Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Flolipop είπε:

Σε ποια μέρα του κυκλου είσαι; Όλα τα περιμένω πια... όλο κάτι καινούριο αισθανόμαστε .

Εννατη μέρα είναι κ νιώθω όλο το σύστημα περίεργο σαν να είμαι πριν την περίοδο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ και εμένα ο γλυκός μου προχτές το Σάββατο πάνω στη κορύφωση σταμάτησε γτ τ ήρθε μια σκέψη στο μυαλό άσχετη και μου λέει και τώρα ? Λέω τι ? Λέει τελείωσα αλλά λίγο, λέω μη στεναχωριέσαι ένα θέλουμε και γελάει ε εντάξει όχι και ένα μερικά μπήκαν εκεί που έπρεπε χαχαχχαχα .  Βρε κορίτσια δε τα λέει ,δεν δεν αντιδράει καμία φορά αλλά όλα τα σκέφτεται και όλα τα λέει τελικά όταν θέλει ..Εδώ τ είπα μη βάλουμε πιλάτες μια μερσ γτ μετά με τόση δουλειά δεν θα έχεις κουράγιο μετά και αντέδρασε μου λέει όλο αυτό σκέφτεται και μετά μόνος του όταν τον πήραν για τ μάθημα είπε δε μπορούμε...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Ήταν πολύ λίγο το καφέ στο σκούπισμα κ τρεις σταγονιτσες ανοιχτό καφέ στο εσώρουχο. Έχω ελαφρά πονάκια περιόδου. Την ωορρηξια δεν τη διαπίστωσα με τεστ, μόνο από τα υγρά και τον πόνο όπως κάθε μήνα. Τόσο νωρίς δεν μου έχει ξανάρθει ποτέ πάντως. Μήπως καμία ορμονική διαταραχή ... 

ευχομαι μακαρι να ειναι το πολυπόθητο!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εκανα το τεστ ωορριξιας και βγηκε το χαμογελο που αναβοσβηνει δηλαδη σημερα ειναι η μερα τις ωορριξιας ή θα συμβει τις επομενες μερες; Γιατι εχω μπερδευτει με αυτα :mellow:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια εκανα το τεστ ωορριξιας και βγηκε το χαμογελο που αναβοσβηνει δηλαδη σημερα ειναι η μερα τις ωορριξιας ή θα συμβει τις επομενες μερες; Γιατι εχω μπερδευτει με αυτα :mellow:

Λεει οτι αποτην ημερα που θα δειξει χαμόγελο θα πεσει το αυγουλακι εντος 48 ωρων. Μπορει να πεσει νωριτερα μπορει και οχι.. Για αυτο θελει τριημερη ασκηση.. Χχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Χρειάζομαι τη γνώμη σας!!

Ο κύκλος μου είναι γενικά 29 - 32 μέρες και έκανα ένα τεστ την 31η μέρα και ήταν θετικό αλλά η γραμμούλα κάπως χλωμή. Έκανα και δεύτερο και το ίδιο. Πήγα έκανα και χοριακή την 32η μέρα και ήταν θετική αλλά 19.90 - είναι χαμηλή πολύ? Να ανησυχώ? Απο συμπτώματα έχω συχνοουρία, πεινάω πολύ περισσότερο από πριν και έχω πρησμένο στήθος. Πρησμένο στήθος έχω πάντα μια εβδομάδα πριν την περίοδο και όταν ξεπρήζεται μου έρχεται περίοδος. Σήμερα ξύπνησα και δεν πονάει τόσο πολύ, να ανησυχώ?

Αν γνωρίζει καμια σας πείτε μου σας παρακαλώ!!!

Τί αγωνία είναι αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irida Mundo είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Χρειάζομαι τη γνώμη σας!!

Ο κύκλος μου είναι γενικά 29 - 32 μέρες και έκανα ένα τεστ την 31η μέρα και ήταν θετικό αλλά η γραμμούλα κάπως χλωμή. Έκανα και δεύτερο και το ίδιο. Πήγα έκανα και χοριακή την 32η μέρα και ήταν θετική αλλά 19.90 - είναι χαμηλή πολύ? Να ανησυχώ? Απο συμπτώματα έχω συχνοουρία, πεινάω πολύ περισσότερο από πριν και έχω πρησμένο στήθος. Πρησμένο στήθος έχω πάντα μια εβδομάδα πριν την περίοδο και όταν ξεπρήζεται μου έρχεται περίοδος. Σήμερα ξύπνησα και δεν πονάει τόσο πολύ, να ανησυχώ?

Αν γνωρίζει καμια σας πείτε μου σας παρακαλώ!!!

Τί αγωνία είναι αυτη...

Καλημερα! Είναι λίγο χαμηλή η τιμη αλλά δεν είναι απαραίτητα κακό, μπορεί η εμφύτευση να έγινε αργά στον κυκλο κ να μην έχει προλάβει να ανεβεί ακόμη . Αυτό που ενδιαφέρει είναι να διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες. Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Καλημερα! Είναι λίγο χαμηλή η τιμη αλλά δεν είναι απαραίτητα κακό, μπορεί η εμφύτευση να έγινε αργά στον κυκλο κ να μην έχει προλάβει να ανεβεί ακόμη . Αυτό που ενδιαφέρει είναι να διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες. Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Γράφει ότι το εύρος είναι:

2η - 3η εβδομάδα κύησης 0 -50

3η - 4η εβδομάδα κύησης 16 - 156

είναι τόσο μεγάλα τα διαστήματα, έχω χαθεί.. κι εμένα χαμηλή μου φάνηκε. Ο γυναικολόγος μου έιπε να την επαναλάβω την Παρασκευή.

Το ότι ξεπρήζεται το στήθος παίζει ρόλο? Είναι μήπως σημάδι αποβολής? Φοβάμαι πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irida Mundo είπε:

Γράφει ότι το εύρος είναι:

2η - 3η εβδομάδα κύησης 0 -50

3η - 4η εβδομάδα κύησης 16 - 156

είναι τόσο μεγάλα τα διαστήματα, έχω χαθεί.. κι εμένα χαμηλή μου φάνηκε. Ο γυναικολόγος μου έιπε να την επαναλάβω την Παρασκευή.

Το ότι ξεπρήζεται το στήθος παίζει ρόλο? Είναι μήπως σημάδι αποβολής? Φοβάμαι πολύ!!

Στο στήθος μην δίνεις και πολύ σημασία. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, αλλά κρατά την ψυχραιμία σου και όλα θα πάνε καλά. Γνωρίζω περιπτώσεις που με χοριακη σαν την δικη σου τα πήγαν περίφημα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irida Mundo είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Χρειάζομαι τη γνώμη σας!!

Ο κύκλος μου είναι γενικά 29 - 32 μέρες και έκανα ένα τεστ την 31η μέρα και ήταν θετικό αλλά η γραμμούλα κάπως χλωμή. Έκανα και δεύτερο και το ίδιο. Πήγα έκανα και χοριακή την 32η μέρα και ήταν θετική αλλά 19.90 - είναι χαμηλή πολύ? Να ανησυχώ? Απο συμπτώματα έχω συχνοουρία, πεινάω πολύ περισσότερο από πριν και έχω πρησμένο στήθος. Πρησμένο στήθος έχω πάντα μια εβδομάδα πριν την περίοδο και όταν ξεπρήζεται μου έρχεται περίοδος. Σήμερα ξύπνησα και δεν πονάει τόσο πολύ, να ανησυχώ?

Αν γνωρίζει καμια σας πείτε μου σας παρακαλώ!!!

Τί αγωνία είναι αυτη...

Αν σε παρηγορεί, στο γιο μου με μια βδομάδα καθυστέρηση, είχα κάτι παραπάνω από 100 μονάδες στην χοριακή, πολύ χαμηλά δηλαδή. Ίσως έχεις καθυστερημένη σύλληψη. Μην αγχώνεσαι και μην κοιτάς για συμπτώματα που επιβεβαιωνουν την καλή πορεία μιας εγκυμοσυνης. Είναι απλά μύθος. Μείνε ήρεμη και επανέλαβε την χοριακη όπως σου είπε ο γιατρός σου. Το ζητούμενο είναι ο διπλασιασμός της τιμής και όχι το μέγεθος αυτής. Με το καλό να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Στο στήθος μην δίνεις και πολύ σημασία. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, αλλά κρατά την ψυχραιμία σου και όλα θα πάνε καλά. Γνωρίζω περιπτώσεις που με χοριακη σαν την δικη σου τα πήγαν περίφημα .

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ανησυχώ γιατί είχαμε μια αποβολή πριν 1.5 χρόνο και φοβάμαι μην ξανασυμβεί.. Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! :wub::wub:

Just now, Agatte said:

Αν σε παρηγορεί, στο γιο μου με μια βδομάδα καθυστέρηση, είχα κάτι παραπάνω από 100 μονάδες στην χοριακή, πολύ χαμηλά δηλαδή. Ίσως έχεις καθυστερημένη σύλληψη. Μην αγχώνεσαι και μην κοιτάς για συμπτώματα που επιβεβαιωνουν την καλή πορεία μιας εγκυμοσυνης. Είναι απλά μύθος. Μείνε ήρεμη και επανέλαβε την χοριακη όπως σου είπε ο γιατρός σου. Το ζητούμενο είναι ο διπλασιασμός της τιμής και όχι το μέγεθος αυτής. Με το καλό να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό! 

Αχ και βέβαια με παρηγορεί, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δε γνωρίζω και πολλά ακόμα, οπότε αγχώνομαι για όλα προς το παρόν.. ξυπνάω από τις 6 το πρωί από την αγωνία μήπως και μου ήρθε περίοδος.. Έχεις δίκιο όμως, πρέπει να ηρεμήσω. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να το ζήσω κι εγω αυτό το θαύμα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irida Mundo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ανησυχώ γιατί είχαμε μια αποβολή πριν 1.5 χρόνο και φοβάμαι μην ξανασυμβεί.. Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! :wub::wub:

Αχ και βέβαια με παρηγορεί, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δε γνωρίζω και πολλά ακόμα, οπότε αγχώνομαι για όλα προς το παρόν.. ξυπνάω από τις 6 το πρωί από την αγωνία μήπως και μου ήρθε περίοδος.. Έχεις δίκιο όμως, πρέπει να ηρεμήσω. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να το ζήσω κι εγω αυτό το θαύμα :)

Φυσικά και θα το ζήσεις. Μείνε ήρεμη. Έκανες πολύ νωρίς το τεστ. Είναι ο λόγος που προσωπικά δεν κάνω τεστ αν δεν έχω τουλάχιστον 4-5 μέρες καθυστέρηση. Η αγωνία για το πως θα εξελιχθούν τα πράγματα καταλήγει να είναι μεγαλύτερη αποτην αγωνία για το αν έρθει περίοδος. Βέβαια, κατανοώ απόλυτα την λαχτάρα. Μείνε ήρεμη. Ενδεχομένως δεν είσαι καν 4 εβδομάδων ακόμα. Είναι μικρούλι το σπορι. Άστο να μεγαλώσει και άκου τον γιατρό σου. Για ότι θες, εμείς εδω είμαστε! Με το καλό! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; 

Εγώ δεν περιμένω Κυριακή και κρατιέμαι από τώρα για να μην ξεκινήσω τα τεστ. 

@Flolipop εύχομαι να είναι αίμα εμφύτευσης! Πώς είσαι σήμερα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; 

Εγώ δεν περιμένω Κυριακή και κρατιέμαι από τώρα για να μην ξεκινήσω τα τεστ. 

@Flolipop εύχομαι να είναι αίμα εμφύτευσης! Πώς είσαι σήμερα; 

Αχ κι εγώ την Κυριακή δεν περιμένω, μαζί πάμε! Μακάρι να έχεις ευχάριστα! 

Προσωπικά, απελπίστηκα πάλι... Από χθες άρχισε να πονάει λίγο το στήθος μου και νιώθω τα γνωστά τραβηγματα χαμηλά. Μένει το σπυρί και ο πονοκέφαλος για να έχω ολοκληρωμένο το προεορτιο πακέτο. Το μόνο περίεργο και εκτός περιόδου που μου έχει συμβεί είναι πως όταν φυσάω τη μύτη μου ή βήχω νιώθω ένα βάρος σα σφιξιμο πολύ χαμηλά στην κοιλιά. Αλλά δε νομίζω να είναι κάτι θετικό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...