις δεξια.. Ειχα επαφη παντως αν και κοιμοταν ορθιος.. Χαχχαχα.. Παντως αυτον τον μηνα του δωσαμε και καταλαβε.. Δεν αφησαμε μερα για μερα.. Μονο μια μερα δεν ηρθαμε επαφη.. Ολες τις αλλες ηρθαμε.. Ελπιζω να κατσειι.. Εχω πολλες ελπιδες αυτον τον μηνα. Και αισιοδοξια

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

μπορει και εγω ετσι ημουν σε αυτο τον κυκλο κ ειχα διπλη τελικά 

δλδ δεν είχες μετα θεμα στην καμπύλη? ξέρεις γιατί το λεω γιατι ενω ειχα ρυθμισμενο θυροειδη πριν μείνω έγκυος πηρα μεσα σε 2 μηνες 3 κιλά τα οποία έχουν μείνει δυστυχως.και λεω μηπως κατι τετοιο παίζει 

Όχι δεν είχα πρόβλημα να την καμπύλη.κ η γνωστή μου στο μικροβιολογικό μου είπε στις εγκυμοσύνες της είχε τσιμπημενο το νηστείας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Συνεχιζουν οι ενοχλησεις δεξια.. Ειχα επαφη παντως αν και κοιμοταν ορθιος.. Χαχχαχα.. Παντως αυτον τον μηνα του δωσαμε και καταλαβε.. Δεν αφησαμε μερα για μερα.. Μονο μια μερα δεν ηρθαμε επαφη.. Ολες τις αλλες ηρθαμε.. Ελπιζω να κατσειι.. Εχω πολλες ελπιδες αυτον τον μηνα. Και αισιοδοξια

κ εγω καπως ετσι πήγαινα αυτο τον μηνα που έμεινα έγκυος.5μερες σερι μια κενο κ 5 μερες σερι 1 κενο κ πιο πριν είχαμε μερα παρα μερα κ μετα 2 σερι 1κενο

Just now, Emilly είπε:

Όχι δεν είχα πρόβλημα να την καμπύλη.κ η γνωστή μου στο μικροβιολογικό μου είπε στις εγκυμοσύνες της είχε τσιμπημενο το νηστείας.

ααα ενταξει γιατι αγχώθηκα στα αλλα παιδια ειχα πιο λιγο δλδ στο 1ο ξεκινησα με 70 -75 μετα στο 2ο 75 με 80 κ στο 3ο 80 με 85 κ τωρα στο 4ο 90 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marmelady είπε:

Συμφωνω!Προσωπικα το εχω ζησει αυτο με τη μια μοναδικη επαφη ολο τον μηνα να μεινω εγκυος και ...με στοκο. Το ειχα τοσο απιθανο που ειχα 12 μερες καθυστερηση και δεν ειχα κανει τεστ. Οταν το πηρα χαμπαρι ειχε ηδη αρχισει η καθοδος της χοριακης (ηταν βιοχημικη). Αλλωστε μετα την ωορρηξια δεν εχουν αποτελεσμα προς αυτη την κατευθυνση οι επαφες ετσι κι αλλιως. Οποτε οσες το ισχυριζονται ισως καποιες απο αυτες να εννοουν μια επαφη στις γονιμες μερες κ να μην υπολογιζουν πχ αυτες στο τελος του κυκλου.

Κατα τα αλλα οντως δεν προκειται περι επιτευγματος για παινεμα!Προσωπικα δεν συμπαθω και οσους αυτοεπαινουνται ακομα για την ικανοτητα ή το ταλεντο τους. Ας μιλουν καλυτερα οι αλλοι για αυτα.

Ε ακριβώς αυτό.και εγώ με δύο εβδομάδες αποχή κάνουμε σ,,,ξ κ την επόμενη είχα σταγόνα αίμα( ωορηξια) ετυχε εντελώς...τον υπόλοιπο μήνα όμως το κάναμε κανονικοτατα..δηλαδή δεκαπέντε επαφές κ έπιασα με την μια την συγκεκριμένη...αλλά κ 2545 επαφές πάλι με μια συγκεκριμένη θα πιάσεις χαχαχαζαχαζα.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κ εγω καπως ετσι πήγαινα αυτο τον μηνα που έμεινα έγκυος.5μερες σερι μια κενο κ 5 μερες σερι 1 κενο κ πιο πριν είχαμε μερα παρα μερα κ μετα 2 σερι 1κενο

ααα ενταξει γιατι αγχώθηκα στα αλλα παιδια ειχα πιο λιγο δλδ στο 1ο ξεκινησα με 70 -75 μετα στο 2ο 75 με 80 κ στο 3ο 80 με 85 κ τωρα στο 4ο 90 

Δεν πειράζει σου λέω παίζει κ η ηλικία σιγά σιγά..άλλο 24 άλλο 27 άλλο 30.. αλλαζουν οι δείκτες μας.μικρη είσαι να μην παρεξηγήθω αλλά στο πρώτο ήσουν 24 βρέφος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κ εγω καπως ετσι πήγαινα αυτο τον μηνα που έμεινα έγκυος.5μερες σερι μια κενο κ 5 μερες σερι 1 κενο κ πιο πριν είχαμε μερα παρα μερα κ μετα 2 σερι 1κενο

ααα ενταξει γιατι αγχώθηκα στα αλλα παιδια ειχα πιο λιγο δλδ στο 1ο ξεκινησα με 70 -75 μετα στο 2ο 75 με 80 κ στο 3ο 80 με 85 κ τωρα στο 4ο 90 

Αχχχ.. Μακαρι.. Πολυ το θελω.. Φερε μας μωρουδοσκονη.. ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ.. Μακαρι.. Πολυ το θελω.. Φερε μας μωρουδοσκονη.. ❤️❤️❤️❤️

Κοίτα αν δεν αφήσεις μέρα να πάει χαμένη δεν υπάρχουν δεύτερες σκέψεις.λες όλα σωστά τα έκανα κ περιμένω..άντε μακάρι γιορτινά καλά νεα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...