Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Νορμάλ είναι απλά 13 ωορηξια και 7 μέρες η κορύφωση προγεστερόνης άρα πας 20 μέρα εσύ...εγώ πχ αν κάνω ωορηξια 17 μέρα και 7 πάω 23 με 24 μέρα για αυτή την εξέταση....είναι πάντα μια εβδομάδα μετά την ωορηξια.καντην να ξέρεις εγώ την έκανα πριν τρεις μήνες.αυτον τον μήνα βαρέθηκα να ξαναπάω γιατί είχα κάνει τις υπόλοιπες ορμονικες και επειδή κιόλας έχω πάντα ωχρινικης φάση πάνω από 14 μέρες άρα με τίποτα δεν παίζει τέτοιο σενάριο...που θα ήταν πιο εύκολο να ήταν αυτό το πρόβλημα.αγωγη κ θα επιανα...

Αγωγή εννοείς λήψη utrogestan?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop είπε:

Αγωγή εννοείς λήψη utrogestan?

Ναι...εύκολο αλλά δεν πιστεύω να ήταν αυτό έτυχε απλά...τόσες εγκυμοσύνες είχες αν είχες ελειψη προγεστερόνης θα είχες αιμορραγίες.ασε τις παλινδρομες που είχαμε 11 εβδομάδα καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι...εύκολο αλλά δεν πιστεύω να ήταν αυτό έτυχε απλά...τόσες εγκυμοσύνες είχες αν είχες ελειψη προγεστερόνης θα είχες αιμορραγίες.ασε τις παλινδρομες που είχαμε 11 εβδομάδα καμία σχέση.

Εγώ μια παλινδρομη είχα στην 11η εβδομάδα. Μετά είχα δυο βιοχημικές , η μια την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου (28η του κυκλου) έκανα τεστ το πρωί θετικό και το ίδιο βράδυ είχα αίμα. Την επόμενη ημέρα έκανα χοριακη κ βγήκε χαμηλή 45 κ μετά από τρεις μέρες 37. Από την πρώτη ημέρα που είδα το αίμα πήρα utrogestan σταμάτησε το αίμα κι αφού είδα ότι η χοριακη υποχώρησε, διέκοψα τα χάπια και αδιαθέτησα σε λίγες μέρες . Τώρα το Σεπτέμβρη έκανα τεστ με 5 μέρες καθυστέρησης (θετικό) και είπα να μην μετρήσω αμέσως χοριακες κ αγχώνομαι,  και δυο μέρες πριν μπω στην 6η εβδομάδα άρχισα πάλι να έχω αίμα, αδιαθέτησα κανονικά. Πάω για χοριακη και ήταν 350 και μετά από τριήμερο 280 κλπ ώσπου μηδένισε.

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Οχι οχι.. Δεν ηταν πρωιμης.. Ηταν το κλασικό της clearblue με τον μπλε σταυρο.. Ναι και εγω αυτο πιστευω.. Οτι απλα κατι παίχτηκε αυτον τον μηνα.. Νομιζω αν ηταν συλληψη θα ειχε φανει ως τωρα.. Εγω σκεφτηκα για τζουφιο αυγο η για κυστη

Πάρε την θερμοκρασία σου να δούμε τι λέει...Εάν είναι ανεβασμένη είναι θετικό συμπτωμα...

Και το πρωί οπωσδήποτε πριν σηκωθείς από το κρεβάτι...Εάν είναι 36.8 και πάνω έχεις πολλές ελπίδες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

28 ημέρες θεωρείται μικρός κύκλος; Θα κάνω.

Όχι φυσιολογικός κύκλος είναι. Μικρός θεωρείται ο δικός μου που συνήθως, βλέποντας τώρα το ημερολόγιο, μου έρχεται στις 23 μέρες. Βάλθηκαν τα κλουβια τα αυγά μου να ξεπαστρεφτουν πριν την ώρα τους! Τώρα για τις ωορρηξίες ειδικός είναι η Εμιλυ. Εγώ δεν σκαμπάζω καθόλου από αυτά. Διάβασα μόνο πως έρχεται μετά από 12 με 14 ημέρες κατά μέσο όρο. 

Just now, Emilly είπε:

Άντε να σας πω και εγώ να σας κουφανω...έτσι μια βλακεία για τον καφέ...όπως σας είχα πει η δασκάλα των αγγλικών του παιδιού μου είχε εκμυστηρευτεί ότι προσπαθούσαν καιρό για παιδί κ αφού άλλαξαν γιατρούς που τους έλεγαν πρέπει να πάνε για ετ βρέθηκε ένας γιατρός που τους είπε...το σπέρμα του άντρα σου είναι πηκτο πάρε δέκα μέρες mucosolvan  που είναι βλενενολυτικο.για να κινούνται πιο εύκολα τα σπερματοζωαρια.επιασε τρία στην σειρά ..παίρνουμε τώρα με τον δικό μου..ξεκίνησαν τα υγρά πριν την ωορηξια μου και κορίτσια δεν έχω πια το εκρεμες συγνώμη κιόλας πρωί πρωί είναι πλέον μια διάφανη χλαπατσα κολλώδης μεν αλλά πολύ πιο ρευστή και λέω για να δούμε...λες αυτό να διευκολύνει να τρέξουν πιο γρήγορα τα αγόρια;;( Σπέρματα) και το σπέρμα να είναι κ αυτό λιγότερο πυκτο.αν πετύχει θα το χω για αγωγή γονιμότητας...θα κάνω και τρίτο μετά χαχαζαχαζαχαχα.γιατι θυμάμαι σε κάποια φάση έλεγαν κορίτσια ότι παίρνανε υγρό από τον κόλπο το πήγαιναν στο μικροβιολογικο κ έβλεπε η γιατρός ότι ήταν ακινητοποιημένα τα αγόρια από το πολύ πυκνό κολπικό επίχρισμα.λες;;;;;;

Κάνε τώρα σε αυτό τον μήνα την 19 μέρα με 20 αφού έχεις μικρό κύκλο.οπωσδηποτε..να ξερεις

Κάνε πλάκα να πλακωθουμε τώρα στα μουκοσολβαν! Λες το μυστικό της επιτυχίας να βρίσκεται εκεί; για να καταλάβω δηλαδή, ήταν πολύ πυκνά τα κολπικά υγρά και δυσκολευαν την κολύμβηση; 

Σου έχω γράψει συμπτώματα κάπου πιο πάνω. Τη δημοσίευση δεν μπορώ να την βρω για να τα γράψω μόνη μου, τέρμα στόκος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Όχι φυσιολογικός κύκλος είναι. Μικρός θεωρείται ο δικός μου που συνήθως, βλέποντας τώρα το ημερολόγιο, μου έρχεται στις 23 μέρες. Βάλθηκαν τα κλουβια τα αυγά μου να ξεπαστρεφτουν πριν την ώρα τους! Τώρα για τις ωορρηξίες ειδικός είναι η Εμιλυ. Εγώ δεν σκαμπάζω καθόλου από αυτά. Διάβασα μόνο πως έρχεται μετά από 12 με 14 ημέρες κατά μέσο όρο. 

Κάνε πλάκα να πλακωθουμε τώρα στα μουκοσολβαν! Λες το μυστικό της επιτυχίας να βρίσκεται εκεί; για να καταλάβω δηλαδή, ήταν πολύ πυκνά τα κολπικά υγρά και δυσκολευαν την κολύμβηση; 

Σου έχω γράψει συμπτώματα κάπου πιο πάνω. Τη δημοσίευση δεν μπορώ να την βρω για να τα γράψω μόνη μου, τέρμα στόκος. 

Ναι το είχα διαβάσει όταν έπαιρνα κλομιφαινη όπου μια ανεπιθύμητη ενέργεια της είναι ότι πυκνώνει πολύ τα υγρά κ ένα κορίτσι είπε ότι της τα πυκτωσε τόσο που πήγε κολπικό επίχρισμα μετά από επαφή κ δεν κινουνταν τα σπέρματα ....αυτή είπε ότι ήταν ακινητοποιημένα λόγο πυκνής σύνθεσης..πάντως καλό μας κάνει και στο βηχαλακι και για το άλλο αν πετύχει τι να πω;;;θα πλακωθειτε μετά όλες έχουμε κ ιωσουλες ότι πρέπει.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι το είχα διαβάσει όταν έπαιρνα κλομιφαινη όπου μια ανεπιθύμητη ενέργεια της είναι ότι πυκνώνει πολύ τα υγρά κ ένα κορίτσι είπε ότι της τα πυκτωσε τόσο που πήγε κολπικό επίχρισμα μετά από επαφή κ δεν κινουνταν τα σπέρματα ....αυτή είπε ότι ήταν ακινητοποιημένα λόγο πυκνής σύνθεσης..πάντως καλό μας κάνει και στο βηχαλακι και για το άλλο αν πετύχει τι να πω;;;θα πλακωθειτε μετά όλες έχουμε κ ιωσουλες ότι πρέπει.

Και αμα ειναι ηδη αραιό και το κάνουμε νερο και έχουμε τα αντίθετα αποτελεσματα;;Δεν υπάρχει αυτή η πιθανότητα;;;Ρε τι έχουμε παθει οι μαυρες! Χαχχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι...εύκολο αλλά δεν πιστεύω να ήταν αυτό έτυχε απλά...τόσες εγκυμοσύνες είχες αν είχες ελειψη προγεστερόνης θα είχες αιμορραγίες.ασε τις παλινδρομες που είχαμε 11 εβδομάδα καμία σχέση.

Λέω να κάνω κι εγώ έναν ορμονολογικο έλεγχο αυτό το μήνα. Μεθαύριο τριτη ημέρα του κύκλου είναι καλά? Σου κάνει κόπο να μου πεις  ποιες  εξετάσεις να κανω? FSH LH E2 προλακτινη tsh και προγεστερονη στην 20η ημέρα του κύκλου μόνο η και στην αρχή του? Επίσης ποια βιταμίνη να μετρήσω, την D?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Περίεργο βρε κορίτσι...νωρίς δεν σου ήρθε;;;;καλά για βιοχημική δεν νομίζω τόσο νωρίς ....να πιάστηκε και να αποβλήθηκε αμέσως;;;;όπως κ να είναι τώρα θα καθαρίσεις κ σε λίγες μέρες πάλι στον αγώνα..

Κοριτσακι αν ξέρεις ποτέ έκανες ωορηξια μέτρα το αργότερο 18 μέρες ...αν ως τότε δεν έχει έρθει περίοδος είναι ηηη εγκυμοσύνη ηηη ορμονικό.

Κοιτα αυτοντον μηνα δεν εκανα καθολου τεστ ωορρηξίας... Οποτε με βαση ενοχλησεις που ειχα ενιωσα ενοχληση μια γυρω την 14η μερα του κυκλου οποτε εχω περασει ξατα πολυ τις 18 μερες.. Αν παρω απο αλλη μια φορα ενιωσα ενοχληση ηταν 17η μερα του κυκλου με 18η..αλλα οχι εντονη οπως τους αλλους μηνες.. Οποτε αν παρουμε εκεινη την ημερα σημερα ειναι η 18η μερα.. Οποτε παλι παει παρα πολυ.. Και λεω μηπως επειδη δεν ενιωσα αυτον τον μηνα την ωορρηξία μου οπως αλλες φορες μηπως ηταν τζουφιος.. 

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοιτα αυτοντον μηνα δεν εκανα καθολου τεστ ωορρηξίας... Οποτε με βαση ενοχλησεις που ειχα ενιωσα ενοχληση μια γυρω την 14η μερα του κυκλου οποτε εχω περασει ξατα πολυ τις 18 μερες.. Αν παρω απο αλλη μια φορα ενιωσα ενοχληση ηταν 17η μερα του κυκλου με 18η..αλλα οχι εντονη οπως τους αλλους μηνες.. Οποτε αν παρουμε εκεινη την ημερα σημερα ειναι η 18η μερα.. Οποτε παλι παει παρα πολυ.. Και λεω μηπως επειδη δεν ενιωσα αυτον τον μηνα την ωορρηξία μου οπως αλλες φορες μηπως ηταν τζουφιος.. 

Θα δειξει.. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, συγγνώμη, σας βγάζει κι εσάς συνέχεια το Google μωρουδιακα ή μόνο με τα δικά μου νεύρα παίζει; τι ρουχαλάκια, τι έπιπλα, πάνες, καλλυντικά, ότι διαφήμιση βγαίνει, μωροδιαφημιση είναι! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Queen10 είπε:

Δν ξέρω κορίτσι μου μπορεί να είναι όπως τα λες.Ο,τι έγινε έγινε τώρα.Απλά 2 στις 2 επιβεβαιωμενες εγκυμοσύνες(γτ από ότι φαίνεται είχα κ στην αρχή που ξεκίνησα ελεύθερες επαφες απλά δν γνώριζα πολλά τότε κ στις 7 μέρες που είχα καθυστέρηση κ είχα πάει για χοριακη ήταν 3,5 κ γω αφού είδα σύμφωνα με τις τιμές που έχει στο αποτέλεσμα ότι ήταν αρνητικο λέω οκ δν είμαι έγκυος, αλλά τώρα που ξέρω στο αρνητικο έχω κάτω από 1) κ να είναι βιοχημικές δλδ κ αυτό να είχε χρωμοσωμικες ανωμαλίες; Εφοσον έχουν γίνει κ οι απαραιτητες εξετασεις κ δν έχουμε κάτι εγώ κ ο συζυγος ! Εδώ έχουμε δει έμβρυα με γονιδιακές κληρονομικές ασθένειες κ μια χαρα έχουν προχωρήσει κ έχουν γεννηθεί τέτοια μωρά. Στο παρελθόν δλδ γτ τώρα αποφεύγονται λόγω τον ειδικών εξετάσεων που υπάρχουν. Απλά ήταν να γίνει.Θα ρθει η στιγμή που κάποιο εμβρυακι μου θα τα καταφερει! Εσυ είχε μόνο μια βιοχημική κ μετά ήταν τελειομηνη η εγκυμοσυνη σου; Πάντως μου δίνει δύναμη που μου λες που είχες τελειομηνη εγκυμοσυνη με 6,5χιλ ενδομήτριο κ πως δν φταίει το ενδομήτριο για τις βιοχημικές  γτ πραγματικά αυτές τις μέρες με πήρε από κάτω.Να τα έχω όλα φυσιολογικά ωαρια, ωορρηξία κ η μορφολογία του ενδομητρίου να είναι τέλεια κ απλά δν παχαίνει. 

κοιτα γενικα το ενδομητριο ενοχοποιητε για μη συλληψη. οι αποβολες απο ενα ενδομητριο προκαλουνται συνηθως απο φλεγμονες κ μικροβια. αν ενα ενδομητριο ειναι λεπτο απλα απο γεννησιμιου σου αλλα υγιες κ ειναι λειτουργικο δηλαδη συλλαμβανεις τοτε δεν εμποδιζει το παχος του κ σιγουρα δεν αποβαλεις σε μια εβδομαδα εξαιτιας του.  υστεροσκοπηση ειχες κανει μηπως υπαρχει καποια φλεγμονη? εκει μπορεις να ψαξτεις*?

η ανεξηγητη υπογονιμοτητα δεν σημαινει οτι δεν εχεις κατι απλα κατι υπαρχει που οι εξετασεις δεν μπορουν να βρουν . γιαυτο ειναι ενας μεγαλος γριφος. 

Just now, Agatte είπε:

Ρε κορίτσια, συγγνώμη, σας βγάζει κι εσάς συνέχεια το Google μωρουδιακα ή μόνο με τα δικά μου νεύρα παίζει; τι ρουχαλάκια, τι έπιπλα, πάνες, καλλυντικά, ότι διαφήμιση βγαίνει, μωροδιαφημιση είναι! 

ναι επειδη μπαινεις στο φορουμ εχει αλγοριθμους που βλεπουν οτι μπαινεις σε μωροφορουμ:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ρε κορίτσια, συγγνώμη, σας βγάζει κι εσάς συνέχεια το Google μωρουδιακα ή μόνο με τα δικά μου νεύρα παίζει; τι ρουχαλάκια, τι έπιπλα, πάνες, καλλυντικά, ότι διαφήμιση βγαίνει, μωροδιαφημιση είναι! 

Ναι ναι. Λόγω των cookies που αποδεχόμαστε, συγχρονίζει τις διαφημίσεις κλπ με τα σάιτ που μπαίνουμε, όπως αυτό που σχετίζεται με εγκυμοσύνες , μωρά κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοιτα αυτοντον μηνα δεν εκανα καθολου τεστ ωορρηξίας... Οποτε με βαση ενοχλησεις που ειχα ενιωσα ενοχληση μια γυρω την 14η μερα του κυκλου οποτε εχω περασει ξατα πολυ τις 18 μερες.. Αν παρω απο αλλη μια φορα ενιωσα ενοχληση ηταν 17η μερα του κυκλου με 18η..αλλα οχι εντονη οπως τους αλλους μηνες.. Οποτε αν παρουμε εκεινη την ημερα σημερα ειναι η 18η μερα.. Οποτε παλι παει παρα πολυ.. Και λεω μηπως επειδη δεν ενιωσα αυτον τον μηνα την ωορρηξία μου οπως αλλες φορες μηπως ηταν τζουφιος.. 

Θα δειξει.. 

Κάνε τεστ Δευτέρα.θα φανεί...αν δεν είσαι έγκυος έπρεπε να σου είχε έρθει ήδη.παιρνεις πρωινή θερμοκρασία;;;;;;;αν ναι είδες να πέφτει;;;;

Just now, Flolipop είπε:

Λέω να κάνω κι εγώ έναν ορμονολογικο έλεγχο αυτό το μήνα. Μεθαύριο τριτη ημέρα του κύκλου είναι καλά? Σου κάνει κόπο να μου πεις  ποιες  εξετάσεις να κανω? FSH LH E2 προλακτινη tsh και προγεστερονη στην 20η ημέρα του κύκλου μόνο η και στην αρχή του? Επίσης ποια βιταμίνη να μετρήσω, την D?

Δεν έχεις ξανακάνει;;;;κ εγω πρωτη φορά έκανα.απλα καλύτερα πάνε να στα γράψει ο γυναικολόγος σου αλλιώς κοστίζουν αποτι είδα 60 ευρώ κ εγώ πλήρωσα 10 επειδή τα έγραψα.λοιπον fsh lh ε2 προγεστερόνη και προλακτίνη και tsh έκανα όλες τρίτη μέρα κύκλου καντες εκτός από προγεστερόνη που θέλει 20.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κάνε τεστ Δευτέρα.θα φανεί...αν δεν είσαι έγκυος έπρεπε να σου είχε έρθει ήδη.παιρνεις πρωινή θερμοκρασία;;;;;;;αν ναι είδες να πέφτει;;;;

Δεν έχεις ξανακάνει;;;;κ εγω πρωτη φορά έκανα.απλα καλύτερα πάνε να στα γράψει ο γυναικολόγος σου αλλιώς κοστίζουν αποτι είδα 60 ευρώ κ εγώ πλήρωσα 10 επειδή τα έγραψα.λοιπον fsh lh ε2 προγεστερόνη και προλακτίνη και tsh έκανα όλες τρίτη μέρα κύκλου καντες εκτός από προγεστερόνη που θέλει 20.

Υπόψιν η ΑΜΗ νομίζω δεν γράφεται. Την πλήρωσα η 30 ή 50 ευρώ, δεν θυμάμαι ακριβώς, το καλοκαίρι τις είχα κάνει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κάνε τεστ Δευτέρα.θα φανεί...αν δεν είσαι έγκυος έπρεπε να σου είχε έρθει ήδη.παιρνεις πρωινή θερμοκρασία;;;;;;;αν ναι είδες να πέφτει;;;;

Δεν έχεις ξανακάνει;;;;κ εγω πρωτη φορά έκανα.απλα καλύτερα πάνε να στα γράψει ο γυναικολόγος σου αλλιώς κοστίζουν αποτι είδα 60 ευρώ κ εγώ πλήρωσα 10 επειδή τα έγραψα.λοιπον fsh lh ε2 προγεστερόνη και προλακτίνη και tsh έκανα όλες τρίτη μέρα κύκλου καντες εκτός από προγεστερόνη που θέλει 20.

Είχα κάνει όταν μου πρωτοήρθε περίοδος πριν από δυο χρόνια που έπαθα την παλινδρόμηση και ήταν καλές. Τότε έπιασα στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Κάτσε να τις ξανακάνω τώρα να ξέρω που βαδίζω... την ΑΜΗ να την κάνω? 

Just now, Agatte είπε:

Υπόψιν η ΑΜΗ νομίζω δεν γράφεται. Την πλήρωσα η 30 ή 50 ευρώ, δεν θυμάμαι ακριβώς, το καλοκαίρι τις είχα κάνει. 

Σου είχε βγει φυσιολογική η τιμή της ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...