Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

καλημερα κοριτσι! πως εισαι? ηρθε περιοδος? πολλα χρονια ουαου δηλαδη τωρα ειστε 20 χρονια? εμεις 13 στα 11 χρονια καναμε τον μπεμπακο

Και εσείς;;;μια χαρά να μαστε γέροι κ να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας.21 χρονια κλεινουμε λινα.ημουν 19 και ειμαι 40.κ ο μικρος 9 μιση.ναι μου ήρθε περίοδος κανονικά...θα δούμε...αν θέλει να κάτσει άλλιως κ έτσι καλά θα είμαστε.μακαρι να αρχίσει σιγά σιγά να μην με πειράζει κ να μην θλίβομαι.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

το 1ο μετράς αλλα ρπαφες συν 3 μερες μετα θα έχεις σερι.

Ζουζουνα μου ευχαριστω πολυ:-D

πρίν από 17 λεπτά , Sofia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ αυτό τον μήνα χρησιμοποίησα clear blue  και μου έβγαζε συνέχεια χαμογελακι, για αυτό θα πάρω τα τα τεστ ωορεξιας τα απλά (hometest) που μου είπαν τα κορίτσια απο εδώ που ειναι πιο αξιόπιστα. Εμένα δυστυχώς μου ήρθε η περίοδος για αυτό τον μήνα, οπότε πάμε για Χριστούγεννα :) 

Βρε κορίτσια που γράφουμε τα συμπτώματα για εγκυμοσύνη;

Ευχομαι ενα χριστουγεννιατικο δωρο τοτε!!εγω πηγα στην κεντρικη σελιδα του φορουμ και ειδα συμπτωματα πριν την περιοδο που μοιαζουν με εγκυμοσυνη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Ζουζουνα μου ευχαριστω πολυ:-D

Ευχομαι ενα χριστουγεννιατικο δωρο τοτε!!εγω πηγα στην κεντρικη σελιδα του φορουμ και ειδα συμπτωματα πριν την περιοδο που μοιαζουν με εγκυμοσυνη

Καλά έκανες κ πηγές εκεί γιατί το άνοιξα εγώ το θέμα χαχαχαχαχα.ειχα ιδέα απλά εδώ να λέμε όλα τα άλλα που λέμε,τεστ αποτελέσματα εξετάσεις ανησυχίες κλπ αλλά όταν είναι οι μέρες κ βλέπουμε συμπτώματα να τα γράφουμε εκεί κ ότι παράξενο βλέπει κάποια στον κύκλο έτσι ώστε να ανατρέχουμε για να θυμόμαστε τι συμπτώματα είχαμε τον προηγούμενο κλπ.γιατι κάθε μήνα τα ξεχνάμε καμιά φορά κ πάλι υπερεκτιμαμε σημάδια.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλά έκανες κ πηγές εκεί γιατί το άνοιξα εγώ το θέμα χαχαχαχαχα.ειχα ιδέα απλά εδώ να λέμε όλα τα άλλα που λέμε,τεστ αποτελέσματα εξετάσεις ανησυχίες κλπ αλλά όταν είναι οι μέρες κ βλέπουμε συμπτώματα να τα γράφουμε εκεί κ ότι παράξενο βλέπει κάποια στον κύκλο έτσι ώστε να ανατρέχουμε για να θυμόμαστε τι συμπτώματα είχαμε τον προηγούμενο κλπ.γιατι κάθε μήνα τα ξεχνάμε καμιά φορά κ πάλι υπερεκτιμαμε σημάδια.

Πολυ καλη ιδεα γιατι αλλιως θα το χασουμε τελειως!!!μαλλον περα απο την καθυστερηση δεν πρεπει να δινουμε πολυ σημασια στα υπολοιπα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jamie είπε:

Πολυ καλη ιδεα γιατι αλλιως θα το χασουμε τελειως!!!μαλλον περα απο την καθυστερηση δεν πρεπει να δινουμε πολυ σημασια στα υπολοιπα!

Ναι σου λέω θα πάθει το μυαλο μου στο τέλος.κ όχι τίποτα ...υποτίθεται εχω τρελή εμπειρια  με τέσσερις εγκυμοσύνες κ πάλι μπερδευομαι συνέχεια.δεν μπορώ να τα ξεχωρίσω..με τίποτα..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2020 at 2:25 ΠΜ, Emilly είπε:

 

Πώς φτιάχνει το σπέρμα;;;;;να μπουκωσω κ εγώ τον δικό μου;;;;πες μου βιταμίνες να πάρει τον επόμενο μήνα...

Coq10, βιταμίνη Ε, ψευδάργυρο και C παίρνει ο δικός μου. Δεν ξέρω βέβαια αν λειτούργησαν γιατί είπαμε, για σπερμο δεν πάει ξανά. 

Λοιπον σύμφωνα με την εφαρμογή σε 14 μέρες περιμένω περίοδο. Είχα λίγα διαφανα υγρά το πρωί αλλά μετά στοπ και η θερμοκρασία μου δεν έχει ανέβει ακόμα. Τι στο καλό, σε ανωορρηκτικο κύκλο έπεσα; τα τεστ ωορρηξίας θα τα παραλάβω αύριο. Μου την έδωσαν στα νεύρα κι αυτοί... Μια βδομάδα μετά τα παίρνω. Πιο αργοί, πεθαίνεις. Ξέρει καμιά τίποτα για τους κύκλους χωρίς ωορρηξια; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Coq10, βιταμίνη Ε, ψευδάργυρο και C παίρνει ο δικός μου. Δεν ξέρω βέβαια αν λειτούργησαν γιατί είπαμε, για σπερμο δεν πάει ξανά. 

Λοιπον σύμφωνα με την εφαρμογή σε 14 μέρες περιμένω περίοδο. Είχα λίγα διαφανα υγρά το πρωί αλλά μετά στοπ και η θερμοκρασία μου δεν έχει ανέβει ακόμα. Τι στο καλό, σε ανωορρηκτικο κύκλο έπεσα; τα τεστ ωορρηξίας θα τα παραλάβω αύριο. Μου την έδωσαν στα νεύρα κι αυτοί... Μια βδομάδα μετά τα παίρνω. Πιο αργοί, πεθαίνεις. Ξέρει καμιά τίποτα για τους κύκλους χωρίς ωορρηξια; 

Εγω ειχα κυκλους χωρις ωορηξια ουσιαστικα δεν ειχα πολλα υγρα ,αργησε πολυ να μου πρηστει εστω και λιγο το στηθος και εννοειται αργησε πολυ να μου ερθει η περιοδος γενικα ειχα πολυ ηπια συμπτωματα περιοδου.Παντως εχω ακουσει οτι συμβαινει σε γυναικες που δεν εχουν προβλημα(εγω εχω πολυκιστικες ευτυχως ομως μονο 3 φορες το χρονο δεν κανω ωορηξια).μην ανησυχεις!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Coq10, βιταμίνη Ε, ψευδάργυρο και C παίρνει ο δικός μου. Δεν ξέρω βέβαια αν λειτούργησαν γιατί είπαμε, για σπερμο δεν πάει ξανά. 

Λοιπον σύμφωνα με την εφαρμογή σε 14 μέρες περιμένω περίοδο. Είχα λίγα διαφανα υγρά το πρωί αλλά μετά στοπ και η θερμοκρασία μου δεν έχει ανέβει ακόμα. Τι στο καλό, σε ανωορρηκτικο κύκλο έπεσα; τα τεστ ωορρηξίας θα τα παραλάβω αύριο. Μου την έδωσαν στα νεύρα κι αυτοί... Μια βδομάδα μετά τα παίρνω. Πιο αργοί, πεθαίνεις. Ξέρει καμιά τίποτα για τους κύκλους χωρίς ωορρηξια; 

Εμενα ο γιατρος μου μου εχει πει ειναι φυσιολογικο να συμβαινει μια δυο φορές τον χρονο.. Να μημ φοβασαι.. Να φοβασαι αν συμβει 3 φορες συνεχόμενα.. Δηλαδη 3 μηνες συνεχομενα.. Εκει να το ψάξεις 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Coq10, βιταμίνη Ε, ψευδάργυρο και C παίρνει ο δικός μου. Δεν ξέρω βέβαια αν λειτούργησαν γιατί είπαμε, για σπερμο δεν πάει ξανά. 

Λοιπον σύμφωνα με την εφαρμογή σε 14 μέρες περιμένω περίοδο. Είχα λίγα διαφανα υγρά το πρωί αλλά μετά στοπ και η θερμοκρασία μου δεν έχει ανέβει ακόμα. Τι στο καλό, σε ανωορρηκτικο κύκλο έπεσα; τα τεστ ωορρηξίας θα τα παραλάβω αύριο. Μου την έδωσαν στα νεύρα κι αυτοί... Μια βδομάδα μετά τα παίρνω. Πιο αργοί, πεθαίνεις. Ξέρει καμιά τίποτα για τους κύκλους χωρίς ωορρηξια; 

Γιατί να είναι ανωρηκτος στάσου...η θερμοκρασία πριν ανέβει θα δεις ότι μια δυο μέρες πέφτει.η μέρα που πέφτει είναι η ωορηξια όχι η μέρα που ανεβαίνει.οταν ανέβει τότε θα έχει γίνει ωορηξια.τωρα όπου να ναι το ρίχνεις το αβγό.και άσε κ τα τεστακια τώρα μην αγχώνεσαι.εδω εγώ πήγα κ είδα το στρουμπουλο ωάριο κ όλα καλά κ να το πέφτει να λέει ο γιατρός πάνε κάνε σ,,ξ σήμερα κ έλα έγκυος σε δύο εβδομάδες.καλα τσάμπα βλακείες.κανε τις επαφες σου όπως πρέπει κ μη σκέφτεσαι.ωορηξια κάνουμε.αλλα όπως είπες εσύ αν το σπέρμα αυτοκτονήσει σε 10 ώρες κ το ωάριο το παίζει δύσκολο άντε να συναντηθουνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Coq10, βιταμίνη Ε, ψευδάργυρο και C παίρνει ο δικός μου. Δεν ξέρω βέβαια αν λειτούργησαν γιατί είπαμε, για σπερμο δεν πάει ξανά. 

Λοιπον σύμφωνα με την εφαρμογή σε 14 μέρες περιμένω περίοδο. Είχα λίγα διαφανα υγρά το πρωί αλλά μετά στοπ και η θερμοκρασία μου δεν έχει ανέβει ακόμα. Τι στο καλό, σε ανωορρηκτικο κύκλο έπεσα; τα τεστ ωορρηξίας θα τα παραλάβω αύριο. Μου την έδωσαν στα νεύρα κι αυτοί... Μια βδομάδα μετά τα παίρνω. Πιο αργοί, πεθαίνεις. Ξέρει καμιά τίποτα για τους κύκλους χωρίς ωορρηξια; 

η θερμοκρασία ανεβαίνει μετά απο 2 με 3 μερες ή μετα απο 1 μετα απο την ωορρηξια. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2020 at 3:12 ΜΜ, TATAKI είπε:

Καλημερα..και εγω αυτα χρησιμοποιω εδω και 3 μηνες και θα σου πω τι εχω καταλαβει. Το τεστ πρεπει να γινεται συγκεκριμενη ωρα καθε μερα. Αν το κανεις σε λιγοτερο απο 24 ωρες πιθανον να δεις ξανα χαμογελο. Εγω καθε μηνα το εκανα συγκεκριμενη ωρα και εβλεπα μια φορα χαμογελο. Αυτο τον μηνα το εκανα το 1ο βραδυ και το επομενο μεσημερι και ειδα παλι χαμογελο. Λαμβανω υποψη μου το 1ο θετικο που βλεπω. Δεν εχω ομως μεγαλη εμπειρια και περιμενω να ακουσω κανενα κοριτσι που ξερει περισσοτερα επι του θεματος.

 

Λοιπον εχεις δικιο πρεπει να το κανεις συγκεκριμενη ωρα το τεστ εμενα μου εδειχνε χθες και προχτες το μεσημερι θετικο (παντα το κανω μεσημερι)και σημερα θετικο μεχρι το μεσημερι που εγινε αρνητικο.Αν το εκανα κατευθειαν σημερα το μεσημερι θα επαιρνα αρνητικο τεστ και δεν θα θεωρουσα οτι ειχα 3μερες θετικο.Καπου ειχα διαβασει οτι καλυτερη ωρα ειναι μεταξυ 12 μεσημερι και 4 πμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω και κατι αλλο βρε κοριτσια μηπως το ξερετε...τα σπερματοζωαρια που ειναι μετρια και πιο νωθρα μπορουν να γονιμοποιησουν;;;η μονο αυτα που κινουνται γρηγορα ;;;στο σπερματογραφημα ειχαν κατηγοριες α)γρηγορα β)μετρια επιτοπιαμε νωθρη κινητικοτητα και γ)αυτα που δεν εχουν επιτοπια κινηση(αυτα νομιζω δεν πανε μπροστα)και Δ)ακινητα.ΤΟυ συζυγου τα περισσοτερα ειναι μετρια και λιγα γρηγορα:sad: θα ρωτησω σιγουρα και ουρολογο οταν λειξει το λοκνταουν αλλα εχετε πια τοση εμπειρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Να σας ρωτησω και κατι αλλο βρε κοριτσια μηπως το ξερετε...τα σπερματοζωαρια που ειναι μετρια και πιο νωθρα μπορουν να γονιμοποιησουν;;;η μονο αυτα που κινουνται γρηγορα ;;;στο σπερματογραφημα ειχαν κατηγοριες α)γρηγορα β)μετρια επιτοπιαμε νωθρη κινητικοτητα και γ)αυτα που δεν εχουν επιτοπια κινηση(αυτα νομιζω δεν πανε μπροστα)και Δ)ακινητα.ΤΟυ συζυγου τα περισσοτερα ειναι μετρια και λιγα γρηγορα:sad: θα ρωτησω σιγουρα και ουρολογο οταν λειξει το λοκνταουν αλλα εχετε πια τοση εμπειρια!!!

αναλογα τα ποσοστα.. μεχρι καποιο ποσοστο ειναι φυσιολογικο το σπερμοδιαγραμμα . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αναλογα τα ποσοστα.. μεχρι καποιο ποσοστο ειναι φυσιολογικο το σπερμοδιαγραμμα . 

Εχουμε χαμηλη κινητικοτητα γρηγορη κ νωθρη θα πρεπει να ειναι απο 32 και πανω και εμεις εχουμε 22 αλλα μονο το 3 τοις εκατο ειναι γρηγορα και το 19 τοις εκατο ειναι νωθρα.ογκος ειναι χαμηλος αλλα πλησιαζει τα φυσιολογικα ορια.ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα για εμας αλλα αναρωτιομουν αν και αυτο το 19 τοις εκατο κανει δουλεια...παιρνει βιταμινες και θα δουμε σε 3 μηνες.εχει κιρσοκηλη αλλα λογω ηλικιας μαλλον δεν θα κανει διαφορα και να εγχειριστει(αυτο μου το ειπε γυναικολογος και εξωσωματικος που ρωτησαμε)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...