Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, VASIOULA είπε:

Και που ξέρω Βαλεντίνα μου ότι εγώ θα το περάσω ελαφρά ;Αυτό με τρομάζει !!!!

Δεν το ξέρεις αυτό απλά μην τρελενεσαι...όσο μπορείς προσοχή και θα περάσει και αυτή η κατάσταση!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Άρα χθες έκανες ωορηξια.

Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ έτσι νομίζω χθες προχθές περίπου. .. 

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι αν συνεχίζει κ ανεβαίνει η θερμοκρασία σου σημαίνει ότι εκανες 2 με 3 μερες πριν δλδ 17η με 18η

Αχ σε ευχαριστώ για να δούμε ... Μακαριι!! Γιατί αυτή τη φορά πέρα από κάτι πονάκια και μερικά υγρά που πρώτη φορά τα παρατηρήσα δε κατάλαβα και πολλά ίσως να φταίνε και οι βιταμίνες που ξεκίνησα.   Αν και την 18η μετά την επαφή πονούσα δεξιά και χτες αριστερά τη να πω ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, VASIOULA said:

τατακι μου, μας έχουν έρθει τα πάνω κάτω αυτές τις μέρες.Πήγαμε στην Κύρου , είδε σάκο μέσα στην μήτρα ( ευτυχώς δεν είναι εξωμήτριο) και κάτι μικρό μέσα..μας είπε ότι αυτά περίμενε να δει και θα ξανακάνουμε υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Εχω ελάχιστα καφέ αλλά όσο δεν βλέπω κόκκινο αίμα μου είπε να μην τρομάζω. Το θέμα είναι ότι ο αντρούλης μου έχει κορονοιο, λίγο συνάχι τίποτα παραπάνω, αλλά καταλαβαίνεις σε τι σοκ βρίσκομαι!!!!! έκανα τεστ είναι αρνητικό και τον έδιωξα προσωρινά από το σπίτι ….τι να κάνω να με κολλήσει ; τρέμει η ψυχή μου....τώρα που έμεινα έγκυος;

Καταλαβαινω το σοκ σου αλλα ολα καλα πανε και θα πανε. Καφε ειχα και εγω στην κορη μου στην αρχη και μαλιστα ενα βραδυ ειχα κοκκινο αιμα σαν κομματι sorry αλλα πηγαν ολα μια χαρα. Ουλτρατζεσταν ξαπλα και καλη ψυχολογια. Τα καφε τα ειχα μηνες. Και για το αγορι σου μη στεναχωριεσαι μια χαρα θα το περασει. Καλα εκανες και τον εδιωξες, να μην εχεις και αυτο το αγχος. Εχεις το μωρακι σου παρεουλα. Θα περασει και αυτο. Θα δεις πως ολα θα ειναι καλυτερα σε λιγες μερες. Αυτο να σκεφτεσαι. Σου επεσαν ολα τα αγχη μαζι αλλα εισαι μανουλα πλεον και οι μανουλες ειναι δυνατες. Να μιλας στο σπορακι σου να γεμιζετε αγαπη και ομορφες σκεψεις. Σε σκεφτομουν πολυ να ξερεις...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καταλαβαινω το σοκ σου αλλα ολα καλα πανε και θα πανε. Καφε ειχα και εγω στην κορη μου στην αρχη και μαλιστα ενα βραδυ ειχα κοκκινο αιμα σαν κομματι sorry αλλα πηγαν ολα μια χαρα. Ουλτρατζεσταν ξαπλα και καλη ψυχολογια. Τα καφε τα ειχα μηνες. Και για το αγορι σου μη στεναχωριεσαι μια χαρα θα το περασει. Καλα εκανες και τον εδιωξες, να μην εχεις και αυτο το αγχος. Εχεις το μωρακι σου παρεουλα. Θα περασει και αυτο. Θα δεις πως ολα θα ειναι καλυτερα σε λιγες μερες. Αυτο να σκεφτεσαι. Σου επεσαν ολα τα αγχη μαζι αλλα εισαι μανουλα πλεον και οι μανουλες ειναι δυνατες. Να μιλας στο σπορακι σου να γεμιζετε αγαπη και ομορφες σκεψεις. Σε σκεφτομουν πολυ να ξερεις...

Σ'ευχαριστώ ΤΑΤΑΚΙ μου......χρειαζόμουν τα λόγια σου !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χοριακη οχι δε σκεφτομαι. Μενω σε κλειστη κοινωνια που ολοι μας ξερουν και δεν θελω να μαθευτεί... Ολο κιολο 2 χημεια εχουμε και το ενα ειναι συγγενικο καιτο αλλο φιλοι οποτε δεν θελω να παω να κανω αν δεν ειναξ κατι σιγουρο.. Σημερα 2 ημερα καθυστερησης τιποτα ακομη.. Παρα μονο υγρα

Σε καταλαβαινω και εγω θα κολλουσα σε κατι τετοιο.Τοτε ασε λιγο να εχεις καθυστερηση περισσοτερων ημερων και κανε ενα ευαισθητο τεστ πιστευω πχ οτι με καθυστερηση 5 ημερων θα δειξει το σωστο αποτελεσμα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

οποτε ωορρηξια εκανες 16η με 17η τωρα απο εκει κ μετα θα δεις άνοδο λογικά  εχθες κ σημερα ποσο ειχες? μπορει καμια φορα αν δεν ανέβει η θερμοκρασία ή να γινει κυστικο ή να ειναι τσουφιο. σε καλή ωορρηξια εχουμε κ καλή άνοδο παντως 

Κυστικο δν ήταν γτ πήγα πάλι χθες για υπέρηχο κ είδαμε ότι έχει γίνει ωορρηξία.Κ έχω πολλά υγρά κ σήμερα κ το στήθος με πονάει ακόμα εδώ κ μια βδομάδα δλδ από 13η μέρα. Δν ξέρω μήπως δν λειτουργεί σε μένα η θερμοκρασία με το που ξυπνάω; Σήμερα το πρωί που ξύπνησα ήταν 36 κ τώρα που έβαλα πάλι 36 . Δν ξέρω μήπως φταίει που παίρνω Σαλοσπίρ από την ωορρηξία κ μετά. Νομίζω πως αυτή τη φορά είχα καλύτερη ωορρηξία από τις αλλες .Κ ο γιατρος όταν είδε το ωάριο ήταν στο κατάλληλο μέγεθος .Τι να πω πάντα δν το καταλάβαινα αυτό με τη θερμοκρασία :P Μπορεί να φταίει κ το θερμόμετρο μου γτ αλλά θερμόμετρα πάντα μου βγάζουν πιο υψηλή θερμοκρασία σε σχέση με το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Κυστικο δν ήταν γτ πήγα πάλι χθες για υπέρηχο κ είδαμε ότι έχει γίνει ωορρηξία.Κ έχω πολλά υγρά κ σήμερα κ το στήθος με πονάει ακόμα εδώ κ μια βδομάδα δλδ από 13η μέρα. Δν ξέρω μήπως δν λειτουργεί σε μένα η θερμοκρασία με το που ξυπνάω; Σήμερα το πρωί που ξύπνησα ήταν 36 κ τώρα που έβαλα πάλι 36 . Δν ξέρω μήπως φταίει που παίρνω Σαλοσπίρ από την ωορρηξία κ μετά. Νομίζω πως αυτή τη φορά είχα καλύτερη ωορρηξία από τις αλλες .Κ ο γιατρος όταν είδε το ωάριο ήταν στο κατάλληλο μέγεθος .Τι να πω πάντα δν το καταλάβαινα αυτό με τη θερμοκρασία :P Μπορεί να φταίει κ το θερμόμετρο μου γτ αλλά θερμόμετρα πάντα μου βγάζουν πιο υψηλή θερμοκρασία σε σχέση με το δικό μου.

δοκίμασε κάποιο άλλο,μηπως θελει μπαταρία τοτε.εγω έπαιρνα με 2 διαφορετικά, ηταν κοντα ομως,δεν ειχα απόκλιση μεγαλη.μονο 0,1 .τωρα τα υγρα ειναι παρα πολυ καλο θετικο σημάδι! εγω στην θέση σου θα ειχα κ τωρα επαφες,μηπως εκανες διπλη ωορρηξια κ αργησε να ανέβει η θερμοκρασία σου? 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δοκίμασε κάποιο άλλο,μηπως θελει μπαταρία τοτε.εγω έπαιρνα με 2 διαφορετικά, ηταν κοντα ομως,δεν ειχα απόκλιση μεγαλη.μονο 0,1 .τωρα τα υγρα ειναι παρα πολυ καλο θετικο σημάδι! εγω στην θέση σου θα ειχα κ τωρα επαφες,μηπως εκανες διπλη ωορρηξια κ αργησε να ανέβει η θερμοκρασία σου? 

Επαφες είχα παραπροχθες κ προχθές εχθές όχι κ λέω να έχουμε κ σήμερα.Αν έκανα διπλή ωορρηξία δν θα είχαμε δει κ στον υπέρηχο κ άλλο ωάριο; Γτ αυτό μόνο ήταν μεγάλο τα αλλά από δεξιά που ειχα ήταν πιο μικρά. Δν ξέρω τι να πω! Θα δείξει.Απλά κ μένα τα υγρά είναι που με κάνουν να σκέφτομαι θετικά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, VASIOULA είπε:

τατακι μου, μας έχουν έρθει τα πάνω κάτω αυτές τις μέρες.Πήγαμε στην Κύρου , είδε σάκο μέσα στην μήτρα ( ευτυχώς δεν είναι εξωμήτριο) και κάτι μικρό μέσα..μας είπε ότι αυτά περίμενε να δει και θα ξανακάνουμε υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Εχω ελάχιστα καφέ αλλά όσο δεν βλέπω κόκκινο αίμα μου είπε να μην τρομάζω. Το θέμα είναι ότι ο αντρούλης μου έχει κορονοιο, λίγο συνάχι τίποτα παραπάνω, αλλά καταλαβαίνεις σε τι σοκ βρίσκομαι!!!!! έκανα τεστ είναι αρνητικό και τον έδιωξα προσωρινά από το σπίτι ….τι να κάνω να με κολλήσει ; τρέμει η ψυχή μου....τώρα που έμεινα έγκυος;

Με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα! Περαστικά του συζυγουλη. Καλά έκανες και του είπες να μείνει αλλού μέχρι να γίνει καλά. Δεν υπάρχει λόγος ούτε κρύωμα να κολλήσεις στην κατάσταση σου! Μόλις συνέλθει κι αυτός, θα γυρίσει στο σπιτάκι σας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Επαφες είχα παραπροχθες κ προχθές εχθές όχι κ λέω να έχουμε κ σήμερα.Αν έκανα διπλή ωορρηξία δν θα είχαμε δει κ στον υπέρηχο κ άλλο ωάριο; Γτ αυτό μόνο ήταν μεγάλο τα αλλά από δεξιά που ειχα ήταν πιο μικρά. Δν ξέρω τι να πω! Θα δείξει.Απλά κ μένα τα υγρά είναι που με κάνουν να σκέφτομαι θετικά!

φαντάζομαι πως ναι ,απλα εχω ακούσει κ περιπτώσεις που μπορεί να έκαναν κ μετα απο 1 βδομαδα ακόμα...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Emilly είπε:

Οχι ούτε κύστη πιστεύω ούτε τζουφιος μήνας.σημερα αύριο αν δεν έρθει που να μην έρθει θα είναι πιθανό να ήταν λάθος τα αρνητικα

Τι tag;;; Χαχαχαχα είμαι ασχετη.ναι σημειώνουμε να βγάλουμε άκρη.εγω αυτή την φορά είμαι πανέτοιμη.δε μασάει η κατσίκα ταραμά.

Χαχα αχχχχ ρε εμιλυ μου.. Μονο εσυ ελπίζεις.. Δεν πειραζει.. Ετσι να δινει κουραγιο η μια στην αλλη.. ❤️❤️❤️ Θα το αφησω για ολη την εβδομαδα ετσι.. Και αν δεν ερθει θα κανω τεστ δευτερα.. Που νομιζω θα ερθει ως το σαββατοκυριακο.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χαχα αχχχχ ρε εμιλυ μου.. Μονο εσυ ελπίζεις.. Δεν πειραζει.. Ετσι να δινει κουραγιο η μια στην αλλη.. ❤️❤️❤️ Θα το αφησω για ολη την εβδομαδα ετσι.. Και αν δεν ερθει θα κανω τεστ δευτερα.. Που νομιζω θα ερθει ως το σαββατοκυριακο.. 

Ε μα αν δεν έχεις ελπίδες κ εσύ να πάω να πνιγώ η μεσήλικας χαχαχαχαχαχα.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χαχα αχχχχ ρε εμιλυ μου.. Μονο εσυ ελπίζεις.. Δεν πειραζει.. Ετσι να δινει κουραγιο η μια στην αλλη.. ❤️❤️❤️ Θα το αφησω για ολη την εβδομαδα ετσι.. Και αν δεν ερθει θα κανω τεστ δευτερα.. Που νομιζω θα ερθει ως το σαββατοκυριακο.. 

κοίτα κ εγω που ειχα κανει τεστ 2 βδομ. μετα το 1ο θετικο τεστ ηταν αρνητικό κ μετα απο αλλα μια βδομαδα ηταν θετικο..γιαυτο κ δεν ξερω ακριβως ποτε έπιασα. 

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοίτα κ εγω που ειχα κανει τεστ 2 βδομ. μετα το 1ο θετικο τεστ ηταν αρνητικό κ μετα απο αλλα μια βδομαδα ηταν θετικο..γιαυτο κ δεν ξερω ακριβως ποτε έπιασα. 

Ζουζούνα μας μπερδέψεις χαχαχαχαχαχα.κατσε αυτή την φορά είχες κάνει τεστ εγκυμοσύνης μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση κ ήταν αρνητικό και μετά από μια εβδομάδα είδες τελικά ότι ήταν θετικό;;;;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ζουζούνα μας μπερδέψεις χαχαχαχαχαχα.κατσε αυτή την φορά είχες κάνει τεστ εγκυμοσύνης μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση κ ήταν αρνητικό και μετά από μια εβδομάδα είδες τελικά ότι ήταν θετικό;;;;;;

ναι γιατι εκανα τεστ βάσει το 1ο θετικου της ωορρηξιας που είχα κ το ειχα κανει σκ νομιζω κ μετα ξανα εκανα απο 1 εβδ. κ κάτι κ το πήγα βάσει θερμοκρασίας γιαυτο λεω οτι εκανα 2πλη ωορρηξία τον μηνα που έπιασα.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...