Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Mamanino είπε:

Εγώ έχω όλα τα συμπτώματα, αλλά το καταλαβαίνω πως είναι αυθυποβολή.. 

Λίγες μέρες μείναμε και θα δούμε τι κάναμε και αυτόν τον μήνα! Πφφφ

Εύχομαι να συνεχίσουμε μαζί και εγκυουλες! 

Αχ μακάρι να είσαι και να μην είναι αυθυποβολή. Μακάρι να έχουμε επιτέλους ευχάριστα! Εγώ δεν ελπίζω τίποτα, ίσως μόνο σε ένα θαύμα γιατί περί θαύματος θα πρόκειται και αν μείνω τελικά και αν ολοκληρωθεί η εγκυμοσύνη. 

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα κι εγώ την Κυριακή περιμένω.Από χθες το μεσημέρι που είδα αυτά τα καφέ αχνό ροζ στο χαρτί και δυο τρεις σταγόνες στο εσώρουχο , μέχρι τώρα δεν έχω ξαναδεί κάτι. Έχω ενοχλήσεις μπροστά χαμηλά και στην μέση μου σαν της περιόδου, ήπιες βέβαια αλλά τις νιώθω. Το στήθος μου κανονικό και δεν νιώθω κάτι άλλο ιδιαίτερο . Πήρα τρομάρα μεγάλη χθες πάντως... το μυαλό μου δεν πήγε σε κάτι θετικό.. με στοιχειώνουν οι αποβολές τελικά δεν τις έχω αφήσει πίσω μου.., @Mamanino και @Agatte εύχομαι να είστε έγκυες !

Πάντως στα συμπτώματα αναφέρονται και το βάρος χαμηλά στην κοιλιά και η ρινίτιδα! Για να δούμε! Καλή τύχη εύχομαι ολόψυχα!

 

Έχω και ρινίτιδα η αλήθεια είναι. Με ένα μυξομαντηλο στο χέρι είμαι. Επίσης εδώ και 2-3 βράδια, βλέπω κουλά όνειρα, που είναι επίσης σύμπτωμα, αλλά έχω εκπαιδευτεί σκληρά στην απαισιοδοξία. Αυτό που είπες για το στοιχειωμα... Μεγάλη κουβέντα ρε κορίτσι. Στη βιοχημικη που πιστεύω πως είχα μετά την παλινδρομη, είχα ακριβώς το ίδιο σύμπτωμα με εσένα. Δεν είχε καλή έκβαση αλλά κι ο γιατρός μου είπε πως επρόκειτο για εμφύτευση. Άλλο που εγώ δεν ήθελα να επιβεβαιώσω πως όντως ήταν εγκυμοσύνη. Εύχομαι σε λίγες μέρες να έχεις μια θετική χοριακή και όλα μέχρι τέλους να πάνε καλά. Δεν πρέπει να αφήνουμε να μας καταβάλουν οι δυσκολίες που περάσαμε, ούτε από αυτές να προδικαζουμε καταστάσεις. Κι αυτό ισχύει για τα πάντα όλα! Μακάρι η ζωή να σε εκπλήξει ευχάριστα! 

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Κορίτσια χθές αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και τίποτα χθές το πρωί στο σκούπισμα είδα μια κλωστή αίμα μέσα σε πολλά πολλά διάφανα υγρά σαν σάλια ( συγνώμη) . περίοδος δεν εμφανίστηκε και πονοκέφαλο φουλ με ενόχληση στο στομάχι..το μόνο που με κρατάει πίσω είναι κάποιες κράμπες στην κοιλιά αλλά λέω να το τολμήσω το τεστ.ειναι τόσα τα τεστ που πήγαν χαμένα αλλά νιώθω αισιοδοξία και σκίρτημα.την θετική σας ενέργεια παρακαλώ

Είσαι για τεστακι, θα περιμένουμε τα νέα σου, μακαρινα είναι τα καλύτερα! 

Επεξεργάστηκαν by Agatte
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ritapog said:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Κορίτσια χθές αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και τίποτα χθές το πρωί στο σκούπισμα είδα μια κλωστή αίμα μέσα σε πολλά πολλά διάφανα υγρά σαν σάλια ( συγνώμη) . περίοδος δεν εμφανίστηκε και πονοκέφαλο φουλ με ενόχληση στο στομάχι..το μόνο που με κρατάει πίσω είναι κάποιες κράμπες στην κοιλιά αλλά λέω να το τολμήσω το τεστ.ειναι τόσα τα τεστ που πήγαν χαμένα αλλά νιώθω αισιοδοξία και σκίρτημα.την θετική σας ενέργεια παρακαλώ

Σου εύχομαι να είναι θετικό και να πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Αχ μακάρι να είσαι και να μην είναι αυθυποβολή. Μακάρι να έχουμε επιτέλους ευχάριστα! Εγώ δεν ελπίζω τίποτα, ίσως μόνο σε ένα θαύμα γιατί περί θαύματος θα πρόκειται και αν μείνω τελικά και αν ολοκληρωθεί η εγκυμοσύνη. 

Έχω και ρινίτιδα η αλήθεια είναι. Με ένα μυξομαντηλο στο χέρι είμαι. Επίσης εδώ και 2-3 βράδια, βλέπω κουλά όνειρα, που είναι επίσης σύμπτωμα, αλλά έχω εκπαιδευτεί σκληρά στην απαισιοδοξία. Αυτό που είπες για το στοιχειωμα... Μεγάλη κουβέντα ρε κορίτσι. Στη βιοχημικη που πιστεύω πως είχα μετά την παλινδρομη, είχα ακριβώς το ίδιο σύμπτωμα με εσένα. Δεν είχε καλή έκβαση αλλά κι ο γιατρός μου είπε πως επρόκειτο για εμφύτευση. Άλλο που εγώ δεν ήθελα να επιβεβαιώσω πως όντως ήταν εγκυμοσύνη. Εύχομαι σε λίγες μέρες να έχεις μια θετική χοριακή και όλα μέχρι τέλους να πάνε καλά. Δεν πρέπει να αφήνουμε να μας καταβάλουν οι δυσκολίες που περάσαμε, ούτε από αυτές να προδικαζουμε καταστάσεις. Κι αυτό ισχύει για τα πάντα όλα! Μακάρι η ζωή να σε εκπλήξει ευχάριστα! 

Είσαι για τεστακι, θα περιμένουμε τα νέα σου, μακαρινα είναι τα καλύτερα! 

Ειχες δηλαδή καφέ ροζ εκκρίσεις την 21-22 ημέρα του κυκλου σου ; Ποσο σου κράτησε θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Ειχες δηλαδή καφέ ροζ εκκρίσεις την 21-22 ημέρα του κυκλου σου ; Ποσο σου κράτησε θυμάσαι;

Είχα καφέ ροζ στο σκούπισμα 5 με 6 περίπου μέρες πριν μου ερθει περίοδος. Δύο φορές εμφανίστηκε ροζ στο χαρτί με διαφορά ενός 24ωρου. Μετά τίποτα. Παράλληλα και μέσα στις μέρες, άρχισαν να εκδηλώνονται και άλλα συμπτώματα, όπως μη ανοχή του τσιγάρου, υπνηλία, κούραση, βάρος χαμηλά στην κοιλιά και ανακάτεμα στο στομάχι. Ήρθε η αναμενόμενη μέρα της περιόδου και τίποτα. Ο άντρας μου ήταν σίγουρος πως είμαι έγκυος. Βκι εγώ το ίδιο μεταξύ μας. Πέρασε άλλη μία βδομάδα χωρίς περίοδο και όταν αποφάσισα να κάνω τεστ με έπιασε ένα οξυς πόνος στην κοιλια, πήγα τουαλέτα και κάτι έφυγε από μέσα μου. Και φυσικά είχα απευθείας κατακόκκινο αίμα. Αίμα αιμορραγίας δηλαδή και όχι περιόδου. Με το γιατρό που μιλησαμου είπε πως μάλλον ήταν βιοχημικη κυηση. Το ίδιο πράγμα το είχα πάθει, χωρίς όμως τα ροζ πριν την ημερομηνία περιόδου, λίγους μήνες πριν μείνω έγκυος στο γιο μου. 

Εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη και στην περίπτωση σου να έχεις την καλύτερη έκβαση, ένα γερό μωρό σε λίγους μήνες από τώρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Είχα καφέ ροζ στο σκούπισμα 5 με 6 περίπου μέρες πριν μου ερθει περίοδος. Δύο φορές εμφανίστηκε ροζ στο χαρτί με διαφορά ενός 24ωρου. Μετά τίποτα. Παράλληλα και μέσα στις μέρες, άρχισαν να εκδηλώνονται και άλλα συμπτώματα, όπως μη ανοχή του τσιγάρου, υπνηλία, κούραση, βάρος χαμηλά στην κοιλιά και ανακάτεμα στο στομάχι. Ήρθε η αναμενόμενη μέρα της περιόδου και τίποτα. Ο άντρας μου ήταν σίγουρος πως είμαι έγκυος. Βκι εγώ το ίδιο μεταξύ μας. Πέρασε άλλη μία βδομάδα χωρίς περίοδο και όταν αποφάσισα να κάνω τεστ με έπιασε ένα οξυς πόνος στην κοιλια, πήγα τουαλέτα και κάτι έφυγε από μέσα μου. Και φυσικά είχα απευθείας κατακόκκινο αίμα. Αίμα αιμορραγίας δηλαδή και όχι περιόδου. Με το γιατρό που μιλησαμου είπε πως μάλλον ήταν βιοχημικη κυηση. Το ίδιο πράγμα το είχα πάθει, χωρίς όμως τα ροζ πριν την ημερομηνία περιόδου, λίγους μήνες πριν μείνω έγκυος στο γιο μου. 

Εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη και στην περίπτωση σου να έχεις την καλύτερη έκβαση, ένα γερό μωρό σε λίγους μήνες από τώρα! 

Και σε σενα εύχομαι το ίδιο. Εύχομαι τουλάχιστον να μην επιβαρυνθώ με ακόμη μια αποτυχία... θα δείξει. Σ ευχαριστώ πολύ .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Και σε σενα εύχομαι το ίδιο. Εύχομαι τουλάχιστον να μην επιβαρυνθώ με ακόμη μια αποτυχία... θα δείξει. Σ ευχαριστώ πολύ .

Σ' ευχαριστώ. 

Έχοντας περάσει κι εγώ τις δυσκολίες μου και έχοντας ακόμα έντονη τη λαχτάρα για ένα μωρό, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μακάρι να γίνει για όλες μας το καλύτερο. Μετά από τόσες στεναχωριες, αν μη τι άλλο το αξίζουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Κορίτσια χθές αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και τίποτα χθές το πρωί στο σκούπισμα είδα μια κλωστή αίμα μέσα σε πολλά πολλά διάφανα υγρά σαν σάλια ( συγνώμη) . περίοδος δεν εμφανίστηκε και πονοκέφαλο φουλ με ενόχληση στο στομάχι..το μόνο που με κρατάει πίσω είναι κάποιες κράμπες στην κοιλιά αλλά λέω να το τολμήσω το τεστ.ειναι τόσα τα τεστ που πήγαν χαμένα αλλά νιώθω αισιοδοξία και σκίρτημα.την θετική σας ενέργεια παρακαλώ

Κάνε κάνε τεστακι γτ κ γω όταν ήμουν έγκυος κ νόμιζα ότι απλά καθυστερεί η περιοδος αυτό είχα δει.Κατι καφέ σαν κλωστή μέσα σε υγρά κ γενικά πολλά υγρά.Ευχομαι από καρδιάς να είναι θετικό!

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2020 at 7:51 ΜΜ, Emilly είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια, λύστε μου μια απορία.

Είναι 12 μέρα έχω διάφανα υγρά,αλλά το τεστ ωορρηξία βγαίνει αρνητικό. Εγώ πάρα όλα αυτά έρχομαι σε επαφή, λέτε αυτό το μήνα να μην κάνω ωορεξια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, λύστε μου μια απορία.

Είναι 12 μέρα έχω διάφανα υγρά,αλλά το τεστ ωορρηξία βγαίνει αρνητικό. Εγώ πάρα όλα αυτά έρχομαι σε επαφή, λέτε αυτό το μήνα να μην κάνω ωορεξια;

Περιπου τι κυκλο εχεις;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, λύστε μου μια απορία.

Είναι 12 μέρα έχω διάφανα υγρά,αλλά το τεστ ωορρηξία βγαίνει αρνητικό. Εγώ πάρα όλα αυτά έρχομαι σε επαφή, λέτε αυτό το μήνα να μην κάνω ωορεξια;

Συνέχιζε να κανεις τεστ, αν μπορείς και δυο την ημέρα (μεσημέρι και απόγευμα - βράδυ) και θα την πετύχεις.Αν έχεις  υγρά προετοιμάζεσαι για ωορρηξία τις επόμενες μέρες .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, λύστε μου μια απορία.

Είναι 12 μέρα έχω διάφανα υγρά,αλλά το τεστ ωορρηξία βγαίνει αρνητικό. Εγώ πάρα όλα αυτά έρχομαι σε επαφή, λέτε αυτό το μήνα να μην κάνω ωορεξια;

Όχι γιατί να μην κάνεις;;;απλά τα υγρά ξεκινάνε κάποιες μέρες πριν.μαλλον σε κάνα δυο μέρες θα κάνεις ωορηξια...καλή επιτυχία...μαζί θα είμαστε περίπου εγώ είμαι 10 μέρα..με μικρές προσδοκίες εγώ βέβαια.εσυ νιατο ξεκινά δυναμικά.

Just now, Flolipop είπε:

Συνέχιζε να κανεις τεστ, αν μπορείς και δυο την ημέρα (μεσημέρι και απόγευμα - βράδυ) και θα την πετύχεις.Αν έχεις  υγρά προετοιμάζεσαι για ωορρηξία τις επόμενες μέρες .

Πως είσαι εσύ;;;;σταμάτησαν τα καφε υγρά;;εγώ δεν έχω χρόνο πολύ να μπω με τα διαβάσματα.εχω πηξει..Κλεισούρα μιζέρια κ βαρεμάρα.

πρίν από 3 λεπτά , Agatte είπε:

@Ritapog πως είσαι; έκανες το τεστ; πού πήγατε όλες; 

Που να πήγαμε;;;;μπορούμε να πάμε πουθενά;;;;είμαι σήμερα από τις 12 το μεσημέρι αγγλικά φροντιστηρίου κ καπάκι σχολείο στις 2 ως 5.20 βάσανο πλέον νομίζω...τα κάνω όλα λάθος δεν τηρώ τίποτα πινουμε κ κανένα ποτάκι με τον δικό μου το βράδυ....και γλυκά τρώω και όλα...όλα λάθος σου λέω....ε ναι όλα τα είχαμε ήρθε κ η καραντίνα κ είναι ότι πρέπει τώρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι γιατί να μην κάνεις;;;απλά τα υγρά ξεκινάνε κάποιες μέρες πριν.μαλλον σε κάνα δυο μέρες θα κάνεις ωορηξια...καλή επιτυχία...μαζί θα είμαστε περίπου εγώ είμαι 10 μέρα..με μικρές προσδοκίες εγώ βέβαια.εσυ νιατο ξεκινά δυναμικά.

Πως είσαι εσύ;;;;σταμάτησαν τα καφε υγρά;;εγώ δεν έχω χρόνο πολύ να μπω με τα διαβάσματα.εχω πηξει..Κλεισούρα μιζέρια κ βαρεμάρα.

Που να πήγαμε;;;;μπορούμε να πάμε πουθενά;;;;είμαι σήμερα από τις 12 το μεσημέρι αγγλικά φροντιστηρίου κ καπάκι σχολείο στις 2 ως 5.20 βάσανο πλέον νομίζω...τα κάνω όλα λάθος δεν τηρώ τίποτα πινουμε κ κανένα ποτάκι με τον δικό μου το βράδυ....και γλυκά τρώω και όλα...όλα λάθος σου λέω....ε ναι όλα τα είχαμε ήρθε κ η καραντίνα κ είναι ότι πρέπει τώρα..

Έλα Εμιλυ καλησπέρα ! Σε καταλαβαίνω γιατί φαντασου εγώ έχω μια από τα ίδια επι δυο( κ οι δυο μου γιοί είναι δημοτικό και γίνεται χαμός από τηλεδιασκέψεις διαβάσματα κλπ).Από κλεισούρα άλλο τίποτα. Καφέ ροζ από χθες το απόγευμα δεν ξανά είχα .τίποτα ως τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Έλα Εμιλυ καλησπέρα ! Σε καταλαβαίνω γιατί φαντασου εγώ έχω μια από τα ίδια επι δυο( κ οι δυο μου γιοί είναι δημοτικό και γίνεται χαμός από τηλεδιασκέψεις διαβάσματα κλπ).Από κλεισούρα άλλο τίποτα. Καφέ ροζ από χθες το απόγευμα δεν ξανά είχα .τίποτα ως τώρα. 

Καλό πολύ καλό.μαλλον εμφύτευση θα είναι κορίτσι.δεν εξηγείται αλλιώς ...τι δουλειά έχει 21 μέρα;;άντε σε μια εβδομάδα θα ξέρεις.τελεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...