Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Mamanino είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έγινε αποξεση, ήταν φυσική η αποβολή. Ξεκίνησε με καφέ και μετά από 2 μέρες κατέβηκε αίμα και απεβαλα. Δεν χρειάστηκε κάτι άλλο να κάνουμε γιατί καθάρισε η μήτρα μόνη της. 

Είναι ο πρώτος κύκλος και έχω πεισμωσει να ξαναπροσπαθησουμε 

Καλησπέρα είχα και εγώ παλλινρομη κύηση πριν ένα χρόνο. 

Έκανα αποξυση λίγο πριν κλείσω την 8η εβδομάδα το σώμα μου το κρατούσε με νύχια και με δοντια είχαμε πάει να ακούσουμε καρδιά επιτέλους και μου είπε ο γιατρός αύριο το πρωί μπαίνεις χειρουργείο δεν μεγαλώνει.... Ξεκινήσαμε μετά από 3 μήνες προσπάθεια.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο!Σύντομα να έχεις ενα μωράκι!!! 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Τι να το κάνω ρε συ ζουζούνα που τον έλουσε κρύος ιδρώτας και δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει; είπαμε τώρα, θα το αφήσουμε για το βράδυ. Πιο χαλαρά... Τώρα λοιπόν, δεν ξανακάνω τεστ ωορρηξίας; το ότι βγήκε θετικό σημαίνει πως το αυγό μπορεί να σκάσει αύριο ή μεθαύριο; γιατί ήδη ανέβηκε λίγο η θερμοκρασία μου. Φαντάζομαι πως έχω μπει σε φάση κλωσσας; κάθομαι στο αυγουλακι μου και το ζεσταίνω; ουφ... Πολύ μπερδεύομαι! Στην ηλικία μου, αυτά είναι πολύ ακαταλαβιστικα πράγματα! 

Λυπάμαι για την απώλεια σου... Είμαστε πολλές εδώ μέσα που την έχουμε ζήσει αυτή την εμπειρία και καταλαβαίνουμε πολύ καλά πως νιώθεις. Εφόσον νιώθεις έτοιμη, βάλε μπρος! Λένε πως το σώμα μετά από μια αποβολή είναι πιο γόνιμο. Καλή επιτυχία και σύντομα να ακούσουμε τα ευχάριστα! 

χαχαχα οκ ναι σημαίνει ότι θα κάνεις μετα το 1ο θετικο τεστ απο 24 έως 36 ωρες,μπορει κ 48 καποιες φορες.τωρα ποτε ανέβηκε η θερμοκρασία σου κ ποσο? αν εχει ανέβει πχ κατά 0,2 δέκατα μην τυχόν κ δεν εχεις επαφη σημερα.κ μετράμε το πρωι την θερμοκρασία ετσι?

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου πολύ...δεν κατάλαβα έκανες αποξεση αυτό τον μήνα;;;;;;δηλαδή είναι η πρώτη σου ωορηξια μετά την περίοδο;;;και ξεκινάς αμέσως για εγκυμοσύνη;;;αν σου έβγαλε θετικό κ έκανες δύο μέρες μια χαρά σπέρμα υπάρχει κ δεν πειράζει που δεν έκανες χθες.

Αααα μικρή είσαι που θα πάς για εξωσωματική....όλα τα άλλα πως είναι;;;;;έχεις μειωμένα αποθέματα ωοθηκών;;κακό σπέρμα;;;;κάτι στις σάλπιγγες;;;πάνω από ένα δύο χρόνια προσπάθειας;;;;δεν νομίζω μια χαρά θα το πιάσετε όπου να ναι

Μολις φυγει η καραντινα θα παω να κανω μια σαλπιγγογραφια ,οι ορμονικες μου ειναι μια χαρα τωρα ειχα λιγο παλια ανεβασμενη στα ορια τεστοστερονη αλλα με βιταμινες πηγαν στα φυσιολογικα ,πολυκυστικες σε κλινικη εικονα ωοθηκες αλλα εχω κανονικα ωορηξια την τεσταρω και με γιατρο και με τεστακια.Ο γιατρος μου ειπε οτι το προβλημα κατα βαση ειναι πιο πολυ στο σπερμα και οχι στη δικη μου εικονα.μονο δηλαδη η σαλπιγγογραφια μενει...απλα ο εξωσωματικος μου ειπε θα παιδευτουμε πολυ φυσιολογικα και μου ειπε οτι οσο πιο γρηγορα το κανουμε θα εχουμε και πιο ανεβασμενα ποσοστα...προσπαθουμε περιπου 14 μηνες πανω στο χρονο το ειδαμε και τωρα θα κανει 2σπερματοδιαγραμμα το φεβρουαριο.Ευχαριστω πολυ πολυ για την υποστηριξη!

1 ώρα πρίν, Agatte είπε:

Κοίταξε να δεις, αποφάσισα στο εξής να γελάω με τα χάλια μας. Για όσο αντέξω. Και θα πω και ενα ανεκδοτο τώρα: 16η μέρα του κύκλου και έχω θετικό τεστ αυγόπτωσης! Ε ναι! Αν υποψιαστώ πως κάνω πάντα αργά ωορρηξία κι εγώ τόσο καιρό με το κλουβιο μου αυγό και το σπερμα το ζαβο, στην 15η μέρα κόβω το σεχ... Θα πεθάνω!!! Χθες αρνητικό, σήμερα θετικό και σήμερα βασικά είχα και πολλά υγρά διαφανα. Μαντέψτε ποιος χε@#η%ε!!! Μάλλον τον τρόμαξα... 

Όσο για την σαλπιγγογραφια... Αχ κι εγώ την σκέφτομαι με το νέο χρόνο. Και το αγόρι το έπεισα να πάρουμε το οικιακό σπερμοδιαγραμμα. Από το τίποτα, κάτι ειναι κι αυτό. 

Ρεεεε, έχω αυγοοο!!! Εγώ κι ο Κολόμβος! 

Ελλααα μαζι παμε εγω 16 μερα θετικο τον ξεζουμισαααααα εχουμε και οι 2 τα κουτουλια σπερματακια μας αν θυμαμαι καλα .κανε και την ημερα της ωορηξιας για να αντεξει κανενα σπερματακι.ΕΥχομαι καλη επιτυχια

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Μολις φυγει η καραντινα θα παω να κανω μια σαλπιγγογραφια ,οι ορμονικες μου ειναι μια χαρα τωρα ειχα λιγο παλια ανεβασμενη στα ορια τεστοστερονη αλλα με βιταμινες πηγαν στα φυσιολογικα ,πολυκυστικες σε κλινικη εικονα ωοθηκες αλλα εχω κανονικα ωορηξια την τεσταρω και με γιατρο και με τεστακια.Ο γιατρος μου ειπε οτι το προβλημα κατα βαση ειναι πιο πολυ στο σπερμα και οχι στη δικη μου εικονα.μονο δηλαδη η σαλπιγγογραφια μενει...απλα ο εξωσωματικος μου ειπε θα παιδευτουμε πολυ φυσιολογικα και μου ειπε οτι οσο πιο γρηγορα το κανουμε θα εχουμε και πιο ανεβασμενα ποσοστα...προσπαθουμε περιπου 14 μηνες πανω στο χρονο το ειδαμε και τωρα θα κανει 2σπερματοδιαγραμμα το φεβρουαριο.Ευχαριστω πολυ πολυ για την υποστηριξη!

Καλά αυτοί οι εξωσωματικος πολύ το σπρώχνουν ρε παιδί μου....εντάξει πάνω στον χρόνο είστε δεν είναι τραγικό το διάστημα  κ μπορείτε να το σπρώξετε λίγο αλλά κατευθείαν εξωσωματική;;;;;;;να ρωτήσετε καλό γιατρό έχει κάποιους που είναι εγκυηση κ είναι κ χορτασμένοι από λεφτά κ θα σας πούνε την αλήθεια.αυτης της λογικής είμαι.οι μικρομεσαίοι θέλουν να σπρώχνουν τις γυναίκες σε παρεμβάσεις.εμενα με εφτά μήνες προσπάθειας νομίζω μου είχε προτείνει η παλιά μου να κάνω εξωσωματική κ τον επόμενο έμεινα έγκυος..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλά αυτοί οι εξωσωματικος πολύ το σπρώχνουν ρε παιδί μου....εντάξει πάνω στον χρόνο είστε κ μπορείτε να το σπρώξετε λίγο αλλά κατευθείαν εξωσωματική;;;;;;;να ρωτήσετε καλό γιατρό έχει κάποιους που είναι εγκυηση κ είναι κ χορτασμένοι από λεφτά κ θα σας πούνε την αλήθεια.αυτης της λογικής είμαι.οι μικρομεσαίοι θέλουν να σπρώχνουν τις γυναίκες σε παρεμβάσεις.εμενα με εφτά μήνες προσπάθειας νομίζω μου είχε προτείνει η παλιά μου να κάνω εξωσωματική κ τον επόμενο έμεινα έγκυος..

Ναι για αυτο και εγω ειπα να το προσπαθησω λιγο μονη μου με το γυναικολογο μου με καμια σπερματεγχυνση και πολυ σεξ και αμα δω οτι περναει ο καιρος και δεν γινεται κατι μαλλον εκει θα καταληξω.Αλλα θελω να το προσπαθησω...αναλογα βεβαια αν βγει καλη και η σαλπιγγογραφια που θα κανω τοτε θα παρω και κουραγιο.να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamanino είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έγινε αποξεση, ήταν φυσική η αποβολή. Ξεκίνησε με καφέ και μετά από 2 μέρες κατέβηκε αίμα και απεβαλα. Δεν χρειάστηκε κάτι άλλο να κάνουμε γιατί καθάρισε η μήτρα μόνη της. 

Είναι ο πρώτος κύκλος και έχω πεισμωσει να ξαναπροσπαθησουμε 

Τότε εννοείται βούρ τώρα που είναι όλα ανοιχτά να μείνεις αμέσως.

Just now, Jamie είπε:

Ναι για αυτο και εγω ειπα να το προσπαθησω λιγο μονη μου με το γυναικολογο μου με καμια σπερματεγχυνση και πολυ σεξ και αμα δω οτι περναει ο καιρος και δεν γινεται κατι μαλλον εκει θα καταληξω.Αλλα θελω να το προσπαθησω...αναλογα βεβαια αν βγει καλη και η σαλπιγγογραφια που θα κανω τοτε θα παρω και κουραγιο.να σαι καλα!

Άκου τι θα γίνει...μετά τις γιορτές θα κάνουμε από μια Σαλπιγγογραφια που λένε ότι ξεβουλωνει κιόλας κ θα κάνουν κ τα αγόρια μια καλή παύση λίγες μέρες κ βιταμίνες κ μετά θα αρχίσει το σ,,,ξ κ έχει ο Θεός.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τότε εννοείται βούρ τώρα που είναι όλα ανοιχτά να μείνεις αμέσως.

Άκου τι θα γίνει...μετά τις γιορτές θα κάνουμε από μια Σαλπιγγογραφια που λένε ότι ξεβουλωνει κιόλας κ θα κάνουν κ τα αγόρια μια καλή παύση λίγες μέρες κ βιταμίνες κ μετά θα αρχίσει το σ,,,ξ κ έχει ο Θεός.

Και εγω αυτο το πλανο εχω ευτυχως και ο συζυγος παει για σπερματογραφημα χωρις γκρινια και ευχομαι οι 2 μας να γινουμε μανουλες..(μακαρι ολα τα κοριτσια δηλαδη)δεν θυμαμαι εχεις πιδακια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Και εγω αυτο το πλανο εχω ευτυχως και ο συζυγος παει για σπερματογραφημα χωρις γκρινια και ευχομαι οι 2 μας να γινουμε μανουλες..δεν θυμαμαι εχεις πιδακια;

Έχω γλυκειά μου εγώ είμαι 40 ολάκερα..έχω ένα αγοράκι 9 μισή χρονών είναι ..αλλά προσπαθώ τρία χρόνια τώρα για δεύτερο κ έχω μείνει τρεις φορές κ τις δύο παλινδρομησαν κ την μια έκανα διακοπή κύησης λόγω γενετικού προβλήματος...ταλαιπωρία μεγάλη σωματικό ψυχολογικό επίπεδο το μόνο που θα κάνω είναι μια Σαλπιγγογραφια κ από κει και πέρα είμαι διατεθειμένη να κάνω απλά σ,,,ξ..δεν την παλεύω για άλλες παρεμβάσεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έχω γλυκειά μου εγώ είμαι 40 ολάκερα..έχω ένα αγοράκι 9 μισή χρονών είναι ..αλλά προσπαθώ τρία χρόνια τώρα για δεύτερο κ έχω μείνει τρεις φορές κ τις δύο παλινδρομησαν κ την μια έκανα διακοπή κύησης λόγω γενετικού προβλήματος...ταλαιπωρία μεγάλη σωματικό ψυχολογικό επίπεδο το μόνο που θα κάνω είναι μια Σαλπιγγογραφια κ από κει και πέρα είμαι διατεθειμένη να κάνω απλά σ,,,ξ..δεν την παλεύω για άλλες παρεμβάσεις...

Να σου ζησει τι ωραια που εχεις παιδακι...ευχομαι τα καλυτερα σε σενα και την οικογενεια σου και απ οτι ξερω αν εχεις μεινει εγκυος ειναι παρηγορο λειτουργειτε μια χαρα σαν ενωση με το συζυγο απλα θελετε μια προσπαθεια παραπανω.Μην τα παρατας ο επιμενων νικα λενε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Emilly είπε:

Ηρεμία τάξη κ ασφάλεια γλυκειά μου..προσπαθώ να το κατάπιω κ αυτό τον μήνα κ έχω κ άπειρα νεύρα...είναι κ η Κλεισούρα που νιώθω σαν τρελή στο κλουβί της.ολη μέρα ο μικρός τηλεδιασκέψεις κ εγώ να φαίνομαι με την σφουγγαρίστρα να περνάει από δω κ από κει.ζωη είναι αυτή;;;;εσύ σε τι φάση είσαι;;;σας έχασα όλες τις παλιές.

Χαχαχαχα δεν υπάρχεις εγω τωρ τελειώνω με γονιμες μερες και μπαίνω παλι στη αναμονη αγωνίας. Ολα θα πάνε καλά ρε κοριτσακι που θα παει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια και εγω τοσες μερες σας διαβαζω αλλα δεν ειχα ψυχολογια για να εγραφα..οπως καταλαβατε τζιφος και αυτος ο μηνας..ειμαι στην 13η μερα και παλι το παρακολουθω με τα τεστ, αρνητικο μεχρι τωρα..να σας ρωτησω κατι αλλο υπαρχει καμια ή που εχει ακουσει που μετα απο την πραξη πρεπει να σηκωνουμε τα ποδια στον τοιχο με ενα μαξιλαρι στους γοφους για πιο πιθανο αποτελεσμα; Μπορει να ειναι και βλακιες μην με παρεξηγητε :roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια και εγω τοσες μερες σας διαβαζω αλλα δεν ειχα ψυχολογια για να εγραφα..οπως καταλαβατε τζιφος και αυτος ο μηνας..ειμαι στην 13η μερα και παλι το παρακολουθω με τα τεστ, αρνητικο μεχρι τωρα..να σας ρωτησω κατι αλλο υπαρχει καμια ή που εχει ακουσει που μετα απο την πραξη πρεπει να σηκωνουμε τα ποδια στον τοιχο με ενα μαξιλαρι στους γοφους για πιο πιθανο αποτελεσμα; Μπορει να ειναι και βλακιες μην με παρεξηγητε :roll:

εννοεις 13 μερα μετα την ωορηξια? ναι βοηθαει ενα μαξιλαρι κατω απο την μεση . ενταξει τα ποδια δεν χρειαζετε να ειναι ορθια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια και εγω τοσες μερες σας διαβαζω αλλα δεν ειχα ψυχολογια για να εγραφα..οπως καταλαβατε τζιφος και αυτος ο μηνας..ειμαι στην 13η μερα και παλι το παρακολουθω με τα τεστ, αρνητικο μεχρι τωρα..να σας ρωτησω κατι αλλο υπαρχει καμια ή που εχει ακουσει που μετα απο την πραξη πρεπει να σηκωνουμε τα ποδια στον τοιχο με ενα μαξιλαρι στους γοφους για πιο πιθανο αποτελεσμα; Μπορει να ειναι και βλακιες μην με παρεξηγητε :roll:

Εμενα μου το προτεινε ο γυναικολογος μου οταν του ειπα οτι θςλω να ξεκινησω προσπαθειες.. Μου ειπε μετα την πραξη να βαζω ενα μαξιλαρακι κατω απο τον γοφο.. Και συνηθως μενω ετσι μιση ωριτσα και υστερα κοιμαμαι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια και εγω τοσες μερες σας διαβαζω αλλα δεν ειχα ψυχολογια για να εγραφα..οπως καταλαβατε τζιφος και αυτος ο μηνας..ειμαι στην 13η μερα και παλι το παρακολουθω με τα τεστ, αρνητικο μεχρι τωρα..να σας ρωτησω κατι αλλο υπαρχει καμια ή που εχει ακουσει που μετα απο την πραξη πρεπει να σηκωνουμε τα ποδια στον τοιχο με ενα μαξιλαρι στους γοφους για πιο πιθανο αποτελεσμα; Μπορει να ειναι και βλακιες μην με παρεξηγητε :roll:

Τι κυκλο εχεις;;εγω εχω 35 και γινεται θετικο 16 μερα μου εχει τυχει και πιο αργα και 19 .μην απογοητευεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εννοεις 13 μερα μετα την ωορηξια? ναι βοηθαει ενα μαξιλαρι κατω απο την μεση . ενταξει τα ποδια δεν χρειαζετε να ειναι ορθια. 

13η μερα του κυκλου..12μεχρι 17 του μηνος ειχα περιοδο..εχω γενικα αστατο κυκλο..θα το εφαρμοσω αυτον τον μηνα να δουμε αν θα εχει αποτελεσματα

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εμενα μου το προτεινε ο γυναικολογος μου οταν του ειπα οτι θςλω να ξεκινησω προσπαθειες.. Μου ειπε μετα την πραξη να βαζω ενα μαξιλαρακι κατω απο τον γοφο.. Και συνηθως μενω ετσι μιση ωριτσα και υστερα κοιμαμαι.. 

Μακαρι να εχουμε θετικα αποτελεσματα.

Just now, Jamie είπε:

Τι κυκλο εχεις;;εγω εχω 35 και γινεται θετικο 16 μερα μου εχει τυχει και πιο αργα και 19 .μην απογοητευεσαι...

Εχω γενικα αστατο κυκλο παει μεχρι και 38 μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...