Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

11 hours ago, Emilly said:

Αχ δεν μπορείς να ξέρεις αν πρόκειται για καθυστέρηση εκτός αν ήξερες ποτέ έκανες ωορηξια...με τεστ ωορηξιας ηηη υπέρηχο.το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι τεστ εγκυμοσύνης αφού είσαι 45 μέρα κ πιστεύω να δείξει...δηλαδή κ 30 μέρα να έριξες αβγό θα δείξει μπαμ αν είναι εγκυμοσύνη.

Τι σχέση έχει που ήταν κουρασμένος χαχαχαχα.εδω άλλοι λιώμα σουρωμενοι πιάνουν παιδί.εγω έτσι έπιασα τον γιο μου...απορρω πως βρήκαν δρόμο τα σπερματοζωάρια τόσο τυφλά που ήταν.

Εσύ τι κανεις;;;;;τι μέρα είσαι;;;;χάθηκες.εγω όπου να ναι αρχίζουν οι γόνιμες...άντε πάλι τράβηγμα....ευτυχώς μου περισεψαν τεστ εγκυμοσύνης.και το γαμωτο είναι ότι περιμένω περίοδο 22δεκεμβριου κ θα μου μαυρίσουν οι γιορτές....αχ λυπήσου με υψηστε κ απασχόλησε το μυαλό μου μην σαλταρω γιορτινες μέρες.

Καλημέρα...χάθηκα λίγο...είμαι στον κόσμο μου βλέπω βιντεάκια με εξωσωματικες...έχω μπει σ αυτο το στάδιο....θα κάνω της εξετάσεις που μού ζήτησε ο γιατρός και θα μιλησω με τα κέντρα...Και όταν το αποφασίσουμε σαν ζευγάρι να είμαστε έτοιμοι για να προχωρισουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Μηπως να εκανες μια χοριακη;;;τα τεστ δεν ειναι παντα αξιοπιστα θα σου φυγει κιολας το αγχος

Χοριακη οχι δε σκεφτομαι. Μενω σε κλειστη κοινωνια που ολοι μας ξερουν και δεν θελω να μαθευτεί... Ολο κιολο 2 χημεια εχουμε και το ενα ειναι συγγενικο καιτο αλλο φιλοι οποτε δεν θελω να παω να κανω αν δεν ειναξ κατι σιγουρο.. Σημερα 2 ημερα καθυστερησης τιποτα ακομη.. Παρα μονο υγρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι όσες ξέρετε από θερμοκρασία @*ζουζουνα*!!! εσύ νομίζω. . Ξεκίνησα να μετράω απ' την 6η μέρα κάθε μέρα μέχρι χτες είχα 36.3 ή 36.4 σήμερα 20η μέρα έχω 36.6 .. Αυτό σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία?

Μάλλον εγινε η ωορηξια σου ..θα δεις ποια μέρα ήταν στο κατώτερο αλλά μετά ανέβηκε κ δεν ξαναεπεσε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Καλημέρα...χάθηκα λίγο...είμαι στον κόσμο μου βλέπω βιντεάκια με εξωσωματικες...έχω μπει σ αυτο το στάδιο....θα κάνω της εξετάσεις που μού ζήτησε ο γιατρός και θα μιλησω με τα κέντρα...Και όταν το αποφασίσουμε σαν ζευγάρι να είμαστε έτοιμοι για να προχωρισουμε

Καλημέρα! Δεν θυμάμαι (συγγνώμη) την ιστορία σου,πόσο καιρό προσπαθείτε και τα σχετικά, εύχομαι όμως να γίνει ότι είναι καλύτερο για την ολοκλήρωση της οικογενειακής σας ευτυχίας. 

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χοριακη οχι δε σκεφτομαι. Μενω σε κλειστη κοινωνια που ολοι μας ξερουν και δεν θελω να μαθευτεί... Ολο κιολο 2 χημεια εχουμε και το ενα ειναι συγγενικο καιτο αλλο φιλοι οποτε δεν θελω να παω να κανω αν δεν ειναξ κατι σιγουρο.. Σημερα 2 ημερα καθυστερησης τιποτα ακομη.. Παρα μονο υγρα

Σε καταλαβαίνω στο θέμα της κλειστής κοινωνίας. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα και αν συνεχίσει να μην εμφανίζεται, επανέλαβε ένα τεστ. Και μακάρι το επόμενο να βγει θετικό! 

25η μέρα για εμένα, 36.9 το πρωί η θερμοκρασία μου. Στην κοιλια πέρα από το βάρος χαμηλά με ενοχλεί μόνο το έντερο μου λίγο. Κατά τ' άλλα, με ενοχλεί το στηθος μου και έχω λίγη ένταση. Επίσης, δε με έχει πιάσει ακόμα η συνηθισμένη λύσσα για σοκολάτα που με πιάνει κάθε φορά. Emily γράφω συμπτώματα για να τα ακυρώσουμε όλα μετά! Κάνε με ένα tag στο θέμα με τα συμπτώματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Απο τον Ιούλιο ειχα σταθερό κύκλο.. Να αλλάξει λες αυτον τον μηνα..? Τι να πω.. Σκεφτηκα για κυστη.. Αλλα οταμ εχω κυστη ποναω συνηθως ακομη στην επαφη.. Και τωρα δεν ποναω.. Σκεφτηκα γμηπως ο μηνας αυτος ηταν τζουφιος που λεμε.. Να μην ηταν γονιμος.. Ξερω και εγω

Οχι ούτε κύστη πιστεύω ούτε τζουφιος μήνας.σημερα αύριο αν δεν έρθει που να μην έρθει θα είναι πιθανό να ήταν λάθος τα αρνητικα

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Δεν θυμάμαι (συγγνώμη) την ιστορία σου,πόσο καιρό προσπαθείτε και τα σχετικά, εύχομαι όμως να γίνει ότι είναι καλύτερο για την ολοκλήρωση της οικογενειακής σας ευτυχίας. 

Σε καταλαβαίνω στο θέμα της κλειστής κοινωνίας. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα και αν συνεχίσει να μην εμφανίζεται, επανέλαβε ένα τεστ. Και μακαριστό επόμενο να βγει θετικό! 

25η μέρα για εμένα, 36.9 το πρωί η θερμοκρασία μου. Στην κοιλια πέρα από το βάρος χαμηλά με ενοχλεί μόνο το έντερο μου λίγο. Κατά τ' άλλα, με ενοχλεί το στηθος μου και έχω λίγη ένταση. Επίσης, δε με έχει πιάσει ακόμα η συνηθισμένη λύσσα για σοκολάτα που με πιάνει κάθε φορά. Emily γράφω συμπτώματα για να τα ακυρώσουμε όλα μετά! Κάνε με ένα tag στο θέμα με τα συμπτώματα. 

Τι tag;;; Χαχαχαχα είμαι ασχετη.ναι σημειώνουμε να βγάλουμε άκρη.εγω αυτή την φορά είμαι πανέτοιμη.δε μασάει η κατσίκα ταραμά.

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Μάλλον εγινε η ωορηξια σου ..θα δεις ποια μέρα ήταν στο κατώτερο αλλά μετά ανέβηκε κ δεν ξαναεπεσε.

Κοίτα κάθε μέρα απ' την 6η μέρα που ξεκίνησα να μετράω είχα η 36.3 ή 36.4 τίποτα άλλο .. 18η είχα 36.4 19η 36.3 και σήμερα έχω 36.6 20η μέρα . Ο κύκλος μου είναι περίπου 30-32 και είχαμε επαφες 8η που δεν ήμουν ακόμα γόνιμες απλα για ανανέωση ξεκινήσαμε νωρίς 11η, 14η, 15η, 17η, 18η, 19η...

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2020 at 11:14 ΜΜ, TATAKI είπε:

Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Δεν μας εχει πει νεα σου. Η θετικη μας σκεψη ειναι μαζι σου. 

τατακι μου, μας έχουν έρθει τα πάνω κάτω αυτές τις μέρες.Πήγαμε στην Κύρου , είδε σάκο μέσα στην μήτρα ( ευτυχώς δεν είναι εξωμήτριο) και κάτι μικρό μέσα..μας είπε ότι αυτά περίμενε να δει και θα ξανακάνουμε υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Εχω ελάχιστα καφέ αλλά όσο δεν βλέπω κόκκινο αίμα μου είπε να μην τρομάζω. Το θέμα είναι ότι ο αντρούλης μου έχει κορονοιο, λίγο συνάχι τίποτα παραπάνω, αλλά καταλαβαίνεις σε τι σοκ βρίσκομαι!!!!! έκανα τεστ είναι αρνητικό και τον έδιωξα προσωρινά από το σπίτι ….τι να κάνω να με κολλήσει ; τρέμει η ψυχή μου....τώρα που έμεινα έγκυος;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Κοίτα κάθε μέρα απ' την 6η μέρα που ξεκίνησα να μετράω είχα η 36.3 ή 36.4 τίποτα άλλο .. 18η είχα 36.4 19η 36.3 και σήμερα έχω 36.6 20η μέρα . Ο κύκλος μου είναι περίπου 30-32 και είχαμε επαφες 8η που δεν ήμουν ακόμα γόνιμες απλα για ανανέωση ξεκινήσαμε νωρίς 11η, 14η, 15η, 17η, 18η, 19η...

Άρα χθες έκανες ωορηξια.

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2020 at 12:57 ΜΜ, ΒαλεντιναΧ είπε:

Τι έγινε εχθές στον γιατρό????

είδε σάκο και θα ξανακάνουμε υπερηχο την άλλη εβδομάδα...τα καφετιά μου είναι ελάχιστα και ο χαζός ο αντρας μου κόλλησε κορονοιο! Τι άλλο θα μου συμβεί:::::::::

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, VASIOULA είπε:

είδε σάκο και θα ξανακάνουμε υπερηχο την άλλη εβδομάδα...τα καφετιά μου είναι ελάχιστα και ο χαζός ο αντρας μου κόλλησε κορονοιο! Τι άλλο θα μου συμβεί:::::::::

Περαστικά σου και να προσέχεις.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Περαστικά σου και να προσέχεις.....

Εγώ δεν έχω, έκανα τεστ...και αυτόν τον έδιωξα από το σπίτι...προσωρινά του είπα αλλά με το αγχος που μου έφερε να εύχεται να μην είναι μόνιμο.

Θα κάνω τεστ κάθε 5μέρες ΄τι άλλο να κάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, VASIOULA είπε:

Εγώ δεν έχω, έκανα τεστ...και αυτόν τον έδιωξα από το σπίτι...προσωρινά του είπα αλλά με το αγχος που μου έφερε να εύχεται να μην είναι μόνιμο.

Θα κάνω τεστ κάθε 5μέρες ΄τι άλλο να κάνω;;;;

Εντάξει και να κολλήσεις δεν έχει βγει κάτι επίσημο ότι επηρεάζει το έμβρυο μην ανησυχείς.... 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Queen10 είπε:

Ναι έκανα γτ είχα πάει για υπέρηχο 14η μέρα κ μου είπε ο γιατρος όπου να ναι θα γίνει.Κ 15η μέρα έκανα τεστ ωορρηξίας ήταν θετικό ενώ 16η μεσημέρι το τεστ βγήκε αρνητικο. Το πρωί που ξυπνάω την μετράω την θερμοκρασία .

οποτε ωορρηξια εκανες 16η με 17η τωρα απο εκει κ μετα θα δεις άνοδο λογικά  εχθες κ σημερα ποσο ειχες? μπορει καμια φορα αν δεν ανέβει η θερμοκρασία ή να γινει κυστικο ή να ειναι τσουφιο. σε καλή ωορρηξια εχουμε κ καλή άνοδο παντως 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εντάξει και να κολλήσεις δεν έχει βγει κάτι επίσημο ότι επηρεάζει το έμβρυο μην ανησυχείς.... 

Και που ξέρω Βαλεντίνα μου ότι εγώ θα το περάσω ελαφρά ;Αυτό με τρομάζει !!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι όσες ξέρετε από θερμοκρασία @*ζουζουνα*!!! εσύ νομίζω. . Ξεκίνησα να μετράω απ' την 6η μέρα κάθε μέρα μέχρι χτες είχα 36.3 ή 36.4 σήμερα 20η μέρα έχω 36.6 .. Αυτό σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία?

ναι αν συνεχίζει κ ανεβαίνει η θερμοκρασία σου σημαίνει ότι εκανες 2 με 3 μερες πριν δλδ 17η με 18η


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...