Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, elena93 είπε:

13η μερα του κυκλου..12μεχρι 17 του μηνος ειχα περιοδο..εχω γενικα αστατο κυκλο..θα το εφαρμοσω αυτον τον μηνα να δουμε αν θα εχει αποτελεσματα

Μακαρι να εχουμε θετικα αποτελεσματα.

Εχω γενικα αστατο κυκλο παει μεχρι και 38 μερες

13 μερα ειναι νωρις για να εχεις θετικο τεστ ωορηξιας. ξεκινα επαφες γιατι το σπερμα πρεπει να ανανεωνετε κ να υπαρχει μεσα στις σαλπιγγες κ αφου εχεις μεγαλο κυκλο σε 1-3 μερες θα δεις κ θετικο τεστ ωορηξιας σιγουρα. επαφες κ σημερα οπωσδηποτε μην το αφησεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elena93 είπε:

13η μερα του κυκλου..12μεχρι 17 του μηνος ειχα περιοδο..εχω γενικα αστατο κυκλο..θα το εφαρμοσω αυτον τον μηνα να δουμε αν θα εχει αποτελεσματα

Μακαρι να εχουμε θετικα αποτελεσματα.

Εχω γενικα αστατο κυκλο παει μεχρι και 38 μερες

Βρε τι αγχωνεσαι το πιο πιθανο ειναι να κανεις απο 16 μεχρι 20 και μενα παλια που εκανα πιο μεγαλο κυκλο(εστρωσε με ινοφερτ)εκανα πολυ αργα ωορηξια.Σκεψου οτι περιπου 14-16 μερες μετα την ωορηξια αδιαθετουμε οποτε αν κανεις 38 αρι καπου 21 πεφτει.Συνεχισε τα τεστακια θα το βρεις!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jamie είπε:

Μολις φυγει η καραντινα θα παω να κανω μια σαλπιγγογραφια ,οι ορμονικες μου ειναι μια χαρα τωρα ειχα λιγο παλια ανεβασμενη στα ορια τεστοστερονη αλλα με βιταμινες πηγαν στα φυσιολογικα ,πολυκυστικες σε κλινικη εικονα ωοθηκες αλλα εχω κανονικα ωορηξια την τεσταρω και με γιατρο και με τεστακια.Ο γιατρος μου ειπε οτι το προβλημα κατα βαση ειναι πιο πολυ στο σπερμα και οχι στη δικη μου εικονα.μονο δηλαδη η σαλπιγγογραφια μενει...απλα ο εξωσωματικος μου ειπε θα παιδευτουμε πολυ φυσιολογικα και μου ειπε οτι οσο πιο γρηγορα το κανουμε θα εχουμε και πιο ανεβασμενα ποσοστα...προσπαθουμε περιπου 14 μηνες πανω στο χρονο το ειδαμε και τωρα θα κανει 2σπερματοδιαγραμμα το φεβρουαριο.Ευχαριστω πολυ πολυ για την υποστηριξη!

Ελλααα μαζι παμε εγω 16 μερα θετικο τον ξεζουμισαααααα εχουμε και οι 2 τα κουτουλια σπερματακια μας αν θυμαμαι καλα .κανε και την ημερα της ωορηξιας για να αντεξει κανενα σπερματακι.ΕΥχομαι καλη επιτυχια

Μόνο κουτουλια;;; θεοχαζα! Αντε μπας και τους έρθει καμιά φώτιση και τρέξουν λίγο παραπάνω! Καλή επιτυχία κοριτσάκι! Ο επιμένων νικά! Μακάρι να είναι αυτός ο μήνας σας! 

Εμείς πάμε ελπίζω για τον άλλο. Αγχώθηκε το καμάρι μου. Μάλλον φταίω εγώ. Χάρηκα πολύ που είχα αυγό και του το είπα με έναν παραπάνω ίσως ενθουσιασμό. Τον μπλόκαρα. Με κατηγόρησε πως φταίω εγώ γιατί του είπα να ξανακάνει σπερμο και του μοστραρισα το θετικό μου τεστ. Ζήτησα συγγνώμη και μετά τον στόλισα. Αν μη τι άλλο κάναμε μια καλή κουβέντα από την οποία το μόνο που κατάλαβα είναι το ποσό διαφορετική οπτική γωνία έχουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

13 μερα ειναι νωρις για να εχεις θετικο τεστ ωορηξιας. ξεκινα επαφες γιατι το σπερμα πρεπει να ανανεωνετε κ να υπαρχει μεσα στις σαλπιγγες κ αφου εχεις μεγαλο κυκλο σε 1-3 μερες θα δεις κ θετικο τεστ ωορηξιας σιγουρα. επαφες κ σημερα οπωσδηποτε μην το αφησεις

Εχουμε κανει επαφες μερα παρα μερα..και οταν βγει θετικο κανουμε για 3 συνεχομενες μερες;

Just now, Jamie είπε:

Βρε τι αγχωνεσαι το πιο πιθανο ειναι να κανεις απο 16 μεχρι 20 και μενα παλια που εκανα πιο μεγαλο κυκλο(εστρωσε με ινοφερτ)εκανα πολυ αργα ωορηξια.Σκεψου οτι περιπου 14-16 μερες μετα την ωορηξια αδιαθετουμε οποτε αν κανεις 38 αρι καπου 21 πεφτει.Συνεχισε τα τεστακια θα το βρεις!

Ναι θα τα συνεχισω..οταν βγει θετικο για ποσες μερες συνεχομενες πρεπει να ειναι οι επαφες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Εχουμε κανει επαφες μερα παρα μερα..και οταν βγει θετικο κανουμε για 3 συνεχομενες μερες;

Ναι θα τα συνεχισω..οταν βγει θετικο για ποσες μερες συνεχομενες πρεπει να ειναι οι επαφες;

Λενε την μερα του θετικου και σιγουρα αλλες 2.Αν αντεχετε και αλλες 3 σερι ακομα καλυτερα!!

Just now, Agatte είπε:

Μόνο κουτουλια;;; θεοχαζα! Αντε μπας και τους έρθει καμιά φώτιση και τρέξουν λίγο παραπάνω! Καλή επιτυχία κοριτσάκι! Ο επιμένων νικά! Μακάρι να είναι αυτός ο μήνας σας! 

Εμείς πάμε ελπίζω για τον άλλο. Αγχώθηκε το καμάρι μου. Μάλλον φταίω εγώ. Χάρηκα πολύ που είχα αυγό και του το είπα με έναν παραπάνω ίσως ενθουσιασμό. Τον μπλόκαρα. Με κατηγόρησε πως φταίω εγώ γιατί του είπα να ξανακάνει σπερμο και του μοστραρισα το θετικό μου τεστ. Ζήτησα συγγνώμη και μετά τον στόλισα. Αν μη τι άλλο κάναμε μια καλή κουβέντα από την οποία το μόνο που κατάλαβα είναι το ποσό διαφορετική οπτική γωνία έχουμε. 

Αν θελεις μια συμβουλη επειδη σε καταλαβαινω απολυτα ειναι να μην του το λες...εμενα μου το επαιζε κουλ και ανετος μεχρι που μιυ ξεφουρνισε οτι αγχωνεται για την επιδοση οταν το ξερει.Ετσι λοιπον δεν του το ξαναπα ποτε απλα το καταλαβαιμει οταν του κανω ντου απλα δεν ξερει ακριβως ποτε χαχα!!!και καμια φορα του κανω και ασχετο ντου οταν πια εχει τελειωσει η ωορηξια (καμια φορα του το λεω οτι παπαλα) για να μην νιωθει μονο σπερματομηχανη.Ευχομαι τα καλυτερα και συμπασχω μαζι σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Χαχαχαχα δεν υπάρχεις εγω τωρ τελειώνω με γονιμες μερες και μπαίνω παλι στη αναμονη αγωνίας. Ολα θα πάνε καλά ρε κοριτσακι που θα παει

Άντε με το καλό να δούμε το θετικό βρε κορίτσι μου.

10 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Να σου ζησει τι ωραια που εχεις παιδακι...ευχομαι τα καλυτερα σε σενα και την οικογενεια σου και απ οτι ξερω αν εχεις μεινει εγκυος ειναι παρηγορο λειτουργειτε μια χαρα σαν ενωση με το συζυγο απλα θελετε μια προσπαθεια παραπανω.Μην τα παρατας ο επιμενων νικα λενε!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου.αχ πολύ κουράστηκα αυτά τα χρόνια...η κάθε γυναίκα όταν ξεκινάει για μωρό έχει στο μυαλό της ότι θα γίνει η όμορφη διαδικασία κ θα έρθει.και δεν είναι έτσι.και δεν είναι κ τίποτα νόμος γιατί είναι η φύση έτσι.δηλαδη εγώ που έκανα εύκολα τον γιο μου,που να φανταζομουν ότι για το ίδιο πράγμα θα παιδεύουν χρόνια.και η παιδική μου φίλη έκανε το πρώτο όπως καλή ώρα εσύ δηλαδή μετά από ένα κ παραπάνω χρόνο προσπάθειας κ το δεύτερο αμέσως μετά κατά τύχη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα κορίτσια και από εμένα ,σας παρακολουθώ διαβάζω αλλά δεν είχα κάτι να πω και δεν έγραφα.. εμένα από σημερα ξεκίνησαν οι γόνιμες αλλά ξεκινήσαμε επαφές Σάββατο και χτες για να ανανεωθεί το σπέρμα που λέτε κάι εσείς γιατί είχαμε να κάνουμε καμιά 10αρια μέρες και τώρα θα τ πάμε μέρα παρά μέρα..Ξεκινήσαμε και οι δυο βιταμίνες pregnacare  και ο Θεός βοηθός. :)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

 Καλημέρα κορίτσια και από εμένα ,σας παρακολουθώ διαβάζω αλλά δεν είχα κάτι να πω και δεν έγραφα.. εμένα από σημερα ξεκίνησαν οι γόνιμες αλλά ξεκινήσαμε επαφές Σάββατο και χτες για να ανανεωθεί το σπέρμα που λέτε κάι εσείς γιατί είχαμε να κάνουμε καμιά 10αρια μέρες και τώρα θα τ πάμε μέρα παρά μέρα..Ξεκινήσαμε και οι δυο βιταμίνες pregnacare  και ο Θεός βοηθός. :)

Καλημεραα ολα καλα να σου πάνε κοριτσι μου.να έχουμε επιτελους πολλα θετικά τεστακια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημεραα ολα καλα να σου πάνε κοριτσι μου.να έχουμε επιτελους πολλα θετικά τεστακια

Σε ευχαριστώ πολυ, και σε εσένα και σε όλες όσες προσπαθούμε εύχομαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κουλό.ξεκινησα να μετραω θερμοκρασία σήμερα Πέμπτη μέρα κύκλου 36,6..που να βγάλω άκρη.αφου αν δεν είχα πολύ αίμα θα έλεγα μπας κ είμαι έγκυος.να έχω το αβγό ακόμα καμαρωτο στην ωοθήκη κ να γίνε κύστη;;;;;μάλλον δεν έσκασε το βλαμενο καν.αλλα η ε2 μου ήταν καλή δεν φαινόταν να είναι κυστικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Εγώ το κουλό.ξεκινησα να μετραω θερμοκρασία σήμερα Πέμπτη μέρα κύκλου 36,6..που να βγάλω άκρη.αφου αν δεν είχα πολύ αίμα θα έλεγα μπας κ είμαι έγκυος.να έχω το αβγό ακόμα καμαρωτο στην ωοθήκη κ να γίνε κύστη;;;;;μάλλον δεν έσκασε το βλαμενο καν.αλλα η ε2 μου ήταν καλή δεν φαινόταν να είναι κυστικο.

αποκλειετε καλε αλλα με την θερμοκρασια δεν βγαινει ακρη !! λιγο παραπανω να εχεις φαει το βραδυ λιγο να ζεστανε παραπανω το παπλωμα σκαμπανευασματα εχει δεν βγαζεις ακρη ! αμα ηταν ετσι απλο δεν θα πηγαιναμε για υπερηχο!! αστα τα θερμομετρα ησυχα μπελα κ αλλο στο κεφαλι σου θα βαλεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αποκλειετε καλε αλλα με την θερμοκρασια δεν βγαινει ακρη !! λιγο παραπανω να εχεις φαει το βραδυ λιγο να ζεστανε παραπανω το παπλωμα σκαμπανευασματα εχει δεν βγαζεις ακρη ! αμα ηταν ετσι απλο δεν θα πηγαιναμε για υπερηχο!! αστα τα θερμομετρα ησυχα μπελα κ αλλο στο κεφαλι σου θα βαλεις

Χαχαχ συμφωνω εμενα μια φορα ειχε φτασει 37,2 και ειχα καθυστερηση με δεκατα και λεω να το το πιασαμε...αλλα πηρα μη σας πω τι:lol:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αποκλειετε καλε αλλα με την θερμοκρασια δεν βγαινει ακρη !! λιγο παραπανω να εχεις φαει το βραδυ λιγο να ζεστανε παραπανω το παπλωμα σκαμπανευασματα εχει δεν βγαζεις ακρη ! αμα ηταν ετσι απλο δεν θα πηγαιναμε για υπερηχο!! αστα τα θερμομετρα ησυχα μπελα κ αλλο στο κεφαλι σου θα βαλεις

Συμφωνω με αυτά που λες με το θεμα θερμοκρασίας δεν βγάζουμε άκρη γιατι παίζουν πολλα ρόλο.εγω δεν μετράω ποτε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Αν θελεις μια συμβουλη επειδη σε καταλαβαινω απολυτα ειναι να μην του το λες...εμενα μου το επαιζε κουλ και ανετος μεχρι που μιυ ξεφουρνισε οτι αγχωνεται για την επιδοση οταν το ξερει.Ετσι λοιπον δεν του το ξαναπα ποτε απλα το καταλαβαιμει οταν του κανω ντου απλα δεν ξερει ακριβως ποτε χαχα!!!και καμια φορα του κανω και ασχετο ντου οταν πια εχει τελειωσει η ωορηξια (καμια φορα του το λεω οτι παπαλα) για να μην νιωθει μονο σπερματομηχανη.Ευχομαι τα καλυτερα και συμπασχω μαζι σου!!

Έχεις δίκιο μωρέ... Αλλά κι εγώ πρώτη φορά έκανα τεστ ωορρηξίας στη ζωή μου η καψερη. Κι επειδή έχουμε και πρόωρη εμμηνοπαυση στο σόι, ξέρεις τι άγχος το έχω; κάναμε μεγάλη κουβέντα χθες, τον παρηγορησα και μετά τον ρώτησα αν αναρωτήθηκε πως νιώθω εγώ, που φτάνω στην πηγή και νερό δεν πίνω. Που όλοι με κοιτάνε με το ύφος, αχ αυτή η καημένη δεν μπόρεσε να κάνει άλλο. Που μέχρι τώρα ένιωθα πως μόνο εγώ είχα θέμα αλλά εγώ δεν το πήρα εγωιστικα, έψαξα λύσεις στα προβλήματα μου, δεν ένιωσα λιγότερο γυναίκα. Γενικά, τα είπαμε καλά εχθές. Το πρώι μου επιτέθηκε και μετά ξανααγχωθηκε. Ε, τώρα το μεσημέρι, το παιδί στο ένα δωμάτιο τηλεεκπαιδευση κι εμείς στο άλλο - θου Κύριε - κατάλαβες τι... Πιο πριν έκαψα κι ακόμα ένα τεστακι, θετικό βγήκε κι αυτό. Ελπίζω λοιπόν να προλάβαμε λίγο το κλουβιο μου, πριν κλουβιασει τελείως και να γίνει επιτέλους το τρελό συναπάντημα μεταξύ αυγού και κολυμβητή, μπας και χαρούμε πια! Το βράδυ αν μου κάτσει πάλι, πάλι θα γίνει, καίμε θερμίδες και εγκεφαλικά κύτταρα! 

1 hour ago, Emilly είπε:

Εγώ το κουλό.ξεκινησα να μετραω θερμοκρασία σήμερα Πέμπτη μέρα κύκλου 36,6..που να βγάλω άκρη.αφου αν δεν είχα πολύ αίμα θα έλεγα μπας κ είμαι έγκυος.να έχω το αβγό ακόμα καμαρωτο στην ωοθήκη κ να γίνε κύστη;;;;;μάλλον δεν έσκασε το βλαμενο καν.αλλα η ε2 μου ήταν καλή δεν φαινόταν να είναι κυστικο.

Πόσο έχεις συνήθως; ήταν δηλαδή ανεβασμένη; άστα κι εγώ με τη θερμοκρασία παραιτούμαι. Προχθές με αρνητικό τεστ είχα 36.6, χθες με θετικό 36.9 και σήμερα 36.8. Μέχρι να μου έρθει περίοδος, θα φτάσω 37.1. Ζήτω! Και εν τέλει παλιμπερδευτηκαμεντο ποτέ ανεβαίνει. Ξέρω μόνο πότε κατεβαίνει. 

Αντε σου τελειώνει κι εσένα, ετοιμάσου για γυμναστική! 

3 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

 Καλημέρα κορίτσια και από εμένα ,σας παρακολουθώ διαβάζω αλλά δεν είχα κάτι να πω και δεν έγραφα.. εμένα από σημερα ξεκίνησαν οι γόνιμες αλλά ξεκινήσαμε επαφές Σάββατο και χτες για να ανανεωθεί το σπέρμα που λέτε κάι εσείς γιατί είχαμε να κάνουμε καμιά 10αρια μέρες και τώρα θα τ πάμε μέρα παρά μέρα..Ξεκινήσαμε και οι δυο βιταμίνες pregnacare  και ο Θεός βοηθός. :)

Καλή επιτυχία!Μακάρι να είναι ο μήνας σας! Καλά το σκεφτήκατε με την ανανέωση. Σωστοί! Εμείς με μπαγιάτικο είμαστε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Έχεις δίκιο μωρέ... Αλλά κι εγώ πρώτη φορά έκανα τεστ ωορρηξίας στη ζωή μου η καψερη. Κι επειδή έχουμε και πρόωρη εμμηνοπαυση στο σόι, ξέρεις τι άγχος το έχω; κάναμε μεγάλη κουβέντα χθες, τον παρηγορησα και μετά τον ρώτησα αν αναρωτήθηκε πως νιώθω εγώ, που φτάνω στην πηγή και νερό δεν πίνω. Που όλοι με κοιτάνε με το ύφος, αχ αυτή η καημένη δεν μπόρεσε να κάνει άλλο. Που μέχρι τώρα ένιωθα πως μόνο εγώ είχα θέμα αλλά εγώ δεν το πήρα εγωιστικα, έψαξα λύσεις στα προβλήματα μου, δεν ένιωσα λιγότερο γυναίκα. Γενικά, τα είπαμε καλά εχθές. Το πρώι μου επιτέθηκε και μετά ξανααγχωθηκε. Ε, τώρα το μεσημέρι, το παιδί στο ένα δωμάτιο τηλεεκπαιδευση κι εμείς στο άλλο - θου Κύριε - κατάλαβες τι... Πιο πριν έκαψα κι ακόμα ένα τεστακι, θετικό βγήκε κι αυτό. Ελπίζω λοιπόν να προλάβαμε λίγο το κλουβιο μου, πριν κλουβιασει τελείως και να γίνει επιτέλους το τρελό συναπάντημα μεταξύ αυγού και κολυμβητή, μπας και χαρούμε πια! Το βράδυ αν μου κάτσει πάλι, πάλι θα γίνει, καίμε θερμίδες και εγκεφαλικά κύτταρα! 

Πόσο έχεις συνήθως; ήταν δηλαδή ανεβασμένη; άστα κι εγώ με τη θερμοκρασία παραιτούμαι. Προχθές με αρνητικό τεστ είχα 36.6, χθες με θετικό 36.9 και σήμερα 36.8. Μέχρι να μου έρθει περίοδος, θα φτάσω 37.1. Ζήτω! Και εν τέλει παλιμπερδευτηκαμεντο ποτέ ανεβαίνει. Ξέρω μόνο πότε κατεβαίνει. 

Αντε σου τελειώνει κι εσένα, ετοιμάσου για γυμναστική! 

Καλή επιτυχία!Μακάρι να είναι ο μήνας σας! Καλά το σκεφτήκατε με την ανανέωση. Σωστοί! Εμείς με μπαγιάτικο είμαστε... 

Προσπαθησε να χαλαρωσεις και να μην αγχωωθεις και μην του το αναφερεις ξανα γιατι μουλαρωνουν και γινεται και το σεξ πολυ καταναγκαστικο...παρε παρηγορια απο εμενα που δεν εχω νιωσει καν πως ειναι να εχεις ενα παιδακι και γυρω μου ακουω ολο εγκυμοσυνες απο ζευγαρια που ξεκινησαμε μαζι και παντρευτηκαμε μαζι και εμεις ειμαστε ακομα στο ιδιο σημειο...δεν τα παραταμε ποτε!!Απλα καμια φορα μας περνει απο κατω για λιγο και μετα ξανα κουπι!Σου στελνω τις καλυτερες ευχες μου και ασε τους αλλους να λενε εμενα πια δεν μου καιγεται καρφακι αν με ρωτανε για παιδι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...