Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Βικυκαβ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, Emilly με συγχωρείς που παίρνω τη θέση της Λίνας, αλλα επειδη έναν χρόνο τώρα ασχολουμαι με αυτές τις εξετάσεις, η Αμη άνω του 2 ειναι παρα πολυ καλή..οχι άριστη αλλα παρα πολυ καλη ηταν η φράση του γιατρού μου για τη δικη μου αμη που ηταν 2..κ αυτό με το 2-3 ωορρηξιες το χρονο, ακυροτατο!!!

 

Βίκυ καλησπέρα, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έφαγα μεγάλη απογοήτευση το καλοκαίρι. Μου είχε πει πως με αυτές τις τιμές συν το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου, μόνο με ετ. Μου έβγαλε και πλάνο, πώς θα πρέπει να κάνω 4 σπερματεγχύσεις και αφού αποτύχουν και οι 4, πάμε για ετ. Μου δίνετε πολύ θάρρος τώρα. 

Just now, Flolipop είπε:

Εγώ τις βλέπω πολύ καλές. Ισως η D3  να ήθελε λίγο αύξηση για βελτιστοποίηση γονιμότητας . 

Βοηθάει η D3στη γονιμότητα; να πάρω κι από αυτήν! Είπαμε, παιδί δεν ξέρω αν θα πιάσω αλλά από βιταμίνες θα είμαι σούπερ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Βικυκαβ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, Emilly με συγχωρείς που παίρνω τη θέση της Λίνας, αλλα επειδη έναν χρόνο τώρα ασχολουμαι με αυτές τις εξετάσεις, η Αμη άνω του 2 ειναι παρα πολυ καλή..οχι άριστη αλλα παρα πολυ καλη ηταν η φράση του γιατρού μου για τη δικη μου αμη που ηταν 2..κ αυτό με το 2-3 ωορρηξιες το χρονο, ακυροτατο!!!

 

Ναι θέλουν να βγάλουν λαβράκι μερικοί...εγώ δεν έχω κάνει γιατί θα αγχωθω αλλά το κορίτσι που θεωρώ έκανε την κλίμακα με άριστα το 4 κ εχει 2,3 και της λέει 2 ωορηξιες τον χρόνο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Βίκυ καλησπέρα, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έφαγα μεγάλη απογοήτευση το καλοκαίρι. Μου είχε πει πως με αυτές τις τιμές συν το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου, μόνο με ετ. Μου έβγαλε και πλάνο, πώς θα πρέπει να κάνω 4 σπερματεγχύσεις και αφού αποτύχουν και οι 4, πάμε για ετ. Μου δίνετε πολύ θάρρος τώρα. 

Βοηθάει η D3στη γονιμότητα; να πάρω κι από αυτήν! Είπαμε, παιδί δεν ξέρω αν θα πιάσω αλλά από βιταμίνες θα είμαι σούπερ! 

Δεν ξέρω για την εικόνα του άντρα σου αλλά η δίκη σου εικόνα είναι μια χαρά! Τσάμπα απελπίστηκες .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Βίκυ καλησπέρα, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έφαγα μεγάλη απογοήτευση το καλοκαίρι. Μου είχε πει πως με αυτές τις τιμές συν το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου, μόνο με ετ. Μου έβγαλε και πλάνο, πώς θα πρέπει να κάνω 4 σπερματεγχύσεις και αφού αποτύχουν και οι 4, πάμε για ετ. Μου δίνετε πολύ θάρρος τώρα. 

Βοηθάει η D3στη γονιμότητα; να πάρω κι από αυτήν! Είπαμε, παιδί δεν ξέρω αν θα πιάσω αλλά από βιταμίνες θα είμαι σούπερ! 

Που τον βρήκες αυτόν τον φαταουλα;;;;σιγά ρε μαν .....4 σπερματεγχυσεις λέει...εδώ οι καλύτεροι γιατροί που ξέρω από φίλη της είπε κάνουμε μια αν δεν πάμε για ετ γιατί δεν έχει νόημα..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Που τον βρήκες αυτόν τον φαταουλα;;;;σιγά ρε μαν .....4 σπερματεγχυσεις λέει...εδώ οι καλύτεροι γιατροί που ξέρω από φίλη της είπε κάνουμε μια αν δεν πάμε για ετ γιατί δεν έχει νόημα..

 

Και το 2,26 τελικά είναι σε ng.. μια χαρά ! Εγώ εκτός από την d3 που θα μπορούσε να την αυξήσει, δεν βλέπω κάτι άλλο αρνητικο στις εξετάσεις της @Agatte.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Λοιπόν, βρήκα τις εξετάσεις μου.

ΑΜΗ 2.26 ng/ml

FSH 8.32 mIU/ml

LH 2.60 mIU/ml

E2 49.04 pg/ml

PRL 19.3 ng/ml

TSH 1.576 mIU/ml

B12 531 pg/ml

D3 24 nh/ml

Αυτές είχα κάνει, όποια καταλαβαίνει κάτι παραπάνω, ας μου πει. Ο γιατρός μου είχε πει πως η ΑΜΗ είναι ανάλογη της ηλικίας μου, οριακά ικανοποιητική και μεταφραζεται ως 2-3 καλές ωορρηξίες τον χρόνο. Δεν έχω κρίση πάνω στο θέμα γιατί είμαι τελείως άσχετη. 

Εμένα οι δικές μου ήταν fsh 6,9  lh7,4  ε2 36 prl 16 tsh 1,44 αλλά η d ολική μου ηταν τον Ιανουάριο 12 πάτος κ 365 b12 .αμη δεν έκανα...είμαστε στα ίδια απλά εγώ έχω και αβιταμίνωση χαχαχα .d3 δεν είσαι πάτος αλλά για σούπερ γονιμότητα την θέλουν 30.φαντασου εγώ που έπαιρνα αμπούλες τανγκς τον Ιανουάριο να φουλαρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι θέλουν να βγάλουν λαβράκι μερικοί...εγώ δεν έχω κάνει γιατί θα αγχωθω αλλά το κορίτσι που θεωρώ έκανε την κλίμακα με άριστα το 4 κ εχει 2,3 και της λέει 2 ωορηξιες τον χρόνο;;

Της ιδιας κλίμακας έκανα και εγώ ,κ ο δικός μου γιατρός τον οποιο εμπιστευομαι πολυ,μου ειπε τοτε,μη πας ακόμα σε εξωσωματική ,και ωορρηξια εκανα κανονικοτα καθε μήνα.

Με τον δε εξωσωματικο, οταν μιλησα για την Αμη μου ειπε πως κατω απο 1 ειναι η πραγματικα χαμηλη τιμή..

Να μην αγχώνεσαι ουτε εσύ, ουτε η κοπέλα ουτε καμιά μας, γιατί αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα τελικά 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Βικυκαβ είπε:

Της ιδιας κλίμακας έκανα και εγώ ,κ ο δικός μου γιατρός τον οποιο εμπιστευομαι πολυ,μου ειπε τοτε,μη πας ακόμα σε εξωσωματική ,και ωορρηξια εκανα κανονικοτα καθε μήνα.

Με τον δε εξωσωματικο, οταν μιλησα για την Αμη μου ειπε πως κατω απο 1 ειναι η πραγματικα χαμηλη τιμή..

Να μην αγχώνεσαι ουτε εσύ, ουτε η κοπέλα ουτε καμιά μας, γιατί αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα τελικά 

 

Και μόνο τις απλές που ορμονολογικες που έκανα πρώτη φορά τον προηγούμενο μήνα στα σαραντα μου έφαγα το άγχος της ζωής μου μέχρι να βγουν γιατί είπα κ τώρα...αν βγουν χάλια τι κάνω;;;;δεν πάω για ετ οπότε θα πάθαινα απελπισία...πάλι καλά βγήκαν καλές κ πήρα λίγο τα πάνω μου...είπα τουλάχιστον δεν τελείωσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Που είσαι συμμαθήτριά;;;;χάθηκες...εγώ έχω πολλά νέα..δεν έμεινα έγκυος ακόμα χαχαχα.

 

Just now, tina79 είπε:

Τσουπιτσες??? Τι κανετε?? Ενα γεια ηρθα να σας πω!

Ακριβώς όπως μας άφησες!εσυ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Που είσαι συμμαθήτριά;;;;χάθηκες...εγώ έχω πολλά νέα..δεν έμεινα έγκυος ακόμα χαχαχα.

Απεχω απο το φορουμ, γεγονος..νοωθω οτι με στεσαρει πολυ, μη καταντησω κ εμμονικη στα σαραντα φευγα μου..χαχαχχαχαχααχ

Just now, Flolipop είπε:

 

Ακριβώς όπως μας άφησες!εσυ;

Τπτ κοριτσακι μου..τα ιδια κ γω, οπως σας αφησα! Εμπαινα που κ που κ σας διαβαζα αλλα μονο αυτο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Απεχω απο το φορουμ, γεγονος..νοωθω οτι με στεσαρει πολυ, μη καταντησω κ εμμονικη στα σαραντα φευγα μου..χαχαχχαχαχααχ

Αλήθεια ε; Όπως νιώθεις καλύτερα . Εμένα με ηρεμεί κάπως να βλέπω ότι υπάρχουν όμοιοπαθουσες και φυσικά με γεμίζει ελπίδα κάθε θετική εξέλιξη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Αλήθεια ε; Όπως νιώθεις καλύτερα . Εμένα με ηρεμεί κάπως να βλέπω ότι υπάρχουν όμοιοπαθουσες και φυσικά με γεμίζει ελπίδα κάθε θετική εξέλιξη!

Εχουμε μαζευτει στο μεσεντζερ, παρε κ την παλαβιαρα την εμιλη κ ελατεεεε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...