Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

 

Που να πήγαμε;;;;μπορούμε να πάμε πουθενά;;;;είμαι σήμερα από τις 12 το μεσημέρι αγγλικά φροντιστηρίου κ καπάκι σχολείο στις 2 ως 5.20 βάσανο πλέον νομίζω...τα κάνω όλα λάθος δεν τηρώ τίποτα πινουμε κ κανένα ποτάκι με τον δικό μου το βράδυ....και γλυκά τρώω και όλα...όλα λάθος σου λέω....ε ναι όλα τα είχαμε ήρθε κ η καραντίνα κ είναι ότι πρέπει τώρα..

Ωχ... Το ίδιο πρόγραμμα έχουμε... Τρίτη Πέμπτη είναι οι χειρότερες μου. Αγγλικά και στο καπάκι σχολείο. Στο διάβασμα καμία σειρά. Ότι προλάβουμε αυτές τις μέρες. Δεν αντέχει κι αυτό το έρμο. Από το πρωί στην οθόνη και φαγητό με δόσεις στα διαλείμματα. 

Παρομοίως τσουζω κάτι ποτάκια κι εγώ, τσιμπολογαω άτσαλα κι όλη η προσπάθεια που έκανα να μου φύγουν αυτά τα 5 ρημαδοκιλα που με βαραιναν, πάει στράφι. Κάθε πρωί λέω θα είμαι τύπος και υπογραμμος και το απόγευμα τα τιναζω όλα στον αέρα. Άσε που άρχισε να με ενοχλεί στομάχι και έντερο. Τυμπανισμος, δυσκοιλιοτητα... Άντε να μου 'ρθει, να μπουν τουλάχιστον τα γαστρεντερικα μου σε σειρά. Κι ας φάω πάλι την ήττα. Προσπαθώ να κάνω αυτό που κάνεις κι εσύ. Να εκτιμήσω αυτά που έχω καξ να μάθω να πορευομαι με αυτά. Τρεις ήταν γραφτό να είμαστε; τρεις ας μείνουμε αρκεί να είμαστε καλά. Με 'χει πάρει κι εμένα λίγο από κάτω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Η δεξιά ήταν πιο ενεργή γενικά...η αριστερή είναι λίγο τεμπέλα δηλαδή μπορεί να το θυμηθεί μετά από 4-5 ωορρηξίες της δεξιάς να κανει μια και τέλος ξανά όταν θέλει!!!!Στο γιατρό που το έλεγα μου λέει δεν το πιστεύω τέτοια τύχη! 

Μα πραγματικά είναι να απορείς καθώς θα έπρεπε η αριστερή σου να κάνει πάρτυ κάθε μήνα μιαςκαι είναι η μόνη που λειτουργεί! Τι να σου πω κοπέλα μου υπομονή μέχρι να γίνει το καλό! Ίσως στο φυλάει για δώρο Χριστουγέννων !! Μην απογοητευεσαι ένας νέος μήνας ξεκινά! Κάνεις τεστακια ωορρηξίας; 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας εχει τυχει να εχετε πονακια χαμηλα στην κοιλια αλλα  μονο απο την μια μερια οταν κανετε ερωτα στις γονιμες μερες; Πρωτη φορα μου ετυχε σημερα..εχω απο χθες θετικο τεστ ωορριξιας εκανα και σημερα παλι θετικο και φυσικα καναμε ερωτα και χθες και σημερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια σας εχει τυχει να εχετε πονακια χαμηλα στην κοιλια αλλα  μονο απο την μια μερια οταν κανετε ερωτα στις γονιμες μερες; Πρωτη φορα μου ετυχε σημερα..εχω απο χθες θετικο τεστ ωορριξιας εκανα και σημερα παλι θετικο και φυσικα καναμε ερωτα και χθες και σημερα..

Ναι εγω καθε μηνα.. Ειναι απόλυτα φυσιολογικό... Μη αγχωνεσαι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι εγω καθε μηνα.. Ειναι απόλυτα φυσιολογικό... Μη αγχωνεσαι.. 

Αγχωθηκα να σου πω την αληθεια γιατι πρωτη φορα το ενιωσα...και κατι αλλο εχω τα τεστ clearblu αλλα και χθες και σημερα βγηκε το χαμογελο που αναβοσβηνει..αυτο κανονικα δεν βγαινει μονο μια μερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Αγχωθηκα να σου πω την αληθεια γιατι πρωτη φορα το ενιωσα...και κατι αλλο εχω τα τεστ clearblu αλλα και χθες και σημερα βγηκε το χαμογελο που αναβοσβηνει..αυτο κανονικα δεν βγαινει μονο μια μερα;

Καλημερα κοριτσι μου.. Να σιυ οω και εγω αυτα επαιρνα και δεν θα τα ξανα παρω γιατι τον προηγουμενο μηνα ενιωσα  πονο παρασκευη εκανα τεστ βγηκε θετικό και μετα δεν ξανα εκανα.. Σου λεει οτι αν δεις θετικο δεν ξανα κανεις τεστ.. Ειναι αχρείαστο.. Εντος 48 ωρων θα γινει η ωορρηξία σου. Ισως και για αυτο σου βγηκε ξανα θετικό γιατι ακομη δεν εψει γινει και ειναι υψηλη η ορμονη ακομη της LH.. Και μετα απο 3 μερες δευτερα ενιωσα ξανα δυνατο πονο και ξανα κανω τεστ και ηταν οαλι θετικο και ηταν και την τριτη θετικο τεταρτη ηταν αρνητικο. Που θα πει η εκανα διπλη ωορρηξία η δεν ειναι και πολυ αξιόπιστα αυτα τα τεστ

πρίν από 24 λεπτά , Ritapog είπε:

Μόλις το έκανα.. αρνητικό

Αχχχ.. Ποσο σε καταλαβαινω.. Παμε γερα για τον επομενο μηνα.. Μην πεφτεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.. Να σιυ οω και εγω αυτα επαιρνα και δεν θα τα ξανα παρω γιατι τον προηγουμενο μηνα ενιωσα  πονο παρασκευη εκανα τεστ βγηκε θετικό και μετα δεν ξανα εκανα.. Σου λεει οτι αν δεις θετικο δεν ξανα κανεις τεστ.. Ειναι αχρείαστο.. Εντος 48 ωρων θα γινει η ωορρηξία σου. Ισως και για αυτο σου βγηκε ξανα θετικό γιατι ακομη δεν εψει γινει και ειναι υψηλη η ορμονη ακομη της LH.. Και μετα απο 3 μερες δευτερα ενιωσα ξανα δυνατο πονο και ξανα κανω τεστ και ηταν οαλι θετικο και ηταν και την τριτη θετικο τεταρτη ηταν αρνητικο. Που θα πει η εκανα διπλη ωορρηξία η δεν ειναι και πολυ αξιόπιστα αυτα τα τεστ

Αχχχ.. Ποσο σε καταλαβαινω.. Παμε γερα για τον επομενο μηνα.. Μην πεφτεις

Θα κάνω και μια χοριακη μετά γιατί έχω αμφιβολία

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια σας εχει τυχει να εχετε πονακια χαμηλα στην κοιλια αλλα  μονο απο την μια μερια οταν κανετε ερωτα στις γονιμες μερες; Πρωτη φορα μου ετυχε σημερα..εχω απο χθες θετικο τεστ ωορριξιας εκανα και σημερα παλι θετικο και φυσικα καναμε ερωτα και χθες και σημερα..

ναι ειναι απο εκει που θα γινει η ωορρηξια σου!! καλή επιτυχία να έχεις κ σηνερα επαφη κ αυριο μη σ πω για σιγουρια!

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.. Να σιυ οω και εγω αυτα επαιρνα και δεν θα τα ξανα παρω γιατι τον προηγουμενο μηνα ενιωσα  πονο παρασκευη εκανα τεστ βγηκε θετικό και μετα δεν ξανα εκανα.. Σου λεει οτι αν δεις θετικο δεν ξανα κανεις τεστ.. Ειναι αχρείαστο.. Εντος 48 ωρων θα γινει η ωορρηξία σου. Ισως και για αυτο σου βγηκε ξανα θετικό γιατι ακομη δεν εψει γινει και ειναι υψηλη η ορμονη ακομη της LH.. Και μετα απο 3 μερες δευτερα ενιωσα ξανα δυνατο πονο και ξανα κανω τεστ και ηταν οαλι θετικο και ηταν και την τριτη θετικο τεταρτη ηταν αρνητικο. Που θα πει η εκανα διπλη ωορρηξία η δεν ειναι και πολυ αξιόπιστα αυτα τα τεστ

Αχχχ.. Ποσο σε καταλαβαινω.. Παμε γερα για τον επομενο μηνα.. Μην πεφτεις

ναι πολυ πιθανόν να έκανες διπλή 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι ειναι απο εκει που θα γινει η ωορρηξια σου!! καλή επιτυχία να έχεις κ σηνερα επαφη κ αυριο μη σ πω για σιγουρια!

ναι πολυ πιθανόν να έκανες διπλή 

Ειδες γκαντεμια? Διπλη ωορρηξία και μηδεν επαφες λογω πενθους.. Αν δνε σωστο το timing δεν γινεται πως να το κανουμε.. Οταν ειναι να ερθει θα ερθει.. Εγω παντως σημερα περιμενω την ακατανομαστη αλλα δεν ήρθε ουτε νιωθω κατι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ειδες γκαντεμια? Διπλη ωορρηξία και μηδεν επαφες λογω πενθους.. Αν δνε σωστο το timing δεν γινεται πως να το κανουμε.. Οταν ειναι να ερθει θα ερθει.. Εγω παντως σημερα περιμενω την ακατανομαστη αλλα δεν ήρθε ουτε νιωθω κατι

δλδ δεν είχες καμια επαφή? ούτε μια? 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Τον προηγουμενο μηνα ουτε μια... Αυτον αυτον τον μηνα ειχα πολλες.. 

τωρα λεω που ισως ειχες την διπλη ωορρηξια, ειχες επαφες?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ritapog είπε:

Μόλις το έκανα.. αρνητικό

Μην το βάζεις κάτω! Κάνε και την χοριακή όπως είπες και αν βγει κι αυτή αρνητική, πας για χριστουγεννιατικο μωρό! Στο μεταξυ, πότε περίμενες περίοδο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...