Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , *Vasoula είπε:

 

Κοριτσακια μου καλα εγω αυτον τον μηνα πηρα κλομιφαινη..τη Δευτέρα ημουν 7η μερα και ειχα ενα ωοθηλακιο 11 χιλιοστά αλλα ε2 22...οπότε σκατα....Τρίτη ειχα εντονα πονάκια και κατι αχνες εκκρίσεις καφε...σημερα πηγα στο γιατρό και είδαμε αλλα δύο ωοθηλακια....εκείνος είναι παρα πολυ αισιόδοξος πως απλα θα αργήσει ο κυκλος....εγω δεν περιμένω πολλά....εχω περιεργα συμπτώματα...

Εσεις κοριτσια μου???εμιλυ μου πότε περιμένεις??νωρίς δεν είναι??όχι?

Και σε εσενα να έρθει γρήγορα και να ειναι η τυχερή σου φορά αυτή!!!

Ωωωωω τι υπέροχα νέα!!!!να πανε ολα περίφημα....να έχεις μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!η χοριακη σου ειναι καταπληκτική!!!

Αμάν κάνεις ωορηξια με εκκρίσεις καφέ;;;;είναι καλό σημάδι αυτό...άντε να δούμε Βασούλα ...εγώ με το Κυριακή έρχεται αλλά εικάζω ότι αύριο θα την δω....εχουν περάσει αρκετες μέρες που υποτίθεται είχα ωορηξια ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Αμάν κάνεις ωορηξια με εκκρίσεις καφέ;;;;είναι καλό σημάδι αυτό...άντε να δούμε Βασούλα ...εγώ με το Κυριακή έρχεται αλλά εικάζω ότι αύριο θα την δω....εχουν περάσει αρκετες μέρες που υποτίθεται είχα ωορηξια ..

Βγήκαν οι εξετάσεις μου και φαίνεται να ξεκινάω τώρα λεει.....μα ειμαι 11η μερα...αχ δε ξερω πια....ωστόσο εχω γενικά δύσκολη εβδομάδα και δεν έχω ούτε όρεξη ουτε αντοχές για κάτι....ότι θέλει ας γίνει!!!!!

Νοιώθεις κάτι παράξενο????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Βγήκαν οι εξετάσεις μου και φαίνεται να ξεκινάω τώρα λεει.....μα ειμαι 11η μερα...αχ δε ξερω πια....ωστόσο εχω γενικά δύσκολη εβδομάδα και δεν έχω ούτε όρεξη ουτε αντοχές για κάτι....ότι θέλει ας γίνει!!!!!

Νοιώθεις κάτι παράξενο????

Πάντα κάτι παράξενο νιώθω χαχαχαζαχαζα.ασε Βασούλα κ πρέπει να αδειάσω το κεφάλι μου γιατί εκτός από αρνητικά τεστ είμαι δύο γεμάτες εβδομάδες μετά την ωορηξια σίγουρα είχα καλό μήνα έχω κράμπες άσπρα υγρά πόνο στήθος όλα τα τέλεια κ δεν είμαι ντιπ έγκυος.ας έρθει να τελειώνω είμαι...εσύ πας για ωοληψια τώρα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VASIOULA είπε:

Φιλενάδες 1820 η χοριακή χθες!!!Θα τρελαθώ ! Η γιατρός μου βέβαια ήταν συγκρατημένη, μου είπε να ξεκινήσω πρεζολον και  σαλοσπιρ, να ξαπλώνω  και να κάνω επανάληψη την Δευτερα. Για ραντεβού μου είπε να περιμένω στο τέλος της άλλης εβδομάδας....αχ αγαπημένες μου ...γούρι μου φέρατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια κοριτσι μου να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε; Δεν ξέρω αν με θυμάστε, μπήκα στην παρέα σαν τον Σεπτέμβρη. Χάθηκα γιατί έγινε το δικό μου θαυματακι ! Σήμερα έκλεισα την 13η εβδομάδα και μπαίνω αισίως στον 4ο μήνα με ΠΗΤ 28/5. Το συγκεκριμένο θέμα πράγματι φέρνει γούρι και ελπίζω σιγά σιγά να πάρετε όλες σειρά. Στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια. Προσπαθώ να διαβάζω τα νέα σας, αλλά έχω μείνει λίγο πίσω και δεν ξέρω ποιες τα έχουν καταφέρει. 

  • Μου αρέσει 10

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Πάντα κάτι παράξενο νιώθω χαχαχαζαχαζα.ασε Βασούλα κ πρέπει να αδειάσω το κεφάλι μου γιατί εκτός από αρνητικά τεστ είμαι δύο γεμάτες εβδομάδες μετά την ωορηξια σίγουρα είχα καλό μήνα έχω κράμπες άσπρα υγρά πόνο στήθος όλα τα τέλεια κ δεν είμαι ντιπ έγκυος.ας έρθει να τελειώνω είμαι...εσύ πας για ωοληψια τώρα;;;;;

Έχεις όλα τα θετικα....γιατι να μην είσαι????????ουφ!!!!

Ωοληψια????Μπαααα για υπέρηχο ξαναπάω Τρίτη και ο θεος βοηθός.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Έχεις όλα τα θετικα....γιατι να μην είσαι????????ουφ!!!!

Ωοληψια????Μπαααα για υπέρηχο ξαναπάω Τρίτη και ο θεος βοηθός.....

Τέσσερα τεστ έκανα από χθες χαχαχΧαζαζΧαζα.δεν είμαι καλά.λοιπον υπέρηχο κ μετά;;;ωοληψια;;;;εεε θα γίνει θα έχουν μεγαλώσει κ αλλά.ολα καλά θα πάνε..άντε κοριτσάκι να στο τελειώνουν.μακαρι τώρα γιορτινά να δρομολογηθεις κ όλα καλά.

Just now, *Vasoula είπε:

Έχεις όλα τα θετικα....γιατι να μην είσαι????????ουφ!!!!

Ωοληψια????Μπαααα για υπέρηχο ξαναπάω Τρίτη και ο θεος βοηθός.....

Πήρα τώρα τηλέφωνο το μπάρμπα κ μου είπε μπορεί να μην έγινε καν ωορηξια κ για αυτό δεν ήρθε περίοδος...τέλεια...κ μήπως έγινε κύστη...χάλασαν οι ορμόνες μου από την ίωση;;πωπω.καταστραφηκε ο καλός μου μήνας.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, VASIOULA said:

Φιλενάδες 1820 η χοριακή χθες!!!Θα τρελαθώ ! Η γιατρός μου βέβαια ήταν συγκρατημένη, μου είπε να ξεκινήσω πρεζολον και  σαλοσπιρ, να ξαπλώνω  και να κάνω επανάληψη την Δευτερα. Για ραντεβού μου είπε να περιμένω στο τέλος της άλλης εβδομάδας....αχ αγαπημένες μου ...γούρι μου φέρατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου, να σου πανε ολα κατ ευχην και να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου. Με το καλο το μωρακι σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Δεν εχω αυτοανοσα η κατι.. Δεν ξερω αν πρεπει να το ελεγχουμε συγκεκριμενη μερα του κυκλου.. Εγω εκανα γενικες εξετασεις εχθες 19η μερα του κυκλου... Δνε ξερω αν παιζει και αυτο ρολο.. Παντως η προσωπικος μου γιατρος ειπε οτι ηταν ολες οι εξετασεις σουπερ.. Ακομη και ο σιδηρος που παντα ειχα κατω απο 35 τωρα ειχα 82..

Συγχαρητηριαααα.. Ουαου.. Τεράστια χοριακη.. Φερε μας και εμας γουριιιιιι.. Χιχιχιιζιχιζ

οχι δεν παιζει ρολο να εχεις συγκεκριμενη μερα,οποια μερα θες.

Just now, Emilly είπε:

Τέσσερα τεστ έκανα από χθες χαχαχΧαζαζΧαζα.δεν είμαι καλά.λοιπον υπέρηχο κ μετά;;;ωοληψια;;;;εεε θα γίνει θα έχουν μεγαλώσει κ αλλά.ολα καλά θα πάνε..άντε κοριτσάκι να στο τελειώνουν.μακαρι τώρα γιορτινά να δρομολογηθεις κ όλα καλά.

Πήρα τώρα τηλέφωνο το μπάρμπα κ μου είπε μπορεί να μην έγινε καν ωορηξια κ για αυτό δεν ήρθε περίοδος...τέλεια...κ μήπως έγινε κύστη...χάλασαν οι ορμόνες μου από την ίωση;;πωπω.καταστραφηκε ο καλός μου μήνας.

δεν παιζει να μην εκανες ωορρηξια, ειχες σου λέω ακριβώς σαν τις δικές μου τιμές.δωσε λιγο χρονο να δουμε μεχρι κ δευτερα κ κανε τοτε τεστ.βλεπε την θερμοκρασία επίσης όταν είναι κύστη ή δεν έχει γίνει καλή ωορρηξία δεν ανεβαίνει πολυ κ η θερμοκρασία να ξερεις.

πρίν από 5 λεπτά , Maria92 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε; Δεν ξέρω αν με θυμάστε, μπήκα στην παρέα σαν τον Σεπτέμβρη. Χάθηκα γιατί έγινε το δικό μου θαυματακι ! Σήμερα έκλεισα την 13η εβδομάδα και μπαίνω αισίως στον 4ο μήνα με ΠΗΤ 28/5. Το συγκεκριμένο θέμα πράγματι φέρνει γούρι και ελπίζω σιγά σιγά να πάρετε όλες σειρά. Στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια. Προσπαθώ να διαβάζω τα νέα σας, αλλά έχω μείνει λίγο πίσω και δεν ξέρω ποιες τα έχουν καταφέρει. 

καλησπερα κοριτσι μου!! με το καλο ευχομαι ,εγω ειμαι μια απο της φρέσκο εγκυουλες! πητ μαλλον ιουλιο εχω υπολογίσει ,εχω την αλλη βδομαδα τον 1ο υπέρηχο, τωρα ειμσι περίπου 5+1


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

οχι δεν παιζει ρολο να εχεις συγκεκριμενη μερα,οποια μερα θες.

δεν παιζει να μην εκανες ωορρηξια, ειχες σου λέω ακριβώς σαν τις δικές μου τιμές.δωσε λιγο χρονο να δουμε μεχρι κ δευτερα κ κανε τοτε τεστ.βλεπε την θερμοκρασία επίσης όταν είναι κύστη ή δεν έχει γίνει καλή ωορρηξία δεν ανεβαίνει πολυ κ η θερμοκρασία να ξερεις.

καλησπερα κοριτσι μου!! με το καλο ευχομαι ,εγω ειμαι μια απο της φρέσκο εγκυουλες! πητ μαλλον ιουλιο εχω υπολογίσει ,εχω την αλλη βδομαδα τον 1ο υπέρηχο 

Καλησπέρα @*ζουζουνα*!!! μου!! Διάβασα τα νέα σου στο moms July 2021 και χάρηκα πάρα πολύ!! Πω πω το 4ο. Μπράβο βρε κορίτσι πολύ χαίρομαι τους γονείς που κάνουν όσα παιδιά αντέχουν!!! Με το καλό λοιπόν το μωράκι σου!! 

  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

οχι δεν παιζει ρολο να εχεις συγκεκριμενη μερα,οποια μερα θες.

δεν παιζει να μην εκανες ωορρηξια, ειχες σου λέω ακριβώς σαν τις δικές μου τιμές.δωσε λιγο χρονο να δουμε μεχρι κ δευτερα κ κανε τοτε τεστ.βλεπε την θερμοκρασία επίσης όταν είναι κύστη ή δεν έχει γίνει καλή ωορρηξία δεν ανεβαίνει πολυ κ η θερμοκρασία να ξερεις.

καλησπερα κοριτσι μου!! με το καλο ευχομαι ,εγω ειμαι μια απο της φρέσκο εγκυουλες! πητ μαλλον ιουλιο εχω υπολογίσει ,εχω την αλλη βδομαδα τον 1ο υπέρηχο, τωρα ειμσι περίπου 5+1

Καλά επειδή κοντεύω να πάθω κρίση...αυτός μου είπε κ δύο μέρες μετά μπορεί να έγινε ωορηξια αυτό σημαίνει ότι είμαι 15 μέρες μετά κ θα ερθει όπου να ναι.εντωμεταξυ το δύο μέρες μετά ήταν η πέμπτη που ήμουν άρρωστη κ δεν έκανα σ,,ξ.χαχαχα.εεερε τύχη βουνό.δεν πειράζει ας έρθει να ηρεμήσω κ τον επομενο βλέπουμε.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

οχι δεν παιζει ρολο να εχεις συγκεκριμενη μερα,οποια μερα θες.

δεν παιζει να μην εκανες ωορρηξια, ειχες σου λέω ακριβώς σαν τις δικές μου τιμές.δωσε λιγο χρονο να δουμε μεχρι κ δευτερα κ κανε τοτε τεστ.βλεπε την θερμοκρασία επίσης όταν είναι κύστη ή δεν έχει γίνει καλή ωορρηξία δεν ανεβαίνει πολυ κ η θερμοκρασία να ξερεις.

καλησπερα κοριτσι μου!! με το καλο ευχομαι ,εγω ειμαι μια απο της φρέσκο εγκυουλες! πητ μαλλον ιουλιο εχω υπολογίσει ,εχω την αλλη βδομαδα τον 1ο υπέρηχο, τωρα ειμσι περίπου 5+1

Πόσο μάξιμουμ μετά την ωορηξια μπορεί να συμβεί εμφύτευση;;;;στις 7 μέρες διαβάζω παντού.εε;;;να χάμε να λέγαμε τώρα αλλά...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Καλά επειδή κοντεύω να πάθω κρίση...αυτός μου είπε κ δύο μέρες μετά μπορεί να έγινε ωορηξια αυτό σημαίνει ότι είμαι 15 μέρες μετά κ θα ερθει όπου να ναι.εντωμεταξυ το δύο μέρες μετά ήταν η πέμπτη που ήμουν άρρωστη κ δεν έκανα σ,,ξ.χαχαχα.εεερε τύχη βουνό.δεν πειράζει ας έρθει να ηρεμήσω κ τον επομενο βλέπουμε.

Πόσο μάξιμουμ μετά την ωορηξια μπορεί να συμβεί εμφύτευση;;;;στις 7 μέρες διαβάζω παντού.εε;;;να χάμε να λέγαμε τώρα αλλά...

Καλημερα! Εγώ διαβάσει σε σελίδα συναφών θεμάτων κ το εξης “...Εάν όμως υπάρξει εγκυμοσύνη, περίπου 16 ημέρες μετά τη γονιμοποίηση (48 ώρες μετά την εμφύτευση) αρχίζει να εκκρίνεται η χοριακή γοναδοτροπίνη (η Β-χοριακή που μετράμε στο αίμα). Τα αυξανόμενα επίπεδα της χοριακής, συντηρούν το ωχρό σωμάτιο, το οποίο και συνεχίζει την υποστηρικτική για την εγκυμοσύνη λειτουργία του.“ 
επισης σε άλλη σελίδα έχω βρει το εξής  “Η εμφύτευση του γονιμοποιημένου ωαρίου γίνεται σε 6-12 μέρες μετά την ωορρηξία.”

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Καλά επειδή κοντεύω να πάθω κρίση...αυτός μου είπε κ δύο μέρες μετά μπορεί να έγινε ωορηξια αυτό σημαίνει ότι είμαι 15 μέρες μετά κ θα ερθει όπου να ναι.εντωμεταξυ το δύο μέρες μετά ήταν η πέμπτη που ήμουν άρρωστη κ δεν έκανα σ,,ξ.χαχαχα.εεερε τύχη βουνό.δεν πειράζει ας έρθει να ηρεμήσω κ τον επομενο βλέπουμε.

Πόσο μάξιμουμ μετά την ωορηξια μπορεί να συμβεί εμφύτευση;;;;στις 7 μέρες διαβάζω παντού.εε;;;να χάμε να λέγαμε τώρα αλλά...

οχι απο 6 μεχρι 12η μερα μετα την ωορρηξια, μπορει δλδ να τυχει κ την 12η μερα οποτε αργεί ολο το σύστημα μετα.θερμοκρασια πως πας? καλημερα!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, VASIOULA είπε:

Φιλενάδες 1820 η χοριακή χθες!!!Θα τρελαθώ ! Η γιατρός μου βέβαια ήταν συγκρατημένη, μου είπε να ξεκινήσω πρεζολον και  σαλοσπιρ, να ξαπλώνω  και να κάνω επανάληψη την Δευτερα. Για ραντεβού μου είπε να περιμένω στο τέλος της άλλης εβδομάδας....αχ αγαπημένες μου ...γούρι μου φέρατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητηρια.. καλώς όρισες κ εσύ στο κλαμπ. Όλα καλά να πάνε!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

οχι απο 6 μεχρι 12η μερα μετα την ωορρηξια, μπορει δλδ να τυχει κ την 12η μερα οποτε αργεί ολο το σύστημα μετα.θερμοκρασια πως πας? καλημερα!

Έπεσε όποτε ερχεται.δεν πειράζει ..τον επόμενο που λέει τον επόμενο μήνα θα πιάσω κοριτσάκι το κινέζικο χαχαχα.να κάνω κ το τάμα μου.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...