Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τωρα λεω που ισως ειχες την διπλη ωορρηξια, ειχες επαφες?

Οχι.. Τον προηγουμενο ειχα διπλη.. Οχι αυτον τον μηνα.. Αυτον τον μηνα δεν εκανα τεστ καθολου.. Απλα ερχομουν σε επαφη.. Σε μπερδεψα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Συνέχιζε να κανεις τεστ, αν μπορείς και δυο την ημέρα (μεσημέρι και απόγευμα - βράδυ) και θα την πετύχεις.Αν έχεις  υγρά προετοιμάζεσαι για ωορρηξία τις επόμενες μέρες .

 Καλημέρα κάνω 2 με 3 κάθε μέρα. Άντε να δούμε πότε θα εμφανιστεί! Τον έχω ξεζουμισει τον δικό μου

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Μην το βάζεις κάτω! Κάνε και την χοριακή όπως είπες και αν βγει κι αυτή αρνητική, πας για χριστουγεννιατικο μωρό! Στο μεταξυ, πότε περίμενες περίοδο; 

Μόλις ήρθε η άτιμη.. περίμενα Δευτέρα

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

@*ζουζουνα*!!! μου την βοήθεια σου Εσυ που έχεις μάστερ στη θερμοκρασία. Λοιπον μου είπες ότι όταν γίνει η ωορρηξία η θερμοκρασία πέφτει κ ανεβαίνει ξανά μετά από 2μερες. Σήμερα είμαι 20η μέρα του κύκλου κ έκανα ωορρηξία 15η προς 16η μέρα κ κάθε μέρα μέτρα τη θερμοκρασία κ ήταν 16η 35,9 , 17η 36, 18η 36,1, 19η 36 κ σήμερα 35,9 αντί να ανεβαίνει εμένα πέφτει :P Τι γίνεται ;;; Καλά πάντα ανάποδη ήμουν δν μου κάνει εντύπωση χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Queen10 είπε:

@*ζουζουνα*!!! μου την βοήθεια σου Εσυ που έχεις μάστερ στη θερμοκρασία. Λοιπον μου είπες ότι όταν γίνει η ωορρηξία η θερμοκρασία πέφτει κ ανεβαίνει ξανά μετά από 2μερες. Σήμερα είμαι 20η μέρα του κύκλου κ έκανα ωορρηξία 15η προς 16η μέρα κ κάθε μέρα μέτρα τη θερμοκρασία κ ήταν 16η 35,9 , 17η 36, 18η 36,1, 19η 36 κ σήμερα 35,9 αντί να ανεβαίνει εμένα πέφτει :P Τι γίνεται ;;; Καλά πάντα ανάποδη ήμουν δν μου κάνει εντύπωση χαχαχα 

εισαι σιγουρη οτι εχει κανει ωορρηξια? μήπως δεν εκανε ακόμα? ειναι ακομα χαμηλή. και θελει πάντα την ίδια ώρα ετσι?

Just now, Sofiamar93 είπε:

Οχι.. Τον προηγουμενο ειχα διπλη.. Οχι αυτον τον μηνα.. Αυτον τον μηνα δεν εκανα τεστ καθολου.. Απλα ερχομουν σε επαφη.. Σε μπερδεψα... 

χαχαχα ναι με μπέρδεψες...ενταξει αν εχεις επαφές τις σωστές μερες μια χαρα!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Λετε να κανω ρε κοριτσια ακομη ρνα τεστ? Δεν μου ηρθε η ακατανομαστη αλλα ουτε συμπτωματα εχω.. Δευτερα να υπενθυμίσω εκανα 4μιση το ξημερωμα και βγηκε αρνητικο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Ωχ... Το ίδιο πρόγραμμα έχουμε... Τρίτη Πέμπτη είναι οι χειρότερες μου. Αγγλικά και στο καπάκι σχολείο. Στο διάβασμα καμία σειρά. Ότι προλάβουμε αυτές τις μέρες. Δεν αντέχει κι αυτό το έρμο. Από το πρωί στην οθόνη και φαγητό με δόσεις στα διαλείμματα. 

Παρομοίως τσουζω κάτι ποτάκια κι εγώ, τσιμπολογαω άτσαλα κι όλη η προσπάθεια που έκανα να μου φύγουν αυτά τα 5 ρημαδοκιλα που με βαραιναν, πάει στράφι. Κάθε πρωί λέω θα είμαι τύπος και υπογραμμος και το απόγευμα τα τιναζω όλα στον αέρα. Άσε που άρχισε να με ενοχλεί στομάχι και έντερο. Τυμπανισμος, δυσκοιλιοτητα... Άντε να μου 'ρθει, να μπουν τουλάχιστον τα γαστρεντερικα μου σε σειρά. Κι ας φάω πάλι την ήττα. Προσπαθώ να κάνω αυτό που κάνεις κι εσύ. Να εκτιμήσω αυτά που έχω καξ να μάθω να πορευομαι με αυτά. Τρεις ήταν γραφτό να είμαστε; τρεις ας μείνουμε αρκεί να είμαστε καλά. Με 'χει πάρει κι εμένα λίγο από κάτω. 

Είμαστε λίγο στα κάτω μας αποτι καταλαβαίνω..είδα στον ύπνο μου ότι είχα ένα κοριτσάκι ένα χρονών ( κοριτσάκι ήταν το πρώτο που έκανα διακοπή μετά την αυχενικη) πιο όμορφο πλάσμα δεν έχω δει στον ξύπνιο κ στον ύπνο μου και το άφησα στην αδερφή μου να πεταχτω να αγοράσω κάτι κ μου το έχασε.και να το ψάχνω κ να ουρλιάζω κ ήταν μια παιδική χαρά που είχε όλο τέτοια μικρά που παιζανε με κουβαδάκια στην άμμο κ ούρλιαζα βρες τε μου το παιδί μου αλλιώς θα κλέψω κ εγώ ένα...φίλε κλάμα με έπιασε...δεν το αντέχω.

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μουυυ καλησπέρααα μου λείψατε αλλά είχα τόσο βαρύ πρόγραμμα αυτό το διάστημα αφήστε!! Ελπίζω να έχουμε καλά νέα είναι καμιά εγγυουλα να ευχηθώ? Πως σας βρησκω τι κάνετε? Εγώ είμαι να με κλαιν οι ρεγγες, έχω καταρρίψει όλα τα συμπτώματα ακόμα και αυτό το ένα βασικό της καθυστέρησης έχω χάσει, έχω κάνει τεστ δεν είμαι και έχω 9 μέρες καθυστέρηση, έχω στεναχωρεί πολύ γιατί προφανώς με πηδηξε η περίοδος αυτόν τον μήνα, έχω χεστει πάνω μου γιατί δεν το έχω ξαναπάθει, τι σκατα εμμηνόπαυση στα 33 τι να πω.... Όλα τώρα κ όλα πρώτη φορά πιιιφφ

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Λετε να κανω ρε κοριτσια ακομη ρνα τεστ? Δεν μου ηρθε η ακατανομαστη αλλα ουτε συμπτωματα εχω.. Δευτερα να υπενθυμίσω εκανα 4μιση το ξημερωμα και βγηκε αρνητικο 

Κάνε γλυκειά μου..θα δείξει σίγουρα σήμερα.

Just now, SerafinaPekala είπε:

Κορίτσια μουυυ καλησπέρααα μου λείψατε αλλά είχα τόσο βαρύ πρόγραμμα αυτό το διάστημα αφήστε!! Ελπίζω να έχουμε καλά νέα είναι καμιά εγγυουλα να ευχηθώ? Πως σας βρησκω τι κάνετε? Εγώ είμαι να με κλαιν οι ρεγγες, έχω καταρρίψει όλα τα συμπτώματα ακόμα και αυτό το ένα βασικό της καθυστέρησης έχω χάσει, έχω κάνει τεστ δεν είμαι και έχω 9 μέρες καθυστέρηση, έχω στεναχωρεί πολύ γιατί προφανώς με πηδηξε η περίοδος αυτόν τον μήνα, έχω χεστει πάνω μου γιατί δεν το έχω ξαναπάθει, τι σκατα εμμηνόπαυση στα 33 τι να πω.... Όλα τώρα κ όλα πρώτη φορά πιιιφφ

Όχι εμμηνόπαυση καμία ορμονική διαταρραχουλα..μου έχει τύχει εκατό φορές...μετά την τελευταία αποξεση πάντως μου έρχεται ρολόι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Κορίτσια μουυυ καλησπέρααα μου λείψατε αλλά είχα τόσο βαρύ πρόγραμμα αυτό το διάστημα αφήστε!! Ελπίζω να έχουμε καλά νέα είναι καμιά εγγυουλα να ευχηθώ? Πως σας βρησκω τι κάνετε? Εγώ είμαι να με κλαιν οι ρεγγες, έχω καταρρίψει όλα τα συμπτώματα ακόμα και αυτό το ένα βασικό της καθυστέρησης έχω χάσει, έχω κάνει τεστ δεν είμαι και έχω 9 μέρες καθυστέρηση, έχω στεναχωρεί πολύ γιατί προφανώς με πηδηξε η περίοδος αυτόν τον μήνα, έχω χεστει πάνω μου γιατί δεν το έχω ξαναπάθει, τι σκατα εμμηνόπαυση στα 33 τι να πω.... Όλα τώρα κ όλα πρώτη φορά πιιιφφ

Καλημερα κοριτσι μου μην αγχωνεσαι συμβαινουν αυτα εγω πριν 2 μηνες ειχα 6 μερες καθυστερηση και αφου μετα ειδα οτι ειχα αρνητικο τεστ απλα σταματησα να αγωνιω και πολυ απλα καποια στιγμη αδιαθετησα...κανει κολπα ο κυκλος μας

Καλημερα κοριτσια μου και καλο μηνα!!!εγω περιμενω σε καμια εβδομαδα αλλα δεν ειμαι και πολυ θετικη καθως ουτε πονακια νιωθω ουτε τσιμπηματακια ουτε μεση ουτε τιποτα.Το ιδιο δηλαδη οπως καθε φορα που αδιαθετω με ποναει μονο την μερα που μου ερχεται αντε και μια μερα πριν σαν προειδοποιηση..Δεν εχω παρατηρησει τιποτα περιεργο γι αυτο και δεν πονταρω πολυ σε αυτο το μηνα..παρολλαυτα ειχα παρει μαζι με τα ωορηξιας τα τεστακια και καποια εγκυμοσυνης της hometest να υπαρχουν.Αυτα δειχνουν μονο με καθυστερηση;;μπορω να τα κανω πχ 2 μερες πριμ την αναμενομενη;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κάνε γλυκειά μου..θα δείξει σίγουρα σήμερα.

Όχι εμμηνόπαυση καμία ορμονική διαταρραχουλα..μου έχει τύχει εκατό φορές...μετά την τελευταία αποξεση πάντως μου έρχεται ρολόι..

Επιβεβαίωσα το.. Ειναι αρνητικο.. Δεν πειραζει.. Θα κανω τα ψωνια μου παλι.. Αυτη τη φορα θα παρω τα hometest που ειπατε.. Θα παω τωρα κιολας να τα παραγγειλω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Είμαστε λίγο στα κάτω μας αποτι καταλαβαίνω..είδα στον ύπνο μου ότι είχα ένα κοριτσάκι ένα χρονών ( κοριτσάκι ήταν το πρώτο που έκανα διακοπή μετά την αυχενικη) πιο όμορφο πλάσμα δεν έχω δει στον ξύπνιο κ στον ύπνο μου και το άφησα στην αδερφή μου να πεταχτω να αγοράσω κάτι κ μου το έχασε.και να το ψάχνω κ να ουρλιάζω κ ήταν μια παιδική χαρά που είχε όλο τέτοια μικρά που παιζανε με κουβαδάκια στην άμμο κ ούρλιαζα βρες τε μου το παιδί μου αλλιώς θα κλέψω κ εγώ ένα...φίλε κλάμα με έπιασε...δεν το αντέχω.

Ωχ τι στενάχωρο .... κι εγώ είδα στο όνειρο μου ότι έχω εξωμητριο...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Ωχ τι στενάχωρο .... κι εγώ είδα στο όνειρο μου ότι έχω εξωμητριο...

Η ψυχολογία μας είναι κορίτσι μου.ουτε στον ύπνο πλέον δεν έχουμε ησυχία.οι γυναίκες που είχαμε αποβολές ( χονδρικά) έχουμε πάντα υπολείμματα.δεν ξεπερνιέται εύκολα αυτή η εμπειρία.

Just now, Sofiamar93 είπε:

Επιβεβαίωσα το.. Ειναι αρνητικο.. Δεν πειραζει.. Θα κανω τα ψωνια μου παλι.. Αυτη τη φορα θα παρω τα hometest που ειπατε.. Θα παω τωρα κιολας να τα παραγγειλω.. 

Δεν πειράζει μικρούλα μου.παρτε τις βιταμίνες σας χαλαρώστε κ θα έρθει δεν γίνεται να μην έρθει είστε βρέφη.θα αρχίσω να πιστεύω ότι το άγχος μπορεί κ να παίζει 80% ρόλο στο τέλος..ως τώρα την είχα για υπερτιμημένη αυτή την αξιολόγηση αλλά....έτσι φαίνεται.

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...