Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Jamie είπε:

Καλη μας επιτυχια κοριτσι μου ευχομαι τα καλυτερα και σε σενα!!μην αγχωνεσαι εισαι μικρουλα αν κρινω απο τον αριθμο!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 28 είμαι ναι...ειμαι 11 χρόνια με τον άντρα μου πέρσι παντρεύτηκαμε και θέλουμε πολύ ένα παιδάκι....

Just now, Emilly είπε:

Κ τώρα κουκλιτσες θα κάνουμε ένα συμμάζεμα..θα λέμε εδώ όλα τα άλλα και τις μέρες που θα περιμένουμε να μην έρθει περίοδος θα  γράφουμε αν θέλετε εκεί μόνο συμπτώματα σαν αρχείο...ότι παράξενο βλεπουμε κ έτσι επειδή δεν θα το φορτώνουμε με άλλα θα είναι εύκολο να βρούμε τι είχαμε τον προηγούμενο μήνα..ε ναι ρε φίλε δεν μπορώ κάθε μήνα να παθαίνω τα ίδια να τα ξεχνάω κ να ξαναελπιζω..

Ωραία οπότε εκεί θα γράφουμε τι συμπτώματα είχαμε το μήνα μου τελικά δυστυχώς μας ήρθε περίοδος? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 28 είμαι ναι...ειμαι 11 χρόνια με τον άντρα μου πέρσι παντρεύτηκαμε και θέλουμε πολύ ένα παιδάκι....

Ωραία οπότε εκεί θα γράφουμε τι συμπτώματα είχαμε το μήνα μου τελικά δυστυχώς μας ήρθε περίοδος? 

Αχ κ εγώ ήμουν 11 χρόνια ήδη με τον άντρα μου όταν κάναμε παιδάκι.αντε με το καλό κ εσείς..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μπορει καποια να με διαφωτισει λιγο...χρησιμοποιω τεστ ωορηξιας clearblue με το χαμογελακι και σχεδον παντα εχω 2 μερες θετικο.Τωρα ειχα θετικο χτες το μεσημερι και σημερα το πρωι παλι θετικο.Πιο απο τα 2 παιρνω σαν αφετηρια;ωορηξια λογικα κανω σημερα αφου χτες ηταν θετικο η αυριο αφου θετικοποιηθηκε και σημερα;;;πολλες φορες το απογευμα της δευτερης μερας γινεται αρνητικο αυτο σημαινει οτι εγινε η ωορηξια;;ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..και εγω αυτα χρησιμοποιω εδω και 3 μηνες και θα σου πω τι εχω καταλαβει. Το τεστ πρεπει να γινεται συγκεκριμενη ωρα καθε μερα. Αν το κανεις σε λιγοτερο απο 24 ωρες πιθανον να δεις ξανα χαμογελο. Εγω καθε μηνα το εκανα συγκεκριμενη ωρα και εβλεπα μια φορα χαμογελο. Αυτο τον μηνα το εκανα το 1ο βραδυ και το επομενο μεσημερι και ειδα παλι χαμογελο. Λαμβανω υποψη μου το 1ο θετικο που βλεπω. Δεν εχω ομως μεγαλη εμπειρια και περιμενω να ακουσω κανενα κοριτσι που ξερει περισσοτερα επι του θεματος.

Just now, Jamie said:

Βρε κοριτσια μπορει καποια να με διαφωτισει λιγο...χρησιμοποιω τεστ ωορηξιας clearblue με το χαμογελακι και σχεδον παντα εχω 2 μερες θετικο.Τωρα ειχα θετικο χτες το μεσημερι και σημερα το πρωι παλι θετικο.Πιο απο τα 2 παιρνω σαν αφετηρια;ωορηξια λογικα κανω σημερα αφου χτες ηταν θετικο η αυριο αφου θετικοποιηθηκε και σημερα;;;πολλες φορες το απογευμα της δευτερης μερας γινεται αρνητικο αυτο σημαινει οτι εγινε η ωορηξια;;ευχαριστω:D

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Βρε κοριτσια μπορει καποια να με διαφωτισει λιγο...χρησιμοποιω τεστ ωορηξιας clearblue με το χαμογελακι και σχεδον παντα εχω 2 μερες θετικο.Τωρα ειχα θετικο χτες το μεσημερι και σημερα το πρωι παλι θετικο.Πιο απο τα 2 παιρνω σαν αφετηρια;ωορηξια λογικα κανω σημερα αφου χτες ηταν θετικο η αυριο αφου θετικοποιηθηκε και σημερα;;;πολλες φορες το απογευμα της δευτερης μερας γινεται αρνητικο αυτο σημαινει οτι εγινε η ωορηξια;;ευχαριστω:D

κ εγω με τα συγκεκριμενα τεστ ειχα μπερδευτει μου εβγαζαν ολο θετικο. δεν ειχα βγαλει ακρη... κανονικα οταν δεις θετικο η ωορηξια θα γινει ή την ιδια μερα ή  τις επομενες  48 ωρες... αυτα τα clear blue σε μπερδευουν ομως μπορει να βγαλουν κ αλλες μερες θετικο. παρε αλλα τεστακια ειναι πιο ξεκαθαρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Καλημερα..και εγω αυτα χρησιμοποιω εδω και 3 μηνες και θα σου πω τι εχω καταλαβει. Το τεστ πρεπει να γινεται συγκεκριμενη ωρα καθε μερα. Αν το κανεις σε λιγοτερο απο 24 ωρες πιθανον να δεις ξανα χαμογελο. Εγω καθε μηνα το εκανα συγκεκριμενη ωρα και εβλεπα μια φορα χαμογελο. Αυτο τον μηνα το εκανα το 1ο βραδυ και το επομενο μεσημερι και ειδα παλι χαμογελο. Λαμβανω υποψη μου το 1ο θετικο που βλεπω. Δεν εχω ομως μεγαλη εμπειρια και περιμενω να ακουσω κανενα κοριτσι που ξερει περισσοτερα επι του θεματος.

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου θα εχω επαφες και οτι γινει!!!και εγω πιο πολυ πιστευω στο πρωτο θετικο γιατι ειχα λιγες ενοχλησεις στην κοιλια χτες

Just now, linaa είπε:

κ εγω με τα συγκεκριμενα τεστ ειχα μπερδευτει μου εβγαζαν ολο θετικο. δεν ειχα βγαλει ακρη... κανονικα οταν δεις θετικο η ωορηξια θα γινει ή την ιδια μερα ή  τις επομενες  48 ωρες... αυτα τα clear blue σε μπερδευουν ομως μπορει να βγαλουν κ αλλες μερες θετικο. παρε αλλα τεστακια ειναι πιο ξεκαθαρα.

Ευχαριστω πολυ λινα μου τα εχω τσεκαρει και με υπερηχο και πεφτουν μεσα απλα δεν θυμαμαι τοτε που τα ειχα τσεκαρει ποσες φατσουλες μου ειχαν βγαλει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie said:

Βρε κοριτσια μπορει καποια να με διαφωτισει λιγο...χρησιμοποιω τεστ ωορηξιας clearblue με το χαμογελακι και σχεδον παντα εχω 2 μερες θετικο.Τωρα ειχα θετικο χτες το μεσημερι και σημερα το πρωι παλι θετικο.Πιο απο τα 2 παιρνω σαν αφετηρια;ωορηξια λογικα κανω σημερα αφου χτες ηταν θετικο η αυριο αφου θετικοποιηθηκε και σημερα;;;πολλες φορες το απογευμα της δευτερης μερας γινεται αρνητικο αυτο σημαινει οτι εγινε η ωορηξια;;ευχαριστω:D

 

Just now, TATAKI said:

Καλημερα..και εγω αυτα χρησιμοποιω εδω και 3 μηνες και θα σου πω τι εχω καταλαβει. Το τεστ πρεπει να γινεται συγκεκριμενη ωρα καθε μερα. Αν το κανεις σε λιγοτερο απο 24 ωρες πιθανον να δεις ξανα χαμογελο. Εγω καθε μηνα το εκανα συγκεκριμενη ωρα και εβλεπα μια φορα χαμογελο. Αυτο τον μηνα το εκανα το 1ο βραδυ και το επομενο μεσημερι και ειδα παλι χαμογελο. Λαμβανω υποψη μου το 1ο θετικο που βλεπω. Δεν εχω ομως μεγαλη εμπειρια και περιμενω να ακουσω κανενα κοριτσι που ξερει περισσοτερα επι του θεματος.

 

 

Just now, linaa said:

κ εγω με τα συγκεκριμενα τεστ ειχα μπερδευτει μου εβγαζαν ολο θετικο. δεν ειχα βγαλει ακρη... κανονικα οταν δεις θετικο η ωορηξια θα γινει ή την ιδια μερα ή  τις επομενες  48 ωρες... αυτα τα clear blue σε μπερδευουν ομως μπορει να βγαλουν κ αλλες μερες θετικο. παρε αλλα τεστακια ειναι πιο ξεκαθαρα.

 

Καλημερα κοριτσια! Για να καταθεσω και εγω την αποψη μου, ωορρηξια εχω 14η ή 15η μερα. Το Σεπτεμβρη που ειχα παει για υπερηχο, μου ειχε πει πως θα ειναι τη 15η μερα και πραγματι εκανα ορμονολογικες τη 15η και διαπιστωθηκε (η γιατρος ηθελε να δει αν λειτουργει το συστημα).

Χρησιμοποιησα τα clearblue αυτο το μηνα και ειχα τα εξης αποτελεσματα:

13η μερα μεσημερι - αρνητικο

14η μερα πρωι - αρνητικο

14η μερα μεσημερι - θετικο

15η μερα μεσημερι - θετικο

16η μερα μεσημερι - αρνητικο

Πονακια ωορρηξιας ειχα και 14η και 15η μερα!

Εφοσον διαβασα πως η LH μπορει να αρχισει να αυξανεται μια μερα πριν την ωορρηξια αλλα παντα πεφτει κατακορυφα μολις ολοκληρωθει η ωορρηξια, το συμπερασμα μου ειναι πως η ωορρηξια εγινε καποια στιγμη τη 15η μερα, το οποιο επισης συμβαδιζει με τις προηγουμενες ωορρηξιες τουσ τελευταιους μηνες. Επαφες ειχα 13η, 14η, και 15η σερι και τωρα μπαινω στη γνωστη διαδικασια αναμονης για να δουμε αν προκοψαμε τιποτα.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_ABC είπε:

 

 

 

Καλημερα κοριτσια! Για να καταθεσω και εγω την αποψη μου, ωορρηξια εχω 14η ή 15η μερα. Το Σεπτεμβρη που ειχα παει για υπερηχο, μου ειχε πει πως θα ειναι τη 15η μερα και πραγματι εκανα ορμονολογικες τη 15η και διαπιστωθηκε (η γιατρος ηθελε να δει αν λειτουργει το συστημα).

Χρησιμοποιησα τα clearblue αυτο το μηνα και ειχα τα εξης αποτελεσματα:

13η μερα μεσημερι - αρνητικο

14η μερα πρωι - αρνητικο

14η μερα μεσημερι - θετικο

15η μερα μεσημερι - θετικο

16η μερα μεσημερι - αρνητικο

Πονακια ωορρηξιας ειχα και 14η και 15η μερα!

Εφοσον διαβασα πως η LH μπορει να αρχισει να αυξανεται μια μερα πριν την ωορρηξια αλλα παντα πεφτει κατακορυφα μολις ολοκληρωθει η ωορρηξια, το συμπερασμα μου ειναι πως η ωορρηξια εγινε καποια στιγμη τη 15η μερα, το οποιο επισης συμβαδιζει με τις προηγουμενες ωορρηξιες τουσ τελευταιους μηνες. Επαφες ειχα 13η, 14η, και 15η σερι και τωρα μπαινω στη γνωστη διαδικασια αναμονης για να δουμε αν προκοψαμε τιποτα.

 

Σευχαριστουμε πολυυυ εισαι κατατοπιστικοτατη πιστευω και εγω πιο πολυ στη δικη σου θεωρια οτι γινεται τη 2 μερα θετικου και ας ειναι θετικο το τεστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie said:

Σευχαριστουμε πολυυυ εισαι κατατοπιστικοτατη πιστευω και εγω πιο πολυ στη δικη σου θεωρια οτι γινεται τη 2 μερα θετικου και ας ειναι θετικο το τεστ

Σκεφτηκα πως μπορεις να συγκρινεις και τις γραμμουλες μεταξυ των δυο τεστ. Μπορει να ειχαν χαμογελακι και τα δυο αλλα εμενα της 1ης μερας ηταν πιο εντονο απο της 2ης. Υπεθεσα πως αρχισε να κατεβαινει την 2η. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Emilly είπε:

Αχ κ εγώ ήμουν 11 χρόνια ήδη με τον άντρα μου όταν κάναμε παιδάκι.αντε με το καλό κ εσείς..

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι όλα τα κορίτσια σύντομα να τα καταφέρουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Emilly είπε:

Αχ κ εγώ ήμουν 11 χρόνια ήδη με τον άντρα μου όταν κάναμε παιδάκι.αντε με το καλό κ εσείς..

καλημερα κοριτσι! πως εισαι? ηρθε περιοδος? πολλα χρονια ουαου δηλαδη τωρα ειστε 20 χρονια? εμεις 13 στα 11 χρονια καναμε τον μπεμπακο

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Σκεφτηκα πως μπορεις να συγκρινεις και τις γραμμουλες μεταξυ των δυο τεστ. Μπορει να ειχαν χαμογελακι και τα δυο αλλα εμενα της 1ης μερας ηταν πιο εντονο απο της 2ης. Υπεθεσα πως αρχισε να κατεβαινει την 2η. 

Εχεις δικιο εμενα η δευτερη φατσουλα ηταν πιο εντονη σημερα απο χτες αρα ισως σημερα η το πολυ αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κ εγω με τα συγκεκριμενα τεστ ειχα μπερδευτει μου εβγαζαν ολο θετικο. δεν ειχα βγαλει ακρη... κανονικα οταν δεις θετικο η ωορηξια θα γινει ή την ιδια μερα ή  τις επομενες  48 ωρες... αυτα τα clear blue σε μπερδευουν ομως μπορει να βγαλουν κ αλλες μερες θετικο. παρε αλλα τεστακια ειναι πιο ξεκαθαρα.

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ αυτό τον μήνα χρησιμοποίησα clear blue  και μου έβγαζε συνέχεια χαμογελακι, για αυτό θα πάρω τα τα τεστ ωορεξιας τα απλά (hometest) που μου είπαν τα κορίτσια απο εδώ που ειναι πιο αξιόπιστα. Εμένα δυστυχώς μου ήρθε η περίοδος για αυτό τον μήνα, οπότε πάμε για Χριστούγεννα :) 

Βρε κορίτσια που γράφουμε τα συμπτώματα για εγκυμοσύνη;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jamie είπε:

Βρε κοριτσια μπορει καποια να με διαφωτισει λιγο...χρησιμοποιω τεστ ωορηξιας clearblue με το χαμογελακι και σχεδον παντα εχω 2 μερες θετικο.Τωρα ειχα θετικο χτες το μεσημερι και σημερα το πρωι παλι θετικο.Πιο απο τα 2 παιρνω σαν αφετηρια;ωορηξια λογικα κανω σημερα αφου χτες ηταν θετικο η αυριο αφου θετικοποιηθηκε και σημερα;;;πολλες φορες το απογευμα της δευτερης μερας γινεται αρνητικο αυτο σημαινει οτι εγινε η ωορηξια;;ευχαριστω:D

το 1ο μετράς αλλα ρπαφες συν 3 μερες μετα θα έχεις σερι.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ αυτό τον μήνα χρησιμοποίησα clear blue  και μου έβγαζε συνέχεια χαμογελακι, για αυτό θα πάρω τα τα τεστ ωορεξιας τα απλά (hometest) που μου είπαν τα κορίτσια απο εδώ που ειναι πιο αξιόπιστα. Εμένα δυστυχώς μου ήρθε η περίοδος για αυτό τον μήνα, οπότε πάμε για Χριστούγεννα :) 

Βρε κορίτσια που γράφουμε τα συμπτώματα για εγκυμοσύνη;

χα συμπτωματα για εγκυμοσυνη μαλλον δεν υπαρχουν! ανοιξε η Emily ενα θεμα για συμπτωματα περιοδου που νομιζουμε οτι ειναι εγκυμοσυνης αλλα τελικα δεν ειναι... 

να σου πω απο την εμπειρια μου εγω δεν ειχα τιποτα κ στις δυο εγκυμοσυνες (μια παλλινδρομη κ μια τελειομηνη) . στην πρωτη δεν καταλαβα τιποτα απλα εκανα τεστ μια μερα πριν την καθηστερηση κ βγηκε αχνο θετικο... 

στην δευτερη παλι δεν καταλαβα τιποτα απλα ενα βραδυ 5 μερες πριν την περιοδο που ειχα φαει κατι λουκανικα χωριατικα ξυπνησα κ καπως σαν να αναγουλιασα αλλα μολις ηπια νερο συνηλθα οποτε κ δεν εδωσα σημασια... δεν ξαναεγινε μεχρι την καθηστερηση τιποτα αλλο το μονο που παρατηρησα ειναι οτι ενω δεν μου ηρθε περιοδος την πρωτη μερα καθηστερησης ειχα παλι υγρα διαφανα ενω ειχαν σταματησει δυο μερες πριν... ειχα δυο μερες καθυστερηση κ εκανα τεστ .. (θα εκανα πιο νωρις τεστ αλλα ειχαμε φυγει απτο σπιτι λογο χριστουγεννων κ δεν ειχα).

μεχρι να παει 7η εβδομαδα δεν ειχα τιποτα απολυτως μονο λιγο πονο στο στηθος που κ που

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...